رسانه پشتیبان اهداف دانشگاه‌ باشد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
رسانه پشتیبان اهداف دانشگاه‌ باشد

رسانه پشتیبان اهداف دانشگاه‌ باشد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/قزوین رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین گفت: رسانه می‌تواند پشتیبان کار و اهداف دانشگاه‌ها باشد، یکی از مواردی که رسانه می‌تواند در آن تأثیرگذار باشد موضوع اصطلاحات و ادبیات دانشجویان است.

علی فتح طاهری، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اهمیت نقش رسانه‌ها تصریح کرد: با توجه به تحول و فراگیری که در حوزه تکنولوژی و ارتباطات ایجادشده است امروزه رسانه‌های ما به یک دانشگاه بزرگ تبدیل شدند که مخاطبین و دانشجویان آن را کل مردم تشکیل می‌دهند.

وی افزود: مردم در هرکجای دنیا که باشند به رسانه‌ها دسترسی دارند و مرزهای فیزیکی برداشته‌شده است، بنابراین می‌توان گفت رسانه دانشگاه بزرگی است که در حوزه‌های مختلفی ازجمله سیاست و فرهنگ بر مخاطبین تأثیر می‌گذارد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین یادآور شد: رسانه‌ها باید شناخت دقیقی از حوزه‌های مختلف به دست بیاورند و وظیفه خود را درست انجام دهند، افرادی که در حوزه رسانه کار می‌کنند باید متخصص باشند تا وظیفه خود را به‌درستی انجام دهند.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

وی یادآور شد: رسانه می‌تواند پشتیبان کار و اهداف دانشگاه‌ها باشد، یکی از مواردی که رسانه می‌تواند در آن تأثیرگذار باشد موضوع اصطلاحات و ادبیات دانشجویان است، رسانه‌ها باید از اطلاعات علمی و کلمات درست ادبیات استفاده کنند و واژه‌هایی به کار بگیرند که نشان‌دهنده فرهنگ و ادبیات است.

فتح طاهری خاطرنشان کرد: برای این کار باید تعاملی بین رسانه و دانشگاه ایجاد شود و اهداف را به‌درستی بشناسند و معرفی کنند، برای مثال در حوزه علمی کاربردی باید فرهنگ‌سازی کنیم چراکه امروز گرفتن مدرک دردی را درمان نمی‌کند.

وی یادآور شد: صرف اینکه فرد لیسانس و فوق لیسانس بگیرد مشکلی را حل نمی‌کند، رسانه‌ها باید در حوزه مهارتی کار کنند تا کسی که از دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شود بتواند به بازار کار ملحق شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

برای دیدن این نمایش باید پاسپورت بگیرید!

ایرناایرنا1 روز قبل
«پرواز عمود کبوتر دریایی دودی بر فراز آب‌های سرد و معتدل اقیانوس اطلس» نمایشی تعاملی است. افرادی که علاقه‌مند به تعامل در اثر نباشند، می‌توانند درخواست پناهندگی بدهند. این نمایش تا بیست بهمن در سالن شماره دو تماشاخانه سپند روی صحنه است.

بشنوید | پزشک معالج شجریان از وضعیت استاد می‌گوید

همشهریهمشهری2 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر عباسی پزشک هماهنگ‌کننده تیم پزشکان معالج محمدرضا شجریان گفت: آقای شجریان برای چکاپ و کنترل بیشتر اینجا هستند و هرچندوقت یک‌بار ما دو روز در خدمت ایشان هستیم. آقای شجریان یکی دو روز آینده مرخص می‌شود. او ادامه داد: شرایط اصلا وخیم نیست و او برای رسیدگی‌های جزیی که لازم بوده اینجا است و تنها به‌ خاطر کنترل بیشتر در سی‌سی‌یو بستری شده است. فایل صوتی توضیحات پزشک معالج را بشنوید:

فیلم هایی که بیشترین جایزه اسکار را کسب کردند + عکس

5+
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به مناسبت سالروز شهادت حضرت زهرا (س) فرهنگسرای عترت چندین سال است با جمع آوری نذورات مردمی، مراسم سنتی سمنو پزان را در میدان امام حسین (ع) برگزار می‌کند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، همه ساله بین ۴ تا ۵ هزار ظرف سمنو میان سوگواران و عزاداران شهادت حضرت زهرا (س) در میدان امام حسین توزیع می‌شود.
ایسناایسنا1 روز قبل
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران گفت: با توجه به اینکه امامزاده معصوم (ع) دارای دو شبستان است یکی از این شبستان‌ها به عنوان گرمخانه در اختیار افرادی که شرایط اسکان (بی‌خانمان) ندارند یا مسافرانی هستند که از وضعیت مالی مناسبی برخوردار نیستند و امکان اسکان ندارند قرار گرفته است. مجتبی عبدالهی در گفت‌وگو با ایسنا در مورد طرح شرایط اسکان برای افراد بی‌خانمان یا در راه مانده در امامزاده معصوم (ع) اظهار کرد: باتوجه به فصل سرما و برودت هوا طی طرحی تلاش کردیم شرایطی برای اسکان افرادی که مکانی برای استراحت ندارند یا از سفر رسیده و شرایط مالی برای اسکان ندارند را فراهم کنیم تا این افراد در این سرما در خیابان‌ها نمانند. وی ادامه داد: باتوجه به اینکه امامزاده معصوم (ع) واقع در خیابان قزوین از دو شبستان برخوردار است این امامزاده برای خدمات‌رسانی به هموطنان عزیز در نظر گرفته شده است. مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان تهران تاکید کرد: از محل نیت یکی از واقفین به نام سرکار خانم ملوک هاشمی که نیت تهیه سوخت و لباس گرم را داشتند توانستیم پتوهای نو و حوله‌های یکبار مصرف را تهیه کنیم. باتوجه به حمام‌های داخل این امامزاده امکان استحمام نیز وجود دارد.
صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از مرکز لرزه نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زمین لرزه در سومار (کرمانشاه)، صالح آباد (ایلام) در ساعت ۸ و ۳۲ دقیقه و ۴۴ ثانیه و در عمق ۸ کیلومتری زمین رخ داد.

نظرها

اخبار بیشتر