واکسیناسیون دام سنگین علیه بیماری لمپی اسکین در کردستان آغاز شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. سیاسی

واکسیناسیون دام سنگین علیه بیماری لمپی اسکین در کردستان آغاز شد

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |
واکسیناسیون دام سنگین علیه بیماری لمپی اسکین در کردستان آغاز شد - 0

بزرگنمایی:

عصر کرد - سنندج - مدیرکل دامپزشکی کردستان از آغاز اجرای طرح واکسیناسیون دام‌های سنگین دامداران سراسر استان علیه بیماری لمپی اسکین از شنبه ۱۶ آذر خبر داد.

مجتبی ورمقانی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: واکسیناسیون رایگان لمپی اسکین در جمعیت گاوهای صنعتی و نیم صنعتی، مناطق مرزی و مناطق پر تردد استان این طرح از ۱۶ آذر تا ۲۰ دی ماه سال جاری به مدت ۳۰ روز کاری با بهره گیری از نیروهای بخش دولتی و استفاده از توان مراکز غیر دولتی در سراسر استان و به شکل کاملا رایگان آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی می‌شود بیش از ۶۷ هزار راس دام سنگین علیه این بیماری در استان واکسینه شوند، اضافه کرد: در استان ۱۲۰ هزار راس دام سنگین وجود دارد که در این طرح اولویت بر مناطق مرزی، گاوداری‌های صنعتی و نیم صنعتی و مناطق پر تردد است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

ورمقانی یادآور شد: بیماری لمپی اسکین یا آبله گاوی یک بیماری واگیردار عفونی - ویروسی در جمعیت گاو و گاومیش است که باعث خسارات زیادی در جمعیت دامی می‌شود ضمن اینکه برای اولین بار در کشور از واکسن‌های همولوگ وارداتی با کیفیت بسیار بالا در سطح واحدهای صنعتی و روستاها استفاده می‌شود.

مدیرکل دامپزشکی کردستان از دامداران خواست با اکیپ‌های دامپزشکی اعزامی، همکاری لازم را به عمل آورند و موارد و سوالات خود را از طریق سامانه پیغام گیر ۱۵۱۲ و یا مراجعه به شبکه‌های دامپزشکی شهرستان‌ها اطلاع رسانی کنند تا در کوتاه‌ترین زمان بررسی و رسیدگی شود.

وی تاکید کرد: در سال جاری موارد بسیار زیادی از شیوع بیماری لمپی اسکین در کشور شناسایی و گزارش شده است.

برچسب‌ها

کردستان دام و طیور کشاورزی واکسیناسیون دامپزشکی

واکسیناسیون دام سنگین علیه بیماری لمپی اسکین در کردستان آغاز شد - 14

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
سلامت نیوز: محمد علی وکیلی گفت: نتیجه تست کرونای چهار نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مثبت شد؛ ممکن است که این رقم افزایش یابد چون فعلا ۳۰ نفر تعیین تکلیف شده‌اند و نتیجه تست بقیه نمایندگان هنوز مشخص نیست. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، محمد علی وکیلی نماینده تهران و عضوهیات رییسه مجلس شورای اسلامی امروز با هشتگ «کرونا را شکست می‌دهیم» در توئیتر نوشت: طبق اطلاع از تست کروناویروس سی نفر از همکاران در مجلس شورای اسلامی، تاکنون نتیجه اعلان شده‌ چهار نفر مثبت است. وی در این باره گفت: نتیجه تست کرونای چهار نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مثبت شد؛ ممکن است که این رقم افزایش یابد چون فعلا ۳۰ نفر تعیین تکلیف شده‌اند به این معنا که نتیجه ۳۰ نفر تاکنون مشخص شده است. نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که رد صورت افزایش تعداد نمایندگان مبتلا تصمیم هیات رییسه و مجلس شورای اسلامی در این باره چه خواهد بود، گفت: باید منتظر باشیم که نتایج تست‌ها معلوم شود و اگر نتیجه تست بقیه نمایندگان معلوم شود در صورت افزایش تعداد همکاران مبتلا به کرونا در این باره تصمیم می‌گیریم. وکیلی درباره تدابیر مجلس برای مبارزه با ویروس کرونا نیز گفت: طبیعتا ورود مراجعان به دفاتر نمایندگان را باید تا اطلاع ثانوی ممنوع کنیم.
ایران‌جیبایران‌جیب2 ساعت قبل
«محمدعلی رمضانی دستک» منتخب مردم آستانه اشرفیه در مجلس یازدهم که از جانبازان شیمیایی دفاع مقدس بود شب گذشته درگذشت. «محمدعلی رمضانی دستک» منتخب مردم آستانه اشرفیه در مجلس یازدهم که از جانبازان شیمیایی دفاع مقدس بود شب گذشته درگذشت. محمد حسین قربانی نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس دهم در گفت‌وگو با فارس، ضمن تسلیت به مردم حوزه انتخابیه خود اعلام کرد که «محمدعلی رمضانی دستک» منتخب مردم آستانه اشرفیه در مجلس یازدهم به علت ابتلا به آنفولانزا درگذشت. وی افزود: مرحوم رمضانی که از جانبازان شیمیایی دفاع مقدس بود در انتخابات ۲ اسفند با کسب اکثریت آرا به عنوان منتخب مردم به بهارستان راه یافته بود اما متاسفانه شب گذشته به دلیل ابتلا به ویروس آنفولانزا درگذشت و به یاران شهیدش پیوست. به گزارش فارس، رمضانی دستک در انتخابات اخیر ۱۳ هزار و ۹۴۸ رأی کسب کرده و قرار بود در خرداد ماه سال آتی به عنوان منتخب مردم آستانه اشرفیه در یازدهمین دوره انتخابات مجلس مراسم تحلیف را به جا آورد.
سلامت نیوزسلامت نیوز3 ساعت قبل
کرونا ویروس دموکرات استطی روزهای گذشته و به دنبال افزایش تقاضای مردم برای انجام تست کرونا محمدمهدی گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفته بود آزمایش ویروس کرونا مخصوص بیماران بد حال است. به گزارش انتخاب، محمدمهدی گویا با حضور در برنامه گفت‌وگوی خبری شبکه دو عنوان کرد: «آزمایش ویروس کرونا مخصوص کسانی است که حال عمومی بدی دارند.» وی ادامه داد: «این عفونت با بسیاری از عفونت‌های تنفسی دیگر اشتباه گرفته می‌شود. کاش آقای گویا اجازه می‌دادند که حال این عده از مسئولان یا کارکنان بد می‌شد و آن وقت کرونا می‌گرفتند، نه آنکه از لحاظ ظاهر در سلامت کامل به سر می‌برند، اما چون از ما بهتران محسوب می‌شوند یا از ژن‌های خوب هستند، قبل از بدخیم شدن حالشان تست کرونا از آنها گرفته می‌شود. نزدیکی مجلسی‌ها به مردم در ابتلا به کرونابعد از دولتی‌ها در همان فاصله زمانی خبر از مبتلا شدن نمایندگان مجلس به کرونا شنیده شد. ضمن اینکه بسیاری از پرستاران و پزشکان امروز از هر فرد دیگری بیشتر در معرض ابتلا به کرونا قرار دارند.
الفالف2 ساعت قبل
در وزارت بهداشت فقط تست دکتر حریرچی مثبت شده و تست خانم ابتکار نیز در دولت مثبت اعلام شده است. همه کیت‌های کرونا تحویل وزارت بهداشت می‌شودجهانپور گفت: همه کیت‌های تشخیصی کرونا که به صورت اهدایی از طرف چین یا از طرف سازمان جهانی بهداشت وارد کشور شده، تحویل وزارت بهداشت می‌شود. کیف ماسک و ژل را وزارت بهداشت به نمایندگان نداده استجهانپور درباره کیف‌های حاوی ماسک و ژل ضد عفونی که در مجلس به نمایندگان داده شده نیز بیان کرد: کیف‌هایی که محتوی ماسک و ژل ضد عفونی بوده و به نمایندگان مجلس شورای اسلامی تحویل داده شده نیز از طرف وزارت بهداشت نبوده و هر ارگانی ممکن است این کار را انجام دهد و بین کارکنان خود توزیع کند و این موضوع ارتباطی به وزارت بهداشت ندارد. وی افزود: نمایندگان مجلس جزو گروه‌های در معرض خطر ویروس کرونا هستند و در تجمعات مختلف در روزهای اخیر حضور داشتند. افرادی که علائم ابتلا به ویروس کرونا داشته باشند نیز از آنها آزمایش کرونا گرفته شده است.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که تمهیداتی برای جلوگیری از شیوع کرونا در این مرکز در نظر گرفته است. به گزارش ایسنا با شیوع ویروس کرونا در کشور، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی برای مقابله با آن ضمن کنترل دمای بدن کارکنان و مراجعان اعلام کرده که کارکنان مرکز در صورت داشتن هرگونه علائم مشکوک همچون تب در محل کار حاضر نشوند. همچنین دستگاه‌های انگشت‌زنی حضور و غیاب غیرفعال شده و بنرهایی در نقاط مختلف مرکز پژوهش‌ها حاوی توصیه‌هایی برای پرهیز از ابتلا به ویروس کرونا نصب شده است. در کلیه آسانسورها، راهروها و ورودی اتاق‌ها نیز مایع ضد عفونی و دستمال نصب شده و جلسات متعدد روزانه به جز موارد غیر ضروری کنسل شده است. انتهای پیام

نظرها

اخبار بیشتر