مظفری: هنرمندان نیاز به حمایت‌های ویژه از سوی مسئولان دارند/ بخش عمده‌ای از سینماگران در تأمین معاش روزانه شان هم دچار مشکل هستند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سینماپرس
  4. فرهنگ
مظفری: هنرمندان نیاز به حمایت‌های ویژه از سوی مسئولان دارند/ بخش عمده‌ای از سینماگران در تأمین معاش روزانه شان هم دچار مشکل هستند

مظفری: هنرمندان نیاز به حمایت‌های ویژه از سوی مسئولان دارند/ بخش عمده‌ای از سینماگران در تأمین معاش روزانه شان هم دچار مشکل هستند

سینماپرسخبرگزاری سینماپرس |
سینماپرس: مجید مظفری بازیگر مطرح سینما و تلویزیون در خصوص بازی دولت در زمینه معافیت مالیاتی هنرمندان، از تایید تا انکار گفت: گرفتن مالیات از اهالی فرهنگ و هنر یک اجحاف جدی است و امیدوارم دیگر هرگز شاهد طرح چنین مباحثی نباشیم؛ بنده معتقدم خانه سینما به عنوان نماینده یکایک اهالی سینمای کشور باید به طور جدی در مقابل این تصمیم غلط ایستادگی می کرد و از حقوق مادی و معنوی هنرمندان صیانت می نمود.

بازیگر فیلم‌های سینمایی «جنگ نفتکش‌ها» و «سگ کشی» در گفتگو با خبرنگار سینماپرس افزود: صنف باید همیشه توجه ویژه‌ای به مسائل رفاهی و معیشتی اعضای خود داشته باشد و از آنجا که یکایک اهالی سینما زیر چتر خانه سینما به عنوان جامعه اصناف سینمای کشور هستند نیاز است که مسئولان این نهاد با دقت و هوشیاری مسائلی که می‌تواند زندگی، درآمد و آینده اهالی سینما را با بحران مواجه کند رصد کرده و جلوی هر اتفاقی که می‌تواند منجر به ضرر مادی و یا معنوی سینماگران شود را بگیرند.

این سینماگر سپس با انتقاد شدید از تصمیم گیران و سیاست گذاران امور مالیاتی کشور اظهار داشت: مسئولان سازمان امور مالیاتی چرا فقط برای اهالی فرهنگ و هنر قدرت نمایی می‌کنند و زورشان را به هنرمندان نشان می‌دهند؟ ای کاش به جای اینکه چنین مواجهه و مقابله‌ای با اهالی فرهنگ و هنر کشور صورت می‌گرفت، مسئولان کمی به نهادها و ارگان هایی که مالیات نمی‌دهند توجه می‌کردند و از آن‌ها که سودهای کلان می‌برند مالیات اخذ می‌کردند نه هنرمندانی که بخش عمده‌ای از آن‌ها در تأمین معاش روزانه شان هم دچار مشکل هستند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی امروز در ایران و جهان

مظفری در خاتمه اظهاراتش متذکر شد: بنده مخالف جدی و سرسخت دریافت مالیات از هنرمندان هستم و امیدوارم که چنین کاری هرگز عملی نشود. هنرمندان نیاز به حمایت‌های ویژه از سوی مسئولان دارند و حتی شنیدن چنین تصمیماتی از سوی مسئولان در کار آن‌ها خلل ایجاد می‌کند چرا که هنرمندان با یأس و ناامیدی مواجه می‌شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سومین همایش کاردیوانکولوژی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

مرمت میراث مکتوب

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های مرمت آثار تاریخی باید شرایط نور و دما و رطوبت در وضعیت استاندارد باشد تا در مراحل مختلف مرمت، آسیبی به این آثار تاریخی وارد نشود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ ایران جزء آن‌ دسته از کشورهایی است که بیشترین کتب تاریخی و خطی را در اختیار دارد، که نیازمند حفاظت و مرمت دقیق است. برای مرمت کتاب‌های تاریخی از آزمایشگاه تشخیص و درمان بیماری‌های قدیمی و خطی استفاده می‌کنند که در آن نمونه‌برداری‌های میکروسکوپی انجام می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
گفتم آیا گروه ریگی که سابقه ترور دارد، دستشان به افراد برسد، خوششان می‌آید؟ از هیچ کسی اسمی نبردم. ایرناپلاس: اما شما کلمه خانم را به کار بردید و به فراخوان خانمی اشاره کردید. بله؛ مثل این که یک نفر بگوید اگر دزد وسایلتان را ببرد خوشتان می‌آید؟ گروه ریگی به تروریسم و آدم‌کشی معروف است. گروه ریگی جنایت جنسی کرده تا حالا؟ اصلا نبوده است. وی در پایان با اشاره به توصیه برخی افراد درباره لزوم عذرخواهی کردن، گفت: به من زنگ می‌زنند که عذرخواهی کن، از چی عذرخواهی کنم؟ عذرخواهی ندارد.

نظرها

اخبار بیشتر