تغییرات در معاونت حقوقی قوه قضائیه آغاز شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اجتماعی
تغییرات در معاونت حقوقی قوه قضائیه آغاز شد

تغییرات در معاونت حقوقی قوه قضائیه آغاز شد

فارسخبرگزاری فارس |
معاون حقوقی قوه قضائیه گفت: پیشنهاد داده ایم که پژوهشگاه قوه قضائیه و واحد پژوهشی قم زیرمجموعه معاونت شود و آیت الله رئیسی هم با آن موافقت کرده است.

به گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری فارس، نشست هم اندیشی معاونت حقوقی قوه قضائیه با قصات دیوان عالی و دادگاه عالی انتظامی برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام سیداحمد مرتضوی مقدم رییس دیوان عالی کشور، حجت الاسلام محمد مصدق معاون حقوقی قوه قضائیه و عباس جعفری دولت ابادی دادستان سابق تهران و عباس پوریانی رییس سابق کل محاکم تهران و … حضور دارند.

حجت الاسلام محمد مصدق در ابتدای نشست گفت: خدا را شاکرم که توفیق دارم بتوانم آنچه را قضات کشور به عنوان نخبگان مطرح می‌کنند استماع کنم.

وی افزود: هر نکته‌ای که در رابطه با تحول در حیطه قوانین است را بررسی و در رابطه با معاونت حقوقی بازنگری صورت گرفته است.

مصدق گفت: انچه که مورد تایید رییس قوه قضائیه هم قرار گرفته بازنگری شده است.

وی تصریح کرد: پیشنهاد کرده‌ام تا مراجع پژوهشی زیر مجموعه معاونت حقوقی قرار نگیرد چراکه در تدوین قوانین موفق نخواهیم شد به همین منظور پیشنهاد کردم پژوهشگاه قوه قضاییه و واحد پژوهش فقهی قم و امور پارلمان و مجلس زیر مجموعه معاونت حقوقی قرار گیرد که هفته گذشته رییس قوه قضائیه با آن موافقت کرد.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

مصدق ادامه داد: ۳۰ لایحه و دستورالعمل تدوین شد که بیش از ۲۰ مورد آنها مورد تصویب قرار گرفته و بیش از ۴۰ کارگروه در معاونت تشکیل شده است.

معاون حقوقی قوه قضائیه تصریح کرد امروز موقعیتی برای بازنگری قوانین ما پیش رو بوده که به موانع تبدیل شده است

و در رابطه با ماده ۳۷ قانون مجازات اسلامی فرصتی برای اصلاح پیش آمده است که امیدوارم تا پایان سال به نتیجه برسد.

وی در مورد آیین دادرسی کیفری گفت: رویه اصلاحی در این مورد نیز مطرح است.

ادامه دارد …

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

زیر صفر درجه

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
در کمتر از ۲۴ ساعت بیش از ۶ هزار تن نمک و شن توسط کارگران شهری در مسیر‌های برفی برای تردد بهتر شهروندان ریخته شد. زیر صفر درجهزیر صفر درجهبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ کارگران شهری با فشردگی حجم کاری و تلاش فراوان سعی دارند تا از یخزدگی معابر در این روزهای سرد زمستان جلوگیری کنند.

صحنه‌ای عجیبی که مرد مست در مترو رقم زد+فیلم

رکنارکنا20 ساعت قبل
به گزارش گروه ترجمه رکنا، به تازگی ویدیویی در فضای مجازی و رسانه‌های خارجی به انتشار گذاشته شد که صحنه بامزه از کله پا شدن یک مرد مست را در مترو به تصویر کشیده است. این ویدیو که هنوز موقعیت مکانی اش اعلام نشده است توسط شاهدان عینی ضبط و به انتشار گذاشته شده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

فیلم/ لحظه هجوم طوفان گرد و غبار در استرالیا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

دشمنان سردار سلیمانی را خواهیم زد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار سرتیپ پاسدار اسماعیل قاآنی در آیین معارفه خود که امروز (دوشنبه) با حضور فرماندهان و مسئولان عالی رتبه نیرو‌های مسلح در ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد، اظهار داشت: این مراسم در واقع میثاق با فرماندهی دلاور، مردمی و ولایت مدار است و ما گرد هم آمدیم تا با این الگوی قهرمان مقاومت و انسان ملکوتی پیمان ببندیم که راهش همچنان استمرار خواهد داشت. وی با بیان اینکه دشمن ناجوانمردانه سردار سلیمانی ما را به شهادت رساند، گفت: آنان مرد میدان جنگ نبودند که در میدان با حاج قاسم درگیر شوند؛ در اوج ناجوانمردی سردار عالی مقام ما را به شهادت رساندند، اما به لطف الهی و به همت همه آزاد مردانی که در سرتاسر عالم خونخواه او هستند، جوانمردانه دشمن او را خواهیم زد. فرمانده نیروی قدس سپاه خاصیت شیطان بزرگ را شیطنت، دشمنی و خباثت عنوان و اظهار کرد: دشمنان ما زبانی غیر از زور را نمی‌فهمند، از این رو باید در مقابل آنان مستحکم بایستیم؛ اگر ما به وظیفه خود به خوبی عمل کنیم همه تهدید‌ها قابلیت تبدیل شدن به فرصت را دارد. سردار قاآنی در توصیف سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی، گفت: هر چند زبان از توصیف فضائل اخلاقی حاج قاسم قاصر است، اما تبعیت محض از ولایت شاخص اصلی و محور اقدامات این سردار سربلند بود، همواره با اخلاص عمل می‌کرد و خالصانه درمسیر گام برمی داشت و سرانجام پس از سال‌ها مجاهدت در مسیر اعتلای اسلام، به آرزوی دیرین خود_ شهادت_رسید. فرمانده نیروی قدس سپاه در پایان یگانه راه غلبه بر دشمن را ایستادگی و مقاومت برشمرد و تاکید کرد: راه و مسیر روشنی که حاج قاسم در آن با اقتدار و صلابت گام برمی داشت، همانگونه که در حکم فرماندهی معظم کل قوا تصریح شده است، با قدرت استمرار خواهد داشت.

آسمان برفی پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

آوارگی زلزله در سرپل ذهاب کرمانشاه هنوز ادامه دارد (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عکس‌های جدید از سرپل ذهاب نشان می‌دهد که هنوز تعداد زیادی از مردم در چادرها و کانکس‌ها زندگی می‌کنند و ریتم ساخت و ساز در شهر کند است.

نظرها

اخبار بیشتر