موج افزایش قیمت در بازار آهن
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایران‌جیب
  4. اقتصادی

موج افزایش قیمت در بازار آهن

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب |
گزارش میدانی حاکی از آن است که موج افزایش قیمت ها بار دیگر سبب نگرانی مصرف کنندگان آهن در بازار شده است. البته در این شرایط اظهار نظرهای ...

آهن‌پرایس- گزارش میدانی حاکی از آن است که موج افزایش قیمت‌ها بار دیگر سبب نگرانی مصرف کنندگان آهن در بازار شده است. البته در این شرایط اظهار نظرهای غیر کارشناسانه و وعده وعیدهای کاهش نرخ آهن آلات به خصوص میلگرد آجدار به کمتر از ۳ هزار تومان به ازای هر کیلو سبب گشت تا صفی طویل از متقاضیان خرید که در انتظار کف قیمت‌های بازار بودند تشکیل شود.

روز شنبه با شدت گرفتن برخی بدبینی‌ها شاهد اوردوز قیمت‌ها در بسیاری از بازار‌ها به خصوص بازار میلگرد آجدار بوده‌ایم. فرجام کار بازار میلگرد آجدار در روز شنبه بنابر برخی شنیده‌ها در دامنه قیمتی حدود ۴۴۰۰ تومان تا ۴۷۰۰ تومان به ازای هر کیلو بین ۰ تا ۱۰۰ تومان افزایش قیمت نسبت به روز پنج شنبه هفته گذشته و اعلام میانگین افزایش قیمت روز میلگرد در حدود ۶۰ تومان بوده‌ایم. در نخستین روز هفته بازار مقاطع طویل فولادی تحت تاثیر برخی التهابات بازار ارز و مهم‌تر از آن بدبینی هایی بود که در کانال‌ها و گروهها و محافل مختلف و متعدد فضای مجازی از سمت تحلیل گران ریز و درشت بازارهای ارز و طلا از روز پنج شنبه مخابره می‌گردید و بطوریکه دیدیم و شنیدیم؛ برخی کمربندهای خود را برای شیرجه در بازارهای کالایی محکم کرده بودند که عاقبت آن هم افزایش قیمت برخی از بازارهای بنیادین از جمله ارز، طلا و فولاد در فعالیت بازارهای شنبه بود.

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

از این رو اگر دولت و بانک مرکزی به عنوان صاحبان قدرت نتوانند در نظم دهی بازار نقش خود را به خوبی ایفا کنند بار دیگر شاهد اعمال نظر‌های غیرکارشناسانه جمعی از فعالان بازار خواهیم بود که شرایط خرید آهن آلات را برای متقاضیان در صف انتظار به مراتب دشوارتر می‌کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم دیده نشده از تلاش آتش‌نشانان برای خروج از پلاسکو

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل

نصیحت جدی زنگنه به مردم

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل

رسیدگی به بزرگترین پرونده تخلف ارزی در تعزیرات تهران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی گفت: این یکی از بزرگ‌ترین پرونده‌های مربوط به انجام ندادن تعهدات ارزی در تعزیرات تهران در سال‌های اخیر بوده است. اسفنانی افزود: در پرونده‌ای دیگر نیز متهمی ۲۸ میلیون یورو ارز دریافتی از بانک را ملزم شد، برگرداند. مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران گفت: در پرونده‌ای دیگر نیز ۵ کانتینر کالا‌های قاچاق شامل لوازم و تجهیزات رایانه‌ای به ارزش ۱۴۵ میلیارد ریال کشف شد که پرونده در تعزیرات در حال رسیدگی است. وی همچنین به پرونده‌ای دیگر با عنوان تقلب در کسب و کار تحت عنوان عرضه روغن گریس تقلبی اشاره کرد و گفت: برای متهمان این پرونده نیز رای قطعی و جریمه‌ای معادل ۷۳ میلیارد ریال صادر شده است. وی گفت: البته نانوایان باید نان مورد نیاز مردم را به اندازه‌ای که مکلف هستند تحویل دهند و اگر مازادی داشتند می‌توانند به سفارش مشتری تنوعی در نان داشته باشند.

فیلم/ دلایل تغییرات ناگهانی قیمت میوه چیست؟

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

پیشرفت ۵۰ درصدی برخورد با پرونده‌های کلان اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری در حاشیه نخستین همایش نقش امنیت اقتصادی به بحث مبارزه با قاچاق سازمان یافته اشاره کرد و افزود: پلیس امنیت اقتصادی از ابتدای امسال به طور رسمی کار خودش را شروع کرده و تاکنون نیز توفیقات خوبی در رسیدگی به پرونده‌های بزرگ و کوچک داشته است. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیسردار اشتری ادامه داد: با حمایت دستگاه قضایی در بحث مبارزه و مقابله با مفاسد اقتصادی به صورت جدی، هوشمندانه و مقتدرانه به حرکت خود ادامه می‌دهیم. فرمانده ناجاگفت: در ورودی‌های کشور بویژه در حدود ۱۳ گمرگ کشور نیروی پلیس امنیت اقتصادی و پلیس گمرک مستقر است و طی ماه‌های آینده نیز بر تعداد آن‌ها افزوده خواهد شد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیسردار اشتری با بیان اینکه اولویت ما برخورد با باند‌های سازمان یافته و بحث فساد اقتصادی است، گفت: البته این کار‌ها کفایت نمی‌کند و باید بیشتر از این حمایت شویم ضمن اینکه دستگاه‌های مختلف نیز از ظرفیت‌های خود برای مقابله با مفاسد اقتصادی به کمک ما بیایند. فرمانده ناجا درباره همکاری دستگاه‌های اقتصادی با پلیس امنیت اقتصادی نیز افزود: دستگاه‌های مربوطه تاکنون با پلیس امنیت اقتصادی همکاری کرده‌اند، اما توقع داریم بیشتر از این با ما همکاری و پلیس را در انجام وظایف خود یاری کنند.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
فروش فوری و اقساطی «پژو پارس» و «پژو ۴۰۵ دوگانه سوز» و «۴۰۵ اس ال ایکس» در جدیدترین طرح فروش ایران خودرو قرار گرفت. به گزارش عصر ایران، بر اساس اعلام ایران خودرو جدیدترین طرح فروش این شرکت از ساعت ۱۰ صبح در روز سه شنبه ۱ بهمن ماه ۹۸ برای «پژو ۴۰۵ اس ال ایکس» و چهارشنبه ۲ بهمن برای خودروهای «پژو پارس» و «پژو ۴۰۵ دوگانه سوز» آغاز می‌شود. دریافت کد کاربری و کلمه عبور قبل از ثبت نام از الزامات ذکر شده و در صورت عدم دریافت کد کاربری امکان ثبت نام وجود ندارد. همچنین کلیه افرادی که در ۱۸ ماهه گذشته خودرو ثبت نام کرده‌اند امکان ثبت نام در این شرایط فروش را ندارند.

نظرها

اخبار بیشتر