رشد بیش از ۵۰۰۰ واحدی بورس امروز ۱۶ آذرماه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایمنا
  4. اقتصادی
رشد بیش از ۵۰۰۰ واحدی بورس امروز ۱۶ آذرماه

رشد بیش از ۵۰۰۰ واحدی بورس امروز ۱۶ آذرماه

ایمناخبرگزاری ایمنا |
شاخص کل بورس تهران در اولین روز هفته جاری توانست با افزایشی قابل توجه نسبت به روزهای کاری گذشته خود، همچنان سبز باقی بماند و رکورد تعداد معاملات روزهای اخیر خود را نیز بشکند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز _شنبه ۱۶ آذرماه_ ار ابتدای معاملات روند صعودی در پیش گرفت و در نهایت با پنج هزار و ۹۶ واحد افزایش به ۳۲۷ هزار و ۶۲۴ واحد رسید.

از تغییرات دیگر شاخص‌های بورس می‌توان به افزایش یک‌هزار و ۷۵۰ واحدی شاخص کل هم وزن، یک‌هزار و ۳۶۵ واحدی شاخص قیمت، چهار هزار و ۴۸۴ واحدی شاخص بازار اول، شش هزار و ۸۵۳ واحدی شاخص بازار دوم، چهار هزار و ۶۰۰ واحدی شاخص صنعت، ۲۵۹ واحدی شاخص ۳۰ شرکت بزرگ و ۱۸۸ واحدی شاخص ۵۰ شرکت بزرگ اشاره کرد.

در سایت خبری بخوانید: بروز ترین اخبار اقتصادی و بازرگانی از سراسر وب

همچنین حجم معاملات بازار بورس نیز به سه هزار و ۶۷۵ معامله طی ۵۱۸ هزار و ۴۹۷ معامله و به ارزش بالغ بر ۲۰ میلیون و ۳۶۵ هزار و ۴۷۷ میلیون ریال رسید. ارزش کل بازار بورس نیز بالغ بر ۱۱ میلیون و ۹۵۴ هزار و ۳۲۹ میلیارد ریال شد.

در این میان نمادهای «چکاوه۱»، «سپاها۱» و «ونیرو۱» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «قصفها۱»، «سفانو۱» و «غنوش۱» بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند. کد خبر ۳۹۹۹۴۰

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بفرمایید نان ۲ میلیون تومانی/فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز22 ساعت قبل
افکارنیوزافکارنیوز20 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشایرج رهبر در پاسخ به این پرسش که آیا طبق گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران قرار است واحدهای نیمه‌تمام انبوه‌سازان در تهران در قالب طرح ملی مسکن عرضه شود، اظهار کرد: ‌ چنین موضوعی مطرح نبوده، اما قرار است هفته آینده تفاهم‌نامه‌ای را با وزارت راه و شهرسازی امضا کنیم. اخبار اقتصادی- وی ادامه داد: بر این اساس ساخت تعدادی واحد مسکن در طرح ملی را انبوه‌سازان استان تهران انجام می‌دهند. وی در پاسخ به این پرسش که قرار است چه تعداد واحد مسکونی در قالب طرح ملی مسکن توسط انبوه‌سازان ساخته شود، گفت: درخواست اولیه ما ساخت ۵۰ هزار واحد در سطح استان تهران ازجمله در تهرانسر است که البته این تعداد ظرفیت افزایش بیش از این رقم را نیز دارد. نایب‌رئیس انجمن انبوه‌سازان استان تهران تأکید کرد: در این مرحله فعلا برای ساخت طرح ملی مسکن در استان تهران توسط انبوه‌سازان توافق شده است. در خصوص پروژه‌های نیمه‌تمام اگر شرایط مناسب باشد این احتمال وجود دارد تا انبوه‌سازان این واحدها را در قالب طرح مذکور عرضه کنند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد10 ساعت قبل
فراخوان ۳۳ هزار هوندای مرگبارمقامات استرالیا به ۳۳ هزار مالک خودروهای هوندا هشدار داده‌اند تا به سرعت از رانندگی با آنها خودداری کنند. در حالی که مشکل کیسه‌های هوای تاکاتا همچنان ادامه دارد، هوندا تصمیم گرفته است تا این خودروها را پس بگیرد. پس از دو سانحه مجزا که منجر به مرگ و آسیب جدی شدند و در بررسی‌ها ارتباط آنها با نوع جدیدی از محرک‌های کیسه هوای تاکاتا مشخص شد، کمیسیون رقابت و مصرف‌کنندگان استرالیا دستور به خروج خودروهای بیشتری از جاده داده است چراکه جایگزینی برای این قطعات وجود ندارد. کمیسیون مزبور در بیانیه خود اعلام کرد: «مالکان خودروهای مشمول باید به سرعت از رانندگی با خودروهای خود خودداری کنند. هوندای استرالیا نامه‌ای به مالکان خودروهای مشمول ارسال می‌کند و از آنها می‌خواهد با مرکز تماس فراخوان هوندای استرالیا تماس بگیرند تا روند باز پس‌گیری خودروهایشان آغاز شود.» با توجه به اینکه مدل‌های فراخوان شده قدیمی هستند، هوندا قطعات لازم برای جایگزینی را ندارد و از این رو وادار به پس گرفتن خودروها شده است.

صادرات چاقوهای چینی با نام چاقوی زنجان از ایران (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل

بازار‌های مالی در هفته‌ای که گذشت

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، اجرای عملیات بازار باز در نظام بانکی به تازگی کلید خورد، در این روش بانک مرکزی با خرید و فروش اوراق بهادار دولتی به بانک‌ها، عرضه و تقاضای پول، میزان نقدینگی و تورم را کنترل می‌کند. در تالار شیشه‌ای، زنگ پایان معاملات با رشد ۵ هزار و ۲۰۲ واحدی زده شد. اگرچه شاخص کل بورس اوراق بهادار در تهران، در دو روز گذشته با کاهش روبرو بود، اما دماسنج شاخص در آخرین روز معاملات هفتگی بر روی رقم ۴۱۱ هزار و ۲۱۱ واحد ایستاد. بانک‌ها، خوروسازان و صنایع فلزی از جمله نماد‌های پربیننده تالار شیشه‌ای این هفته بودند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ساعت قبل
ساعت ۲۴ -تجارت خارجی دنباله اقتصاد درون سرزمینی کشورها است. همانطور که تولید ناخالص داخلی ایران کوچک‌تر شده است حجم تجارت خارجی نیز روند کاهنده را تجربه کرده است. اگر چه گمرک ایران به دستور مقامهای ارشد از ارایه آمار‌های تجارت خارجی اجتناب می‌کند اما آمارهای ارایه شده از سوی کشورهای شریک تجاری ایران این نزول تجارت خارجی را بازتاب می‌دهند. بدین ترتیب تجارت دوجانبه ایران و ترکیه در سال جاری حدود نصف سال ۲۰۱۷ است. تجارت چین به عربستان بیش از سه برابر تجارتش با ایران است.

نظرها

اخبار بیشتر