عوارض خروج از کشور برای سال آینده چقدر تعیین شد؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصادنیوز
  4. اقتصادی

عوارض خروج از کشور برای سال آینده چقدر تعیین شد؟

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز |
اقتصاد نیوز: طبق لایحه بودجه ۹۹، عوارض خروج از کشور مشابه سال قبل ثابت ماند ضمن آنکه زائران اربعین از پرداخت عوارض معاف هستند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، در بند د تبصره ۱۱ در سال ۹۹، عوارض خروج از کشور موضوع ماده (۴۵) قانون مالیات برارزش افزوده مصوب ۱۳۸۷/۲/۱۷ و اصلاحات و الحاقات بعدی آن برای زائران عتبات و مرز نشینان برای یک بار در طول سال براساس قانون بودجه سال ۱۳۹۶ کل کشور مصوب ۱۳۹۵/۱۲/۲۴ با اصلاحات و الحاقات بعدی آن اخذ می‌شود.

افراد مرز نشین موضوع این بند به کسانی اطلاق می‌شود که ساکن در روستاها و شهرهای مرزی هستند؛ بررسی و تایید این موضوع براساس سامانه بانک اطلاعات مرز نشینان وزارت کشور مبتنی بر شماره ملی و کد پستی افراد مذکور خواهد بود.

همچنین در این تبصره تأکید شده که زائران اربعین که از تاریخ چهاردهم شهریور ماه سال ۹۹ تا دوم آبان ۹۹ از مرزهای زمینی به مقصد کشور عراق از کشور خارج می‌شوند از پرداخت عوارض خروج معاف می‌باشند.

عوارض خروج از کشور در سال ۹۷ طبق نظر دولت، با افزایشی سه برابری به ۲۲۰ هزارتومان افزایش یافت. با اینکه طبق تنظیم لایحه دولت این مبلغ برای سفرهای زیارتی به ۵۰ درصد مبلغ تعیین شده (۱۱۰ هزارتومان) کاهش می‌یافت، اما مبلغ ۲۲۰ هزارتومان برای سفرهای دوم و سوم به میزان ۵۰ و ۱۰۰ درصد افزایش داشت. این تعیین مبلغ با اعتراضات زیادی در رسانه ها رو به رو شد و به همین دلیل مجلس تغییراتی بر روی آن اعمال کرد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

بنابراین طبق تغییراتی که مجلس بر روی این لایحه به انجام رساند، قرار بر این شده که این موارد اصلاحی در قانون تغییرات نرخ عوارض خروج از کشور در سال ۹۷ اعمال شود.

هزینه عوارض خروج از کشور برای زائران عتبات عالیات سال ۹۷ با نرخ سال ۹۶ (نرخ قبلی) تعیین شد.

مسافرین اربعین حسینی در لیست مسافران معاف از پرداخت عوارض خروج از کشور قرار گرفتند.

رقم ۲۲۰ هزارتومانی برای نرخ جدید عوارض خروج از کشور تایید شد، اما با افزایش ۵۰ و ۱۰۰ درصدی آن برای سفرهای دوم و سوم مخالفت شد.

این مطلب برایم مفید است بلی ۰ نفر این پست را پسندیده‌اند

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صادرات چاقوهای چینی با نام چاقوی زنجان از ایران (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل

بفرمایید نان ۲ میلیون تومانی/فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز22 ساعت قبل
بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران55 دقیقه قبل
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از بورس کالا، امروز همچنین ۴۸ هزار و ۲۰۱ تن مواد پلیمری، مواد شیمیایی، لوب کات، گوگرد، قیر و سلاپس واکس نیز در تالار مذکور عرضه می‌شود. این گزارش حاکی است، ۵۲ هزار و ۴۵۶ تن میلگرد و ۶ هزار و ۶۰۰ تن تیرآهن نیز در تالار محصولات صنعتی و معدنی عرضه می‌شود. تالار صادراتی بورس کالای ایران در این روز شاهد عرضه یک هزار و ۳۰ تن قیر است. بازار فرعی بورس کالای ایران نیز میزبان عرضه ۷۹۴ تن نخ پلی استر است.

بازار‌های مالی در هفته‌ای که گذشت

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، اجرای عملیات بازار باز در نظام بانکی به تازگی کلید خورد، در این روش بانک مرکزی با خرید و فروش اوراق بهادار دولتی به بانک‌ها، عرضه و تقاضای پول، میزان نقدینگی و تورم را کنترل می‌کند. در تالار شیشه‌ای، زنگ پایان معاملات با رشد ۵ هزار و ۲۰۲ واحدی زده شد. اگرچه شاخص کل بورس اوراق بهادار در تهران، در دو روز گذشته با کاهش روبرو بود، اما دماسنج شاخص در آخرین روز معاملات هفتگی بر روی رقم ۴۱۱ هزار و ۲۱۱ واحد ایستاد. بانک‌ها، خوروسازان و صنایع فلزی از جمله نماد‌های پربیننده تالار شیشه‌ای این هفته بودند.

چه کنیم که هکرها گوشی‌مان را هک نکنند؟

5+
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
ایران‌جیبایران‌جیب1 ساعت قبل
اتحادیه اروپا در صورت نقض برگزیت، تحریم هایی را علیه بریتانیا اعمال می‌کند. اتحادیه اروپا خواستار حق تحریم انگلیس درصورت نقض توافق نامه برگزیت پس از خروج این کشور از اتحادیه اروپا شد. این نشست همزمان با امضای توافق نامه برگزیت توسط مقامات اتحادیه اروپا در بروکسل بود. پیش از این گزارش شده بود که روز جمعه، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس نیز توافقنامه‌ای را برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا امضا کرد. ساعت ۲۳:۰۰ روز ۳۱ ژانویه (۰۲:۳۰ به وقت تهران در تاریخ ۱ فوریه)، انگلیس اتحادیه اروپا را ترک خواهد کرد.

نظرها

اخبار بیشتر