خوراکی هایی که قاتل رشد سلول‌های سرطانی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. رکنا
  4. سلامت

خوراکی هایی که قاتل رشد سلول‌های سرطانی است

رکناخبرگزاری رکنا |
رکنا: اگرچه می توانید گوجه فرنگی خام را برای کمک به پیشگیری و مبارزه با سرطان مصرف کنید، اما گوجه فرنگی پخته از قدرت بیشتری در این زمینه برخوردار است.

خوراکی هایی که قاتل رشد سلول‌های سرطانی است - 1

به گزارش رکنا، به رغم پیشرفت‌های صورت گرفته در دنیای پزشکی، تشخیص سرطان همچنان شرایطی استرس‌زا و ترسناک را برای هر فردی رقم می‌زند حتی اگر به معنای نقطه پایان برای زندگی وی نباشد. مشکلات سلامت می‌توانند موجب بروز استرس، اضطراب و علائم افسردگی شده و شاید احساس ناتوانی برای مقابله با این شرایط در فرد شکل بگیرد، اما بهتر است روند درمان را زیر نظر پزشک خود ادامه دهید.

رژیم غذایی یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در پیشگیری یا کمک به بهبود سرطان است و مطالعات نشان داده‌اند که برخی مواد غذایی می‌توانند به توقف گسترش سلول‌های سرطانی کمک کنند. با توجه به پیشرفت‌های فوق العاده در علم تغذیه طی یک دهه گذشته، امروز ما از قدرت به مراتب بیشتری برای کنترل شرایط سلامت خود برخوردار هستیم.

مواد غذایی که می‌توانند به مبارزه با سلول‌های سرطانی کمک کنند، توانایی خود در پیشگیری از ابتلا به این بیماری را نیز نشان داده‌اند. در ادامه با برخی از بهترین گزینه‌ها در این زمینه بیشتر آشنا می‌شویم.

توت فرنگی

توت فرنگی سرشار از آنتی اکسیدان‌ها و همچنین ماده‌ای به نام اسید الاژیک است. آنتی اکسیدان‌ها و اسیدهای موجود در توت فرنگی به واسطه توانایی خود در پیشگیری از سرطان هایی که می‌تواند پوست، بافت پستان، ریه‌ها، و حتی مثانه را تحت تاثیر قرار دهند، شناخته شده هستند. مصرف مقدار کافی از توت فرنگی می‌تواند موجب چرخه‌ای به نام آپوپتوز یا مرگ برنامه ریزی شده سلول شود که مرگ سلول‌های سرطانی را در پی دارد.

توت فرنگی با توجه به محتوای مواد مغذی خود می‌تواند به محافظت از سلامت قلب کمک کند، التهاب را کاهش دهد و علیه سرطان وارد عمل شود، از این رو، به عنوان یکی از سالم‌ترین مواد غذایی در جهان شناخته می‌شود.

همچنین، مشخص شده است که توت فرنگی و دیگر انواع توت‌ها از بدن در برابر آسیب DNA محافظت می‌کنند که می‌تواند انسان را مستعد ابتلا به سرطان سازد.

از جمله بهترین انواع توت در این زمینه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

- توت فرنگی

- تمشک

- بلوبری

- توت سیاه

- کرنبری

توت‌ها می‌توانند یک میان وعده سالم و مغذی برای تقویت و محافظت از سلامت بدن انسان باشند.

گوجه فرنگی پخته

اگرچه می‌توانید گوجه فرنگی خام را برای کمک به پیشگیری و مبارزه با سرطان مصرف کنید، اما گوجه فرنگی پخته از قدرت بیشتری در این زمینه برخوردار است. گوجه فرنگی حاوی یک ماده مغذی به نام لیکوپن است که خواص ضد سرطان دارد. حرارت مورد استفاده برای پختن گوجه فرنگی می‌تواند به افزایش محتوای لیکوپن در این محصول کمک کند.

لیکوپن به واسطه توانایی خود در کند کردن رشد سلول‌های سرطانی در بدن شناخته شده است که همراه با درمان‌های دیگر شانس بهبودی بیمار را افزایش می‌دهد. مصرف یک و نیم پیمانه گوجه فرنگی پخته در هفته می‌تواند به کند کردن رشد سلول‌های سرطانی کمک کند.

ماده شیمیایی گیاهی لیکوپن ممکن است یکی از بهترین ترکیبات ضد بیماری در بشقاب غذای شما باشد، به ویژه اگر غذای شما حاوی گوجه فرنگی باشد. پژوهش‌ها نشان داده‌اند که لیکوپن موجود در گوجه فرنگی و محصولات گوجه فرنگی ممکن است به پیشگیری از سرطان پروستات کمک کند.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار حوزه سلامت

همچنین، پژوهش‌ها نشان داده‌اند که لیکوپن رشد سلول‌های سرطانی، به ویژه در درمان سرطان پروستات را کند می‌کنند. پژوهش‌ها در زمینه اثر لیکوپن بر انواع دیگر سرطان نیز ادامه دارند.

بوک چوی

بوک چوی نوعی کلم چینی و حاوی ماده‌ای به نام براسینین است که توانایی خود در مبارزه با رشد سلول‌های سرطانی را نشان داده است. براسینین در مواد غذایی دیگر مانند بروکلی و گل کلم نیز وجود دارد. بوک چوی و براسینین موجود در آن به واسطه توانایی خود در مبارزه با رشد و گسترش سلول‌های سرطان ریه شناخته شده‌اند. برای کسب بهترین نتایج مصرف نصف پیمانه بوک چویی (یا حتی بروکلی) سه بار در هفته توصیه شده است.

پژوهشی جدید نیز نشان داده است که براسینین می‌تواند با سلول‌های سرطان روده بزرگ مقابله کرده و از گسترش هرچه بیماری جلوگیری کند.

کفشک ماهی

همانند بیشتر ماهی‌ها، کفشک ماهی منبع خوبی برای اسیدهای چرب امگا-۳ است که به واسطه خواص ضد التهاب و کاهش خطر بیماری قلبی شناخته شده هستند. افزون بر این، اسیدهای چرب امگا-۳ به پیشگیری از آغاز و گسترش سلول‌های سرطانی کمک می‌کنند.

به نظر می‌رسد کفشک ماهی یکی از بهترین گزینه‌ها برای پیشگیری و گرسنه نگه داشتن سلول‌های سرطان کلورکتال است. پژوهشی در این زمینه نشان داد بیمارانی که اسیدهای چرب امگا-۳ بیشتری در بدن خود دارند به واسطه فواید محافظتی این مواد مغذی واکنش بهتری به درمان‌های سرطان نشان می‌دهند. همچنین، این پژوهش نشان داد که مصرف بیش از حد گوشت قرمز احتمال ابتلا به سرطان کولورکتال را افزایش می‌دهد. از این رو، مصرف ماهی، از جمله کفشک ماهی و ماهی سالمون به جای گوشت قرمز ممکن است به پیشگیری از سرطان‌های روده بزرگ کمک کند.

کنگر فرنگی

کنگر فرنگی سرشار از آنتی اکسیدان‌ها است. پژوهشی در زمینه آنتی اکسیدان‌های ضد سرطان موجود در کنگر فرنگی نشان داد که این مواد می‌توانند موجب آپوپتوز یا مرگ برنامه ریزی شده سلول‌های سرطانی شوند و حتی سرعت رشد سلول‌های سرطانی را کند سازند. کنگر فرنگی یکی از بهترین مواد غذایی برای پیشگیری از سرطان‌های پروستات و پستان معرفی شده و می‌تواند برای کند کردن سرعت رشد سلول‌های سرطانی در لوسمی نیز مفید باشد.

زمانی که به عنوان بخشی از یک سبک زندگی عاری از سرطان و به طور منظم مصرف شود، مواد غذایی سرشار از آنتی اکسیدان‌ها مانند کنگر فرنگی ممکن است فواید ضد پیری و محافظت در برابر بیماری‌های انحطاطی را نیز ارائه کنند.

برای کسب بهترین نتایج در پیشگیری یا کند کردن رشد سلول‌های سرطانی مصرف روزانه کنگر فرنگی را هدف قرار دهید.

سخن پایانی

اقداماتی به سادگی ایجاد تغییرات در رژیم غذایی می‌تواند نقش مهمی در پیشگیری از سرطان که یکی از سخت‌ترین بیماری‌ها برای درمان محسوب می‌شود، داشته باشد. همچنین این کار می‌تواند به روند درمان و کسب نتایج بهتر از آن کمک کند. همان گونه که پرهیز از سیگار می‌تواند به پیشگیری از سرطان ریه کمک کند، مصرف برخی مواد غذایی می‌تواند به پیشگیری از سرطان یا توقف گسترش سلول‌های سرطانی در بدن کمک کند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

قرنطینه جالب کارمندان چینی در مناطق آلوده به‌ویروس کرونا (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل

آتش زدن کتاب پزشکی داخلی هاریسون توسط عباس تبریزیان، مشهور به پدرطب اسلامی

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
خبر فوریخبر فوری12 ساعت قبل
سایت دانا، تیرماه ۹۴: پدر طب اسلامی در یزد گفت: زمان برگشت به طب اسلامی فرا رسیده است و بایستی با جایگزین کردن طب اسلامی به جای پزشکی مدرن به کمک مردم بیاییم. پدر طب اسلامی داروی طب اسلامی را بدون عوارض و مفید دانست و داروهای شیمیایی را با عوارض بالا عنوان کرد. پدر طب اسلامی گفت: طب باید به بهبودی و کاهش بیماری انسان شود و این درست برعکس انتظار ما از طب می‌باشد. خردادماه ۹۴ ایسنا در گزارشی با تیتر «پدر طب اسلامی در ایران مطرح کرد: درمان روزانه ۱۵۰ نفر مبتلای به بیماری‌های صعب‎العلاج با طب اسلامی» ادعاهای او را منتشر کرد. ایسنا، خرداد ۱۳۹۴: پدر طب اسلامی ایران از درمان روزانه ۱۵۰ نفر مبتلای به بیماری‌های صعب‎العلاج با طب اسلامی در قم خبر داد.
مهرمهر16 ساعت قبل
برای این‌ منظور نیز گروه‌های علمی هر پنل از مدت‌ها پیش تشکیل شده و به طور کلی می‌توان گفت این‌کنگره موضوع محور است. خیابانی افزود: خوشبختانه بسیاری از همکاران در کشور ما از این قافله عقب نمانده و به رغم محدودیت‌ها، در بسیاری موارد همسطح و همطراز با کشورهای پیشرفته در عرصه تکنولوژی‌های نوین فعالیت می‌کنند. استفاده از تکنولوژی‌های نوین نه تنها امکان برخورداری از بهترین درمان‌ها را به بیماران می‌دهد، در عین حال بروز مشکلات و عوارض جراحی را به حداقل می‌رساند. هجدهمین کنگره انجمن جراحان دهان، فک و صورت ایران با شعار «جراحی با کمترین عوارض با رویکرد ویژه به تکنولوژی‌های نوین»، از ۲۹ بهمن تا دوم اسفند ۱۳۹۸ در هتل المپیک تهران برگزار خواهد شد. همچنین در کنار این رویداد، دهمین سمپوزیوم ایمپلنت خلیج فارس و هشتمین سپوزیوم پژوهشی محققین جوان برگزار می‌گردد.
سلامت نیوزسلامت نیوز11 ساعت قبل
سلامت نیوز: مانند خروس لاری‌ها به جان هم می‌افتند، آن هم به بهای ۱۰ تا ۱۵هزار تومان؛ کودکان معتادی که یا بی‌سرپرستند یا بدسرپرست و روی آنها قمار می‌شود. اینجا محله هرندی است در جنوب پایتخت؛ همانجا که به چرکی‌شدن زخم‌های اعتیاد شهرت دارد. گویا محله هرندی هویتش با زایش هرروزه هزاران آسیب گره خورده و این روزها نوع جدیدی از کودک‌آزاری و قمار را نیز تجربه می‌کند. دنیای افیونیوارد کوچه باریکی از فرعی‌های خیابان علیزاده در محله هرندی می‌شوم. به درد اینجا نمی‌خوری، فیلم که نیست؛ واقعی واقعیه، برو.» رواج نوع جدیدی از کودک آزاریاعتیاد در محله هرندی ابعاد تازه و هولناکی به‌خود گرفته است.

همه چیز درباره ویروس کرونای جدید/ از علائم تا پیشگیری و خواندنی هایی درباره آن!

5+
عصر ایرانعصر ایران12 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

جزئیات تسهیلات پرداختی بانک‌ها در ۹ ماهه سال جاری

تجارت‌نیوز8 دقیقه قبل

ساخت بیمارستان هزار تختخوابی در ۱۰ روز

ژوپیلر لیگ بلژیک| پیروزی خنت با گلزنی میلاد محمدی/ ۳ امتیاز خارج از خانه یوپن در حضور ابراهیمی

تسنیم10 دقیقه قبل

ورزشکاران ایران در شبکه‌‌های اجتماعی؛ ۵ بهمن

طرفداری13 دقیقه قبل

پایان ماجرای زایمان در آمریکا برای اخذ اقامت

اقتصاد آنلاین14 دقیقه قبل

اوجاقی: مسابقات قهرمانی کشور نشان داد ووشوی ایران از پشتوانه خوبی برخوردار است

تسنیم15 دقیقه قبل

خط آماده‌سازی نهایی تجهیزات احراز هویت الکترونیک رای‌دهندگان افتتاح شد

ایرنا16 دقیقه قبل