قیمت گاز تنها مسئله باقیمانده در خط لوله ترکمنستان- چین
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اقتصادی
قیمت گاز تنها مسئله باقیمانده در خط لوله ترکمنستان- چین

قیمت گاز تنها مسئله باقیمانده در خط لوله ترکمنستان- چین

فارسخبرگزاری فارس |
یک مقام وزارت امور خارجه چین گفت: تمام مسائل مربوط به خط لوله انتقال گاز ترکمنستان به چین حل شده و تنها موضوع تعیین قیمت گاز باقی مانده است.

به گزارش خبرنگار دفتر خبرگزاری فارس در بیشکک، «یو بین» نماینده ویژه وزارت امور خارجه چین در امور خط لوله انتقال گاز ترکمنستان- چین در نشست مطبوعاتی در بیشکک با اشاره به ترانزیت خط گاز ترکمنستان از قرقیزستان گفت: پروژه ساخت لوله انتقال گاز ترکمنستان- چین نقش بزرگی نه تنها در توسعه ترکمنستان و چین بلکه دیگر کشورهای منطقه از جمله تاجیکستان و قرقیزستان دارد.

وی ادامه داد: در این زمینه تمام مسائل حل شده و تنها موضوع تعیین قیمت گاز ترکمنستان است.

این مقام چینی خاطر نشان کرد: امیدواریم که این پروژه به زودی اجرایی شود زیرا علاوه بر تولید اشتغال برای مردم قرقیزستان همچنین این کشور سود زیادی از ترانزیت این خط لوله خواهد برد.

بین گفت: چین سرمایه گذاری زیادی در خط لوله گاز ترکمنستان صورت خواهد داد و قرقیزستان می‌تواند از ظرفیت ترانزیتی خود به طور کامل استفاده کند.

«دو دوین» سفیر چین در «بیشکک» نیز در ادامه با اشاره به اظهارات «محمد قالی عبدالقاضی اف» نخست وزیر قرقیزستان درباره لزوم بررسی بیشتر قرارداد ترانزیت گاز تولید ترکمنستان گفت: توافقات صورت گرفته برای طرفین خوب است و لازم است تا هر چه زودتر تمام اسناد امضا شود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

چنین اظهارات دیپلمات‌های چین در حالی است که نخست وزیر قرقیزستان در گزارشی خود از لزوم بررسی مجدد بندهای پروژه ساخت لوله انتقال گاز ترکمنستان- چین خبر داد.

به نظر وی سندهای مربوط به مسائل ترانزیتی باید مجددا مورد بحث کارشناسان قرار بگیرد.

لوله مذکور دومین خط ترانزیتی گاز تولید ترکمنستان به چین است، خط اول در قلمروی ازبکستان و قزاقستان قرار دارد.

چین بزرگترین واردکننده گاز ترکمنستان است اما جزئیات قراردادها مربوط به صادرات رسما اعلام نمی‌شود و کارشناسان معتقد هستند «عشق آباد» به دلیل وجود بدیهی بزرگ به چین درآمد زیادی از این صادرات نصیب این کشور نمی‌شود.

انتهای پیام/ح

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم دیده نشده از تلاش آتش‌نشانان برای خروج از پلاسکو

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل

فیلم/ بررسی نقش آمریکا در وقوع حادثه هوایی

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز13 ساعت قبل

نصیحت جدی زنگنه به مردم

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل

رسیدگی به بزرگترین پرونده تخلف ارزی در تعزیرات تهران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی گفت: این یکی از بزرگ‌ترین پرونده‌های مربوط به انجام ندادن تعهدات ارزی در تعزیرات تهران در سال‌های اخیر بوده است. اسفنانی افزود: در پرونده‌ای دیگر نیز متهمی ۲۸ میلیون یورو ارز دریافتی از بانک را ملزم شد، برگرداند. مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران گفت: در پرونده‌ای دیگر نیز ۵ کانتینر کالا‌های قاچاق شامل لوازم و تجهیزات رایانه‌ای به ارزش ۱۴۵ میلیارد ریال کشف شد که پرونده در تعزیرات در حال رسیدگی است. وی همچنین به پرونده‌ای دیگر با عنوان تقلب در کسب و کار تحت عنوان عرضه روغن گریس تقلبی اشاره کرد و گفت: برای متهمان این پرونده نیز رای قطعی و جریمه‌ای معادل ۷۳ میلیارد ریال صادر شده است. وی گفت: البته نانوایان باید نان مورد نیاز مردم را به اندازه‌ای که مکلف هستند تحویل دهند و اگر مازادی داشتند می‌توانند به سفارش مشتری تنوعی در نان داشته باشند.

کشته شدن بسکتبالیست ۱۸ ساله آمریکایی در حین بازی

مهرمهر1 روز قبل

پیشرفت ۵۰ درصدی برخورد با پرونده‌های کلان اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری در حاشیه نخستین همایش نقش امنیت اقتصادی به بحث مبارزه با قاچاق سازمان یافته اشاره کرد و افزود: پلیس امنیت اقتصادی از ابتدای امسال به طور رسمی کار خودش را شروع کرده و تاکنون نیز توفیقات خوبی در رسیدگی به پرونده‌های بزرگ و کوچک داشته است. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیسردار اشتری ادامه داد: با حمایت دستگاه قضایی در بحث مبارزه و مقابله با مفاسد اقتصادی به صورت جدی، هوشمندانه و مقتدرانه به حرکت خود ادامه می‌دهیم. فرمانده ناجاگفت: در ورودی‌های کشور بویژه در حدود ۱۳ گمرگ کشور نیروی پلیس امنیت اقتصادی و پلیس گمرک مستقر است و طی ماه‌های آینده نیز بر تعداد آن‌ها افزوده خواهد شد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیسردار اشتری با بیان اینکه اولویت ما برخورد با باند‌های سازمان یافته و بحث فساد اقتصادی است، گفت: البته این کار‌ها کفایت نمی‌کند و باید بیشتر از این حمایت شویم ضمن اینکه دستگاه‌های مختلف نیز از ظرفیت‌های خود برای مقابله با مفاسد اقتصادی به کمک ما بیایند. فرمانده ناجا درباره همکاری دستگاه‌های اقتصادی با پلیس امنیت اقتصادی نیز افزود: دستگاه‌های مربوطه تاکنون با پلیس امنیت اقتصادی همکاری کرده‌اند، اما توقع داریم بیشتر از این با ما همکاری و پلیس را در انجام وظایف خود یاری کنند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

بررسی اپلیکیشن دکتر زیتون؛ اپلیکیشن رژیم درمانی و مدیریت رژیم غذایی

تکراتوچند ثانیه قبل

انتخاب لیست ۳۰ نفره اصولگرایان در تهران از پنجشنبه وارد مرحله‌ بعدی می‌شود

ایسنا33 دقیقه قبل

جنگ نیروهای آمریکایی و روسی بر سر نفت سوریه

اقتصادنیوز34 دقیقه قبل

گاردین: انگلیس بازپرداخت بدهی به ایران در قالب اقلام دارویی و غذایی را بررسی می‌کند

الف36 دقیقه قبل

واکنش وزارت خارجه به تحریف نام خلیج فارس از سوی وزارت دفاع کره‌جنوبی

عصر ایران37 دقیقه قبل

رسانه کوبایی: ایران و ونزوئلا روابط همکاری را تقویت می‌کنند

ایرنا37 دقیقه قبل

بیش از ۱۸ هزار کیلومتر از محورهای لرستان برف‌روبی شد

مهر39 دقیقه قبل