جزئیات برگزاری مسابقات مناظرات دانشجویی دانشگاه‌های علمی کاربردی کشور در تبریز
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
جزئیات برگزاری مسابقات مناظرات دانشجویی دانشگاه‌های علمی کاربردی کشور در تبریز

جزئیات برگزاری مسابقات مناظرات دانشجویی دانشگاه‌های علمی کاربردی کشور در تبریز

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/آذربایجان شرقی دبیر ستاد برگزاری مسابقات مناظره‌ی دانشجویی جزئیات مسابقات مناظرات دانشجویی دانشگاه‌های علمی کاربردی کشور در تبریز را تشریح کرد.

صابر حیدر قلیزداه در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به هدف برگزاری این مسابقات، اظهار کرد: هدف از برگزاری این مسابقات، گفتمان سازی مهارت و ترویج فرهنگ کارآفرینی و ایجاد فضای نقد وگفت‌وگو در بین دانشجویان است.

وی افزود: سومین دوره مسابقات مناظره‌ی دانشجویی ویژه‌ی دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی از ۱۷ تا ۲۰ آذرماه به میزبانی تبریز برگزار می‌شود.

دبیر ستاد برگزاری مسابقات مناظره‌ی دانشجویی با بیان این‌که مرحله‌ی استانی این مسابقات در سطح کشور در آبان ماه ۹۸ با حضور ۴۰۰ تیم از آموزش مراکز علمی _ کاربردی کشور برگزار شد، گفت: ۸۰ نفر شرکت کننده در مرحله‌ی کشوری در قالب ۱۶ تیم پنج نفره به رقابت می‌پردازند.

وی افزود: این مسابقات در واحدهای دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار و فیلم‌های برای شرکت در مسابقات فینال به دبیرخانه ارسال شد.

قلیزاده با بیان این‌که تیم‌های شرکت کننده در قالب مسابقات مختلف با یکدیگر به مناظره خواهند پرداخت، بیان کرد: طبق بازبینی و داوری از فیلم‌های رسیده، ۱۶ تیم از سراسر کشور به مرحله‌ی کشوری این مسابقات راه یافتند، داوران مطرح ملی و منطقه‌ای در این مسابقات حضور دارند.

در سایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

وی خاطرنشان کرد: گزاره‌های این مسابقات حول اهداف مهارتی دانشگاه تدوین شده و با مستند سازی نکته نظرات و گفت‌وگوهای دانشجویان در حوزه‌ی اهداف مهارتی، نتایج مربوطه جهت تصمیم گیری و تصمیم سازی در حوزه‌های مختلف دانشگاه به ستاد مرکزی ارسال خواهد شد.

دبیر ستاد برگزاری مسابقات مناظره‌ی دانشجویی یادآور شد: همچنین در کنار برگزاری این مسابقات، برنامه‌های فرهنگی نیز به منظور شناسایی و معرفی تبریز میز برگزار می‌شود تا شرکت کنندگان از نقاط مختلف شهر بازدید کنند.

وی با بیان این‌که افتتاحیه مسابقات روز یکشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱۰ شب در باشگاه فرهنگیان برگزار می‌شود، گفت: اختتامیه مسابقات نیز، روز چهارشنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۲ ظهر در سالن شهید نومی گلزار دانشگاه جامع علمی کاربردی استان برگزار خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

شهادت بزرگ در آینه اشعار

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل

همت مردم در احیای بناهای تاریخی

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ این آثار نیاز به مرمت دارند و اینبار شهروندان آستینها را برای مرمت بالا زدند و حمام قدیمی تهران را مرمت کردند.

از نماز جمعه تهران تا سیل سیستان

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
از نماز جمعه باشکوه تهران تا سیل سیستان و بلوچستان و حراج تهران را در این قسمت داغ‌های مجازی ببینید. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ از نماز جمعه باشکوه تهران تا سیل سیستان و بلوچستان و حراج تهران را در این قسمت داغ‌های مجازی ببینید.
صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، نمونه مهندسی ماهواره ملی «ظفر» در دانشگاه علم و صنعت و به سفارش سازمان فضایی ایران طراحی و ساخته شده که با فناوری‌های پیشرفته‌تر نسبت به ماهواره نوید، قابلیت عکسبرداری رنگی با قدرت تفکیک بهتر از ۸۰ متر را دارد. این ماهواره پس از ماهواره «نوید»، به عنوان دومین پروژه فضایی در دستور کار دانشگاه علم و صنعت قرار گرفته است. به گفته دکتر بلندی رئیس مرکز تحقیقات فضایی دانشگاه علم و صنعت، مقایسه این دو ماهواره نشان می‌دهد که فناوری دوربین‌ها در ماهواره ظفر، ارتقای ۵ برابری یافته و دو برابر شدن دقت کنترل و افزایش بیش از ۱۵ برابری نرخ ارسال داده‌های تصویری از دیگر مزایای ماهواره ظفر است. دکتر بلندی افزوده است: این ماهواره مجهز به دوربین‌های رنگی و قادر به تصویر برداری از سطح زمین است و ۳۰۰ درصد نسبت به ماهواره نوید در وضع بهتری قرار دارد و دارای سیستم کنترل پیشرفته‌تری نیز است. تصاویر ماهواره ظفر می‌تواند در پایش ذخایر نفت، معادن، بررسی جنگل‌ها، بررسی زمین‌های شور و قلیایی، بررسی امراض و آفات گیاهی و استفاده از تصاویر در جهت بررسی بحران‌های طبیعی به کار برده شود.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای اسحاق جهانگیری صبح امروز در همایش ملی گرامیداشت هفته شورا‌های آموزش و پرورش که در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، با تأکید بر اینکه شورا‌های آموزش و پرورش باید خود را مسوول آموزش و پرورش استان‌ها بدانند، گفت: در نخستین فرصتی که قانون اساسی اصلاح می‌شود، باید موضوع نظام مدیریت متمرکز مورد توجه و اصلاح قرار بگیرد. وی افزود: امروز به محض تفویض اختیار به استان‌ها، از سوی وزرا اعلام می‌شود که از آنجایی که وزیر در برابر رئیس جمهوری و مجلس پاسخگو است، این تفویض اختیار امکان پذیر نیست. این در حالیست که ایران کشور بزرگی است و به طور مثال یک وزیر نمی‌تواند از تهران برای فلان جاده در فلان منطقه کشور تصمیم گیری کند. آقای جهانگیری در ادامه صحبت‌های خود به عضویت ۱۷ دستگاه در شورای آموزش و پرورش استان‌ها اشاره کرد و گفت: همه این دستگاه‌ها باید در کنار خیرین، سرمایه گذاران و علاقه‌مندان به کار‌های توسعه‌ای به آموزش و پرورش کمک کنند. سرمایه گذاران و خیرین بدانند هیچ کاری قابل قبول‌تر از کمک به آموزش و پرورش نیست.

نظرها

اخبار بیشتر