ثبت نام ۲۷۸ داوطلب انتخابات مجلس یازدهم در کردستان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سیاسی

ثبت نام ۲۷۸ داوطلب انتخابات مجلس یازدهم در کردستان

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/کردستان آمارهای رسمی ستاد انتخابات مجلس یازدهم در کردستان نشان می‌دهد در هفت روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات در کردستان و وزارت کشور، از ۲۸۷ نفر برای ۵ حوزه انتخابیه این استان ثبت‌نام قطعی انجام‌شده است.

این تعداد شامل۲۵۰ مرد و ۲۸ زن است. در مجموع، حدود ۹ درصد از ثبت‌نام شدگان زن و ۹۱ درصد مرد هستند.

کردستان دارای پنج حوزه انتخابیه اصلی و شش نماینده در مجلس است. حوزه انتخابیه سنندج، کامیاران و دیواندره دارای دو نماینده و دیگر حوزه‌های این استان، هرکدام یک نماینده دارند.

مرحله بعدی انتخابات مجلس یازدهم بر اساس برنامه زمان‌بندی، ادامه بررسی سوابق داوطلبان در مراجع ۴ گانه تا ۲۱ آذرماه و سپس بررسی صلاحیت داوطلبان در هیئت‌های اجرایی تا ۲۶ آذرماه ۱۳۹۸ شمسی است.

*آمار ثبت‌نام حوزه‌های انتخابیه کردستان

بر اساس آمار منتشرشده ستاد انتخابات مجلس یازدهم در کردستان، در حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران ۹۴ نفر شامل ۸۵ مرد و ۹ زن، در حوزه انتخابیه سقز و بانه ۳۷ نفر شامل ۳۴ مرد و سه زن، در حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد ۵۵ نفر شامل ۴۹ مرد و ۶ زن، در حوزه انتخابیه قروه و دهگلان ۴۲ نفر شامل ۳۷ مرد و ۵ زن و در حوزه انتخابیه بیجار ۵۰ نفر شامل ۴۵ مرد و ۵ زن داوطلبی خود را برای حضور در انتخابات مجلس یازدهم اعلام کرده‌اند.

*بیشترین و کمترین داوطلبان حوزه‌های انتخابیه

این آمار نشان می‌دهد که حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران با ثبت‌نام از ۹۴ نفر و حوزه انتخابیه سقز و بانه با ثبت‌نام ۳۷ نفر به ترتیب بیشترین و کمترین داوطلب را برای رقابت در انتخابات مجلس یازدهم درمیان حوزه‌های انتخابیه کردستان، ثبت‌نام کرده‌اند.

*حضور فعال زنان در ثبت‌نام

زنان در همه حوزه‌های انتخابیه پنج‌گانه کردستان مشارکت فعالانه داشته و داوطلبی خود را اعلام کرده‌اند.

در حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران ۹ زن، در حوزه انتخابیه سقز و بانه سه زن، در حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد ۶ زن، در حوزه انتخابیه قروه و دهگلان ۵ زن و در حوزه انتخابیه بیجار ۵ زن داوطلبی خود را برای حضور در انتخابات مجلس یازدهم اعلام کرده‌اند.

خبری: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

*مریوان پیشتاز میزان ثبت‌نام به تعداد نماینده

در برآورد آماری از میزان ثبت‌نام داوطلبان، حوزه انتخابیه مریوان و سروآباد پیشتاز میزان ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم در میان حوزه‌های انتخابیه کردستان است؛ چه اینکه در این حوزه برای انتخاب یک نفر ۵۵ نفر ثبت کرده‌اند.

حوزه انتخابیه بیجار پس از حوزه انتخابیه مریوان و سرو آباد با ثبت‌نام ۵۰ داوطلب برای انتخاب یک نماینده در جای دوم قرار دارد.

حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران برای انتخاب دو نماینده و حوزه انتخابیه قروه و دهگلان برای انتخاب یک نماینده به نسبت آمار مساوی، مشترکا درجای سوم قرار دارد.

حوزه انتخابیه سقز و بانه با ثبت نام ۳۷ نفر برای انتخاب یک نماینده، آخرین حوزه انتخابیه کردستان است.

*روز هفتم میزبانی از ۴۰ درصد ثبت‌نام شدگان

روز هفتم، ثبت‌نام از داوطلبان مجلس یازدهم در حوزه‌های انتخابیه کردستان شلوغ‌تر از شش روز قبلی بود؛ به‌گونه‌ای که در روز هفتم ۱۱۱ نفر معادل ۴۰ درصد ثبت‌نام شدگان مراجعه کرده‌اند.

تا روز ششم انتخابات در مجموع ۱۶۷ نفر در حوزه‌های پنج‌گانه انتخابات در کردستان نام‌نویسی کرده بودند.

در پنج حوزه انتخابیه کردستان در مجموع، در روز اول ۲۱ نفر، روز دوم ۱۳، روز سوم ۲۵، روز چهارم ۳۶، روز پنجم ۴۲، روز ششم ۳۰ و روز هفتم ۱۱۱ نفر از داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم ثبت‌نام کرده‌اند.

*روز هفتم روز ثبت‌نام بیشتر زنان

اگر روز هفتم ثبت‌نام انتخابات مجلس یازدهم را روز ثبت‌نام داوطلبان زن در کردستان بخوانیم گزافه نگفته‌ایم.

بیشتر از۶۰ درصد زنانی که در حوزه‌های انتخابیه کردستان اعلام آمادگی کرده‌اند، در روز هفتم ثبت‌نام کرده-اند. از مجموع ۲۸ زن داوطلب انتخابات مجلس یازدهم، ۱۷ نفر آنان در روز هفتم ثبت‌نام کرده‌اند. صد درصد زنان حوزه انتخابیه قروه و دهگلان هم روز هفتم اعلام داوطلبی کرده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | فرزند شهید سلیمانی در آغوش جانشین پدر

همشهریهمشهری1 روز قبل

دلتنگی سردار سلامی از نبود همسایه‌اش حاج قاسم‌

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل
برای دیدن این کلیپ لطفا امکان استفاده از جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال نمایید، و از مرورگر خود را بروزرسانی نماییدخبرگزاری دانشجو/ سردار سلامی می‌گوید: من همسایه او بودم، هر روز صبح خودروی او را که می‌دیدم دلم آرام میگرفت. الآن چند روز است که هر وقت صبح از خانه بیرون می‌‌آیم قاسم نیست، آن خودرو هم نیست …
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین4 ساعت قبل
پیام خوزستان - دزفول- ساخت وسازهای غیرمجاز ۴۷ قطعه زمین کشاورزی شهرستان دزفول روز سه شنبه با دستور مقام قضایی تخریب شدند. ساخت و سازهای غیرمجاز مربوط به ۲ مورد کوچه باغ ۱۵ و ۳۲ قطعه‌ای واقع در مناطق قمش شهرستان دزفول بودند. مساحت این باغ‌ها ۶۰ هزار مترمربع بود و تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز آنها در حضور نماینده دادستان، یگان حفاظت امور اراضی استان خوزستان، جهاد کشاورزی دزفول و ماموران انتظامی انجام شد. به گزارش ایرنا استفاده غیرمجاز از منابع آب زیر زمینی، کاهش راندمان تولید محصولات کشاورزی و ایجاد مشکلات جدید در حوزه‌ محیط زیست از جمله پیامدهای تغییر کاربری اراضی کشاورزی در شهرستان دزفول می‌باشند. برچسب‌هاوزارت جهاد کشاورزی سازمان امور اراضی کشور دزفول

برخورد چند راکت در نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد+فیلم

رکنارکنا14 ساعت قبل
به گزارش رکنا، منابع خبری از برخورد چند موشک کاتیوشا به منطقه سبز و نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد خبر می‌دهند. خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع امنیتی خبر داد که دست کم ۲ راکت به نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد اصابت کرده است. اسکای‌نیوز خبر داد که سه موشک نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد برخورد کرده و آژیرهای هشدار در سفارت آمریکا به صدا در آمده است. الحدث مدعی شد دو موشکی که به منطقه سبز بغداد برخورد کرده از منطقه الزعفرانیه در جنوب شرق پایتخت عراق شلیک شده است. طی هفته‌های اخیر منطقه سبز بغداد شاهد حملات راکتی متعددی بوده است.

فیلم| ماجرای شهادت عضو سپاه در مانور ضدداعش

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
در یک مانور ضدداعش در فرودگاه مهرآباد، یکی از افراد که لباسی شبیه داعشی‌ها بر تن کرده بود پس از سرپیچی از اخطارها، بر اثر شلیک نیروهای خودی به شهادت رسید. علی‌اکبر رائفی‌پور، تئوریسین اصول‌گرا مدعی شده که در یک مانور ضدداعش در فرودگاه مهرآباد که پس از حمله این گروه تروریستی به ساختمان مجلس صورت گرفت، یکی از افراد که لباسی شبیه داعشی‌ها بر تن کرده بود پس از سرپیچی از اخطارها، گلوله‌ای به سرش شلیک و شهید شد.

بررسی مالیات و عوارض سبز خودروها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
نمایندگان مجلس در ادامه بررسی جزئیات لایحه مالیات بر ارزش افزوده به مالیات و عوارض سبز خودروها رسیدند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، نمایندگان مجلس در ادامه بررسی جزئیات لایحه مالیات بر ارزش افزوده به مالیات و عوارض سبز خودروها رسیدند.

نظرها

اخبار بیشتر