نبایدهایی برای اینکه جامعه در خشم فرو نرود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ساعت ۲۴
  4. اقتصادی
نبایدهایی برای اینکه جامعه در خشم فرو نرود

نبایدهایی برای اینکه جامعه در خشم فرو نرود

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴ |
ساعت 24 -هفته نامه تجارت فردا در اشاره گفت وگوی خود با محمد مهدی بهکیش اقتصاددان نامدار ایرانی و هوادار اقتصاد رقابتی نوشته است ، این اقتصاددان در دوگفت وگوی قبلی با این نشریه درسال1396 با صراحت گفته بود اگر نرخ بیکاری جوانان افزایش یابد ابر چالش بیکاری میزان خشم جوانان بیکار و جوانانی که چشم انداز اینده را روشن نمی بینند را تبدیل به اعتراض خواهد کرد .

این رسانه نوشته است پیش بینی بهکیش را می‌توان دررخدادهای آبان ۱۳۹۸ دید. بهکیش در گفت وگوی تازه‌اش با این نشریه و دربخش نتیجه گیری سخنانش گفته است: «برای جلوگیری از بروز مجدد این گونه اتفاقات باید نوع نگاه به اداره کشوررا تغییر دادو برنامه‌ای قابل اجرا که بتواند رفاه برای جامعه فراهم کند تهیه و ارایه کرد، درغیر این صورت اتفاقات آبان ماه گذشته مکررخواهد شد.»

فرونرفتن در خشم و خرابی

بهکیش در این گفت وگو و درپاسخ به این پرسش که برای ماههای در پیش رو کدام نبایدهای اقتصادی و را توصیه می‌کنید جواب داده است " اگر بخواهیم آینده کشور را از درغلتیدن در خشم و خرابی نجات دهیم لازم است برخی کارها را نباید انجام دهیم که به نظرم عبارتند از:

یکم – باید حساب آنهایی که برای اعتراض مسالمت آمیز به میدان امدند را از حساب آنها که هدفشان خرابکاری بود را جداکنیم. عکس العمل خشن نسبت به گروه اول خشم نهفته در جامعه را افزایش می‌دهد. همه را به یک چوب نرانیم.

دوم – ابهام در سیاستگذاری‌ها و تصمیم گیری‌ها محیط کسب و کار را غیر ممکن می‌کند و درنتیجه سرمایه گذاری انجام نمی‌شود یا به تعویق می‌افتد. حاصل این فرایند کاهش عرضه کالا و خدمات است که بیکاری را گسترده‌تر می‌کند. نباید اجازه داد برخی از مه آلود بودن فضا سود ببرند.

در سایت خبری بخوانید: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان

سوم - درجهان به هم پیوسته امروز هیچ فعالیت اقتصادی بدون ارتباط با بازارهای بین المللی به سرانجام نمی‌رسد. تولید داخل به هر قیمت به زیان جامعه خواهد بود. اجازه ندهیم برخی کالای بی کیفیت و گران خود را به جامعه تحمیل کنند.

چهارم – بزرگترین زیان تحریم ایران ان است که همه دست اندرکاران کسب وکار ما را در محیط بین الملل قانون گریز کرده است که متاسفانه به تدریج درداخل به عرفی ناهنجار تبدیل می‌شود. فساد یکی از محصولات قانون گریزی در جامعه است. باید از فرورفتن جامعه دراین باتلاق جلوگیری کرد. این اقتصاددان گفته است آنچه از رخدادهای اخیر می‌توان آموخت این است که کشور و نیازهای آن را باید شناخت وبرای برطرف کردن نیازها راه حل مناسب طراحی کرد. در ضمن باید توجه داشت جهان به سرعت در حال تغییر است و نمی‌توان جامعه را دریک فضای بسته مدیریت کرد. تعامل با جهان چهان ضروری است و بدون آن نمی‌توان منافع ملی را حفظ کرد. دنیا بازار بزرگی برای داد و ستد نه تنها کالا بلکه تعامل برای رشد و بالندگی در زمینه‌های اجتماعی و فرهنگی و البته اقتصادی و مهمتراز همه داد وستد تکنولوژی است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از عصرایران، در این شهر تا کنون ۱۹۷ مورد ابتلای به کرونا گزارش داده شده است و مقامات شهر در تلاشند تا مطمئن شوند که همه افراد آلوده شناسایی شده‌اند و تحت درمان هستند. پیش از این نیز برخی دیگر از شهرهای چین، ابتکاری مشابه را به اجرا گذاشته بودند.
الفالف1 روز قبل
به گزارش تسنیم، چندی پیش یک پژوهشگر محیط‌زیست و حامی گونه‌های در معرض خطر انقراض شاهین ایرانی، به مدیرعامل سایپا پیشنهاد کرد در راستای حفظ و حراست از این پرنده باشکوه، نام محصول جدید این گروه خودروسازی را به «شاهین» تغییر دهند، در ادامه چند انجمن دیگر نیز این پیشنهاد را به مدیران سایپا ارائه دادند. سیدجواد سلیمانی، مدیرعامل سایپا نیز پس از ارجاع موضوع به کمیته نامگذاری محصولات و بررسی‌های کارشناسی کمیته مذکور با این پیشنهاد موافقت کرد و به دلیل اینکه گروه خودروسازی سایپا در طراحی محصول جدید خود از شاهین ایرانی الهام گرفته است، دستور داد در راستای انجام مسئولیت‌های اجتماعی این گروه خودروسازی، محصول جدید سایپا «شاهین» نامگذاری شود. شاهین سایپا نخستین محصول از مگاپلت‌فرم ملی این گروه خودروسازی، موسوم به SP۱۰۰ به شمار می‌آید و قرار است تولید انبوه آن از سال آینده آغاز شود. سایپا تولید ۱۲ هزار دستگاه از این محصول را برای سال ۹۹ برنامه‌ریزی کرده و می‌خواهد تیراژ تولید آن را در سال ۱۴۰۱ به صد هزار دستگاه برساند.
فراروفرارو1 روز قبل
۲-با توجه به محدودیت ظرفیت شرکت ایران خودرو مجاز است در صورت تکمیل ظرفیت نسبت به توقف شرایط تبدیل اقدام نماید. ۴ -موعد تحویل قرارداد مشتری از لحاظ سیستمی، به اردیبهشت ۹۹ انتقال خواهد یافت. ۵ -در صورت افزایش احتمالی عوارض قانونی در سال ۹۹ از قبیل: مالیات، نرخ شماره گذاری، نرخ بیمه شخص ثالث و … این مبالغ از مشتریان محترم اخذ خواهد شد. ۷ -در صورت رضایت مشتریان با شرایط فوق، مراحل تعویق موعد تحویل با برنامه فروش‌های جدول پیوست این بخشنامه مشابه شرایط تبدیل قابل اقدام می‌باشد. ۸-این طرح فقط در نمایندگی مجاز ایران خودرو و با درخواست مشتری قابل اجرا می‌باشد؛ و نیازی به مراجعه حضوری مشتری محترم به سازمان فروش نمی‌باشد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، سرهنگ قاسم جانعلی پور روز پنجشنبه گفت: در پی شکایت فردی مبنی بر دسترسی غیرمجاز فرد یا افرادی به تلفن همراه وی و شنود مکالمات و ارسال اطلاعات خصوصی برای نزدیکانش، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت و کارشناسان پلیس فتا پس از بررسی اظهارات شاکی و اقدامات فنی دریافتند که فردی اقدام به نصب یک نرم افزار خاص در تلفن همراه این شهروند کرده و مکالمات او را شنود می‌کند. وی خاطرنشان کرد: در تحقیقات تکمیلی مشخص شد شاکی مدتی قبل تلفن همراه خود را در اختیار یک تعمیر کار که از آشنایان وی بوده، قرار داده است که سپس این فرد به عنوان متهم دستگیر شد و متهم ابتدا منکر اتهامات خود شد اما پس از بررسی تجهیزات رایانه‌ای وی و پیدا شدن اطلاعات و فایل‌های شخصی شاکی، در نهایت لب به اعتراف گشود و علت این امر را درخواست دو تن از خویشاوندان شاکی اعلام کرد. سرهنگ جانعلی پور اظهار داشت: دو متهم دیگر پرونده که خواهر و برادری ۲۵ و ۳۰ ساله بودند دستگیر و ضمن اعتراف به همراه متهم ۳۵ ساله به مرجع قضایی معرفی شدندوی تصریح کرد: در اختیار قرار دادن تلفن همراه و وسایل رایانه‌ای حاوی اطلاعات شخصی به افراد و مراکز غیرمجاز آن هم بدون رعایت هشدارهای پلیس زمینه ساز مشکلات این چنینی می‌شود.
ایمناایمنا1 روز قبل
قیمت مدل‌های مختلف تلفن همراه برند اپل در بازار، نسبت به هفته گذشته افزایش قابل توجهی داشته به طوری که قیمت آخرین مدل آیفون ۱۱ از سری گوشی‌های جدید اپل به ۳۰ میلیون تومان رسیده است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، همانطور که می‌دانیم کاربران رایانه به منظور بهره گیری از اطلاعات موجود در صفحات شبکه جهانی وب از مرورگرهای اینترنتی مختلفی استفاده می‌کنند که شاید معروف‌ترین آنها گوگل کروم، اینترنت اکسپلورر و فایرفاکس باشد. شاید در فضای مجازی و اینترنت تعداد بی شماری از مرورگرهای اینترنتی وجود داشته باشند تا به کاربران امکان بهره مندی از شبکه جهانی وب را بدهند اما آنچه واضح و مسلم به نظر می‌رسد، آن است که همه آنها امکانات و قابلیت‌های موردنظر کاربران را ندارند و نمی‌توانند پاسخگوی نیازهای جامع آنها در اینترنت باشند. به همین دلیل بر اساس گزارشی که در وب سایت دیجی تایمز آمده است، به تازگی کارشناسان فعال در حوزه فناوری فهرستی از بهترین مرورگرهای اینترنتی را برای رایانه‌های شخصی که عموما مبتنی بر سیستم عامل ویندوز هستند را تهیه و منتشر کرده‌اند که در زیر به مروری بر آنها خواهیم پرداخت: بهترین مرورگر اینترنت وب: گوگل کروم (GoogleChrome) بهترین جایگزین گوگل کروم: موزیلا فایرفاکس (FireFox) خلاقانه‌ترین مرورگر اینترنتی: اوپرا (Opera) مجهزترین مرورگر اینترنتی وب: مایکروسافت اج (Microsoft Edge) مرورگر اختصاصی محصولات اپل: سافاری (Apple Safari) مرورگر اینترنتی کم نظیر: ویوالدی (Vivaldi) عجیب و غریب‌ترین مرورگر اینترنتی: بریو (Brave) مرورگر اینترنتی بدون نیاز به فیلترشکن (Tor)

نظرها

اخبار بیشتر