وحشت مردم از ۲ شرور به نام‌های سیاه و زابلی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. رکنا

وحشت مردم از ۲ شرور به نام‌های سیاه و زابلی

رکناخبرگزاری رکنا |
حوادث رکنا: پلیس مشهد به شرارت های جوان معروف به «سیاه» و «زابلی» که در نیمه های شب موجب وحشت آفرینی در منطقه قلعه ساختمان مشهد شده بود، پایان داد.

وحشت مردم از ۲ شرور به نام‌های سیاه و زابلی - 1

به گزارش رکنا، فرمانده انتظامی مشهد روز گذشته با بیان این مطلب اظهار کرد: دقایق اولیه بامداد روز جمعه گذشته تلفن پلیس ۱۱۰ به صدا درآمد و شهروندان هراسان از وحشت آفرینی‌های جوان معروف به «علی سیاه» خبر دادند که به همراه حدود ۱۰-۱۲ نفر از نوچه هایش منطقه انتهای پورسینا واقع در شهرک شهید رجایی را به هم ریخته است.

سرهنگ عباس صارمی ساداتی افزود: با توجه به اهمیت موضوع و احساس ناامنی شهروندان در منطقه کوچکی از شهر، بلافاصله دستورات لازم برای برخورد قاطع با عاملان اخلال در نظم عمومی با هماهنگی معاون دادستان مرکز خراسان رضوی صادر شد و نیروهای کلانتری شهرک شهید رجایی وارد عمل شدند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: طولی نکشید که نیروهای انتظامی با تجهیزات پلیسی عازم محله معروف به کریم آباد شدند اما همه عاملان وحشت آفرینی و تخریب اموال مردم از محل گریخته بودند.

سرهنگ صارمی با اشاره به آغاز تحقیقات شبانه در این باره خاطرنشان کرد: بررسی‌های مقدماتی پلیس در صحنه جرم بیانگر آن بود که جوان معروف به «علی سیاه» یا «علی زابلی» به همراه تعدادی از نوچه هایش و به بهانه اختلاف با همسر سابقش در نیمه‌های شب وارد عمل شده و تعدادی از خودروهای مردم را که در حاشیه کوچه و خیابان پارک بودند، تخریب کرده است.

وی ادامه داد: شمشیر و قمه و چماق در دستان نوچه‌های این جوان شرور، موجب ایجاد رعب و وحشت شبانه اهالی محل شده بود به طوری که آن‌ها جرئت شکایت از این فرد را نداشتند و در نهایت فقط سه نفر از مالکان خودروهای تخریب شده از وی به پلیس شکایت کردند. سرهنگ صارمی ساداتی تاکید کرد: اما با صدور دستوری از سوی قاضی سیدجواد حسینی (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) برای شناسایی و برخورد قاطعانه با شرارت و ایجاد ناامنی، بلافاصله گروه ویژه‌ای از ماموران کلانتری شهید رجایی تحقیقات گسترده‌ای را آغاز کردند. فرمانده انتظامی مشهد گفت: بررسی‌ها حاکی از آن بود که سرنشینان پراید سفید رنگ که سه جوان از نوچه‌های شرور معروف بودند، نقش مهمی در این ماجرا داشتند بنابراین گروه عملیاتی انتظامی با توجه به سرنخ‌های موجود به ردیابی خودروی مذکور پرداختند تا این که رصدهای اطلاعاتی نشان داد پراید سفید رنگ در کوی گلشهر مشهد مشاهده شده است. با دریافت این اطلاعات بی درنگ خودروهای پلیس آژیرکشان به تعقیب پراید مذکور پرداختند اما سرنشینان پراید با مشاهده نیروهای انتظامی با سرعت زیاد در کوچه پس کوچه‌های شهر اقدام به فرار کردند. سرهنگ عباس صارمی ساداتی افزود: راننده پراید پدال گاز را فشرد تا از چنگ قانون بگریزد اما نیروهای ورزیده و کارآزموده کلانتری نیز همچنان در تاریکی شب به تعقیب خودرو ادامه دادند تا این که به ناچار مجبور به شلیک تیرهای هوایی شدند.

رئیس پلیس مشهد ادامه داد: در نهایت بعد از مسافت طولانی تعقیب و گریز، سرنشینان پراید در محاصره نیروهای انتظامی گرفتار شدند و حلقه‌های قانون بر دستانشان گره خورد اما متهم اصلی پرونده همچنان فراری بود، بنابراین ماموران انتظامی با کسب مجوزهای شبانه از مقام قضایی، به ردیابی‌های اطلاعاتی خود برای ورود به مخفیگاه متهم ادامه دادند تا این که صبح روز جمعه شرور معروف به «علی سیاه» را در مخفیگاهش در منطقه قلعه ساختمان به دام انداختند.

سرهنگ صارمی ساداتی گفت: در بازرسی از مخفیگاه وی تعدادی شمشیر و قمه کشف شد و تحقیقات برای شناسایی و دستگیری دیگر متهمان پرونده ادامه یافت.

مقام ارشد انتظامی مشهد خاطرنشان کرد: بررسی‌های اولیه پلیس بیانگر آن است که جوان شرور ۲۸ ساله حدود سه ماه قبل در حالی از زندان آزاد شده که در آخرین اقدام مجرمانه خود با ۱۰۲ شاکی به اتهام سرقت روبه رو بود و پدرش نیز هم اکنون در حال تحمل کیفر در زندان است و مادرش هم سابقه فروش مواد مخدر دارد.

وی با بیان این که این متهم به شرارت فقط به خاطر اختلاف با همسر سابقش چنین رعب و وحشتی را در یک محله شهر ایجاد کرده است، افزود: در عده کشی او با نوچه هایش به محله مذکور، هفت خودرو تخریب شده است که سه تن از مالکان خودروها شکایت کرده‌اند.

سرهنگ صارمی ساداتی در پایان با اشاره به برخورد قاطعانه پلیس و دستگاه قضایی با هر گونه ایجاد شرارت و ناامنی افزود: به این گونه افراد شرور اجازه عرض اندام نخواهیم داد و همه عوامل مرتبط در این ماجرا نیز با دستور ویژه قضایی تحت تعقیب قرار گرفته‌اند که به زودی در چنگ عدالت گرفتار خواهند شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

سجادپور

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

راز کشته شدن سربازان امریکایی در جعبه سیاه عین الاسد/ از قدرت ایران رونمایی خواهد شد! +فیلم

رکنارکنا10 ساعت قبل
«جاناتان هافمن» سخنگوی پنتاگون گفت که وزارت دفاع آمریکا درمورد خسارات جانی حمله موشکی ایران پنهان‌کاری و تلاش برای کوچک‌نمایی آن نکرده است. جمعه‌شب سخنگوی پنتاگون اعتراف کرد که ۱۱ نظامی آمریکایی پس از این حمله دچار آسیب مغزی و برای معالجه به کویت منتقل شده‌اند. خبر زخمی شدن ۱۱ نظامی آمریکایی در حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد را نخستین بار تارنمای خبری و تحلیلی «دیفنس وان» بامداد جمعه منتشر کرد. این رسانه‌ها گزارش دادند که در این حمله موشکی هیچ فرد آمریکایی، کشته یا زخمی نشده است. اما نیویورک تایمز روز دوشنبه گزارش داد که برخی پرسنل نظامی برای درمان آسیب مغزی تحت درمان قرار گرفته‌اند.

مسافرکش شیطان صفت

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، این شخص از اراذل و اوباش معروف، که برای رسیدن به اهداف پلید خود اقدام به مسافرکشی و زورگیری از خانم‌ها در محدوده غرب تهران می‌کرد. وی برای رسیدن به مقاصد شوم اش از قمه و چاقو استفاده می‌کرد. پلیس به شهروندان توصیه می‌کند؛ حتما از خودرو‌های دارای اعتبار، تاکسیرانی، تاکسی اینترنتی، خودرو و وسیلیه نقلیه که اعتباری پشتش باشد، استفاده کنند و به هیچ عنوان از خودرو‌های شخصی که قابل احراز هویت نیستند، استفاده نکنند.

واکنش‌ها به رای غیرمنطقی AFC

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
کمیته مسابقات AFC، رای غیرمنطقی میزبانی نمایندگان ایران در کشور ثالث را تصویب کرده است، اما برای نهایی شدن و اجرا این رای باید به تصویب کمیته اجرایی AFC نیز برسد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، کمیته مسابقات AFC، رای غیرمنطقی میزبانی نمایندگان ایران در کشور ثالث را تصویب کرده است، اما برای نهایی شدن و اجرا این رای باید به تصویب کمیته اجرایی AFC نیز برسد.

هفت عادت روزانه که پوست را خراب می‌کند

تابناکتابناک15 ساعت قبل
سلامت پوست با رعایت نکات بهداشتی بسیار ساده به دست می‌آید تنها کافی است بدانید که پوستتان چگونه پاک‌سازی و اصلاح می‌شود. برای این کار لازم نیست کمدتان را پر از کرم‌ها و لوسیون‌های مختلف و گران‌قیمت کنید، تنها کافی است عاداتی را که روزانه انجام می‌دهید و به پوستتان آسیب می‌زنند را حذف کنید. بسیاری از ما بدون اینکه متوجه باشیم هرروز کارهایی انجام می‌دهیم که به‌تدریج به پوست ما آسیب می‌زنند. در این ویدیو ۷ مورد از این عادت مخرب پوست لیست شده‌اند.

رایان؛ پرورش یافته نظام آموزشی کانادا / فردای فرزندان ایران چگونه خواهد بود؟!

عصر ایرانعصر ایران10 ساعت قبل
عصرایران؛ جعفر محمدی* - امروز «رایان» را بسیاری از مردم می‌شناسند؛ او ۱۳ سال دارد و فرزند «منصور پور جم»، دندانپزشک ساکن شهر بارهاون کانادا که در سانحه سرنگونی هواپیمای اوکراینی درگذشت. او فاجعه پشت فاجعه، دیوار پشت دیوار و اشتباه پشت اشتباه رو پشت سرگذاشته و در آخر قوی شده بود. انتشار ویدئوی سخنرانی رایان همزمان شده بود با نهایی شدن و نشر گزارش «U. S. News & World Report» درباره بهترین کشورهای دنیا برای رشد و تربیت فرزندان. رایان پورجم، به عنوان فرزندی که در کانادا رشد و تربیت یافته است، مهر تاییدی است بر این رتبه بندی جهانی. این حد از اعتماد به نفس و آگاهی و احساسات کنترل شده، تنها در یک جامعه و نظام آموزشی سالم شکل می‌گیرد و البته رایان، تنها یکی از میلیون‌ها تربیت یافته نظام آموزشی کاناداست.

وقتی پنتاگون دیر از خواب بیدار می‌شود!

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آمریکا پس از ۱۰ روز از حمله ایران به عین‌الاسد تازه اعلام کرده است ۱۱ نفر از سربازانش دچار ضربه ملایم مغزی شده‌اند. ضربه ملایم مغزی؛ خبری که دستمایه طنز در بسیاری از محافل خبری شد و خیلی‌ها نوشتند با این حساب چند هفته دیگر زمان می‌برد تا آمریکایی‌ها اعلام کنند ده‌ها نظامی آن‌ها بعد از حمله ایران دچار کشته‌شدگی یواش شده‌اند. اینکه در زمان حمله ایران به پایگاه عین‌الاسد که به پایتخت آمریکا در عراق معروف بوده پنتاگون خواب بوده و پنج شنبه این هفته از خواب بیدار شده و در حال آمار دادن از نظامیان آمریکایی است موجب شده است تا این موضوع در شبکه‌های آمریکا، دستمایه شود. CNN، دروغ‌گویی پنتاگون را به رخ کشیده و گزارش داده این خبر در حالی افشا می‌شود که وزارت دفاع آمریکا در زمان حمله موشکی ایران اعلام کرده بود نظامیان آمریکایی هیچ تلفاتی نداشتند و هیچ کس به طور جدی زخمی نشد. الجزیره انگلیسی نیز در گزارش جدید از اصابت دقیق موشک‌های ایرانی به این پایگاه تمجید کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

گزارش ویدئویی «اعتمادآنلاین» از مراسم افتتاحیه اولین نمایشگاه تصویرسازی کودکان نابینا و کم‌بینا با عنوان «دست‌های بینا»

اعتمادآنلاین5 ساعت قبل

وزیر خارجه آمریکا ترور «سردار سلیمانی» را قانونی عنوان کرد

مهر9 ساعت قبل

لاوروف: از پیوستن ایران به سازمان همکاری شانگهای حمایت می‌کنیم

مشرق‌نیوز7 ساعت قبل

بهبود روند درمانی بیماران اوتیسم و پروانه‌ای با اختصاص بخشی از درآمد حاصل از عوارض گمرکی واردات لوازم آرایشی

خانه ملت5 ساعت قبل

توزیع ۱۳هزار سیلندر گازمایع در روستاهای سیل‌زده سیستان و بلوچستان

ایمنا6 ساعت قبل

معترضان یک بندر نفتی را در لیبی تعطیل کردند

صدا و سیما1 روز قبل

مهمترین انتقام ما نابودی صهیونیست و اخراج آمریکا از منطقه است

ایسنا1 روز قبل

نکته بهداشتی | ایمنی استامینوفن

همشهری1 روز قبل

فشار دولت برای لغو تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی/ کمیسیون اقتصادی مجلس هم تاخیر دارد

فارس10 ساعت قبل

تابلوی ۳ میلیاردی در تهران فروخته شد

برترین‌ها10 ساعت قبل

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری6 روز قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری6 روز قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری6 روز قبل

استقلال و شهرخودرو از تقویم لیگ قهرمانان آسیا حذف شدند! + عکس

جام نیوز20 دقیقه قبل

مرگ مشکوک دختر و پسر جوان در پارک

رکنا21 دقیقه قبل

نشان نقره بوکسور خوزستانی در تورنمنت احمد کومرت

ایسنا21 دقیقه قبل

بحران هواپیماهای ۷۳۷ مکس تا الان ۷۵ میلیارد دلار برای بوئینگ آب خورده است

فارس21 دقیقه قبل

تل آویو: انگلیس به درخواست ما حزب الله را در فهرست گروههای تروریستی قرار داد

ایرنا22 دقیقه قبل

لمپارد پس از شکست مقابل نیوکاسل: نمی‌توانیم برای گلزنی فقط بر روی آبراهام تکیه کنیم؛ استعدادهای زیادی در تیم وجود دارد

طرفداری23 دقیقه قبل

دل‌نوشته‌های مخاطبان ایسنا برای سقوط هواپیما

ایسنا23 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


همایش تجلیل از نمونه‌های ملی بخش کشاورزی با حضور رییس جمهور

4 روز قبلایسنا1

فیلم | اولین اظهارنظر روحانی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی؛ خطای نابخشودنی بود | درخواست مهم از قوه قضاییه

4 روز قبلهمشهری1

گمانه‌زنی‌ها درباره سانحه هواپیمای اوکراینی/ احتمال «جنایت جنگالی آمریکا» به موازات خطای انسانی پدافند

5 روز قبلتسنیم1

پیکر یک تبعه اوکراینی در حادثه سقوط هواپیما شناسایی شد

5 روز قبلمهر1

حرکت زشت دو مجری زن صداوسیما +عکس

5 روز قبلفردا نیوز1

مراسم یادبود دو نفر از جان‌باختگان هواپیمای اوکراین برگزار شد

6 روز قبلایرنا1

کیمیا علیزاده از ایران خداحافظی کرد

6 روز قبلروزنو1

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

6 روز قبلپوشش خبری1

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

6 روز قبلپوشش خبری1

قادری: به تعویق انداختن اعلام خطا در ماجرای هواپیمای اوکراین اشتباه بود

6 روز قبلایسنا1