آمار‌های جالبی از وب‌گردی کاربران ایرانی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصادنیوز
  4. اجتماعی
آمار‌های جالبی از وب‌گردی کاربران ایرانی

آمار‌های جالبی از وب‌گردی کاربران ایرانی

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز |
اقتصاد نیوز:چند روز پیش، شبکه تبلیغاتی «یکتانت» گزارش سالیانه‌ای از تبلیغات آنلاین و رفتار کاربران در وب منتشر کرد.گزارشی که مبتنی بر تحلیل داده‌های کاربران این شبکه تبلیغی در فاصله مهر ۹۷ تا شهریور ۹۸ است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از وب‌سایت یک‌پزشک، در این گزارش، آمار‌ها و اطلاعات جالبی درباره نحوه رفتار، وب‌گردی، ساعت‌های حضور و بازدید و خاموشی، پربیننده‌ترین رسانه‌ها و موضوع‌ها ارائه شده است که برای هر مدیر وب‌سایت، وب‌متسر، تولیدکننده محتوا و حتی کسب‌وکار‌های کوچک و بزرگ مبتنی بر وب مفید هستند.

در این گزارش، آمار‌ها و اطلاعات جالبی درباره نحوه رفتار، وب‌گردی، ساعت‌های حضور و بازدید و خاموشی، پربیننده‌ترین رسانه‌ها و موضوع‌ها ارائه شده است که برای هر مدیر وب‌سایت، وب‌متسر، تولیدکننده محتوا و حتی کسب‌وکار‌های کوچک و بزرگ مبتنی بر وب مفید هستند.

پیش از اینکه سراغ بخش‌هایی از این گزارش برویم؛ ذکر دو نکته الزامی است. نخست، اگرچه این گزارش محدود به شبکه تبلیغاتی یک شرکت است، ولی شاید کم و بیش بتوان به همه کاربران وب فارسی تعمیم داد. چرا که طبق خود این گزارش، متوسط کاربران ماهیانه موبایل و دسکتاپ این شبکه تبلیغاتی بیش از ۱۰۰ میلیون نفر است و بالای ۱۰ هزار کسب‌وکار در این پلتفرم تبلیغ دادند. پس، می‌تواند یک جامعه آماری قابل اتکا و نمونه نزدیک به اصل باشد.

دوم، انتشار چنین گزارش‌هایی یا نظایر آن که توسط برخی رسانه‌های دیگر (مانند فروشگاه اپلیکیشن «کافه‌بازار») نیز منتشر می‌شود؛ در فضای کسب‌وکار آنلاین ایران بسیار ارزشمند است. چون شرکت‌ها آن‌قدر درگیری‌ها و مشکلات اقتصادی، ساختار، سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دارند که هیچ اهمیتی برای تحلیل داده‌های کاربران قائل نشده یا فرصت و ابزار و فناوری لازم را ندارند.

چنین گزارش‌هایی، به خوبی نقشه مسیر حرکت استارت‌اپ‌ها، کسب‌وکار‌های آنلاین، مدیران، بازاریاب‌ها و صنعت تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ را روشن می‌کنند.

کاربران وب به تفکیک نوع دستگاه و مرورگر

همه می‌دانیم که این روز‌ها کاربران موبایل چندین برابر کاربران دسکتاپ هستند و کاربران تبلت بسیار ناچیز شده‌اند. گزارش «یکتانت» هم روی این موضوع صحه می‌گذارد و می‌گوید ۷۰٫۴۸ درصد کاربران موبایل، ۲۶٫۸۴ درصد کاربران دسکتاپ و تنها ۲٫۶۸ درصد کاربران با تبلت وب‌گردی می‌کنند.

آمار‌های جالبی از وب‌گردی کاربران ایرانی - 8

این آمار به خوبی اهمیت و جایگاه دستگاه‌های موبایل در دست مردم را نشان می‌دهد و به کسب‌وکار‌ها می‌گوید چقدر باید روی رابط کاربری موبایل وب‌سایت خود کار کنند.

باز هم همان‌طور که همه می‌دانیم؛ مرورگر کروم گوگل در دنیا حرف اول را می‌زند. ۶۶٫۵۹ درصد کاربران موبایل و ۶۹٫۱ درصد کاربران دسکتاپ با مرورگر کروم وارد وب می‌شوند. پس، چیزی بیش از دو سوم بازدید‌ها در وب با کروم است.

آمار‌های جالبی از وب‌گردی کاربران ایرانی - 11

در موبایل، مرورگر‌های سامسونگ، سافاری و فایرفاکس در رده بعدی هستند. در دسکتاپ، مرورگر‌های فایرفاکس، سافاری و اینترنت اکسپلورر پشت سر کروم قرار می‌گیرند.

از نظر برند‌های گوشی‌ها، همان چیزی است که در دنیا هم گزارش شده است. حدود ۵۲٫۳ درصد کاربران موبایل با گوشی‌های سامسونگ وارد وب شدند. گوشی‌های هواوی با ۲۶٫۹ درصد در رتبه دوم و آیفون‌های اپل با ۸ درصد در رتبه سوم هستند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان | بهترین اخبار تکنولوژی جهان

ترافیک کاربران در ۲۴ ساعت

شاید برای شما هم سوال باشد که کاربران اینترنت در چه ساعت‌هایی از شبانه‌روز بیشتر سراغ وب می‌آیند؟

تحلیل داده‌های شبکه تبلیغاتی «یکتانت» نشان می‌دهد اولا، میانگین ترافیک کاربران موبایل در هر ساعتی از شبانه‌روز بیشتر از کاربران دسکتاپ است. بعد، بیشترین ترافیک کاربران موبایل در ساعت‌های انتهایی شب است.

آمار‌های جالبی از وب‌گردی کاربران ایرانی - 18

قابل پیش‌بینی است که بیشترین ترافیک کاربران دسکتاپ هم در بازه‌های ساعت‌های اداری و حوالی ظهر مانند ساعت‌های ۱۱ الی ۱۳ باشد. وقتی که همه این کاربران مقداری از کار‌های خود را پیش بردند و اکنون می‌خواهند کمی در وب بگردند یا وقت نهار و استراحت و فراغت از کار‌های صبح است.

ترافیک کاربران موبایل هرچه به از روز گذشته و به شب نزدیک‌تر می‌شویم؛ بیشتر و بیشتر می‌شود، ولی مدل ترافیکی کاربران دسکتاپ از ساعت‌هایی مانند ۱۵ الی ۱۶ به بعد کاهش پیدا کرده و در پایان روز به افت محسوسی دارد.

ساعت‌های اوج حضور کاربران در اینترنت

رفتار کاربران در هر چهار فصل سال مشابه است و در یک ساعت خاص بیشترین حضور و در یک ساعت خاص کمترین حضور در وب را دارند.

بیشترین ساعت حضور کاربران در اینترنت موبایل بین ساعت ۱۱ تا ۱۲ شب بوده است و کمترین ساعت حضور آن‌ها بین ساعت‌های ۴ الی ۵ صبح است.

اما بیشترین ساعت حضور کاربران در اینترنت دسکتاپ بین ساعت ۱۱ تا ۱۲ ظهر بوده و کمترین ساعت حضور باز هم بازه ۴ الی ۵ صبح است. پس، در حوالی ساعت‌های ۴ و ۵ صبح هم کاربران موبایل و هم کاربران دسکتاپ به رخت‌خواب‌های خود می‌روند.

ترافیک وب به تفکیک مرد و زن

گزارش پیش‌روی ما می‌گوید حدودا ۶۷ درصد کاربران دسکتاپ آقایان و ۳۳ درصد خانم‌ها هستند. در موبایل، مردان ۵۸ درصد کل ترافیک را در دست دارند و زنان ۴۲ درصد کاربران موبایل را تشکیل می‌دهند.

آمار‌های جالبی از وب‌گردی کاربران ایرانی - 27

جالب است مدل ترافیکی زنان و مردان در طول شبانه‌روز از مدل کلی پیروی می‌کند و نمی‌توان گفت مثلا زنان در یک ساعت خاصی بیشتر از مردان وب‌گردی می‌کنند یا برعکس مردان کمتر سراغ وب می‌آیند.

آمار‌های جالبی از وب‌گردی کاربران ایرانی - 29

محبوب‌ترین موضوعات از دیدگاه کاربران

در انتهای این گزارش به محبوب‌ترین موضوع‌های صفحات وب نیز اشاره شده است.

آمار‌های جالبی از وب‌گردی کاربران ایرانی - 32

اخبار ورزشی با ۲۳٫۵۳ درصد در صدر همه موضوعات قرار دارد. صفحات سیاسی و اجتماعی در رتبه دوم با ۲۱٫۳۳ درصد قرار گرفته است و فیلم، تلویزیون، آهنگ، بازی و دانلود (سرگرمی) با ۱۴٫۷۳ در رتبه سوم است. این مطلب برایم مفید است بلی ۰ نفر این پست را پسندیده‌اند

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

چرخانچرخان21 ساعت قبل
بدیهی است که بسیاری از توصیه‌های مربوط به رانندگی در برف صرفا برای این مواقع نبوده و رانندگی در فصول سرد و بارانی نیز به همین شکل خواهد بود. این توصیه در زمانی که کف جاده پوشیده از برف است، جدی‌تر بوده و به شدت برای یک رانندگی ایمن کارا خواهد بود. باید توجه کنید که رانندگی با سرعت بالا علی‌الخصوص در جاده‌های لغزنده شما را به کام مرگ خواهد کشاند و جان عزیزانتان را به خطر می‌اندازد. پس از دور زدن‌های ناگهانی و تغییر جهت‌های عجیب و غریب خودداری کنید و با کاهش سرعت خودرو، رانندگی ایمنی داشته باشید. ۱۲- در جاده لغزنده تغییر دنده به دنده سنگین خطرناک استاز دیگر توصیه‌های حرفه‌ای‌ها این است که وقتی در حال رانندگی هستید باید از تعویض دنده به دنده سنگین پرهیز کنید.

بارش برف و باران در بیشتر مناطق

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
امیر سرکرده در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ گفت: بارش در نواحی شمالی به صورت برف و در نواحی جنوبی به صورت باران خواهد بود. کارشناس هواشناسی گفت: همچنین برای مراکز جنوبی، بارش‌ها به صورت رگبار و رعد و برق و در استان‌های بوشهر، فارس، کرمان، یزد و اصفهان بارش برف و باران پیش بینی می‌شود. سرکرده ادامه داد: امروز و فردا در نواحی شرقی و جنوب شرقی وزش باد پیش بینی می‌شود. کارشناس هواشناسی گفت:: همچنین برای جاده‌های کوهستانی البرز و شمال غرب زاگرس مرکزی بارش برف، مه غلیظ، کاهش دید و ایجاد کولاک را پیش رو داریم. وی افزود: در تهران بارش برف پیش بینی می‌شود و دما در حال حاضر صفر درجه است که در بیشترین حالت به سه درجه بالای صفر خواهد رسید.

تصاویری از تهران برفی امروز

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل

:: رم- یک روز بدون خودرو در رم

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
شهرداری رم که در ۴ روز گذشته تردد خودرو‌های دیزل و خودرو‌های بنزینی قدیمی را در سطح شهر ممنوع کرده بود، امروز تردد همه‌ی وسایل نقلیه بنزینی و دیزل را به مرحله اجرا گذاشت. این تصمیم شهرداری رم در روز تعطیلی، با استقبال شهروندان پایتخت روبرو شده و مردم از گذران یک روز کامل بدون خودرو و با پای پیاده و یا با دوچرخه و وسایل نقلیه برقی راضی هستند. شهرداری رم هر سال در فصل زمستان به منظور کاهش آلودگی هوا، طرح ۴ یکشنبه بدون خودرو را به مرحله اجرا در می‌آورد. ممنوعیت تردد خودرو‌های بنزینی و دیزل در داخل شهر رم از ساعت ۷:۳۰ صبح به وقت محلی تا ۱۲:۳۰ و از ساعت ۱۶:۳۰ تا ۲۰:۳۰ ادامه خواهد داشت. جریمه در نظر گرفته شده برای متخلفان ۱۶۴ یورو اعلام شده است.

چتر رحمت الهی بر آسمان ایران

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر