استاندار کردستان: اولویت واگذاری زمین‌های آموزشی با فرهنگیان باشد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. سیاسی

استاندار کردستان: اولویت واگذاری زمین‌های آموزشی با فرهنگیان باشد

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |
استاندار کردستان: اولویت واگذاری زمین‌های آموزشی با فرهنگیان باشد - 0

بزرگنمایی:

عصر کرد - سنندج - استاندار کردستان گفت: اولویت واگذاری لکه‌های (زمین‌های) آموزشی در نقاطی از استان که نیاز به ایجاد مدرسه جدید ندارند با فرهنگیان باشد.

بهمن مرادنیا روز چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش کردستان اظهار داشت: انتظار می‌رود در مناطقی از استان که لکه‌های آموزشی وجود داشته اما احداث مدرسه در آن محل نیاز نیست، مسکن و شهرسازی این لکه‌ها را به افراد غیر واگذار نکرده و اولویت واگذاری آن با فرهنگیان و آموزش و پرورش باشد.

وی با اشاره به وجود تعدادی مدارس تخریبی و خطر آفرین در سطح استان که بازسازی آن نیازمند اعتبارات ملی و استانی است، افزود: باید تلاش شود حداقل ۵۰ درصد اعتبارات مورد نیاز برای بازسازی این فضاهای آموزشی در سال جاری تامین و عملیات پروژه آغاز شود.

استاندار کردستان اضافه کرد: زمینه‌های لازم برای شروع فعالیت احداث و یا مقاوم سازی فضاهای آموزشی در سطح شهر و روستا باید در سریعترین زمان ممکن انجام شود و در این بخش به هیچ عنوان زمان را از دست ندهیم.

وی یادآور شد: در مناطق روستایی فعالیت‌های بسیار خوبی در حوزه‌های راه، آب، گاز و دیگر بخش‌ها انجام شده اما باید ساخت فضای آموزشی ایمن در این مناطق نیز با جدیت دنبال شود چرا که وجود یک مدرسه ایمن از راه و گاز و دیگر موارد واجب‌تر است.

مردانیا همچنین با تاکید بر درست عمل کردن و درست مدیریت کردن پروژه‌های مختلف از جمله پروژه‌های آموزشی گفت: با وضعیت اقتصادی موجود کشور و تنگناهای مالی دولت، هر کس درست عمل نکند به مردم و نظام خیانت کرده است.

پروژه‌های آموزشی در اولویت

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان نیز در این نشست گفت: در شورای برنامه ریزی پروژه‌ها اولویت بندی می‌شوند و در این میان همواره اجرای پروژه‌های آموزشی استان برای تخصیص اعتبار در اولویت هستند.

بهرام نصراللهی زاده افزود: برای سال تحصیلی جدید نیز اگر فضای آموزشی دارای مشکل که برای اول مهر مورد نیاز است شناسایی و به ما ابلاغ شود در اولویت تخصیص اعتبار قرار خواهد گرفت.

وی همچنین تاکید کرد: در حال حاضر ساختمان‌های دولتی زیادی هستند که فضاهای مازاد و غیرقابل استفاده دارند که می‌توانند برای استفاده در بخش‌های دیگر و رفع مشکل برخی سازمان‌ها آنها را واگذار کنند.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان یادآور شد: مسئولان و کارکنان آموزش و پرورش می‌توانند ساختمان هایی که در سایر ادارات مازاد بوده و قابلیت تبدیل به فضای آموزشی دارند را شناسایی و به ما ابلاغ کنند تا اقدامات لازم در این زمینه انجام شود ضمن اینکه آموزش و پرورش نیز در هر نقطه‌ای از استان در این زمینه ساختمان مازاد دارد می‌تواند در اختیار سایر نهادها قرار دهد.

وی در بخش دیگری اظهار داشت: در برخی از مناطق روستایی استان مدارس مناسب و مطلوب وجود دارد اما یا تعداد دانش آموزان بسیار کم است و یا روستا کاملا تخلیه شده این در حالی است که در برخی نقاط با کمبود فضای آموزشی مواجه هستیم.

نصراللهی زاده با تاکید بر تجمیع مدارس روستایی گفت: باید به گونه‌ای وارد عمل شویم که هم همه دانش آموزان از فضای آموزشی مطلوب برخوردار باشند و هم اینکه هزینه‌ها در جای درست انجام شده و فضاهای بلا استفاده نداشته باشیم.

تغییر کاربری لکه‌های آموزشی به مسکونی

معاون امور عمرانی استاندار کردستان نیز در این نشست با تاکید بر بررسی‌های مجدد و بازدید از محلاتی که لکه‌های آموزشی دارند، گفت: جایی که این لکه‌های آموزشی وجود داشته و مالکیت آن با دولت است با اعلام عدم نیاز آموزش و پرورش به مسکونی تغییر کاربری داده خواهد شد.

شهرام ملکی افزود: تغییر کاربری لکه‌های آموزشی به مسکونی باید به شرطی باشد که فضاهای آموزشی در آن نقاط جبران و سرانه مورد نظر تامین شده باشد.

وی همچنین به افزایش اراضی به داخل محدوده تعاونی‌ها اشاره کرد و یادآور شد: برای تعاونی هایی که خارج از محدوده و داخل حریم زمین خریداری کرده بودند صرفا در قالب طرح جامع بازنگری شهری قرار می‌گیرند.

معاون امور عمرانی استاندار کردستان اضافه کرد: بر این اساس اگر جایی قرار بود ظرفیتی به مجموعه شهر اضافه شود اولویت با تعاونی هایی است که از قبل زمین‌ها را خریداری کرده‌اند و اکنون در چند شهر این کار را شروع کرده‌ایم.

۷۳۴۸/۹۱۰۲

برچسب‌ها

کردستان دولت آموزش و پرورش استانداری کردستان

استاندار کردستان: اولویت واگذاری زمین‌های آموزشی با فرهنگیان باشد - 27

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | انتقاد رئیس بنیاد مستضعفان از استقرار هاشمی در کاخ مرمر | تخلیه کاخ با جر و بحث و حمایت بیت رهبری

همشهریهمشهری6 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین، پرویز فتاح در برنامه نگاه یک گفت: استقرار آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان دبیر مجمع تشخیص در کاخ مرمر درست نبود، بعد از فوت او کاخ را به سختی و با جر و بحث تخلیه کردیم. در نهایت بیت رهبری حمایت کردند و کاخ تخلیه شد. کاخ مرمر یکی از کاخ‌های تاریخی تهران در دوره پهلوی است که در مرکز تهران جای گرفته‌ و در ۳۰ خرداد ۱۳۵۷ با شمارهٔ ثبت ۱۶۰۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌ است. این کاخ پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مدتی به عنوان مقر کمیته انقلاب اسلامی استفاده می‌شد اما چندی بعد بدون کاربرد ماند تا اینکه در میانه‌های دهه ۱۳۷۰ پس از پایان ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی دفتر هاشمی رفسنجانی به این کاخ نقل مکان کرد. بخش‌هایی از کاخ مرمر در سال ۱۳۸۷ مرمت و بازسازی شد.

پاسخ مردم به درخواست وقیحانه ترامپ درباره صلح!

مهرمهر21 ساعت قبل
مردم تهران در یک مصاحبه تصویری عنوان کردند که آمریکا هیچ وقت قابل اعتماد نبوده، مخصوصا اکنون که یکی از بهترین فرزندان ایران رو به طور ناجوانمردانه‌ای ترور کرده است.

بغض حاج قاسم برای هم‌رزم شهیدش!

مهرمهر21 ساعت قبل
عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل
سخنگوی وزارت امور خارجه به استفاده رئیس جمهور فرانسه از نامی جعلی برای خلیج فارس واکنش نشان داد. به گزارش ایسنا، موسوی در توییتر نوشت: "به جناب مکرون یادآور می‌شوم خلیجی که در جنوب ایران واقع است تنها یک نام دارد و آن خلیج فارس است. حضور نظامی شما در خلیج فارس به اندازه اشتباه شما در نامیدن آن اشتباه است. هر دو اشتباه بزرگ اما قابل جبران است. "
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، در جدیدترین فهرست پایگاه رتبه سنجی فوربز، برنار آرنو، تاجر فرانسوی، کارآفرین، مجموعه دار و از سهام داران شرکت لویی ویتون، با ۱۱۷ میلیارد دلار ثروت در جایگاه نخستین فهرست میلیارد‌رهای سال این نشریه در سال ۲۰۲۰ قرار گرفت. بر اساس گزارش فوربز، افزایش ۰٫۷ درصدی هر سهم او در شرکت لویی ویتون باعث شد ۱٫۹ میلیارد دلار در کمتر از یک سال به ثروت او افزوده شود. جف بیزوس، مدیر آمازون که سال گذشته ثروتمندترین مرد کره زمین معرفی شده بود به دلیل پرداخت مهریه همسر سابقش و همچنین سقوط ۷۶۰ میلیون دلاری سهام شرکت آمازون با ۱۱۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار به جایگاه دوم فهرست فوربز سقوط کرد. بیل گیتس، موسس شرکت مایکروسافت که بیش از نیمی از ثروت خود را به خیریه بخشید با ۱۱۳ میلیارد دلار در جایگاه سوم فهرست قرار دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
سلامت نیوزسلامت نیوز6 ساعت قبل
در این میان سازمان تأمین اجتماعی که بزرگ‌ترین صندوق بازنشستگی کشور است، درصورت ‏ورشکستگی جمعیت بیشتری را تحت‌تأثیر قرار خواهد داد. برآوردهای سرمایه‌گذاری عموما محاسبه اقتصادی درستی ندارند و همیشه پای تأمین اجتماعی گران‌تر ‏می‌افتند.» آنها به بخشی از سیاست‌ها اشاره کرده‌اند که منابع مالی‌شان مشخص نبوده و سازمان تأمین اجتماعی را گیر انداخته است. در نتیجه سازمان به گفته کارگران حیاط‌خلوت دولت‌ها می‌شود و صندوق بازنشستگی، صندوق ذخیره دولت. ‏یکی از نمایندگان تشکل‌های کارگری می‌گوید: «سازمان تأمین اجتماعی خواسته یا ناخواسته اشراف و نظارت خودش را کم کرده است. ‏در نتیجه این دیدگاه است که پژوهش یکی از نخستین اقدام‌ها را احیای مجدد شورای‌عالی تأمین اجتماعی می‌داند.

نظرها

اخبار بیشتر