اختلاف بین شورا و شهرداری امری طبیعی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
اختلاف بین شورا و شهرداری امری طبیعی است

اختلاف بین شورا و شهرداری امری طبیعی است

مهرخبرگزاری مهر |
زنجان-شهردار زنجان گفت: اینکه فکر کنیم بین شورا و شهرداری اختلافی وجود ندارد، امری محال است و وجود این اختلاف، امری طبیعی است.

به گزارش خبرنگار مهر، مسیح‌الله معصومی عصر شنبه در نشست هم‌اندیشی شهرداری‌ها و روسای شوراهای اسلامی ادوار شهر زنجان، با بیان اینکه وجود اختلاف بین شورا و شهرداری از آنجا نشأت می‌گیرد که حوزه شهری همواره با چالش‌های زیادی همراه بوده است، افزود: هیچ‌گاه تصور ما این‌گونه نبوده که از شورا جدا هستیم، هر چند عده‌ای خواهان اختلاف بین شورا و شهرداری هستند اما اعتقاد ما این است که شورا و شهرداری یک تیم ۱۰ نفره است.

وی با اشاره به اینکه پنجمین دوره شورای اسلامی شهر زنجان دارای بیشترین طیف سیاسی بود اما بیشترین همراهی را با شهرداری در همه زمینه‌ها داشته است، ادامه داد: همراهی شورای شهر زنجان با شهرداری در بخش‌های مختلف مشهود است که از جمله آن‌ها می‌توان به تکمیل کردن پل سیدالشهدا، افتتاح مرکز کنترل ترافیک و بازار خودرو، راه‌اندازی گلخانه مرکزی و پرورش گل اشاره کرد.

شهردار زنجان با یادآوری اینکه یکی از اقدامات صورت گرفته در روزهای اخیر، ایجاد منطقه ۴ شهرداری زنجان بود که علاوه بر اخذ مجوز این منطقه، مجوز منطقه ۳ نیز که علی‌رغم فعالیت، فاقد مجوز بود، اخذ شد، ادامه داد: زمانی که بودجه شهری افزایش پیدا می‌کند، این بدان معنی است که باید در هزینه‌کرد مدیریت، تلاش دو برابری داشته باشیم و این نیز در سایه همراهی به دست می‌آید.

معصومی از سبزه‌میدان زنجان به‌عنوان پروژه‌ه‌ای مهم که هم‌اکنون در حال اجرا است، یاد کرد و گفت: به‌روز شدن تجهیزات آتش‌نشانی، خرید تجهیزات برای پارک بانوان غربی با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال از جمله اقدامات صورت گرفته در مجموعه شهرداری زنجان بوده است.

در خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

شهردار اسبق زنجان نیز در این نشست با تاکید بر اینکه تفاوت نمایندگان مجلس با اعضای شورای اسلامی شهر در این است که علی‌رغم اینکه هر دو نماینده مردم هستند، اما اعضای شورای اسلامی شهر اشرافیت بیشتری به مباحث محله‌ای دارند، افزود: دیدگاه‌های امروز نشان می‌دهد که نمایندگان مجلس، به اعضای شورای اسلامی شهر به عنوان یک رقیب نگاه می‌کنند.

محسن امین با بیان اینکه اقدامات شورا نشان‌دهنده آن است که این نهاد مردمی به تدریج در حال جا افتادن است، ادامه داد: نباید انتظار داشته باشیم که همه مردم از اقداماتی که شهرداری در حوزه شهری انجام می‌دهد، رضایت کامل داشته باشند؛ چرا که در حالت عادی، بین ۱۰ تا ۱۵ درصد مردم از اجرای طرح‌های حوزه شهری رضایت ندارد اما آنچه که در این میان حائز اهمیت است، آن است که باید اطلاع‌رسانی دقیقی در خصوص اقداماتی که صورت می‌گیرد، انجام شود.

وی با یادآوری اینکه شهرداری جزو ارگان‌هایی است که همواره با مشکل نیرو و جذب آن مواجه بوده است، خاطرنشان کرد: حساسیت کار زمانی آشکار می‌شود که مجبور باشی روزانه نیم‌میلیارد تومان برای پرداخت حقوق و مزایای ۳۰۰۰ پرسنل، درآمدزایی داشته باشی و شهرداری زنجان امروز این دغدغه را دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

زیر صفر درجه

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
در کمتر از ۲۴ ساعت بیش از ۶ هزار تن نمک و شن توسط کارگران شهری در مسیر‌های برفی برای تردد بهتر شهروندان ریخته شد. زیر صفر درجهزیر صفر درجهبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ کارگران شهری با فشردگی حجم کاری و تلاش فراوان سعی دارند تا از یخزدگی معابر در این روزهای سرد زمستان جلوگیری کنند.

صحنه‌ای عجیبی که مرد مست در مترو رقم زد+فیلم

رکنارکنا18 ساعت قبل
به گزارش گروه ترجمه رکنا، به تازگی ویدیویی در فضای مجازی و رسانه‌های خارجی به انتشار گذاشته شد که صحنه بامزه از کله پا شدن یک مرد مست را در مترو به تصویر کشیده است. این ویدیو که هنوز موقعیت مکانی اش اعلام نشده است توسط شاهدان عینی ضبط و به انتشار گذاشته شده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

فیلم/ لحظه هجوم طوفان گرد و غبار در استرالیا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز23 ساعت قبل

آسمان برفی پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

آوارگی زلزله در سرپل ذهاب کرمانشاه هنوز ادامه دارد (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عکس‌های جدید از سرپل ذهاب نشان می‌دهد که هنوز تعداد زیادی از مردم در چادرها و کانکس‌ها زندگی می‌کنند و ریتم ساخت و ساز در شهر کند است.
تابناکتابناک1 روز قبل
از این می‌ترسم که یک جایی تاریک باشد و حس کنم احتمال دارد در آن تاریکی آدم‌ها را از دست بدهم! از این می‌ترسم که یک جایی تاریک باشد و حس کنم احتمال دارد در آن تاریکی آدم‌ها را از دست بدهم! ساعتی که رفتم داخل ساختمان پلاسکو هیچ وقت فکر نمی‌کردم ساختمان بریزد. خشم از این که چرا این جسارت را داشتم و داخل پلاسکو رفتم و خوشحالی از زنده بودنم. سلیمانی با بیان این که شغل ما هم مثل آتش نشان هاست، گفت: اگر عاشق کارم نبودم داخل پلاسکو نمی‌رفتم.

نظرها

اخبار بیشتر