دنبال تحکیم روابط تجاری با ایران هستیم/ بهره مندی از فرصت‌های تجاری کریدور شمال جنوب مورد توجه عمان نیز هست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. اقتصادی

دنبال تحکیم روابط تجاری با ایران هستیم/ بهره مندی از فرصت‌های تجاری کریدور شمال جنوب مورد توجه عمان نیز هست

ایلناخبرگزاری ایلنا |
وزیر تجارت و صنایع عمان اظهار داشت: پادشاهی عمان برای امنیت غذایی‌اش اهمیت وافری قایل است و کریدور شمال_ جنوب فرصت خوبی برای واردات و صادرات کالا از عمان به ایران و بالعکس و همچنین کشورهای همسایه است.

دنبال تحکیم روابط تجاری با ایران هستیم/ بهره مندی از فرصت‌های تجاری کریدور شمال جنوب مورد توجه عمان نیز هست - 1

به گزارش ایلنا و به نقل از وزارت صمت، علی بن مسعود السنیدی افزود: ما در شرایط فوق العاده قرار داریم، با بحران اقتصادی جهانی و چالش‌های زیادی روبه رو هستیم و نیازمند بالابردن و تحکیم روابط اقتصادی و تجاری به ویژه بخش خصوصی برای افزایش حجم مبادلات میان دو کشور هستیم.

وی ادامه داد: در این هیات رسمی بیش از ۳۰ تجار عمانی که نماینده تمامی بخش‌های اقتصادی عمان هستند حضور دارند و در تلاشند برای افزایش حجم مبادلات؛ زمینه‌های همکاری با همتایان ایرانی را فرآهم کنند.

السنیدی اضافه کرد: پادشاهی عمان به تازگی قوانین اقتصادی را مصوب کرده که از جمله آنها قوانین سرمایه گذاری خارجی است که مزایای زیادی برای تجار دارد.

وی تصریح کرد: امیدواریم در این دوره بتوانیم توافقنامه حمل و نقل دریایی را بین ایران و عمان به امضا برسانیم و مذاکرات را در خصوص تشویق سرمایه گذاری و امور ورزشی و گواهینامه‌های حمل و نقل دریایی و استاندارد داشته باشیم و مذاکرات را در این حوزه‌ها تکمیل کنیم.

وزیر تجارت و صنایع سلطنت عمان در هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی ایران و عمان گفت: روابط ما با کشورها روابط خوبی است و در صددیم از طریق ایران و کریدور شمال جنوب به کشورهای حاشیه خزر وصل شویم.

السنیدی افزود: پادشاهی عمان برای امنیت غذایی‌اش اهمیت وافری قایل است و کریدور شمال_ جنوب فرصت خوبی برای واردات و صادرات کالا از عمان به ایران و بالعکس و همچنین کشورهای همسایه است.

وی ادامه داد: در حوزه پتروشیمی توسعه خوبی داشتیم، بازارهای مجاور برای صادرات پتروشیمی عمان خوب هستند، مناطق آزاد برای تعاملات تجاری ایده خوبی هست‌.

وزیر تجارت و صنایع عمان اضافه کرد: از تسهیلات مربوط به تردد تجار دو کشور تشکر می‌کنم، هم وزارت صمت و هم امور خارجه و سفارتها در این رابطه تلاش کردند.

السنیدی خاطر نشان کرد: در حوزه گردشگری سلامت موفقیت هایی داشتیم و خدای را شاکریم.

وزیر تجارت و صنایع سلطنت عمان در هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی ایران و عمان بیان کرد: در یازده ماه گذشته هیچ شکایتی در خصوص صدور ویزا از تجار ایرانی نداشتیم، در این مدت تجار عمان هم شکایتی نداشتند و از تلاش کارگروه دو کشور در این خصوص قدردانی می‌کنم.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

السنیدی خاطر نشان کرد: در خصوص استانهای مرزی والی خوب که در این مذاکرات حضور دارد‌، وی همچنین از استاندار هرمزگان برای مذاکره دعوت به عمل آورد که امیدوارم دو استاندار در آینده مذاکرات را به خصوص برای توسعه حمل و نقل دریایی بین بنادر دو کشور تعمیق دهند.

وی تصریح کرد: در سال‌های اخیر شاهد رشد حرکت کشتی‌ها بین بنادر دو کشور بودیم، میوه‌های ایرانی به عمان مستقیم وارد می‌شود در بازار عمان میوه‌های ایرانی جایگاه ویژه دارند.

وزیر تجارت و صنایع عمان گفت: تجار دو کشور عصر امروز با هم نشست دارند، اتاق‌های بازرگانی از ابزارهای تهاتر برای دسترسی به بازارهای دیگر استفاده کنند.

السنیدی خاطر نشان کرد: حجم یک میلیارد دلار مبادلات دو کشور در شان دو طرف نیست و باید افزایش یابد.

رحمانی: روابط اقتصادی با عمان برای ما راهبردی و بلند مدت است

وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان در هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی ایران و عمان و در پایان سخنان وزیر تجارت و صنایع پادشاهی عمان گفت:

امروز شاهد امضای یک تفاهم نامه در حوزه استاندارد بین عمان و سازمان ملی استاندارد که در واقع تمدید تفاهم نامه‌های قبلی است، خواهیم بود.

رحمانی افزود: ورود و خروج کالاهای عمده به ایران نیازمند اخذ تاییدیه استاندارد است، سازمان استاندارد و وزارت جهاد کشاورزی در این خصوص اهتمام دارند و کالاهایی که به عمان صادر می‌شود باید حتما تاییدیه استاندارد داشته باشند.

وی ادامه داد: نکته حایز اهمیت در کیفیت کالا و خدمات پس از فروش و صادرات، ارتباط تجار دو کشور است و این اجلاس که تجار در آن حضور دارند یک نقطه عطفی در این خصوص است.

وزیر صمت تاکید کرد: همکاری با کشور عمان از نظر ما راهبردی و بلند مدت است و با این دید به جلسات کمیسیون مشترک همکاری‌های دو طرف نگاه می‌کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

واکنش عراقچی به لغو میزبانی باشگاه‌های ایرانی در آسیا +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

فیلم دیده نشده از تلاش آتش‌نشانان برای خروج از پلاسکو

اقتصادنیوزاقتصادنیوز14 ساعت قبل

رمزارزها؛ اقتصاد دیجیتالی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رمزارزها نوعی از پول مجازی است که استخراج آن سالهاست در برخی کشورها آغاز شده است اما اجرای آن در ایران همچنان کش و قوس‌های فراوانی دارد.

فیلم/ دلایل تغییرات ناگهانی قیمت میوه چیست؟

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز22 ساعت قبل

نوآوری در صنعت آب و برق

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
با امضای تفاهم نامه زیست بوم علمی و فناوری، فرصت ارائه نوآوری شرکت‌های دانش بنیان در صنعت آب و برق فراهم شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، تبدیل ایران به هاب منطقه در استفاده حداکثری از منابع انسانی خلاق هدف محقق شدنی است اگر زمینه فعالیت شرکت‌های دانش بنیان تسهیل و زیر ساخت‌های لازم فراهم شود.

رسیدگی به بزرگترین پرونده تخلف ارزی در تعزیرات تهران

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
وی گفت: این یکی از بزرگ‌ترین پرونده‌های مربوط به انجام ندادن تعهدات ارزی در تعزیرات تهران در سال‌های اخیر بوده است. اسفنانی افزود: در پرونده‌ای دیگر نیز متهمی ۲۸ میلیون یورو ارز دریافتی از بانک را ملزم شد، برگرداند. مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران گفت: در پرونده‌ای دیگر نیز ۵ کانتینر کالا‌های قاچاق شامل لوازم و تجهیزات رایانه‌ای به ارزش ۱۴۵ میلیارد ریال کشف شد که پرونده در تعزیرات در حال رسیدگی است. وی همچنین به پرونده‌ای دیگر با عنوان تقلب در کسب و کار تحت عنوان عرضه روغن گریس تقلبی اشاره کرد و گفت: برای متهمان این پرونده نیز رای قطعی و جریمه‌ای معادل ۷۳ میلیارد ریال صادر شده است. وی گفت: البته نانوایان باید نان مورد نیاز مردم را به اندازه‌ای که مکلف هستند تحویل دهند و اگر مازادی داشتند می‌توانند به سفارش مشتری تنوعی در نان داشته باشند.

نظرها

اخبار بیشتر