استیفن کینگ «زن‌کش» را به ایران آورد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. فرهنگ
استیفن کینگ «زن‌کش» را به ایران آورد

استیفن کینگ «زن‌کش» را به ایران آورد

رمان «زن‌کش» اثر استیفن کینگ با ترجمه محمدعلی مهمان‌نوازان روانه بازار کتاب شد.

اعتمادآنلاین| انتشارات مروارید رمان «زن کش» که ترجمه‌ای است از رمان «۱۹۲۲» اثر استیفن کینگ را روانه بازار کتاب کرد.

این ترجمه را محمدعلی مهمان نوازان به انجام رسانده است.

این اثر ابتدا با عنوان «۱۹۲۲» در مجموعه‌ای با عنوان ظلمت بی‌ستاره منتشر و سپس در قالب رمانی مجزا روانه بازار کتاب شده است و در مقایسه با بسیاری از آثار کینگ رمانی کوتاه به شمار می‌رود. با این همه این رمان به خوبی توانمندی نویسنده‌اش را در توصیف و تعلیق به نمایش کشیده است و سرتاسر آن آکنده از فضایی خاکستری و رعب‌انگیز است که کینگ استاد بلامنازع خلق آن است.

از این رمان پیش از این و در سال ۲۰۱۷ فیلمی سینمایی نیز به کارگردانی زاک هیلدیج کارگردانی شده است.

خبری: اخبار فرهنگی هنری جهان

داستان این رمان با یک اعتراف به قتل شروع می‌شود. مردی سال‌ها پس از کشتن همسرش به قتل و نابود کردن جسد وی اعتراف می‌کند و حالا سعی می‌کند با نوشتن یک اعتراف‌نامه ماجرایی که او را به این کار مجاب کرده و نیز شرح اغفال پسرش برای همدستی با وی برای انجام این قتل را بازگو کند.

این ترجمه را نشر مروارید در ۲۰۰ صفحه با قیمت ۳۲ هزار تومان منتشر کرده است.

منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سومین همایش کاردیوانکولوژی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

مرمت میراث مکتوب

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های مرمت آثار تاریخی باید شرایط نور و دما و رطوبت در وضعیت استاندارد باشد تا در مراحل مختلف مرمت، آسیبی به این آثار تاریخی وارد نشود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ ایران جزء آن‌ دسته از کشورهایی است که بیشترین کتب تاریخی و خطی را در اختیار دارد، که نیازمند حفاظت و مرمت دقیق است. برای مرمت کتاب‌های تاریخی از آزمایشگاه تشخیص و درمان بیماری‌های قدیمی و خطی استفاده می‌کنند که در آن نمونه‌برداری‌های میکروسکوپی انجام می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
گفتم آیا گروه ریگی که سابقه ترور دارد، دستشان به افراد برسد، خوششان می‌آید؟ از هیچ کسی اسمی نبردم. ایرناپلاس: اما شما کلمه خانم را به کار بردید و به فراخوان خانمی اشاره کردید. بله؛ مثل این که یک نفر بگوید اگر دزد وسایلتان را ببرد خوشتان می‌آید؟ گروه ریگی به تروریسم و آدم‌کشی معروف است. گروه ریگی جنایت جنسی کرده تا حالا؟ اصلا نبوده است. وی در پایان با اشاره به توصیه برخی افراد درباره لزوم عذرخواهی کردن، گفت: به من زنگ می‌زنند که عذرخواهی کن، از چی عذرخواهی کنم؟ عذرخواهی ندارد.

نظرها

اخبار بیشتر