روسیه: تحریم‌های جدید آمریکا را بدون پاسخ نخواهیم گذاشت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. سیاسی
روسیه: تحریم‌های جدید آمریکا را بدون پاسخ نخواهیم گذاشت

روسیه: تحریم‌های جدید آمریکا را بدون پاسخ نخواهیم گذاشت

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به تحریم‌های ضدروسی جدید آمریکا، این اقدام را حمله تبلیغاتی دیگری علیه مسکو با هدف خدشه دار کردن چهره روسیه و آسیب رساندن بیشتر به روابط دو کشور ارزیابی کرد.

به گزارش افکارنیوز،

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیهای اعلام کرد که تحریم‌های جدید ضدروسی آمریکا، یکی دیگر از اقدامات تبلیغاتی علیه روسیه است.

اخبار بین‌الملل- در این سند تاکید شده است: «اکنون دیگر مشخص شده که هدف مبتکران این تحریم‌ها نه مبارزه با جرایم، بلکه حمله تبلیغاتی دیگری علیه روسیه است. به جای توسعه همکاری‌های عادی، از جمله در زمینه اجرای قوانین امنیتی، برخی سیاستمداران در واشنگتن تنها تلاش می‌کنند تا چهره روسیه را مخدوش کرده و به روابط دوجانبه آسیب برسانند. البته این اقدام طرف آمریکایی، مانند حملات قبلی علیه روسیه، مسلما بدون پاسخ نخواهد ماند.»

وزارت خارجه روسیه یادآور شد: «اگر ایالات متحده شواهد و دلایل واقعی داشت، آنها را به مقامات ذی‌صلاح روسی منتقل کرده و خواستار بررسی آنها میشد. برای مثال بر اساس توافقات دوجانبه در زمینه کمک‌های حقوقی متقابل برای امور جنایی مربوط به سال ۱۹۹۹، امکان همکاری دوجانبه وجود داشت، ولی بر اساس اطلاعات وزارت امور خارجه، چنین درخواستی از مقامات مسکو نشده است.»

وزارت خارجه روسیه یادآور شد که طرف آمریکایی در سال ۲۰۱۴ فعالیت گروه مشترک کاری در زمینه امنیت سایبری را متوقف کرده و تاکنون از ازسرگیری آن خودداری می‌کند.

در وبسایت خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

در این بیانیه یادآوری شده است: «به بیان دیگر روسیه دائما از طریق رسانه‌های گروهی آمریکایی به دست داشتن در حملات سایبری، از جمله در زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده متهم می‌شود، ولی تاکنون هیچ مدرکی در این زمینه ارائه نشده، برای اینکه اگر چنین شواهدی در واشنگتن وجود داشت، قطعا به متخصصان این امر ارائه می‌شد.»

لازم به یادآوری است که روز جمعه وزارت خزانهداری آمریکا از اعمال تحریم‌‌هایی علیه دو شهروند روسی متهم به کلاهبرداری با استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری و همچنین چند مقام حقیقی و حقوقی که به عقیده مقامات واشنگتن به گروه هکری «Evil Corp» مرتبط هستند، خبر داد.

در فهرست جدید تحریمهای آمریکا علاوه بر دو تبعه روس، ۱۵ فرد دیگر، از جمله شهروندان اوکراینی، یونانی، اسرائیلی، اسپانیایی و ازبکستانی دیده می‌شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خوانندگی و رقص خانم‌ها در ستاد انتخاباتی! / فیلم

خبر فوریخبر فوری20 ساعت قبل

رقص و پایکویی در ستاد انتخابی یکی از نامزدها و در حضور یک روحانی / فیلم

خبر فوریخبر فوری21 ساعت قبل

پاسخ به شبهه‌ای درباره کشتار مردم زمان محمدرضا پهلوی

مهرمهر20 ساعت قبل

تعطیلات آغاز سال در بلاتکلیفی بنزین نوروز/تخصیص سهمیه ٣هزار میلیارد تومان بار مالی دارد

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین21 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، از ٢۶ آبان ماه که بنزین سهمیه بندی شده و قیمت آزاد آن با رشد سه برابری مواجه گشت، به اذعان مسئولین افت قابل توجهی در گردشگری ایران نفت افتاده که به احتمال زیاد ادامه این روند تعطیلات و گردشگری نوروز را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد. در این بین روز جاری علی ربیعی سخنگوی دولت روز جاری و در حاشیه نشست هیات دولت در پاسخ به پرسش سهمیه بندی بنزین نوروز گفت: اگر خواسته باشیم ۴۰ لیتر به سهیمه فعلی اضافه کنیم حدود ۳ هزار میلیارد تومان بار مالی دارد که برای تامین آن شاید مجبور باشیم از بسته معیشتی ۶۰ میلیون نفر کم کنیم. به همین خاطر تصمیم دشواری است و ما به تصمیم روشنی برای محل تامین بنزین نوروزی نداریم. معتقدیم کاهش کمک معیشتی نیز به مصلحت نیست. از سوی دیگر محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور نیز در حاشیه هیئت دولت گفت: موضوع سهمیه بنزین نوروز در حال بررسی است اما نباید پیش از نهایی شدن این بررسی‌ها، به مردم امید دهیم.

فیلم/ ماشین‌سواری امروز روحانی و جهانگیری

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز20 ساعت قبل
همشهریهمشهری21 ساعت قبل
حالا چند روز تا آغاز رای‌گیری یازدهمین دوره انتخابات مجلس یعنی دوم اسفند ماه باقی مانده، اما حواشی آن با شروع تبلیغات انتخابات رونق گرفته است. نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرهای مختلف هر کدام به روشی در تلاشند تا توجه مردم را به خود جلب کنند. این موارد بخش از وعده‌های این نامزد انتخابات مجلس است. وعده «ارضای حلال غریزه جنسی جوانان» روزنامه جمهوری اسلامی در شماره امروز خود از «ابتذال در تبلیغات انتخاباتی برخی نامزدهای انتخابات مجلس» انتقاد کرده و نوشته است: «تبلیغات انتخاباتی نامزدهای مجلس در مواردی به ابتذال کشیده شده. یکی از نامزدهای ورود به مجلس در تابلوی تبلیغاتی خود «ارضای حلال غریزه جنسی جوانان» را وعده داده است.

نظرها

اخبار بیشتر