اعتبار ۱۰ هزارمیلیاردی تسهیلات ازدواج در لرستان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اقتصادی
اعتبار ۱۰ هزارمیلیاردی تسهیلات ازدواج در لرستان

اعتبار ۱۰ هزارمیلیاردی تسهیلات ازدواج در لرستان

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/لرستان دبیر شورای هماهنگی بانک‌های لرستان، تعداد متقاضیان در صف تسهیلات ازدواج در استان را ۴۹۰۰ نفر اعلام کرد و افزود: مبلغ ۱۰ هزار و ۳۱۳ میلیارد ریال اعتبار بانک‌های استان برای تسهیلات ازدواج مصوب شده است.

بیژن مقدم‌بیرانوند در جمع خبرنگاران، رویکرد برنامه‌محور شورای هماهنگی بانک‌های لرستان را تسهیل در فرایند تسهیلات ازدواج برای زوج‌های لرستان برشمرد و اظهار کرد: عملکرد برخی بانک‌های خصوصی و دولتی استان در جهت پرداخت نکردن تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج غیرقابل دفاع بوده چراکه پرداخت تسهیلات ازدواج یک امر ملی و تکلیف بر بانک‌ها است.

وی با ذکر این مطلب که برخی بانک‌ها و مؤسسات حتی یک ریال پرداختی قرض‌الحسنه ازدواج ندارند و هیچ توجیهی هم در این رابطه پذیرفته نیست و می‌طلبد که مسئولان ارشد استان به این موضوع ورود پیدا کنند، خاطرنشان کرد: در ارزیابی تمام بانک‌ها و رصد آماری پرداخت تسهیلات ازدواج در بین بانک‌های دولتی و خصوصی لرستان، بانک ملی با درصد پرداختی بیش از ۹۰ درصد بیشترین پرداختی را در استان دارد.

مقدم‌بیرانوند با اشاره به این‌که بانک ملی لرستان در پرداخت وام ازدواج علاوه‌بر رتبه نخست استان رتبه اول کشور را در بین شعب بانک ملی به خود اختصاص داده است، اضافه کرد: مجموع اعتبار قرض‌الحسنه ازدواج بانک‌های دولتی و خصوصی استان از ابتدای سال تاکنون ۱۰ هزار و ۳۱۳ میلیارد ریال بوده است.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های لرستان، تعداد افراد در صف وام ازدواج در لرستان را ۴۹۰۰ نفر اعلام کرد و افزود: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۵۷۳۴ میلیارد ریال تسهیلات ازدواج پرداخت شده، ضمن این‌که درصد پرداختی بانک‌های استان نسبت به اعتبار مصوب ۵۵ درصد است.

وی با ذکر این مطلب که از ابتدای سال تاکنون ۹۷ میلیارد ریال از سوی بانک‌های خصوصی استان به زوج‌های جوان پرداخت شد است، اضافه کرد: در حال حاضر ۱۲۷ نفر متقاضی در صف این‌ بانک‌ها برای دریافت تسهیلات ازدواج هستند این در حالی‌است که در مجموع ۴۹۰۰ نفر در بانک‌های دولتی و خصوصی در صف انتظار دریافت وام ازدواج هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

کرد آنلاینکرد آنلاین18 ساعت قبل
عصر کرد - سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور در سال ۹۹ گفت که مبلغ یارانه در سال آینده به ۷۲ هزار تومان افزایش خواهد یافتمبلغ یارانه سال ۹۹هادی قوامی در نشست خبری ظهر امروز (دوشنبه) خود با تشریخ آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون در سال آینده ۲۸ هزار تومان به مبلغ یارانه در سال ۹۹ اضافه خواهد شد و از ابتدای فروردین سال آینده رقم یارانه نقدی از ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به ۷۲ هزار تومان افزایش می‌یابد. سال آینده یک یارانه ترکیبی هم به حساب مردم واریز می‌شودسخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه: در سال آینده یک یارانه ترکیبی از یارانه معیشتی بنزین و نقدی به یارانه‌بگیران پرداخت می‌شود. بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق از ابتدای فروردین ماه سال ۹۹ رقم یارانه نقدی از ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به ۷۲ هزار تومان اضافه خواهد شد و بر این اساس بساط سرکشی به حساب‌ها و دارایی مردم و در نتیجه اعتراضات برچیده خواهد شد. طبق مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق به ۱۸ میلیون نفر که به آنها یارانه معیشتی پرداخت نمی‌شد، یارانه تعلق خواهد گرفت و این متناسب با تعداد اعضای خانواده افزایش می‌یابد. یارانه ۷ میلیون نفر از مددجویان کمیته امداد که به آنها یارانه معیشتی تعلق می‌گیرد ۲۰ درصد علاوه بر آن افزایش می‌یابد و بر این اساس یارانه آنها علاوه بر ۵۰ هزار تومان یارانه معمول ۱۲۲ هزار تومان خواهد بود.
خانه ملتخانه ملت1 روز قبل
محمدرضا منصوری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از سازوکار دولت برای پرداخت کمک‌های معیشتی، گفت: دولت باید لیست افرادی که یارانه بنزین دریافت کردند را منتشر کند تا سازوکار پرداخت این یارانه مشخص و شفاف شود، در حال حاضر مردم از نحوه پرداخت یارانه معیشتی ناراضی بوده و مدعی هستند علیرغم اینکه درآمد چندانی ندارند این یارانه به آنها پرداخت نشده است. شاخص‌های دولت برای پرداخت یارانه بنزین متناسب با وضعیت اقتصادی مردم نیستنماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی پرداخت یارانه بنزین به عده‌ای خاص را اقدامی اشتباه خواند و افزود: از یک سو شاخص‌های دولت برای پرداخت یارانه بنزین متناسب با وضعیت اقتصادی مردم نیست و از سوی دیگر دولت توانایی شناسایی افرادی -که براساس این ملاک- مستحق دریافت یارانه هستند، را نیز ندارد. وی اظهار کرد: بهتر بود کمک معیشتی همانند یارانه نقدی به تمام ایرانیان پرداخت می‌شد تا نارضایتی‌ها کاهش یابد زیرا هرچند در حال حاضر ارزش یارانه نقدی حدود ۵ دلار است اما در زمان اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها حدود ۴۵ دلار بود و بخشی از افزایش قیمت‌ها را جبران می‌کرد. این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه در صورت پرداخت یارانه بنزین به همه ایرانیان، افرادی که در مصرف بنزین صرفه جویی می‌کردند، می‌توانستند بخشی از یارانه پرداختی را پس انداز کنند، اضافه کرد: نمی‌توان برای پرداخت یارانه بنزین ملاک‌هایی در نظر گرفت که میان ۸۰ میلیون نفر به درستی تعیین و عدالت رعایت شود. /پایان پیام

فیلم هواپیمای آمریکایی منهدم شده در افغانستان +جزئیات حادثه

اقتصادنیوزاقتصادنیوز23 ساعت قبل
به نوشته خبرگزاری فرانسه، «بت ریوردان» سخنگوی فرماندهی مرکزی آمریکا در منطقه غرب آسیا (سنتکام) با اعلام آغاز تحقیقات در مورد این حادثه، گفت هنوز هویت هواپیمای حادثه‌دیده در منطقه «غزنی» واقع در مرکز افغانستان، مشخص نیست. صبح امروز گزارش شد که یک فروند هواپیما در منطقه غزنی سقوط کرده است. پس از آن اداره هوانوردی افغانستان نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که هیچگونه مشکلی برای پروازهای مسافربری در این کشور پیش نیامده و سقوط هواپیمای مسافربری را تکذیب کرد. در همین حال برخی گمانه‌زنی‌ها درباره پرواز این هواپیما از هرات به دهلی نو نیز قوت گرفت. قطعه‌ای گمشده که ممکن است به تکمیل پازل سقوط هواپیما در غزنی کمک کند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت ۲۴-به اطلاع مشتریان و نمایندگی‌های گروه خودروسازی سایپا میرساند، شرایط فروش محصولات این شرکت به مناسبت دهه مبارک فجر از ساعت ۱۰ صبح روز سه شنبه مورخ ۹۸/۱۱/۰۸ تا زمان تکمیل ظرفیت به شرح جدول ذیل فعال می‌باشد. کلیه مشتریانی که در ۱۸ ماه گذشته نسبت به ثبت نام خودرو اقدام نموده‌اند و یا در این مدت خودرو تحویل گرفته‌اند قادر به ثبت نام در این بخشنامه نیستند. بدیهی است هر ثبت نام مغایر با شرایط این بخشنامه، از سوی شرکت یک طرفه ابطال خواهد. شرایط صلح در این بخشنامه فعال نمی‌باشد.
انتخابانتخاب1 روز قبل
قهوه خفاشی یکی از محبوب‌ترین قهوه‌های ماداگاسکار محسوب می‌شود. به گفته مصرف کنندگان، قیمت خرید یک کیلوگرم از این قهوه مخصوص تقریبا ۱۱۰ دلار است که در مقایسه با دیگر قهوه‌های منطقه بسیار بالا به نظر می‌رسد. در گذشته ماداگاسکار برای تولید دانه‌های قهوه با کیفیت پایین که در قهوه‌های فوری استفاده می‌شد مشهور بود، اما اکنون کشاورزان در حال تولید نوعی قهوه ممتاز مشهور به قهوه خفاشی هستند. راواونااسولو، رئیس یک گروه تولید قهوه محلیمی گوید: «پیش از این، بیشتر مردم اینجا در ایتاسی هیچ علاقه‌ای به پرورش قهوه نداشتند. امروز این امر به معیشت ما تبدیل شده است.» نظر شما چیست؟ ایا حاضرید قهوه خفاشی بنوشید؟
خانه ملتخانه ملت1 روز قبل
سیده حمیده زرآبادی عضو کارگروه ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست امروز (۶ بهمن ماه) کارگروه ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن، گفت: سهم تولید داخل و حمایت از تولیدکنندگان حوزه ICT در نشست امروز با حضور نمایندگان وزارتخانه‌های صنعت، معدن تجارت و ارتباطات و فناوری اطلاعات، اپراتورها و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گرفت. نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شوای اسلامی با اشاره به ضرورت حمایت از تولیدکنندگان حوزه ICT، افزود: پس از اصلاح قانون حداکثر استفاده از توان داخل مقرر شد در صورتی که سازمان یا وزارتخانه‌ای از اجرای این قانون سرباز زند، جریمه شده و مجازات شود در واقع ضمانت اجرایی این قانون افزایش یافت. وی با بیان اینکه عدم یکپارچگی سازمان‌ها و جزیره‌ای عمل کردن آنها یکی از مشکلات موجود در حوزه ICT است، اظهار کرد: از آنجایی که آمار دقیقی از میزان اجرای قانون حداکثر استفاده از توان داخل در حوزه ICT وجود ندارد مقرر شد؛ دستگاه‌های مربوطه از میزان اجرای قانون مذکور گزارش جامع و کاملی به کارگروه ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن مجلس ارائه کنند. این نماینده مردم در مجلس دهم درباره میزان سرمایه گذاری در حوزه ICT نیز اظهار کرد: از آنجایی که بانک اطلاعاتی دقیقی در این زمینه وجود ندارد، نمی‌توان درباره میزان سرمایه گذاری‌های صورت گرفته اظهار نظر کرد به طور مثال در برخی گزارش‌ها مطرح می‌شود که ارزبری حوزه ICT کاهش یافته و مسئولان این کاهش را ناشی از استفاده از توان داخلی می‌دانند در حالیکه پس از بررسی مشخص می‌شود کاهش ارزبری به دلیل کم شدن واردات نیست بلکه به دلیل تحریم، تولید در ICT متوقف شده است. /پایان پیام

نظرها

اخبار بیشتر