خودسوزی معترض لبنانی در میدان ریاض الصلح بیروت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فرارو
  4. بین‌المللی

خودسوزی معترض لبنانی در میدان ریاض الصلح بیروت

فراروخبرگزاری فرارو |
لبنان از ۱۷ اکتبر تا کنون شاهد اعتراضات مردمی علیه طرح افزایش مالیات شهروندان و مجازات فاسدان است و با ادامه تظاهرات و خواسته آنها برای سرنگونی دولت این کشور، دولت سعد حریری ناگزیر به استعفا شد.

منابع آگاه شامگاه شنبه از خودسوزی یک معترض لبنانی در میان تحصن‌کنندگان در میدان ریاض الصلح بیروت خبر دادند.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری رسمی لبنان اعلام کرد که یک معترض لبنانی خودش را در میدان ریاض الصلح در مرکز بیروت به آتش کشیده است.

طبق این گزارش، تظاهرات‌کنندگان اقدام به خاموش کردن این شهروند لبنانی کردند و سپس خودروی صلیب سرخ در محل این حادثه حاضر شد و وی را به یکی از بیمارستان‌های بیروت انتقال داد.

در ادامه این گزارش آمده است که این فرد از صبح امروز تهدید به خودسوزی می‌کرد و در نهایت شامگاه تهدیدش را عملی کرد.

لبنان از ۱۷ اکتبر تا کنون شاهد اعتراضات مردمی علیه طرح افزایش مالیات شهروندان و مجازات فاسدان است و با ادامه تظاهرات و خواسته آنها برای سرنگونی دولت این کشور، دولت سعد حریری ناگزیر به استعفا شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، «عادل عبدالمهدی»، نخست‌وزیر دولت پیش‌برد امور عراق طی بیانیه‌ای به حمله راکتی امشب به سفارت آمریکا در شهر بغداد، پایتخت عراق واکنش نشان داد و خواستار بررسی آن شد. عبدالمهدی گفت که دولت عراق ملزم به حمایت و حفاظت از اماکن دیپلماتیک است. بیشتر بخوانید: آمریکا در عراق دو گزینه بیشتر نداردنخست‌وزیر دولت پیش‌برد امور عراق این حمله را برخلاف قانون دانست که باعث تضعیف دولت بوده و به حاکمیت عراق و حرمت اماکن دیپلماتیک موجود در خاک این کشور لطمه می‌زند. عبدالمهدی دستور داد مسببان این حمله را بازداشت و آن‌ها را به مراجع قضایی تحویل دهند. گفته می‌شود که از این چهار راکت، یکی به محوطه و یکی به ساختمان سفارت آمریکا اصابت کرده است.

اعلام آزادی سفر صهیونیست‌ها به عربستان سعودی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
عربستان سعودی روابط دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی ندارد و به جز ایام حج، به اتباع اسرائیلی اجازه سفر به این کشور را نمی‌دهد. اعلام این خبر به منزله تغییری مهم در اعلام رسمی روابط اسرائیل و عربستان سعودی است. حال شهروندان اسرائیلی می‌توانند با دعوتنامه رسمی از سوی سعودی‌ها برای زیارت و یا مقاصد تجاری و کسب و کار به عربستان سعودی سفر کنند. وزارت کشور رژیم صهیونیستی اعلام کرد که اسرائیلی‌ها می‌توانند به دنبال فرصت‌های سرمایه گذاری در عربستان سعودی باشند و با دریافت دعوتنامه و روادید به آنها اجازه خروج از اسرائیل داده خواهد شد. از خبرهای درز کرده اینطور مشخص شده است که همه شواهد و قرائن حاکی از اعلام رسمی طرح صلح ترامپ است که همه خطوط قرمز فلسطینی‌ها را نادیده گرفته است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
حراج امسال در حالی لغو شده که «کارولینا لوکا»، مدیر جدید آثار خاورمیانه کریستیز بر موفقیت کلی بازار فروش آثار هنری خاورمیانه تاکید دارد. «لوکا» ‌ ‌در گفت‌وگو با آرت‌نت بیان کرد: «برگزار کردن سالانه رویداد حراج مساله‌ای است که برای مدت‌ها مورد بحث بوده است. ما باید بتوانیم تقاضاهای جدید مجموعه‌داران خاورمیانه که تشنه فروش آثار هنری باکیفیتی که مطابق خط‌مشی‌های مجموعه‌های آنها هستند را پاسخگو باشیم. این به آن معناست که ما اکنون به‌دنبال راهی برای کمک به بازار معاصر هستیم.» این نکته می‌تواند به معنای به بن‌بست رسیدن عرضه آثار برجسته هنری در خاورمیانه قلمداد شود. در چند سال اخیر ابهام در قیمت‌گذاری و تردید در اصالت آثار عرضه شده در حراجی‌های هنری خاورمیانه حاشیه‌های زیادی را ایجاد کرد. نمودار و جدول میانگین قیمت فروش در حراج‌های اخیر کریستیز خاورمیانه این ادعا را ثابت می‌کند.
مهرمهر14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، «جواد الطلیباوی» سخنگوی «عصائب اهل الحق» عراق تأکید کرد: حمله راکتی به سفارت شر (سفارت آمریکا در بغداد) کار گروه‌های مقاومت نیست. بر اساس این گزارش، وی تصریح کرد: ما پیشتر هم تأکید کرده بودیم که به هیچ وجه به اماکن دیپلماتیک در عراق تعرض نمی‌کنیم؛ بنابراین حمله راکتی توسط حشد شعبی انجام نشده است. الطلیباوی اظهار داشت: راکت‌هایی که در حمله به سفارت آمریکا به کار گرفته شدند، جزو تسلیحاتی هستند که گروه‌های مقاومت عراق سال‌ها پیش از آنها استفاده می‌کردند و اکنون سطح سلاح‌های مقاومت بسیار فراتر رفته است. وی تأکید کرد: باز هم می‌گوئیم که پاسخ ما به ترور شهید ابو مهدی المهندس کمتر از پاسخ جمهوری اسلامی ایران به آمریکایی‌ها، نخواهد بود.
ایلناایلنا12 ساعت قبل
نخست‌وزیر اسلوونی استعفای خود را تقدیم پارلمان این کشور کرده و خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «ماریان سارچ»، ‌ نخست‌وزیر اسلوونی، اعلام کرد که استعفای خود را امروز -‌دوشنبه- تقدیم پارلمان این کشور کرده و خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شده است. ائتلاف پنج حزب چپ میانه که در سپتامبر ۲۰۱۸ قدرت را به دست گرفتند، تنها ۴۳ کرسی از ۹۰ کرسی پارلمان ارا در اختیار دارد. سارچ در نشستی خبری گفت: «با این ائتلاف و وضعیت فعلی پارلمان، نمی‌توانم انتظارات مردم را برآورده کنم. می‌توانم پس از برگزاری انتخابات این انتظارات را برآورده کنم.»
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین15 ساعت قبل
رئیس ائتلاف الفتح عراق، بهترین پاسخ به جنایت واشنگتن در نقض حاکمیت عراق را اخراج نظامیان آمریکایی از خاک این کشور دانست. اعتمادآنلاین| «هادی العامری» رئیس ائتلاف «الفتح» عراق، تصریح کرد که آمریکا با هدف قرار دادن حاکمیت عراق در جریان حمله به جاده فرودگاه بغداد، به تمام معنا، مرتکب جنایتی بزرگ شد. او در مصاحبه با شبکه «الاتجاه»، گفت: «آمریکا ذره‌ای برای حاکمیت عراق، دولت یا گروه‌های سیاسی احترام قائل نیست. برای همین به نظر من بهترین وفاء به خون شهداء، اخراج کامل نیروهای آمریکایی و تحقق کامل حاکمیت است». آمریکا با نقض حاکمیت عراق در جریان جنایت فرودگاه بغداد، به تمام معنا، مرتکب جنایت بزرگی شده است».

نظرها

اخبار بیشتر