کولاکوویچ: منافع تیم ملی به برگزاری لیگ ارجح است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. ورزشی
کولاکوویچ: منافع تیم ملی به برگزاری لیگ ارجح است

کولاکوویچ: منافع تیم ملی به برگزاری لیگ ارجح است

ایسناخبرگزاری ایسنا |
نشست خبری سرمربی تیم ملی والیبال برگزار شد.

به‌ گزارش ایسنا، ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم‌ملی والیبال ایران در ابتدای نشست خبری امروز درباره دستیاران خارجی و نبود ارتباط خوب با دستیاران ایرانی‌اش گفت: در رابطه با دستیاران باز و آشکار پاسخ می‌دهم، در بهترین و حسنه‌ترین روابط با دستیارانم هستم و هیچ مشکلی نیست. همیشه چه در زمان داورزنی، چه داوری و چه ضیایی همیشه بهترین رابطه را با دستیارانم داشته‌ام. دستیاران خارجی هم فردا عازم ایران هستند و به محض اخذ روادید به ایران خواهند آمد.

کولاکوویچ در پاسخ به این سوال که چرا پس از رقابت‌های جام جهانی حاضر به پاسخگویی نسبت به عملکردش در جمع خبرنگاران نشد و به کشورش بازگشت؟ توضیح داد: این پرسش من نیست، چون درباره کنفرانس خبری فدراسیون تصمیم می‌گیرد، نیازی ندیدند و به محض درخواست من به ایران آمدم.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران درباره شانس المپیک شدن والیبالیست‌های ایران گفت: روند آماده سازی برای المپیک جدی و پرفشار است چون نیاز به آماده سازی مناسب است. در حال حاضر شش لژیونر داریم و باید ۱۴ بازیکن دیگر را از بین بهترین‌ها انتخاب کنیم. ابتدا قرار بود تا ۱۸ دسامبر لیگ ادامه داشته باشد، اما با حضور داورزنی قرار شد زودتر لیگ تعطیل شود که تصمیم خوبی است چرا که هر هفته دو مسابقه برگزار می‌شود و تیم‌ها آماده سازی خوبی نداشتند. مربیان لیگ به هیچ وجه مقصر نیستند چون زمان آماده سازی نداشتند و بازیکنان غیر آماده در اردو حاضر شده‌اند. در ایران با توپ قدیمی کار می‌کنیم و این فرصت جدیدی برای کار کردن با توپ جدید در اردوها است. در نهایت همه اطلاع دارند چین و استرالیا هنوز لیگ را شروع نکرده‌اند و تمام تمرکز آنها برای انتخابی است. منافع تیم ملی به برگزاری لیگ ارجح است. درباره شانس هم باید بگویم برای المپیکی شدن راهی نیست جز این مسابقات و باید تمام منافع را بسیج کنیم برای رسیدن به هدف.

او درباره ‌نفرات فعلی حاضر در اردو ‌نیز گفت: از ۱۸ بازیکن فعلی ۸ یا ۹ بازیکن انتخاب می‌شوند و بقیه به تیم‌هایشان می‌روند تا خودشان را برای مراحل بعدی آماده کنند. باید بازیکنان را از نظر روحی آماده‌کنیم.

سرمربی تیم‌ ملی والیبال در واکنش به این‌ موضوع‌ که به‌ نظر می‌رسد با هدایت کولاکوویچ ایران نتایج ضعیفی‌ نسبت‌ به‌ دوره‌های اوج‌ خود کسب‌ کرده است، گفت: ما قبلا در لیگ جهانی چهارم شدیم اما الان پنجم‌ شده‌ایم. ما بعد از برزیل به عنوان تیم دوم راهی فینال شدیم در حالی‌ که شرایط آن زمان‌ مسابقات لیگ‌ جهانی با الآن‌ کاملا متفاوت بود. در سال ۲۰۱۷ تنها مدال ایران در دوره هدایت بنده ‌کسب شد. شاید می‌شد نتایج بهتری‌کسب کرد، اما اگر به عقب برگردم ‌و نگاه‌ کنم، از زمانی‌ که‌ در ایران هستم سعی کرده‌ام به بهترین شکل در مسائل فنی با تیم‌ ملی ایران ‌کار کنم. اگر روزی ببینم‌ مفید نیستم، قطعا از هدایت ایران دست برمی‌دارم.

در سایت خبری بخوانید: اخبار ورزشی را آنلاین بخوانید

او در واکنش به این‌ موضوع‌ که برخلاف انتظارات، از او بیشتر به عنوان مربی نتیجه‌گرا یاد می‌شود تا مربی جوان‌گرا، توضیح داد: در واقع‌ جوانگرایی ‌به این‌ معنا نیست‌ که بازیکنان اصلی را کاملا کنار بگذاریم ‌و تنها از جوانان استفاده کنیم. جوانگرایی یعنی از جوانان در کنار باتجربه‌ها استفاده کنیم، در حالی‌ که بیشتر جوانان بازی کنند. در جام‌جهانی سال گذشته به نفراتی چون‌ توخته، حضرت‌پور و کاظمی بازی دادیم که الان بازیکنان خوبی هستند. امسال نیز در قهرمانی آسیا و جام‌جهانی به یلی، کریمی، مجرد و اسفندیار بازی‌ دادیم که نفرات تاثیرگذاری هستند. این موضوع همچنین نشان داد که ایران ضمن داشتن پتانسیل بالا در والیبال، برای‌ کسب نتیجه فعلا جای کار دارد و باید بیشتر تلاش کنیم.

او در پاسخ به این سوال که چرا در ظرفیت سازی برای والیبال ایران اقدامات کافی صورت ‌نگرفته ‌است؟ توضیح داد: لهستان با تیم دوم‌ خود مدال هم‌ گرفت در لیگ ملت‌ها، اما اولویت آن‌ها لیگ ملت‌ها نبود چون‌ هدفشان مسابقات اروپایی بود و نتیجه هم‌ گرفتند تا حدودی. ما چنین اولویت بندی در لیگ‌ ملت‌ها نداشتیم و من به عنوان سرمربی احساس کردم که ما نمی‌توانیم مانند لهستان‌ پیش برویم. لهستان الان مدافع عنوان قهرمانی در المپیک و امسال هم خودش را تقویت کرده است. لهستان با ۲۰ بازیکن در جام‌جهانی ژاپن حاضر شد در حالی که ما تنها ۱۳ بازیکن را اعزام ‌کردیم. ما در واقع باید امکانات خود را برای طراحی برنامه فراهم‌ کنیم. متاسفانه ما زمان کافی برای معرفی بازیکنان‌ جدید و آماده سازی آنها نداشتیم. با این‌ حال ما سعی کردیم از نفراتی که داریم محافظت کنیم تا از مصدومیت در امان باشند.

کولاکوویچ ادامه داد: در واقع لیگ‌جهانی هم این موضوع را به ما نشان داد که بازیکنان ‌جوان ما می‌توانند در ۱۰ سال آینده بار فنی تیم را بر دوش بکشند. نفراتی چون مجرد الان جای خود را حتی در تیم اصلی به جای برخی باتجربه‌ها پیدا کرده‌اند و اگر اجازه دهید به همه این نفرات اجازه خواهیم داد تا جای خود را ماند افرادی چون یلی و مجرد پیدا کنند.

ادامه دارد …

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نودنود1 ساعت قبل
سرمربی تیم فوتبال سپاهان از مدیرعامل باشگاه پرسپولیس رسما شکایت کرد. به گزارش وب سایت نود و به نقل از فارس، محمد حسن انصاری فرد طی دیروز و امروز اظهاراتی را به خاطر اتفاقات به وجود آمده در حاشیه مسابقه سپاهان و پرسپولیس در مورد امیر قلعه‌نویی و باشگاه سپاهان مطرح کرد که این مسأله واکنش سپاهان و سرمربی زردپوشان را در پی داشت. امیر قلعه‌نویی و همچنین باشگاه سپاهان از محمدحسن انصاری‌فرد به دلیل توهین و افترا، رسما به دادگاه فرهنگ و رسانه شکایت کردند. سیامک قلیچ‌خانی مدیررسانه‌ای تیم سپاهان این خبر را تایید کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
در این بین، برخی سرمربیان با فرستادن دستیاران خود به نشست‌های خبری عملا این مراسم را بی ارزش می‌خوانند. بیشتر بخوانید: حمله تند اسماعیلی فر به سرمربی ذوب آهنجدیدترین نوع بی نظمی و بی اعتنایی در لیگ برتر توسط رادولوویچ سرمربی ذوب‌آهن صورت گرفته است. سرمربی تیم اصفهانی در نشست خبری پیش از دیدار با استقلال شرکت نکرد و به بهانه کسالت حسن استکی را به کنفرانس خبری فرستاد اما ظاهرا کسالت وی ادامه دار بود! این مربی در نشست خبری بعد از مسابقه هم شرکت نکرد تا عملا به کنفرانس‌های خبری قبل و بعد از بازی و خبرنگارانی که در سالن کنفرانس حضور پیدا کرده‌اند، توهین کند. به نظر می‌رسد سازمان لیگ باید در این باره با قاطعیت و جدیت ورود کند تا بدیهیات یک برگزاری حرفه‌ای در حوزه رسانه و اطلاع رسانی، به درستی و کامل انجام پذیرد.
طرفداریطرفداری2 ساعت قبل
دروازه بان آلمانی بارسلونا، از چالش‌های جدید زندگی اش و البته، شرابط بارسلونا در لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا می‌گوید. تراشتگن در مصاحبه‌ای با موندو دپورتیوو گفت: - زندگی ات با به دنیا آمدن بچه، چگونه تغییر کرد؟ اوضاع خیلی متفاوت شد. اوضع تیم پیش از بازی مقابل ناپولی و ال کلاسیکو چگونه است؟ از عملکردی که تیم در حال ارائه دادن است، بسیار راضی ام. مقابل ناپولی بازی دشواری را پیش رو داریم و همه تلاشمان را می‌کنیم تا نتیجه خوبی بگیریم و در نیوکپ کار را تمام کنیم. گام به گام پیش رفتن چیزی است که می‌تواند به ما کمک کند.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
مدیر پیست اسکی شمشک می‌گوید که مرگ اسکی باز ایتالیایی به پیست شمشک ربطی ندارد. به گزارش ایسنا، یک اسکی باز ایتالیایی روز گذشته در پیست اسکی شمشک به دلیل وقوع بهمن جان خود را از دست داد. این اسکی باز به همراه یک راهنمای ایرانی و پسر خود به شمشک رفته بودند تا در بخش کوهستان اسکی کنند. مدیر پیست اسمی شمشک در مورد فدراسیون کوهنوردی گفت: به نظرم فدراسیون کوهنوردی باید شیوه خود را قوی‌تر کنند. هر چند این اسکی بازان امکاناتشان خوب بود و خیلی سریع دست به‌کار شده بودند اما به نظرم فدراسیون کوهنوردی باید در اسکی کوهستان خود را قوی‌تر کند.
فوتبالیفوتبالی4 ساعت قبل
پایگاه خبری فوتبالی - یورگن کلوپ مطمئن نیست که لیورپول بهترین تیم دنیا باشد اما تایید کرد که تیمش یکی از بهترین باشگاه‌های حال حاضر جهان به حساب می‌آید. تیمو ورنر پیش از این مدعی شده بود که لیورپول بهترین تیم حال حاضر دنیای فوتبال است اما کلوپ هنوز از این که بتواند تیمش را به عنوان شماره یک در دنیا معرفی کند، اطمینان ندارد. او در آستانه دیدار برابر وستهام اظهار داشت: " این موضوع انتخاب بهترین تیم دنیا را من درک نمی‌کنم. معمولا وقتی مردم حرف از بهترین تیم دنیا می‌زدند به رئال مادرید، بارسلونا یا منچسترسیتی در دو سال اخیر فکر می‌کردیم اما حالا شرایط تغییر کرده است. اما فکر می‌کنم در کل دنیا لیورپول یکی از بهترین بهترین بهترین باشگاه‌های دنیاست. "
برترین‌هابرترین‌ها4 ساعت قبل
استقلال در حالی موفق به گذر از سد آهنین ذوبی‌های اصفهان شد که یک بار دیگر دبل سیو دروازه بان آبی‌ها نقشی مهم در این برد ایفا کرد. با این وجود اما استقلالی‌ها در راه برد میلیمتری و نزدیک برابر ذوب آهن مدیون دبل سیو نیمه نخست این دروازه بان هستند چون اگر هنرنمایی سیدحسین در این صحنه نبود چه بسا نتیجه بازی در پایان به جای برد استقلال به شکل دیگری ثبت می‌شد. سیدحسین در نیمه دوم هم خیلی اذیت شد به خصوص در صحنه گل دوم و مردود شده ذوبی‌ها که اگر پرچم کمک اول بالا نمی‌رفت تا گل نژادمهدی مردود شود یک بار دیگر او اسیر اشتباهات ساختار تدافعی استقلال می‌شد و گلی دیگر در بیلان کاری اش ثبت می‌گردید. به هر ترتیب در پایان بازی وقتی حسینی و چشمی با شادمانی یکدیگر را به دور از ترس ویروس کرونا در آغوش کشیدند می‌شد فهمید که از زیر بار چه فشاری جان سالم به در بردند! سیدحسین حالا با این بازی و برد می‌تواند با روحیه‌ای دوچندان بازی‌های بدون وقفه خود در ترکیب اصلی استقلال را ادامه بدهد به امید این که بهترین جایگاه در جدول برای آبی‌ها رقم بخورد.

نظرها

اخبار بیشتر