کمیاب‌ترین «مار سمی» معرفی شد/ خودرویی که فقط ۲۵۰ دستگاه خواهد بود! (+تصاویر)
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. اقتصادی

کمیاب‌ترین «مار سمی» معرفی شد/ خودرویی که فقط ۲۵۰ دستگاه خواهد بود! (+تصاویر)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
شلبی اف-150 سوپر اسنیک؛ کلمه به کلمه این نامگذاری حتی پیش از مشاهده خودرو یا تصاویر آن، برای مخاطبان اخبار خودرویی حاوی کدهای ارزشمندی است که خبر از یک هیولای خیابانی در لباس اف-150 می دهد.

عصرایران- سری-اف یکی از مشهورترین نامگذاری‌ها در صنعت خودرو است که از سال ۱۹۴۸ میلادی تا کنون برای اشاره به گروه خاصی از محصولات کمپانی فوردآمریکا استفاده شده است.

از سال ۲۰۱۵ تا زمان تهیه این مطلب نسل سیزدهم وانت‌های سری- افت روی خط تولید فورد قرار دارد. بروزرسانی‌های گسترده و همچنین تداوم تولید، نمایانگر توجه مشتریان و گذشته درخشان این سری-اف است. در سال ۲۰۱۸ فروش وانت‌های سری-اف برای فورددرآمدی برابر با ۴۱ میلیارد دلار را به همراه داشته است.

مدل هایی مانند اف-۱۰۰، اف- ۲۵۰، اف- ۳۵۰، اف- ۴۵۰، اف- ۵۵۰، اف- ۶۵۰، اف- ۷۵۰ و … که هر کدام زیرمجموعه هایی نیز مانند رنجر، اکسال، لایت دیوتی و … داشته‌اند در این خانواده مشاهده می‌شوند اما قطعا محبوب‌ترین اف-۱۵۰ محبوب‌ترین سری-اف تمام دوران است.اف-150 استاندارد

کمیاب‌ترین «مار سمی» معرفی شد/ خودرویی که فقط ۲۵۰ دستگاه خواهد بود! (+تصاویر) - 4

بیشتر بخوانید:

قلبی که در آمریکا برای ایتالیا می تپد! (+فیلم و تصاویر)

73 هزار دلار برای هیولای خیابانی فورد! (+تصاویر)

راهبرد فورد در طراحی اف-۱۵۰ ارائه محصولی بوده که همواره جدیدترین فناوری‌ها و بیشترین مقاومت برابر شرایط سخت را داشته باشد. به همین منظور این محصولات از آزمایش‌ها و بررسی‌های متعددی عبور می‌کنند تا تبدیل به پرفروش ترین محصول فورد و پرفروش‌ترین وانت آمریکایی برای بیش از ۳ دهه شود.

فورد همواره از موتورهای قدرتمندی در مدل اف-۱۵۰ استفاده کرده (حداقل ۲۵۰ اسب بخار) که یکی از خاص‌ترین نسخه‌های آن مدل سوپر رپتور ۸ سیلندر با موتور ۵ لیتری و خروجی بیش از ۶۰۰ اسب بخار است.سوپر رپتور

کمیاب‌ترین «مار سمی» معرفی شد/ خودرویی که فقط ۲۵۰ دستگاه خواهد بود! (+تصاویر) - 10

اما فورد اخیرا از تصمیم خود برای تولید یک نسخه خاص از وانت محبوب اف-۱۵۰ خبر داده که عملا محصولی بیش از مفهوم متعارف یک وانت است و تمامی استانداردهای موجود در این رابطه را به چالش می‌کشاند.

شلبیاف-150 سوپر اسنیک؛ کلمه به کلمه این نامگذاری حتی پیش از مشاهده خودرو یا تصاویر آن، برای مخاطبان اخبار خودرویی حاوی کدهای ارزشمندی است که خبر از یک هیولای خیابانی در لباس اف-۱۵۰ می‌دهد.

پیش از آنکه به معرفی این محصول بپردازیم، از مطالب قبلی گروه خودروی عصر ایران اشاره‌ای به نام شلبی و سابقه آن خواهیم داشت:

کارول شلبی (۲۰۱۲- ۱۹۲۳) را به عنوان اسطوره پایان ناپذیر صنعت خودروی جهان می‌شناسند. مدل‌های جاودانه شلبی کبرا و تیونینگ اختصاصی ماستنگ از جمله شاهکارهای آقای شلبی! است.

کمیاب‌ترین «مار سمی» معرفی شد/ خودرویی که فقط ۲۵۰ دستگاه خواهد بود! (+تصاویر) - 15

برای آشنایی بیشتر با کارول شلبی،این مطلب را در عصرایران مطالعه کنید.

از طرح مفهومی تا خط تولید

فورد بطور رسمی از برنامه خود برای تولید وانتشلبی اف-۱۵۰ سوپر اسنیک در سال آینده میلادی خبر داد. این اتفاق برای طرفداران امضای شلبی و آنهایی که عاشق ماجراجویی با محصولی قدرتمند مانند اف-۱۵۰ هستند بسیار خوشایند و غیرمنتظره است.

باتوجه به حضور نام شلبی و انتظاراتی که برای یک محصول اسپرت ایجاد می‌کند؛ مخاطب در اولین ملاقات خود با این محصول مجذوب تغییرات ظاهری آن در مقایسه با مدل استاندارد اف-۱۵۰ می‌شود.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس | اخبار و تازه های علم و تکنولوژی

دو خط موازی تیره که از پایین‌ترین نقطه بامپر (سپر) جلو آغاز و با عبور از روی سقف تا مکانی مشابه در انتهای خودرو ادامه دارد. اثرگذارترین بخش در طراحی این خودروی مفهومی به دماغه آن مربوط می‌شود. البته که طراحی استاندارد اف-۱۵۰ در مدل ۲۰۱۹ بسیار جذاب و کم نقص است اما در این قسمت فورد با تغییرات در بافت گریل (جلوپنجره) و استفاده از یک شبکه توری کرومی زیبایی‌های کار را چند برابر کرده است. در قسمت بامپر نیز یک بخش توری برای ورود هوا به سبک گریل تکرار شده و در طرفین نیز محل قرارگیری مه شکن‌ها و ورودی‌های هوا نمای زیبایی دارند.

کمیاب‌ترین «مار سمی» معرفی شد/ خودرویی که فقط ۲۵۰ دستگاه خواهد بود! (+تصاویر) - 22کمیاب‌ترین «مار سمی» معرفی شد/ خودرویی که فقط ۲۵۰ دستگاه خواهد بود! (+تصاویر) - 23کمیاب‌ترین «مار سمی» معرفی شد/ خودرویی که فقط ۲۵۰ دستگاه خواهد بود! (+تصاویر) - 24کمیاب‌ترین «مار سمی» معرفی شد/ خودرویی که فقط ۲۵۰ دستگاه خواهد بود! (+تصاویر) - 25کمیاب‌ترین «مار سمی» معرفی شد/ خودرویی که فقط ۲۵۰ دستگاه خواهد بود! (+تصاویر) - 26

به آنچه گفته شد باید یک اسپویلر که نام شلبی روی آن حک شده است را نیز اضافه کنیم.

کمیاب‌ترین «مار سمی» معرفی شد/ خودرویی که فقط ۲۵۰ دستگاه خواهد بود! (+تصاویر) - 28

روی درپوش موتور هم تغییراتی مشاهده می‌شود که مربوط به افزوده شدن یک هوداسکوپ(ورودی هوا) اسپرت می‌شود تا این محصول هرچه بیشتر به یک هیولای خیابانی شباهت داشته باشد.

کمیاب‌ترین «مار سمی» معرفی شد/ خودرویی که فقط ۲۵۰ دستگاه خواهد بود! (+تصاویر) - 30

باحرکت به سمت نمای جانبی رینگ‌های آلومینیومی تیره با طراحی خاص و سیستم ترمز قرمز رنگ با نوشته شلبی روی کالیپر آن جلب نظر می‌کند.

کمیاب‌ترین «مار سمی» معرفی شد/ خودرویی که فقط ۲۵۰ دستگاه خواهد بود! (+تصاویر) - 32کمیاب‌ترین «مار سمی» معرفی شد/ خودرویی که فقط ۲۵۰ دستگاه خواهد بود! (+تصاویر) - 33کمیاب‌ترین «مار سمی» معرفی شد/ خودرویی که فقط ۲۵۰ دستگاه خواهد بود! (+تصاویر) - 34کمیاب‌ترین «مار سمی» معرفی شد/ خودرویی که فقط ۲۵۰ دستگاه خواهد بود! (+تصاویر) - 35

این وانت مدتی قبل در نمایشگاه خودروی سِما۲۰۱۹ رونمایی شد و آنجا برای بخش بار آن یک درپوش هماهنگ با بدنه درنظر گرفته شده بود. در تصاویر موجود نیز این درپوش همچنان مشاهده می‌شود و انتهای آن نیز به شکل یک باله دم اردکی طراحی شده تا شرایط آئروداینامیکی بهتری برای خودرو فراهم شود.

کمیاب‌ترین «مار سمی» معرفی شد/ خودرویی که فقط ۲۵۰ دستگاه خواهد بود! (+تصاویر) - 37کمیاب‌ترین «مار سمی» معرفی شد/ خودرویی که فقط ۲۵۰ دستگاه خواهد بود! (+تصاویر) - 38

پیشرانه؛ یک شکارچی بی رحم!

اما در بخش پیشرانه سوپر اسنیک برگ برنده خود را رو می‌کند! تپنده ۵ لیتری ۸ سیلندر با ۷۷۰ اسب بخار خروجی که کاملا برازنده نام شلبی خواهد بود. با این موتور، اف-۱۵۰ می‌تواند طی ۳٫۴ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۹۶ کیلومتر برساعت برسد که برای یک وانت آمار رویایی محسوب می‌شود.

سیستم تعلیق این محصول نیز بروزرسانی‌های متعددی را پشت سرگذاشته تا برای پیشرانه ایی با این قدرت و فشارهای آن بر شاسی کاملا آمادگی داشته باشد.

با این مشخصات موتوری قطعا هیچ سدان یا کوپه‌ای نمی‌تواند براحتی بدان نزدیک شود زیرا شلبی اف-۱۵۰ سوپر اسنیک یک شکارچی تمام عیار در خیابان خواهد بود.

قیمت برای تولید محدود

شلبی اف-۱۵۰ سوپر اسنیک طی سه ماهه نخست ۲۰۲۰ در لاس وگاس وارد خط تولید می‌شود و براساس اطلاعات ارائه شده تنها ۲۵۰ دستگاه از آن تولید خواهد شد. قیمت این محصول ۹۳۴۰۰ دلار پیش بینی شده است.بیشتر بخوانید:

وانت 18 هزار دلاری "ام جی" معرفی شد(+تصاویر)

رونمایی رسمی از وانت "ب ام و" (+تصاویر)

وانت سایبری تسلا معرفی شد! (+تصاویر)

مازیار دانیالی

کمیاب‌ترین «مار سمی» معرفی شد/ خودرویی که فقط ۲۵۰ دستگاه خواهد بود! (+تصاویر) - 49کمیاب‌ترین «مار سمی» معرفی شد/ خودرویی که فقط ۲۵۰ دستگاه خواهد بود! (+تصاویر) - 50کمیاب‌ترین «مار سمی» معرفی شد/ خودرویی که فقط ۲۵۰ دستگاه خواهد بود! (+تصاویر) - 51کمیاب‌ترین «مار سمی» معرفی شد/ خودرویی که فقط ۲۵۰ دستگاه خواهد بود! (+تصاویر) - 52کمیاب‌ترین «مار سمی» معرفی شد/ خودرویی که فقط ۲۵۰ دستگاه خواهد بود! (+تصاویر) - 53کمیاب‌ترین «مار سمی» معرفی شد/ خودرویی که فقط ۲۵۰ دستگاه خواهد بود! (+تصاویر) - 54

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

:: رم- یک روز بدون خودرو در رم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
شهرداری رم که در ۴ روز گذشته تردد خودرو‌های دیزل و خودرو‌های بنزینی قدیمی را در سطح شهر ممنوع کرده بود، امروز تردد همه‌ی وسایل نقلیه بنزینی و دیزل را به مرحله اجرا گذاشت. این تصمیم شهرداری رم در روز تعطیلی، با استقبال شهروندان پایتخت روبرو شده و مردم از گذران یک روز کامل بدون خودرو و با پای پیاده و یا با دوچرخه و وسایل نقلیه برقی راضی هستند. شهرداری رم هر سال در فصل زمستان به منظور کاهش آلودگی هوا، طرح ۴ یکشنبه بدون خودرو را به مرحله اجرا در می‌آورد. ممنوعیت تردد خودرو‌های بنزینی و دیزل در داخل شهر رم از ساعت ۷:۳۰ صبح به وقت محلی تا ۱۲:۳۰ و از ساعت ۱۶:۳۰ تا ۲۰:۳۰ ادامه خواهد داشت. جریمه در نظر گرفته شده برای متخلفان ۱۶۴ یورو اعلام شده است.

واکنش عراقچی به لغو میزبانی باشگاه‌های ایرانی در آسیا +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

فرار ۲ مرد جوان از مرگ+فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه ترجمه رکنا، به تازگی ویدئویی در فضای مجازی منتشرشده است که در آن مشاهده می‌کنیم که بارندگی و لغزنده بودن جاده باعث سر خوردن اتومبیل درجاده شده است. همانطور که در ویدئو مشاهده می‌کنید در ایالت آیووا یک پلیس راهور همراه راننده یک خودرو که خودرواش دچار نقص فنی شده و خارج از جاده پارک کرده بود، به علت سر خوردن یک ماشین سواری دیگر موردضربه شدید قرار گرفت. خوشبختانه این حادثه خسارت جانی نداشته است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

فیلم/ دلایل تغییرات ناگهانی قیمت میوه چیست؟

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز14 ساعت قبل

پاسخی به حاشیه سازی‌های اخیر اردکانیان: برنامه رییس مجلس، بازدید از مناطق سیل زده بود/ ما از فرصت حضور ایشان در استان برای افتتاح طرح آبرسانی استفاده کردیم

الفالف1 روز قبل
گروه اقتصادی الف، ۲۹ دی ۱۳۹۸، ۱۱:۴۵ ۳۹۸۱۰۲۹۰۸۷به گزارش الف، وزیر نیرو به حاشیه سازی در فضای مجازی درباره افتتاح طرح آبرسانی توسط رییس مجلس در سیستان و بلوچستان پاسخ داد. فیلم را ببینیدگفتنی است د کتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی (۲۳ دی ماه) در پی بارندگی شدید در استان سیستان و بلوچستان و برخی نقاط دیگر در جنوب شرقی کشور که به آب‌گرفتگی مشکل‌ساز برای مردم و در مواردی ویرانگر و خسارت‌بار انجامید، عازم سیستان و بلوچستان شد. رییس قوه مقننه در بدو ورود مورد استقبال رسمى استاندار و مقامات استان قرار گرفت و جمع خبرنگاران هدف از سفر خود به این استان را وقوع سیل اخیر در این استان عنوان کرد. دکتر لاریجانی ادامه داد: با توجه به گزارش‌های واصله از استان درباره سیل اخیر، مجموع نیازهای فوری استان و سایر نیازهای استان در زمینه زیرساخت‌ها از جمله ساخت راه آهن، بزرگراه‌ها و همچنین ایجاد اشتغال از دیگر اولویت‌های این سفر است. وی بازسازی منازل، تعمیر و نوسازی زیرساخت‌ها را اولویت اصلی در این شرایط برشمرد و تاکید کرد: خسارات وارده ناشی از سیل اخیر در حوزه کشاورزی نیز نیازمند برآورد و رسیدگی است.

نوآوری در صنعت آب و برق

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
با امضای تفاهم نامه زیست بوم علمی و فناوری، فرصت ارائه نوآوری شرکت‌های دانش بنیان در صنعت آب و برق فراهم شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، تبدیل ایران به هاب منطقه در استفاده حداکثری از منابع انسانی خلاق هدف محقق شدنی است اگر زمینه فعالیت شرکت‌های دانش بنیان تسهیل و زیر ساخت‌های لازم فراهم شود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

اعلام تاریخ دیدار خوان گوایدو با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا

صدا و سیما17 دقیقه قبل

انفجار در پایتخت سودان ۷ کشته و ۲۵ مجروح بر جای گذاشت

فارس18 دقیقه قبل

انتشار دومین گزارش مقدماتی بررسی سانحه پرواز ۷۵۲ اوکراینی

صدا و سیما23 دقیقه قبل

فوتبال برتر- تبعات کناره گیری تیم‌های ایرانی از لیگ قهرمانان آسیا چیست؟

طرفداری24 دقیقه قبل

بیشترین اهداکنندگان خون در کشور چند ساله‌اند؟

ایسنا24 دقیقه قبل

عباس ترابیان: پیشنهاد جدیدی که AFC داد به این معنی بود که آن‌ها متوجه عجولانه بودن تصمیم خود شده‌اند

طرفداری25 دقیقه قبل

برخورد چند راکت در نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد

عصر ایران26 دقیقه قبل