آنفلوآنزا در کمین افراد پرخطر / داروی آنفلوآنزا به میزان کافی موجود است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
آنفلوآنزا در کمین افراد پرخطر / داروی آنفلوآنزا به میزان کافی موجود است

آنفلوآنزا در کمین افراد پرخطر / داروی آنفلوآنزا به میزان کافی موجود است

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/کردستان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان، گفت:این آنفلوآنزا برای افراد پرخطر از جمله کودکان زیر 2 سال ، افراد سالمند و زنان باردار بخصوص سه ماه دوم و سوم، بیماران قلبی و ریوی و افرادی که سیستم بدنی ضعیفی دارند بسیار خطرناک است.

فرزین رضاعی در برنامه تلویزیونی «گفتمان»، اظهار کرد: دو نوع آنفلوآنزا وجود دارد که یکی از آن‌ها آنفلوآنزای فصلی است که علائم آن به صورت تدریجی است و مرگ و میری نیز ندارد و آن را آنفلوآنزا تیپB می‌نامیم. اما آنفلوآنزایی که در این دوره موجب نگرانی مردم شده آنفلوآنزای تیپ A بوده که انواع مختلفی دارد.

وی به آنفلوآنزای H۱N۱ اشاره کرد و افزود: این آنفلوآنزا از انسان به انسان منتقل می‌شود که مربوط به آنفلوآنزای پرندگان نیست و خوشبختانه موردی از این آنفلوآنزا در سطح استان شناسایی نشده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان، بیان کرد: آنفلوآنزای H۱N۱ نسبت به آنفلوآنزای فصلی متفاوت است چراکه این آنفلوآنزا بسیار سریع و به صورتی ناگهانی در بدن افراد شروع می‌شود.

رضاعی با اشاره به اینکه تپ شدید، سرفه و گلو درد از علائم این آنفلوآنزا است، بیان کرد: آبریزش و عطسه در آنفلوآنزا H۱N۱ کمتر مشاهده می‌شود.

وی ذکرد: این آنفلوآنزا برای افراد پرخطر از جمله کودکان زیر ۲ سال، افراد سالمند و زنان باردار بخصوص سه ماه دوم و سوم، بیماران قلبی و ریوی و افرادی که سیستم بدنی ضعیفی دارند بسیار خطرناک است لذا در خواست داریم این افراد تمام موارد بهداشتی را رعایت و پیشگیری‌های لازم را انجام دهند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با اشاره به اینکه داروی آنفلوآنزا به میزان کافی در کردستان موجود است، عنوان کرد: توزیع داروی آنفلوآنزا به مراکز درمانی به عهده معاونت بهداشتی دانشگاه است که در حال حاضر به اندازی ۶۰۰ مورد موجودی دارو داریم.

رضاعی افزود: براساس نمونه‌های گرفته شده خوشبختانه موج شدت آنفلوآنزا در استان کاهش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: در سطح استان کردستان ۲۱۹ نفر مشکوک به آنفلوآنزا در مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند که از این تعداد ۵۰ نفر مثبت بوده و هفت نفر جان خود را از دست داده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از عصرایران، در این شهر تا کنون ۱۹۷ مورد ابتلای به کرونا گزارش داده شده است و مقامات شهر در تلاشند تا مطمئن شوند که همه افراد آلوده شناسایی شده‌اند و تحت درمان هستند. پیش از این نیز برخی دیگر از شهرهای چین، ابتکاری مشابه را به اجرا گذاشته بودند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
همچنین در این ماه متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بود که نسبت به بهمن‌ماه سال گذشته ۴۴٫۴ درصد افزایش داشته است. براساس گزارش بانک مرکزی، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در طول ۱۱ ماهه سال جاری به حدود ۷۳ هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی رسیده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش ۳۵٫۶ درصدی را نشان می‌دهد. در عین حال متوسط قیمت یک مترمربع بنای واحد مسکونی در این مدت ۱۳ میلیون تومان بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش ۶۳٫۵ درصدی داشته است. اغلب واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران در بهمن‌ماه سال جاری با سهم ۱۱٫۷ درصد ارزشی بین ۴۵۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان داشته‌اند. گزارش بانک مرکزی نشان می‌دهد که شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری در بهمن‌ سال جاری نسبت به ماه مشابه سال قبل ۲۹٫۴ و ۳۱٫۵ درصد افزایش داشته است.

درخواست پرستاران مسیح دانشوری از مردم درمقابله با کرونا ویروس / بیایید همه با هم قوی باشیم + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، روزهایی را سپری می‌کنیم که کرونا ویروس جدید بیشتر کشور‌های جهان را درگیر است. از طرفی کشور ما نیز مدتی است با آن درگیر شده و مردم در هول و هراس هستند که مبادا مبتلا به این ویروس شوند. اما در این بین شاهد سفید پوشانی هستیم که خود خواسته در خط مقدم مبارزه با این ویروس قرار دارند. وحشت کردن از کرونا و مراقبت نکردن شما را مغلوب این بیماری می‌کند. زندگی خود را ادامه دهید اما با یک اضافه ساده و آن اینکه موارد بهداشت فردی را تا زمانی که این ویروس را شکست دهیم به صورت جدی رعایت کنیم.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
این هفته اعضای کمیته دستمزد شورای عالی کار پس از هفته‌ها بحث و بررسی، هزینه ماهانه زندگی خانوارهای کارگری را تعیین و روی رقم چهار میلیون و ۹۴۰ هزار تومان به توافق رسیدند. سبد معیشت کارگران بر اساس اعلام کمیته دستمزد در سال گذشته بیش از سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بود که منجر به افزایش ۳۶٫۵ درصدی حداقل مزد کارگران در سال ۱۳۹۸ شد. با مشخص شدن هزینه ماهانه سبد معیشت کارگران شورای عالی کار در سه هفته پایانی سال وارد مذاکرات جدی دستمزد سال ۱۳۹۹ شده و سرنوشت دستمزد میلیون‌ها کارگر ایرانی رقم خواهد خورد. این هفته مدیر اجرایی طرح ملی تکاپو از جذب بیش از ۱۵۰۰ فارغ التحصیل کشاورزی به بازار کار خبر داد. در هفته‌ای که گذشت مراسم پنجاهمین سالگرد تاسیس مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار برگزار شد و معاون روابط کار وزیر کار در این مراسم با انتقاد از فروش وسایل ایمنی کار و حفاظت شخصی غیر استاندار در بازار تهران، از سازمان تعزیرات حکومتی خواست تا به این قضیه ورود کند و مراکز فروش و عرضه این وسایل را مورد نظارت قرار بدهد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، دکتر محمد رضا کاظم زاده با بیان اینکه این تعداد واحد مسکونی در ۱۹ روستا صد درصد تخریب شده‌اند گفت: از این تعداد واحد مسکونی ۳۵۰ مورد مربوط به جامعه هدف سازمان است. وی افزود: بر اثر زلزله مذکور، ۱۵۰ مورد از وسایل ضروری مثل، یخجال، تلویزیون و …، ۶ مورد وسایل توانبخشی و ۶۰ مورد محل نگهداری دام و طیور جامعه هدف سازمان آسیب دیده است. به گفته کاظم زاده، پس از وقوع زلزله، بلافاصله ۷تیم محب، ۸ تیم اورژانس اجتماعی و ۵ تیم توانبخشی مداخله در بحران به صورت آماده باش در منطقه مستقر شدند که در حال حاضر دو تیم محب، دو تیم اورژانس اجتماعی و یک تیم توانبخشی به آسیب دیده گان خدمات ارایه می‌دهند. وی در ادامه همچنین بیان کرد: بر اثر زلزله شهر سلماس نیز ۱۰ واحد مسکونی جامعه هدف سازمان و یک واحد نگهداری دام و طیور صد درصد تخریب شدند. کاظم زاده افزود: در این زلزله، جامعه هدف سازمان بهزیستی هیچ گونه آسیب جسمی ندیدند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به نوشته روزنامه رای الیوم، وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه اسامی برخی شخصیت‌های لبنانی از جمله شیخ یوسف عبدالرضا و نورالدین جواد را به اتهام ارتباط با نهاد «الشهید» وابسته به حزب‌الله و نیز قاسم محمد علی بزی را به اتهام ارتباط با موسسه «اطلس هلدینگ» در لیست تروریسم درج کرد. این وزارتخانه همچنین ۱۲ نهاد را در این فهرست گنجاند. وزارت خزانه‌داری آمریکا در ژوئیه ۲۰۱۹ تحریم‌هایی علیه برخی شخصیت‌ها به اتهام ارتباط با حزب‌الله لبنان اعمال کرد و از جامعه بین‌المللی خواست تا شاخه‌های سیاسی و نظامی حزب‌الله را در لیست تروریسم قرار دهند.

نظرها

اخبار بیشتر