مشکلات پروژه‌های نیمه تمام کیش با ارائه تسهیلات بانکی حل می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اقتصادی
مشکلات پروژه‌های نیمه تمام کیش با ارائه تسهیلات بانکی حل می‌شود

مشکلات پروژه‌های نیمه تمام کیش با ارائه تسهیلات بانکی حل می‌شود

مهرخبرگزاری مهر |
کیش - معاون وزیر اقتصاد بیان داشت: مشکلات پروژه های نیمه تمام کیش با ارائه تسهیلات بانکی حل می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، عباس معمارنژاد در نشست مشترک چند بانک کشور با مدیران منطقه آزاد کیش، با اشاره به نقصان‌های زیاد مسائل بانکداری بین المللی که از زمان تحریم‌ها بیشتر شده است گفت: مناطق آزاد تجاری باید فرصت‌های مناسبی به ویژه در بازارهای مالی بورس بانک و بیمه مهیا کنند؛ فعالیت مناطق آزاد در بازار‌های مالی بستر مناسبی برای شکل گیری معاملات بین المللی و تعاملات مثبت فراهم می‌کند.

دکتر معمارنژاد با اشاره به حضور چندین ساله بانک ایران و اروپا در کیش گفت: هیئت نظارت بر این بانک در کیش و هامبورگ است که سالانه در این فصل در کیش برگزار می‌شود و ایجاد یک مرکز آموزشی در جزیره کیش با حضور خبرگان بانک‌های آلمانی در دستور کار هیئت نظارت بانک ایران و اروپا است که قطعا محملی برای مراودات بانک‌ها و تعاملات بیشتر می‌شود و بسیاری از فعالیت‌ها و مشارکت‌های مطلوب در همین جلسات شکل خواهد گرفت.

معاون وزیر اقتصاد افزود: ایجاد این مرکز آموزشی موجب تعاملات مثبت‌تری بین بانک‌ها خواهد شد و مشارکت و همکاری بانک‌ها می‌تواند به تامین پروژه‌های مالی جزیره کیش کمک کند.

غلامحسین مظفری در نشست با معاون وزیر اقتصاد و دارایی و مدیران عامل بانک‌های صنعت و معدن، ملت، تجارت، بانک تجاری ایران و اروپا که در خصوص تامین مالی پروژه‌های نیمه تمام در کیش برگزار شد با بیان آخرین آمار از پروژه‌های در حال انجام که تا ۱۴۰۰ به بهره برداری می‌رسد گفت: ۱۲۷ پروژه با سرمایه گذاری بالغ بر۳۰ هزار میلیارد تومان با سرعت قابل قبولی توسط بخش خصوصی در حال پیگیری است ودر بازار پول و سرمایه ظرفیت‌های خوبی در کیش فراهم شده که از جمله آنها بورس بین الملل است که تا پایان سال راه اندازی می‌شود، همچنین معاملات بورس اوراق بهادار در کیش نیز بعد از تهران در بالاترین ارقام انجام می‌شود.

مظفری حجم فعالیت‌ها و سرمایه گذاری‌ها درجزیره کیش را ۳ درصد بودجه عمرانی کل کشور عنوان کرد و گفت: در کیش تعداد زیادی پروژه داریم که به دلایل مختلف به اتمام نرسیده و نیمه تمام مانده و بخشی از مشکلات نیز با تلاش مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش و بانک‌ها رفع شده است و بخشی هم نیاز به کمک جمعی ما و پرداخت تسهیلات دارند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به استقلال بانک‌ها در کیش با توجه به موقعیت خاص این منطقه آزاد، تاکید کرد و گفت: قوانین مناطق آزاد نباید تحت تاثیر قوانین سرزمین اصلی قرار بگیرد و باید حفظ شود.

وی همچنین در خصوص برقراری ارتباطات وسیع‌تر بین المللی افزود: کیش ظرفیت بالایی برای ایجاد مراکز آموزشی بین المللی دارد و ما از ایجاد چنین مراکزی استقبال می‌کنیم.

آخوندی معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش نیز در نشست با معاون وزیر اقتصاد و دارایی و مدیران عامل بانک‌ها با اشاره به نقش موثر بانک‌ها در توسعه آبادانی و سرمایه گذاری کیش و به اتمام رسیدن پروژه‌ها گفت: روند تامین مالی از طریق بانک‌ها در جزیره کیش بازنگری شده است و ابزار‌های تامین مالی از جمله LC داخلی برای جزیره تعریف کردیم و با چندین بانک مهم خصوصی و دولتی تفاهم نامه هایی با حضور دکتر مظفری و مدیران عامل بانک‌ها امضا شد که به مرحله اجرا هم رسید؛ همچنین تامین مالی پروژه‌های نیمه تمام در کیش آغاز شده است.

آخوندی با اشاره به بیش از ۱۵۷ پروژه نیمه تمام که تامین مالی آنها از طریق مشارکت و ابزارهای تامین مالی بانکها امکان پذیر است افزود: ما در کیش سرمایه گذاران را به سمت و سویی سوق دادیم که از ابزار‌های مالی شرکت‌های وابسته به بانک‌ها استفاده کنند تا برای تامین مالی با مشکلات مواجه نشوند.

وی در حوزه صنعتی و تولیدی نیز به وجود بیش از ۳۱۹ کارخانه فعال اشاره کرد و گفت: ۱۰شرکت دانش بنیان در کیش مستقر و فعال هستند که به محصول رسیدند و صادرات می‌کنند همچنین ۳۱۹ کارخانه فعال داریم که اکثرا صادرات محور هستند و در سال ۹۷ علاوه بر صادرات به سرزمین اصلی، بیش از ۵۰ میلون دلار صادرات به کشور‌های اروپایی داشتند.

گفتنی است در این نشست عباس معمارنژاد، معاون وزیر اقتصاد و دارایی، حسین مهری مدیرعامل بانک صنعت و معدن، محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت، رضا دولت آبادی مدیرعامل بانک تجارت، دکتر عنصری و خانم هوموریش، اعضای هیات مدیره بانک تجاری ایران و اروپاEIH و دکتر رضوی مشاور عالی بانک EIH، آقای رضوی رییس شعبه کیش بانک صنعت و معدن حضور داشتند

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مسابقات معاملات الگوریتمی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

پاسخی به حاشیه سازی‌های اخیر اردکانیان: برنامه رییس مجلس، بازدید از مناطق سیل زده بود/ ما از فرصت حضور ایشان در استان برای افتتاح طرح آبرسانی استفاده کردیم

الفالف1 روز قبل
گروه اقتصادی الف، ۲۹ دی ۱۳۹۸، ۱۱:۴۵ ۳۹۸۱۰۲۹۰۸۷به گزارش الف، وزیر نیرو به حاشیه سازی در فضای مجازی درباره افتتاح طرح آبرسانی توسط رییس مجلس در سیستان و بلوچستان پاسخ داد. فیلم را ببینیدگفتنی است د کتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی (۲۳ دی ماه) در پی بارندگی شدید در استان سیستان و بلوچستان و برخی نقاط دیگر در جنوب شرقی کشور که به آب‌گرفتگی مشکل‌ساز برای مردم و در مواردی ویرانگر و خسارت‌بار انجامید، عازم سیستان و بلوچستان شد. رییس قوه مقننه در بدو ورود مورد استقبال رسمى استاندار و مقامات استان قرار گرفت و جمع خبرنگاران هدف از سفر خود به این استان را وقوع سیل اخیر در این استان عنوان کرد. دکتر لاریجانی ادامه داد: با توجه به گزارش‌های واصله از استان درباره سیل اخیر، مجموع نیازهای فوری استان و سایر نیازهای استان در زمینه زیرساخت‌ها از جمله ساخت راه آهن، بزرگراه‌ها و همچنین ایجاد اشتغال از دیگر اولویت‌های این سفر است. وی بازسازی منازل، تعمیر و نوسازی زیرساخت‌ها را اولویت اصلی در این شرایط برشمرد و تاکید کرد: خسارات وارده ناشی از سیل اخیر در حوزه کشاورزی نیز نیازمند برآورد و رسیدگی است.

رشد شاخص بورس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ شاخص کل بورس امروز از شاخص ۴۱۰ هزار واحد عبور کرد و تقریبا تمام گروه‌ها با رشد قیمت مواجه هستندبا ورود پول‌های جدید، ارزش بازار سرمایه به عددی معادل حدود ۱۰۰ میلیارد دلار رسیده است، ظرفیت خوبی که باید مدیریت شود به‌ویژه با ارزش سهام شرکت‌هایی که قرار بود در قالب خصوصی‌سازی به بورس بیایند تا از نقدینگی موجود به بهترین شکل استفاده شود.

تولید گاز بی‎ وقفه ادامه دارد

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
مشکین فام از سکوی ۱۴ D به عنوان آخرین سکوی فاز ۱۴ برای نصب و بهره برداری یاد کرد و گفت: این سکو هم اکنون به محل استقرارحمل شده است و منتظر بهبود شرایط جوی هستیم تا این سکو نیز در موقعیت نصب شود تا بر این اساس کل ۴ سکوی فاز ۱۴ وارد مدار تولید و بخش دریایی این فاز تکمیل شود. مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با بیان اینکه نزدیک به ۷۰ درصد گاز مصرفی کشور در پارس جنوبی تولید می‌شود، افزود: همکاران ما در شرکت نفت و گاز پارس شبانه روز تلاش می‌کنند که در این فرایند وقفه‌ای ایجاد نشود. وی به مصرف بسیار بالای گاز کشور در بخش خانگی اشاره کرد و گفت: هر سکوی پارس جنوبی تقریبا گاز یک استان را در کشور تأمین می‌کند؛ به طور مثال گاز مصرفی استان مازندران برابر با ۳۵ میلیون متر مکعب در روز است و سکویی که ۲۸ میلیون متر مکعب در روز تولید دارد، بخش عمده‌ای از مصرف استان را پوشش می‌دهد و از این منظر برای ما حیاتی است که هیچ یک از سکو‌ها از مدار تولید خارج نشوند و در صورت توقف تولید به دلیل شرایط عملیاتی، این آمادگی وجود دارد که در اسرع وقت مجددا سکو را وارد مدار تولید کنیم. مشکین فام از شکسته شدن رکورد مصرف گاز در کشور ابراز نگرانی کرد و گفت: باید در نظر داشته باشیم که منابع هیدروکربونی ما محدود است و اینکه هرچه تولید می‌کنیم مصرف شود، خوب نیست، بنابراین باید مکانیسمی به منظور کنترل این رویه داشته باشیم. وی افزود: هم اکنون تولید روزانه ما از میدان مشترک پارس جنوبی برابر با نصف مصرف روزانه گاز در اروپاست، اگر بنا باشد به این ترتیب پیش برویم و هرچه تولید می‌کنیم، مصرف شود، قطعا در سال‌های آینده با چالش مواجه خواهیم شد؛ بنابراین ضمن دعوت از عموم مردم و هموطنان عزیز برای مصرف بهینه گاز، امیدواریم تدبیری اتخاذ شود تا این مصرف با یک مکانیسم ویژه کنترل شود تا در آینده این رویه مشکلی ایجاد نکند.

باور توان داخلی و ساخت تجهیزات نفتی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، باور به توان داخلی و فشار تحریم‌ها باعث شده است که با اتکا به خلاقیت متخصصان داخلی، محصولی به مراتب بهتر از نمونه خارجی تولید شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل1 نظر

نظرها

اخبار بیشتر