کوتاه شدن دست آمریکایی‌ها از منابع نفتی ایران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اجتماعی

کوتاه شدن دست آمریکایی‌ها از منابع نفتی ایران

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش: کوتاه شدن دست آمريکايي ها از منابع نفتي ايران موجب عصبانتشان شده و همواره در پي فتنه گري هستند.
کوتاه شدن دست آمریکایی‌ها از منابع نفتی ایران - 0

به گزارش خبرگزاري صدا و سيما به نقل از روابط عمومی ارتش، حجت‌الاسلام و المسلمین عباس محمدحسنی، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در جمع کارکنان پایور و وظیفه مرکز آموزش وظیفه و میدان تیر شهدای پدافند هوایی سمنان با بیان آیاتی از قرآن‌کریم مبنی بر اینکه‌ای اهل ایمان یار خداوند باشید، گفت: انسان‌ها به دو گروه انقلابی و ضد انقلابی تقسیم می‌شوند، اما قرآن کریم می‌فرماید خداوند انقلابی‌ها را بر ضد انقلابی‌ها برتری می‌دهد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان اینکه این یک امتحان برای انسان‌هاست، خاطرنشان کرد: این آیه پیام‌های متفاوتی دارد، وقتی قرآن کریم می‌فرماید‌ ای مردم، یاور خداوند باشید به این معنی نیست که به خداوند کمک کنید چرا که خداوند بی‌نیاز از کمک است، بلکه هدف این است که یاور دین خداوند باشید.

وی یادآور شد: خیر انسان و فرزندانش در کمک به دین اسلام است، تنها راه نجات انسان از دوزخ در یاور خداوند بودن است.

نماینده، ولی فقیه در ارتش با بیان اینکه تحقیق و پژوهش در راه دین خداوند یکی از راه‌های عاقبت‌بخیری است، گفت: انسان‌های باسواد با قبول زحمت تحقیق و پژوهش در راه دین اسلام و معرفی ابعاد مختلف این دین موجب سعادت خود و دیگران می‌شوند، مقصود این است در این راه دانشمندانی هستند که برای سال‌ها رنج درس خواندن و تحقیق را قبول می‌کنند و مانند علامه طباطبایی کتابی به نام تفسیری المیزان را می‌نویسند که همه عالمان و اندیشمندان آن را قبول دارند.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدحسنی با بیان اینکه در گذشته مسلمانان و شیعیان در دورهمی‌های خود به گفتگو درباره احادیث و قرآن می‌پرداختند که موجب عمیق‌تر شدن ایمان آنان می‌شد، بیان کرد: شیعیان اصیل در مراسم‌ها و دورهمی‌ها درباره احادیث ائمه اطهار صحبت می‌کردند و آیات قرآنی و مسائل فقهی و روایی مطرح می‌کردند.

خبری: برترین اخبار اجتماعی در ایران

وی با اشاره به روایتی از امام باقر (ع) که فرمودند کمک به ما با شمشیر مانند کمک با زبان است، گفت: در این روایت امام باقر (ع)، کمک تا جهاد زبانی و تبلیغی تا آنجا راه دارد که مانع پیدایش جنگ و خونریزی شود. از این رو جهاد تبلیغی و مالی را مقدم بر جهاد نظامی به شمار رفته است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با تاکید بر اینکه باید در اطلاع‌رسانی و همکاری‌ها با سازمان‌های اطلاعاتی و حافظان امنیت همکاری حداکثری داشته باشیم، گفت: بسیاری از زیان‌هایی که به امت اسلامی وارد شده، به خاطر تنبلی و کم کاری در همکاری و انتقال مسائل امنیتی به نهاد‌های اطلاعاتی است.

نماینده، ولی فقیه با اشاره به سرکوب کودتای نقاب گفت: اگر هوشیاری برخی از کارکنان پایگاه هوایی شهید نوژه نبود، آمریکایی‌ها با استفاده نفوذی‌های خود تا ده‌میلیون نفر را قتل عام می‌کردند، چرا که برای آن‌ها فقط رسیدن به نفت مهم بوده و هست.

نماینده، ولی فقیه در ارتش افزود: همکاری معتقدانه و مومنانه با سازمان‌های اطلاعاتی و برای جلوگیری از موفقیت فتنه گران در هتک حرمت اسلام از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که انجام آن بر همه ما یک تکلیف شرعی است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ لحظه هجوم طوفان گرد و غبار در استرالیا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ساعت قبل

این اسباب‌بازی هوشمند را به کودکان خلاق خود معرفی کنید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
هوشمند است و به خلاقیت بیشتر کودکان کمک می‌کند. آن‌ها را وادار به تحرک بیشتر کرده و نوآوری را به آن‌ها آموزش می‌دهد. اما بازی با آن نیاز به آموزش دارد.

آسمان برفی پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

چتر رحمت الهی بر آسمان ایران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

تصاویری از تهران برفی امروز

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

جلسه شورای شهر تهران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
امروز شورای شهری‌ها با تصویب چندین طرح و لایحه، روز پرکاری را پشت سر گذاشتند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بررسی لایحه متمم بودجه سال ۹۸ شهرداری، مهمترین دستور کار امروز شورای شهر بود که با وجود موافقان و مخالفان به تصویب رسید.

نظرها

اخبار بیشتر