مسئولان از حوادث اخیر درس‌ بگیرند/ بنزین بهانه ظهور و بروز نارضایتی‌ها بود/ مسئولان ببینند چه رویکردهای نادرستی موجب بروز نارضایتی شده است/ وقتی عرصه رقابت تنگ شود، به همان نسبت میزان مشارکت و اعتماد مردم کاهش می‌یابد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. سیاسی
مسئولان از حوادث اخیر درس‌ بگیرند/ بنزین بهانه ظهور و بروز نارضایتی‌ها بود/ مسئولان ببینند چه رویکردهای نادرستی موجب بروز نارضایتی شده است/ وقتی عرصه رقابت تنگ شود، به همان نسبت میزان مشارکت و اعتماد مردم کاهش می‌یابد

مسئولان از حوادث اخیر درس‌ بگیرند/ بنزین بهانه ظهور و بروز نارضایتی‌ها بود/ مسئولان ببینند چه رویکردهای نادرستی موجب بروز نارضایتی شده است/ وقتی عرصه رقابت تنگ شود، به همان نسبت میزان مشارکت و اعتماد مردم کاهش می‌یابد

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
عضو حزب اتحاد ملت ایران گفت: لازم است تجدیدنظری صورت گیرد و رویکردها به نحوی اصلاح شود که در راستای ایجاد انسجام، همدلی و بازگشت به جامعه و مردم باشد.

اعتمادآنلاین|مرتضی مبلغ، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین با اشاره به اعتراضاتی که بعد از گرانی بنزین رخ داد گفت: این اعتراضات ابعاد مختلفی دارد که باید فراتر از فضای احساسی و هیجانی به تدریج و به شکل علمی و جامعه‌شناسانه‌ای بررسی و برای همگان مشخص شود. درس‌هایی که از آن گرفته می‌شود باید عیان باشد و همگان به آن توجه کنند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب، با تاکید بر اینکه این اعتراضات حاکی از یک نارضایتی عمیق و گسترده است که در جامعه ایجاد شده و بحث بنزین بهانه ظهور و بروز این نارضایتی‌ها بود، عنوان کرد: طبعا این اتفاقات در مشارکت مردم هم تاثیر می‌گذارد. ما الان در آستانه انتخابات قرار داریم و همه چیز باید در جهت برانگیختن اعتماد، امید و نشاط سیاسی برای انتخابات آماده باشد.

عضو شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با گفتن اینکه فضای شکل‌گرفته تاثیر منفی‌ای بر شرایط خواهد گذاشت توضیح داد: مهم این است که حتما مسئولان حاکمیت از چنین اتفاقاتی درس‌های لازم را بگیرند و توجه کنند که چه عوامل، رفتارها، سیاست‌ها و رویکردهای نادرستی موجب بروز نارضایتی‌ها شده است و در اصلاح آن اشکالات بکوشند.

او تاکید کرد: البته این موضوع جدیدی هم نیست، سال‌های سال است که از سوی دلسوزان کشور، صاحب‌نظران، اصلاح‌طلبان و … هشدارهای مستمر و مکرری داده می‌شود که برخی از رویکردها و سیاست‌های ساری و جاری کشور درست نیست و به ناکجاآباد ره می‌برد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب افزود: لازم است تجدیدنظری صورت گیرد و رویکردها به نحوی اصلاح شود که در راستای ایجاد انسجام، همدلی و بازگشت به جامعه و مردم باشد. همچنین تنگناهایی که برای معیشت و زندگی مردم ایجاد شده برطرف و شرایطی برقرار شود که به احساس اعتماد، نشاط و امید مردم کمک کند.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

مبلغ با تاکید بر لزوم ایجاد همدلی بین مردم و حکومت گفت: باید فضای همدلی پدید آید و حالت‌های دوقطبی، خودی و غیرخودی، متصلبانه و نگاه‌های غلط و افراطی که در بسیاری از موارد حاکم شده برطرف و به نگاه‌های درست، سازنده و همدلانه تبدیل شود.

معاون سیاسی وزارت کشور در دولت اصلاحات تاکید کرد: این موضوع بسیار مهمی است که باید در اسرع وقت و به فوریت در جامعه و مناسبات بین مردم، جامعه و حاکمیت دنبال شود تا در آستانه انتخابات با یک بازسازی جدید روحی و روانی در جامعه فضای بانشاط و سازنده‌ای شکل گیرد که انتخابات باشکوه داشته باشیم.

مبلغ با تاکید بر لزوم بازبینی در برخی از سیاست‌های گذشته عنوان کرد: از مواردی که باید در تجدیدنظر سیاست‌های نادرست به خصوص معطوف به انتخابات بازبینی شود، بحث اطمینان دادن به جامعه برای برگزاری انتخابات به معنی واقعی آزاد و رقابتی است.

او در پایان گفت: یکی از بهترین کارها دست برداشتن از نگاه‌های انقباضی و حذفی است که ما در انتخابات تحت عنوان نظارت استصوابی آن را می‌بینیم. این روش بسیاری از نیروهای توانا را از عرصه رقابت حذف می‌کند و طبعا وقتی عرصه رقابت تنگ شود، به همان نسبت میزان مشارکت و اعتماد مردم کاهش پیدا می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تسلط کامل دختر سردار سلیمانی به زبان عربی با لهجه لبنانی

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل

فیلم | تشویق ممتد سردار شهید قاسم سلیمانی در ونزوئلا

همشهریهمشهری1 روز قبل
مراسم بزرگداشت شهید قاسم سلیمانی در ونزوئلا برگزار شد. در این مراسم مهمانان حاضر به احترام شهید قاسم سلیمانی قیام کردند و او را مورد تشویق ممتد قرار دادند. دریافت ۴ MB کد خبر ۴۸۰۱۷۱

رویترز اعلام کرد / ۳۴ نظامی آمریکایی در عین الاسد ضربه مغزی شدند + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، «جاناتان هافمن» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا روز جمعه در یک نشست خبری تأیید کرد که تاکنون ۳۴ نفر از نظامیان آمریکایی که طی حمله موشکی ایران به پایگاه نظامی عین‌الاسد در عراق دچار ضربات مغزی خفیف شده‌اند، تحت درمان قرار گرفته و بعضا به خارج از عراق منتقل شده‌اند. این مقام آمریکایی در خصوص آخرین آمار مجروحان حمله موشکی ایران به عین‌الاسد گفت: «تاکنون بروز ضربات مغزی خفیف در ۳۴ نفر از سربازان تشخیص داده شده است. ۸ نفر از آنها به آلمان اعزام شده و امروز نیز برای ادامه درمان وارد آمریکا شده‌اند؛ ۹ نفر به آلمان اعزام شده و هنوز در آنجا تحت ارزیابی یا درمان هستند؛ یک نفر به کویت اعزام شده که اکنون به عراق بازگشته است و ۱۶ نفر از آنها نیز در همان عراق باقی ماندند و اکنون به محل خدمت خود بازگشته‌اند.» بامداد جمعه سیزدهم دی‌ماه سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب و «ابومهدی المهندس» جانشین فرمانده نیروهای حشد شعبی و تنی چند از دیگر اعضای این سازمان در حمله پهپادی ارتش آمریکا که به دستور شخص ترامپ انجام شد، در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد به شهادت رسیدند. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه هجدهم دی در واکنش به ترور ناجوانمردانه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی توسط نیروهای آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد، این پایگاه را که بزرگترین پایگاه نیروهای آمریکایی در عراق و یکی از بزرگترین پایگاه‌های آنها در منطقه به‌شمار می‌رود موشک‌باران کرد. در پی این حمله موشکی، رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد که هیچ‌یک از نظامیان این کشور در پایگاه عین‌الاسد آسیب ندیده‌اند و صرفا خسارات جزئی به تجهیزات وارد شده است؛ ادعایی که در روزهای بعد پوچ بودن آن با افشاگری‌ رسانه‌ها مشخص شد و مقامات آمریکایی مجبور شدند به‌صورت قطره‌چکانی آمار تلفات پایگاه عین‌الاسد را اعلام کنند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

کنسرت «حاشیه‌های» ارکستر سمفونیک تهران/ صهبایی: شهرداد روحانی فرار کرد! (+عکس و فیلم)

عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
منوچهر صهبایی: گویا رهبر ارکستر سمفونیک تهران به دلیل مشکلاتی که به وجود آمده بود، دو هفته پیش بدون اینکه با مسئولان بنیاد رودکی صحبتی کرده باشد، از ایران فرار کرده است! تازه‌ترین کنسرت ارکستر سمفونیک تهران در حالی به رهبری منوچهر صهبایی در تالار وحدت تهران برگزار شد که این مجموعه دولتی یکی از شب‌های پرحاشیه خود طی سال‌های اخیر را برای مخاطبان رقم زد. اجرای بخش اول با رهبری منوچهر صهباییصحبت‌ها و انتقادات تند صهبایی در واکنش به این اطلاعیه در حاشیه اجرا، باعث شد تازه‌ترین کنسرت ارکستر سمفونیک تهران تبدیل به پرحاشیه‌ترین کنسرت این ارکستر در سال‌های اخیر شود. در حالی که فشار سنگین ناشی از رهبری ارکستر کنسرت نمایش «مری پاپینز» بارها من را راهی اورژانس کرد و حتی روزهای گذشته مجبور شدم آپاندیسم را عمل کنم. این در حالی است که عودت بلیت‌های خریداری شده به تماشاگرانی که خواهان حضور در یک کنسرت ارکستر سمفونیک تهران بودند نیز می‌توانست یکی از راه‌های دلجویی از مخاطبان این کنسرت پرحاشیه باشد.

فیلم | بن سلمان باعث گران‌ترین طلاق تاریخ شد

همشهریهمشهری17 ساعت قبل

فیلم | برخورد جالب پوتین با سرباز فلسطینی گارد تشریفات که کلاهش افتاد

همشهریهمشهری12 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، روزنامه «ایزوستیا»، چاپ مسکو، امروز نوشت: مردم فلسطین برخورد ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در برخورد با افسر گارد احترام فلسطین که کلاه او را برداشته و سرش گذاشت، را تحسین کردند. رئیس جمهوری روسیه در تاریخ ۲۳ ژانویه (سوم بهمن ماه) برای مذاکره با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین وارد بیت لحم شد. پوتین در محل اقامت محمود عباس منتظر استقبال رسمی با حضور نیروهای نظامی فلسطینی بود. این خبرنگار یادآور شد که رئیس جمهوری روسیه با این حرکت، احترام خود برای گارد نظامی فلسطین را نشان داده است. در زیر این ویدئو جملاتی مانند: «با احترام و قدردانی از برخورد شما، خوش آمدید، مهمان عزیز رئیس جمهوری پوتین، احترام به شما» و مطالبی از این قبیل نوشته است.

نظرها

اخبار بیشتر