پیش بینی افزایش بودجه سال آتی بنیاد شهید به ۲۰ هزار میلیارد تومان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اقتصادی
پیش بینی افزایش بودجه سال آتی بنیاد شهید به ۲۰ هزار میلیارد تومان

پیش بینی افزایش بودجه سال آتی بنیاد شهید به ۲۰ هزار میلیارد تومان

مهرخبرگزاری مهر |
اراک- معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور از احتمال افزایش بودجه سال آتی این نهاد به بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی ایزدی روز شنبه در نشست شورای هماهنگی امور ایثارگران استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: در خصوص مسایل مربوط به ایثارگران که در دستگاه‌های اجرایی اجرا نمی‌شود، قرار بود در بنیاد شهید یک نماینده این امور را بر عهده گیرد تا رسیدگی به مسایل ایثارگران شاغل در دستگاه‌ها و پیگیری در تسریع امور آن‌ها را انجام دهد در این صورت قوانین درست اجرا می‌شود.

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران بیان کرد: در سال‌های اخیر پس از قانون برنامه پنجم با خلا در حوزه قانون گذاری مواجه شدیم. در تنقیح قوانین بالغ بر یک هزار و ۸۰۰ حکم قانونی در ارتباط با ایثارگران وضع شده و بالغ بر ۹۳۰ مقرری نیز در حکم قانون آمده است.

وی عنوان کرد: همچنین چند ماده از قانون جامع خدمات رسانی ایثارگران اجرا نشده‌، اما بالغ بر ۹۰ درصد آن اجرایی شده است.

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران بیان داشت: در طی ۱۵ ماه گذشته توانستیم کمک کنیم قانون جدیدی در این حوزه وضع نشود.

ایزدی در خصوص موضوع بیمه درمانی ایثارگران گفت: وضعیت بیمه مکمل بسیاری از دستگاه‌های اجرایی مانند بیمه‌ها، بانک‌ها، نفت، دستگاه قضایی و … بهتر از بنیاد شهید است.

وی با اشاره به بدهکاری بنیاد شهید به یکی از شرکت‌های بیمه‌ای کشور اظهار کرد: بالغ بر ۱۴۰۰ میلیارد تومان به آن بیمه بدهکار بودیم به طوری که در طول سه سال گذشته از مناقصه انصراف داد و اخیرا نیز در مناقصه شرکت نکرده است. قانون گذار علی رغم اطلاع از بدهکاری بنیاد شهید به این شرکت بیمه‌ای، در یک طرح دو فوریتی ۴۴۰ هزار مشمول بیمه مکمل ایثارگران را مجددا به بنیاد بازگرداند.

ایزدی بیان داشت: سال گذشته رقم بیمه مکمل بنیاد شهید سه هزار میلیارد تومان بود که امسال در مناقصه جدید به سه هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان رسید.

وی اظهارکرد: از ۱۲ هزار مرکز درمانی و داروخانه‌ای طرف قرار داد با یکی از شرکت‌های بیمه‌ای، تنها ۵ هزار مورد با بنیاد قرار داد بستند و ۷ هزار مورد آن را لغو کردند.

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: بنیاد شهید یک هزار میلیارد تومان بدهی به دانشگاه‌ها دارد که امروز با قانون شکنی دستگاه‌ها در این حوزه مواجه هستیم.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران | جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

ایزدی بیان کرد: سال گذشته به دولت برای انجام تکالیف قانونی در حوزه امور ایثارگران رقم ۱۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در بودجه ۹۸ را پیشنهاد دادیم اما آنچه که در بودجه ۹۸ در این خصوص مصوب شد، ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده است.

وی گفت: در حال حاضر سازمان برنامه و بودجه رقم ۲۰ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان را برای بنیاد شهید و امور ایثارگران پذیرفته است تا در مجلس به تصویب برسد، در این صورت با پیش بینی افزایش بودجه سال آینده، این نهاد قادر به انجام تکالیف قانونی خود به ایثارگران خواهد بود.

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران بیان داشت: در دهه فجر سال گذشته برای اولین بار ۸۰ درصد از زندانیان این حوزه شامل عفو موضوعی شدند. سال گذشته به بیش از سه هزار پرونده قضایی مربوط به ایثارگران رسیدگی شده است.

وی بیان کرد: در صورت موافقت مجلس و دولت، سهام شرکت‌ها مطابق اصل ۴۴ قانون اساسی در بودجه ۹۹ به بنیاد شهید برای بحث مطالبات ایثارگری سپرده شود تا با فروش آن مشکلات این حوزه برطرف شود.

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: مشکل واردات واگذاری خودرو هیبریدی و برقی به ایثارگران در حال پیگیری است تا مشکلات افراد در این حوزه برطرف شود.

وی گفت: امسال سهمیه استخدامی دولت برای عموم ۶۰ هزار نفر است که ۲۵ درصد آن مربوط به ایثارگران است که با این سهمیه همچنان پاسخگوی نیاز شغلی نیستیم.

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران بیان کرد: بنیاد شهید در حوزه خوداشتغالی و کارآفرینی تسهیلاتی تا سقف ۵۰ میلیون تومان ارایه می‌دهد و برای طرح‌های بزرگ نیز با محدودیتی مواجه نیستیم.

ایزدی بیان داشت: پیگیری مسایل مربوط به امور ایثارگران استان مستلزم هماهنگی بین بخشی و شناسایی مسایل درون استان و خلاهای قانونی نیز می‌باشد.

وی با اشاره به بازدید از مرکز جامع ورزشی و توانبخشی ایثارگران استان مرکزی اظهار داشت: مرحله ساخت مرکز جامع ورزشی و توانبخشی ایثارگران استان مرکزی با تامین اعتبار ۲۴ میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی رو به اتمام است و ظرف دو ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد که کمک بزرگی به توانبخشی، نشاط و سرگرمی جامعه ایثار‌گری استان خواهد بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم هواپیمای آمریکایی منهدم شده در افغانستان +جزئیات حادثه

اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
به نوشته خبرگزاری فرانسه، «بت ریوردان» سخنگوی فرماندهی مرکزی آمریکا در منطقه غرب آسیا (سنتکام) با اعلام آغاز تحقیقات در مورد این حادثه، گفت هنوز هویت هواپیمای حادثه‌دیده در منطقه «غزنی» واقع در مرکز افغانستان، مشخص نیست. صبح امروز گزارش شد که یک فروند هواپیما در منطقه غزنی سقوط کرده است. پس از آن اداره هوانوردی افغانستان نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که هیچگونه مشکلی برای پروازهای مسافربری در این کشور پیش نیامده و سقوط هواپیمای مسافربری را تکذیب کرد. در همین حال برخی گمانه‌زنی‌ها درباره پرواز این هواپیما از هرات به دهلی نو نیز قوت گرفت. قطعه‌ای گمشده که ممکن است به تکمیل پازل سقوط هواپیما در غزنی کمک کند.

آن روی ممنوعیت واردات/ انتقال فعالیت از صرافی به بانک‌ها، خوب یا بد؟

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
مدیرعامل شرکت نگارین طب بهنام درخصوص سابقه فعالیت این مجموعه گفت: شرکت نگارین طب بهنام از سال ۱۳۹۵ به صورت تخصصی در زمینه کیت‌های تشخیص دامی مشغول به فعالیت است. ندا قلیچ‌خانی در گفتگو با برنامه مدیران موفق به ورود به بازار اشاره کرد و اظهار داشت: خوشبختانه کیت‌های ما وارد بازار شده و ازطرفی به کمک تیم رباتیک و نخبه توانستیم پرینتر هوشمند را ثبت کنیم. آرش ارشادی مدیر عامل شرکت مانا پوشاک دی درخصوص مجموعه فعالیتش گفت: حدود ۸ سال است که به صورت تخصصی و نمایندگی، کار واردات پوشاک را انجام می‌دهیم اما متأسفانه امسال باتوجه به قانون ممنوعیت واردات پوشاک نتوانستیم کارمان را به سرانجام برسانیم. احسان همت‌پور رئیس هیئت مدیره یکتا تجارت دایا به فعالیتش اشاره و مطرح کرد: عرضه کالاهای ساخته‌شده و آماده به مصرف برای واردات دچار مشکل شده‌اند درصورتی که قبلا توسط صرافی‌ها و بدون انتقال ارز انجام می‌شد.

ویدیویی تاثیرگذار از قرنطینه شدن مردم چین

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
مردم شهر ووهان چین، که به دلیل شیوع ویروس کرونا در خانه‌هایشان قرنطینه هستند، به بالکن خانه‌ها آمده و یکدیگر را به مقاومت و پایداری تشویق کردند.

خبر خوش برای کسانی که اولین بار یارانه معیشتی می‌گیرند +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

تمامی اتباع خارجی حاضر در همدان از نظر ابتلا به کرونا کنترل شدند

ایرناایرنا1 روز قبل
منوچهر کرمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: پیرو شرایط جهان مبنی بر انتشار ویروس جدید کرونا در آسیای جنوب شرقی و برگزاری جشنواره ملی «ایران باشکوه» در همدان، اقداماتی برای کنترل گروه‌های خاصی که با هماهنگی قبلی وارد استان همدان شدند، توسط علوم پزشکی همدان صورت گرفت. وی اضافه کرد: در گام نخست تمامی بیمارستان‌ها و اتاق‌های ایزوله تنفسی به حال آماده باش درآمدند و مکاتباتی با واحدهای بهداشتی و مراکز تابعه درباره حساسیت این موضوع، ضرورت آموزش و اطلاع رسانی صورت گرفت. معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان بیان کرد: به دنبال رایزنی با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان، تمامی گردشگران خارجی ساکن در هتل‌های استان معاینه شدند و هیچکدام مشکلی نداشتند. کرمی افزود: به بانک‌های ملی و دیگر بانک هایی که اقدام به فروش ارز مسافرتی می‌کنند نیز حساسیت این موضوع اطلاع رسانی شده است. وی ادامه داد: شهروندان در صورت داشتن علائم خاص و شدید مثل تب بالا، لرز شدید بدن، خلط خونی، تنگی نفس و مشکل ریوی می‌توانند به مراکز زیر نظر علوم پزشکی همدان مراجعه کنند.

رسوایی دروغگویی‌های ترامپ درباره ضربات موشکی ایران + فیلم

رکنارکنا11 ساعت قبل
ان، «توماس کمپبل» سخنگوی وزارت دفاع امریکا (پنتاگون) بامداد امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد: تا امروز آسیب مغزی در ۵۰ نیروی نظامی آمریکایی تشخیص داده شده است. حدود ۲۰۰ نفر که در زمان حمله موشکی ایران در محل انفجار حضور داشتند، تحت بررسی قرار گرفته‌اند. پنتاگون و دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا ابتدا مدعی شده بودند که هیچ نیروی نظامی در حمله موشکی هشتم ژانویه (۱۸ دی ماه) ایران به عین الاسد زخمی یا کشته نشده است. پنتاگون هفته گذشته گفته بود که آسیب مغزی نظامیان آمریکایی را جدی نمی‌داند؛ اظهاراتی که با انتقادات گسترده‌ای مواجه شد. به دنبال این اظهارات، گروه «کهنه‌ سربازان جنگ‌های خارجی» از ترامپ خواست برای کم اهمیت جلوه دادن مصدومیت نظامیان این کشور در حمله موشکی ایران به پایگاه عین‌الاسد عذرخواهی کند.

نظرها

اخبار بیشتر