۱۶۰ هزار دانش‌آموز لرستانی عضو بسیج هستند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
۱۶۰ هزار دانش‌آموز لرستانی عضو بسیج هستند

۱۶۰ هزار دانش‌آموز لرستانی عضو بسیج هستند

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/لرستان مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان از عضویت ۱۶۰ هزار دانش‌آموز لرستانی در قالب ۱۹۷۹ واحد مقاومت بسیج آموزشگاهی خبر داد.

رضا زینی‌وندمقدم در دیدار حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری، نماینده مقام معظم رهبری در انجمن اسلامی و رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه با دانش‌آموزان عضو اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان لرستان ضمن معرفی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های استان لرستان، اظهار کرد: پرورش انسان‌های بزرگی چون آیت‌الله بروجردی، آیت‌الله کمالوند، طاهری خرم‌آبادی، شیخ عبدالرحمان لرستانی، شهیدان رحیمی، صادقی و ده‌ها شخصیت مبارز و انقلابی و بزرگ که همچون ستارگانی بر تارک فقه پویای ایران اسلامی درخشیده‌اند، بیانگر ریشه و اصالت این خطه است و دینداری و ولایت‌مداری این مردم غیور را ثابت می‌کند.

وی تصریح کرد: افتخار لرستان به سرداران سرافراز دوران دفاع مقدس و تقدیم بیش‌ از شش هزار شهید و ۹۰۷ شهید دانش‌آموز و حدود ۱۸۰ شهید فرهنگی است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان در ادامه در خصوص اهمیت سرمایه انسانی، اضافه کرد: سرمایه فیزیکی، مادی و طبیعی زمانی تحقق می‌یابد که سرمایه انسانی شایسته، خلاق، مبتکر و پویا تربیت شود.

زینی‌وندمقدم با اشاره به این نظریه افزود: براساس این نظریه که از سال ۱۹۰۰ تا ۱۹۵۰ مطرح شد سرمایه‌گذاری در آموزش‌وپرورش پربازده‌ترین و سودمندترین سرمایه‌گذاری است و کشورهایی که ۲۰ درصد در آموزش‌وپرورش سرمایه‌گذاری کرده‌اند از کشورهای توسعه‌یافته هم گوی سبقت را ربوده‌اند به‌طوری‌که در کشورهایی مثل ژاپن، کره‌جنوبی و فنلاند به ۴۵ درصد رفاه مردم و ۶ درصد رشد اقتصادی منجر شده است.

وی با تأکید بر این‌که ستون و خیمه جامعه، آموزش‌وپرورش است، خاطرنشان کرد: امروزه بر اساس همین نگاه، سند تحول بنیادین تدوین شده است و بر اساس این سند همه فعالیت‌ها و فرآیندهای آموزش‌وپرورش باید با رویکرد فرهنگی و تربیتی بوده و هدف این سند، پرورش و تربیت انسان تمام‌ساحتی و تحقق حیات طیبه در جامعه است.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی امروز در ایران و جهان

مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان با ضروری خواندن همکاری همه شرکای تعلیم و تربیت، معلم را به‌عنوان عنصر تحول، تمدن‌ساز و فرهنگ‌ساز معرفی کرد و با اشاره به این‌که آن‌چه در تعلیم و تربیت مهم است، فعالیت و مشارکت دانش‌آموزان است، ادامه داد: هر انسانی به هر اندازه در تربیت و ساختن خود تلاش کند به همان اندازه سعادتمند است و به همان اندازه به سعادت جامعه کمک می‌کند و این خودسازی، امروز نیاز اصلی آموزش‌وپرورش است.

زینی‌وندمقدم با بیان این نکته که تشکل‌های دانش‌آموزی، مکمل فعالیت‌های آموزش و پرورش هستند و نقش بی‌بدیلی در تربیت سیاسی و اجتماعی دانش‌آموزان دارند، تصریح کرد: این تشکل‌ها باید چنین نقشی را ایفا کنند.

وی در ادامه با معرفی تشکل‌های دانش‌آموزی بیان کرد: هدف اصلی این تشکل‌ها ایجاد انگیزه، آگاهی‌بخشی، بصیرت‌افزایی، آموزش‌های مهارت‌های زندگی و ارتقای مشارکت آنان در تعلیم و تربیت است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان، تشکلات دانش‌آموزی استان را شامل بسیج دانش‌آموزی با ۱۶۰ هزار عضو در قالب ۱۹۷۹ واحد مقاومت آموزشگاهی، کانون‌های یاریگران زندگی با ۷۷۳ کانون در مدارس، همیار مشاور با ۹۰۰ نفر عضو زیر نظر مراکز مشاوره، سفیران سلامت با ۴۷ هزار و ۲۰۰ عضو زیرنظر مراقبان سلامت مدارس، پیشتازان با عضویت ۳۵ هزار و ۶۰۰ نفر و ۲۰۸۰ مربی، خبرنگاران پانا با ۱۳۰۰ نفر عضو در راستای سواد رسانه‌ای، شوراهای دانش‌آموزی با تعداد ۳۰۴۱ عضو شورای دانش‌آموزی در سراسر استان با عضویت ۱۸ هزار و ۵۴۲ نفر، اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان با ۳۳۷ عضو فعال کیفی در یازده شهرستان استان عنوان کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

شهادت بزرگ در آینه اشعار

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
مهرمهر8 ساعت قبل
استقبال از همکاری علمی با دانشگاه علامهرئیس دانشگاه همدرد با استقبال از هرگونه همکاری علمی با دانشگاه علامه‌طباطبائی، گفت: با همکاری رایزن فرهنگی و دانشگاه علامه طباطبائی می‌توان همکاری‌های مشترکی در خصوص برپایی همایش‌های علمی، جشنواره‌های فرهنگی هنری، دوره‌های آموزشی و فرصت‌های مطالعاتی و چاپ و نشر داشته باشیم. در این دیدار، محمد علی ربانی، رایزن فرهنگی ایران نیز با اشاره به سابقه خوب همکاری دانشگاه همدرد و رایزنی فرهنگی ایران، خواستار توسعه همکاری دانشگاه علامه طباطبائی و دانشگاه همدرد در زمینه راه اندازی و تقویت مطالعات ایرانشناسی و هند شناسی در این دو مرکز علمی شد. تبادل هیات علمی با دانشگاه جواهر لعل نهرواو ادامه داد: دانشگاه علامه طباطبائی نیز آمادگی دارد تا در زمینه تبادل هیئت‌های علمی، فرصت‌های آموزشی، دوره‌های بازآموزی زبان فارسی و مطالعات ایرانی با دانشگاه جواهر لعل نهرو همکاری کند. این برنامه با همکاری دانشگاه جواهر لعل نهرو، رایزنی فرهنگی ایران، شورای روابط فرهنگی هند و دیگر نهادهای علمی و فرهنگی ایران و هند در اوایل اسفند ماه سال‌جاری در دهلی برگزار خواهد شد. دیدار سلیمی با نایب رئیس دانشگاه جامعه ملیه اسلامیهدر ادامه سفر رئیس دانشگاه علامه‌طباطبائی به هند، سلیمی با پروفسور الیاس حسین نایب، رئیس دانشگاه اسلامی جامعه ملیه هند دیدار و گفت و گو کرد.
سینماپرسسینماپرس9 ساعت قبل
سینماپرس: امشب آخرین قسمت سریال تلویزیونی «وارش» روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود. به گزارش سینماپرس، قسمت آخر سریال «وارش» به کارگردانی احمد کاوری و تهیه‌کنندگی محمودرضا تخشید امشب روی آنتن شبکه سه می‌رود. این سریال به نویسندگی جابر قاسمعلی، یک درام پرفراز و نشیب تاریخی و عاشقانه است و اقتباسی از رمان مطرح «مهاجران» هاوارد فاست محسوب می‌شود. داستان مجموعه از دهه ۳۰ روایت شد و قصه‌ای پرفراز و نشیب را به تصویر کشید که در ادامه به دهه حاضر رسید. در خلاصه داستان این سریال آمده: یارمحمد برای فرار از گرسنگی و خشکسالی به شمال کشور می‌رود تا شغل ماهیگیری را پیشه کند.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
ایسنا/خوزستان مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان از پوشش ۱۶ هزار و ۴۶۲ دانش آموز مناطق کم برخوردار استان در طرح خدمات علمی بنیاد علوی، خبرداد. کورش مودت در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: طرح ارتقای علمی دانش آموزان مناطق کم‌برخوردار استان با همکاری بنیاد علوی و برای نهمین سال پیاپی در حال اجرا شدن است که در قالب این طرح خدمات آزمونی و کتاب کمک آموزشی و مشاوره‌ای رایگان به دانش آموزان مناطق کم برخوردار خوزستان ارائه خواهد شد. مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه اینکه ۱۹۵ مدرسه مناطق کم برخوردار استان تحت پوشش خدمات این طرح قرار دارند، افزود: در قالب خدمات این طرح ۶ هزار و ۳۱۶ جلد کتاب به صورت ۸۶۲ بسته کتاب کنکوری و کمک آموزشی در بین ۵ هزار و ۷۶۲ دانش‌آموز پایه دوازدهم به صورت رایگان توزیع خواهد شد. مودت ادامه داد: اعتبار اختصاص یافته برای اجرای طرح توزیع رایگان کتب کنکوری و کمک آموزشی در بین دانش آموزان این مناطق بالغ بر ۴ میلیارد و ۹۲۹ میلیون و ۹۶۰ هزار ریال است. وی در پایان گفت: برقراری عدالت آموزشی در بین دانش آموزان مناطق کم برخوردار و ارتقای سطح علمی دانش آموزان این مناطق از جمله مهمترین اهداف اجرای این طرح در خوزستان است.
مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، کنسرت اقوام ایرانی هیژان به رهبری هیوا رنجبر و تهیه کنندگی موسسه فروغ فلق چهارم بهمن ساعت ۲۱:۳۰ در تالار وحدت اجرا می‌شود. در این کنسرت بیش از ۶۰ نوازنده از بخش‌های مختلف موسیقی اقوام کشورمان آثار خود را ارائه می‌کنند. فیروز رضایی در بخش لری، رضا نظری در بخش موسیقی کردی، امیر میرشکاری در بخش موسیقی جنوبی و رضا خاتمی نیا در بخش آذری خوانندگان این اجرا هستند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری6 روز قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری6 روز قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری6 روز قبل

بهترین فروشگاه اینترنتی برای خرید انواع باتری موبایل

تکراتوچند ثانیه قبل

کی روش استنلی: به عنوان یک خارجی در ایران هیچ مشکل امنیتی ندیده‌ام؛ امیدوارم بتوانیم از میزبانی خود استفاده کنیم

طرفداری7 دقیقه قبل

پیروز بین المللی مسابقات جهانی ورزش‌های زورخانه‌ای، ایران است

ایسنا9 دقیقه قبل

توقف منچسترسیتی و آرسنال در لیگ جزیره

عصر ایران9 دقیقه قبل

خرید دستگاهی برای شناسایی منشاء بوی نامطبوع تهران

عصر ایران9 دقیقه قبل

صدرنشینی موقت رئال مادرید در لالیگا

عصر ایران10 دقیقه قبل

تل‌آویو: تحریم حزب‌الله توسط انگلیس به درخواست اسرائیل انجام شد

الف10 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | اولین اظهارنظر روحانی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی؛ خطای نابخشودنی بود | درخواست مهم از قوه قضاییه

4 روز قبلهمشهری1

گمانه‌زنی‌ها درباره سانحه هواپیمای اوکراینی/ احتمال «جنایت جنگالی آمریکا» به موازات خطای انسانی پدافند

5 روز قبلتسنیم1

پیکر یک تبعه اوکراینی در حادثه سقوط هواپیما شناسایی شد

5 روز قبلمهر1

حرکت زشت دو مجری زن صداوسیما +عکس

5 روز قبلفردا نیوز1

مراسم یادبود دو نفر از جان‌باختگان هواپیمای اوکراین برگزار شد

6 روز قبلایرنا1

کیمیا علیزاده از ایران خداحافظی کرد

6 روز قبلروزنو1

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

6 روز قبلپوشش خبری1

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

6 روز قبلپوشش خبری1

قادری: به تعویق انداختن اعلام خطا در ماجرای هواپیمای اوکراین اشتباه بود

6 روز قبلایسنا1

فرمانده حشدالشعبی ترور شد+ عکس پیکر فرمانده / تکذیب شد

6 روز قبلرکنا1