مروری بر عملکرد ۶ ماهه «خنصیر»
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. بازار سرمایه ایران
  4. اقتصادی
مروری بر عملکرد ۶ ماهه «خنصیر»

مروری بر عملکرد ۶ ماهه «خنصیر»

شرکت مهندسی نصیر ماشین در دوره ۶ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۸، به ازای هر سهم خود ۱۷ ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که سود هر سهم ۶۷ ریال اعلام شده بود، حکایت از کاهش ۷۵ درصدی دارد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت مهندسی نصیر ماشین با سرمایه ۲۰۷ میلیارد و ۱۶۶ میلیون ریال، صورت‌های مالی ۶ ماهه دوره مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ را به صورت حسابرسی شده منتشر کرد.

شرکت مهندسی نصیر ماشین در دوره یاد شده، مبلغ ۳ میلیارد و ۶۰۹ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بر این اساس مبلغ ۱۷ ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داد که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته از کاهش ۷۵ برخوردار است.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

لازم به ذکر است در صورت‌های مالی شرکت مهندسی نصیر ماشین نسبت به گزارش حسابرسی این شرکت، تغییری مشاهده نمی‌شود.

«خنصیر» در دوره ۶ ماهه سال مالی منتهی به شهریور ۹۷، به صورت حسابرسی شده، مبلغ ۱۳ میلیارد و ۷۹۱ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بدین ترتیب مبلغ ۶۷ ریال سود به ازای هر سهم خود شناسایی کرده بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ویدئو / خروج هواپیما از باند فرودگاه ماهشهر

ایسناایسنا14 ساعت قبل
یک فروند هواپیمای بوئینگ MD، صبح امروز (دوشنبه) از باند فرودگاه ماهشهر خارج شد. تمام ۱۳۵ مسافر این هواپیما در سلامت کامل هستند و این سانحه هیچ قربانی و مصدومی نداشته است. این هواپیمای متعلق به شرکت کاسپین از تهران به ماهشهر رفته بود که پس از فرود در فرودگاه مقصد از باند خارج شد. سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفته هنوز هیچ علتی برای این حادثه نمی‌توان ارائه کرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین8 ساعت قبل
با توجه به اینکه سامانه اطلاعات بازار املاک ایران (وابسته به وزارت راه و شهرسازی) به روزرسانی نمی‌شود، قیمت‌های مسکن اعلام شده در جدول مربوط به آگهی‌های فروش است. جهت اطلاع از قیمت مسکن و نرخ معاملات انجام شده انواع آپارتمانروزانه به سرویس «قیمت مسکن» در پایگاه خبری اقتصاد آنلاین مراجعه نمایید

۴۲درصد ثبت‌نام شدگان طرح اقدام ملی مسکن واجد شرایط نیستند

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

مجری طرح پنبه: افزایش ۴۰ درصدی تولید پنبه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
او در پاسخ به این پرسش که چرا سطح زیر کشت پنبه در ۱۷ سال اخیر کاهش یافته است؟ گفت: پنبه یکی از محصولات راهبردی است که مورد استفاده صنعت نساجی قرار می‌گیرد. در سال‌های دورتر شاهد رونق پنبه و نساجی بودیم اما به علل مختلفی از جمله واردات، مزیت اقتصادی کشت پنبه کاهش و هزینه‌های آن افزایش یافت بنابراین سال‌های پررونق کشت پنبه کم شد. وی درباره برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی برای پنبه کاران با اشاره به اینکه امسال سال پررونقی در تولید پنبه بود، گفت: قیمت تضمینی پنبه در سال‌های گذشته استفاده می‌شد اما در دو سال اخیر با توجه به رونق بازار و خرید پنبه به قیمت مناسب و حتی بیشتر از قیمت تضمینی از کشاورزان, دولت در قیمت گذاری, ورود نمی‌کند. آقای هزارجریبی با بیان اینکه دولت قیمت تضمینی گندم را حدود سه هزار و ۶۰۰ تومان اعلام کرد، افزود: این قیمت کف بازار است، امسال با توجه به رونق محصول پنبه، قمیت‌های بازار خیلی بیشتر از قیمت تضمینی آن است و کشاورزان از این بابت خوشحال هستند. مجری طرح پنبه وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه تولید پنبه از ۱۸۰ هزار تن در سال ۱۳۹۶ به ۱۶۵ هزار تن در سال ۱۳۹۷ کاهش یافت، گفت: پارسال پر آفت بود و به مزارع پنبه خسارت زد اما امسال با توجه به برنامه‌های اجرا شده، خسارات ناشی از آفات کاهش یافت و پررونق بود.
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران9 ساعت قبل
میرصانعی این را هم گفت: ظرف چند ماه آینده فرآیند تبدیل شدن شرکت‌های کارگزاری بورس به شرکت‌های سهامی عام انجام می‌شود که در آن صورت سهام کارگزاری‌ها در بورس یا فرابورس عرضه می‌شود و هر کس می‌تواند سهام این شرکت‌ها را تا درصد مشخصی خریداری کند. در حال حاضر طرح سهامی عام شدن شرکت‌های کارگزاری توسط کمیته مورد نظر در سازمان بورس تهیه شده و اکنون در هیأت مدیره سازمان بورس قرار دارد که بعد از تصویب در سازمان بورس امکان پذیرش و معامله کارگزاری‌ها وجود دارد. به گفته این مقام مجوز کارگزاری نباید بیش از نیاز باشد و باید حجم و ارزش بازار و تعداد کارگزاران با کشورهای همسایه مقایسه شود. وی در مورد اینکه اولین کارگزاری بورس چه زمانی به بازار بورس یا فرابورس می‌آید گفت: اساسنامه این شرکت‌ها کارگزاری در کمیته تدوین مقررات سازمان بورس تهیه شده و برای تصویب به هیأت مدیره سازمان بورس ارسال شده است که بعد از تصویب در هیأت مدیره امکان عرضه سهام کارگزاری‌ها در بورس به وجود می‌آید. دبیرکل کانون کارگزاران بورس اظهار امیدواری کرد: طی نیمه اول سال آینده امیدواریم اولین شرکت کارگزاری سهامی عام شده بورس در بازار بورس یا فرابورس به عموم مردم عرضه شود.

برای سود بیشتر، سال آینده کجا سرمایه گذاری کنیم؟

3+
تابناکتابناک1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر