کمیسیون ماده ۵ در بافت فرسوده شهری ارومیه اجرا نمی‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
کمیسیون ماده ۵ در بافت فرسوده شهری ارومیه اجرا نمی‌شود

کمیسیون ماده ۵ در بافت فرسوده شهری ارومیه اجرا نمی‌شود

مهرخبرگزاری مهر |
ارومیه –رئیس کمیسیون عمران، برنامه‌ریزی و حمل و نقل شهری شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: یکی از بزرگترین مشکلات شهر ارومیه عدم اجرای کمیسیون ماده ۵ در بحث بافت تاریخی و فرسوده است.

عادل فتاحی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: موضوع اختصاص ۴۰۰ هکتار از مناطق شهری به بافت تاریخی شهر ارومیه موجب رکود اقتصادی شهرداری و نارضایتی شهروندان شده است.

وی با بیان اینکه توجه ویژه دولت به موضوع کمیسیون ماده ۵ و بازنگری طرح تفصیلی شهر ارومیه عنوان کرد: یکی از فرصت‌های شهر ارومیه، اراضی پادگان و لشکر ۶۴ ارومیه است و باید بعنوان یک فرصت به نسلهای آینده نگاه شود.

فتاحی با بیان اینکه همه معابر پادگان در راستای کاهش بار ترافیکی و کاهش آلودگی‌های زیست باید بصورت پیاده راه ساخته شود اضافه کرد: طرحهای جامع شهرها یکی از اسناد مهم شهرها است، امروز گسترش شهرها باید بصورت عمومی انجام گیرد.

رئیس کمیسیون عمران، برنامه‌ریزی و حمل و نقل شهری شورای اسلامی شهر ارومیه با بیان اینکه تعیین و تکلیف پروژه تله کابین شهر ارومیه از سوی مسئولان با نگاه ارومیه ۲۰۲۰ انجام می‌شود اظهارداشت: امیدواریم با اتمام این شهر شاهد رونق گردشگری در ارومیه باشیم.

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

فتاحی با بیان اینکه بافت فرسوده شهر ارومیه هنوز احیا نشده و مشکل اجتماعی در مرکز شهر ایجاد کرده است اظهارداشت: مساحت بیشتر شهر ارومیه را در حدود ۴۰۰ هکتار بافت تاریخی شهر به خود اختصاص داده است افزود: این میان بافت تاریخی شناسایی شده بودن هماهنگی مدیریت شهری و از سوی میراث فرهنگی انجام شده است.

وی با بیان اینکه شهرداری ارومیه برای مدیریت شهری نیازمند درآمد پایدار و مساعدت‌های لازم است اظهارداشت: امروز تنوع قومی در شهر ارومیه یک فرصت بوده اگر از این فرصت استفاده بهینه نشود چالش‌های زیادی بوجود می‌آورد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صحنه‌ای عجیبی که مرد مست در مترو رقم زد+فیلم

رکنارکنا18 ساعت قبل
به گزارش گروه ترجمه رکنا، به تازگی ویدیویی در فضای مجازی و رسانه‌های خارجی به انتشار گذاشته شد که صحنه بامزه از کله پا شدن یک مرد مست را در مترو به تصویر کشیده است. این ویدیو که هنوز موقعیت مکانی اش اعلام نشده است توسط شاهدان عینی ضبط و به انتشار گذاشته شده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

زیر صفر درجه

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
در کمتر از ۲۴ ساعت بیش از ۶ هزار تن نمک و شن توسط کارگران شهری در مسیر‌های برفی برای تردد بهتر شهروندان ریخته شد. زیر صفر درجهزیر صفر درجهبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ کارگران شهری با فشردگی حجم کاری و تلاش فراوان سعی دارند تا از یخزدگی معابر در این روزهای سرد زمستان جلوگیری کنند.

فیلم/ لحظه هجوم طوفان گرد و غبار در استرالیا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز23 ساعت قبل

دشمنان سردار سلیمانی را خواهیم زد

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار سرتیپ پاسدار اسماعیل قاآنی در آیین معارفه خود که امروز (دوشنبه) با حضور فرماندهان و مسئولان عالی رتبه نیرو‌های مسلح در ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد، اظهار داشت: این مراسم در واقع میثاق با فرماندهی دلاور، مردمی و ولایت مدار است و ما گرد هم آمدیم تا با این الگوی قهرمان مقاومت و انسان ملکوتی پیمان ببندیم که راهش همچنان استمرار خواهد داشت. وی با بیان اینکه دشمن ناجوانمردانه سردار سلیمانی ما را به شهادت رساند، گفت: آنان مرد میدان جنگ نبودند که در میدان با حاج قاسم درگیر شوند؛ در اوج ناجوانمردی سردار عالی مقام ما را به شهادت رساندند، اما به لطف الهی و به همت همه آزاد مردانی که در سرتاسر عالم خونخواه او هستند، جوانمردانه دشمن او را خواهیم زد. فرمانده نیروی قدس سپاه خاصیت شیطان بزرگ را شیطنت، دشمنی و خباثت عنوان و اظهار کرد: دشمنان ما زبانی غیر از زور را نمی‌فهمند، از این رو باید در مقابل آنان مستحکم بایستیم؛ اگر ما به وظیفه خود به خوبی عمل کنیم همه تهدید‌ها قابلیت تبدیل شدن به فرصت را دارد. سردار قاآنی در توصیف سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی، گفت: هر چند زبان از توصیف فضائل اخلاقی حاج قاسم قاصر است، اما تبعیت محض از ولایت شاخص اصلی و محور اقدامات این سردار سربلند بود، همواره با اخلاص عمل می‌کرد و خالصانه درمسیر گام برمی داشت و سرانجام پس از سال‌ها مجاهدت در مسیر اعتلای اسلام، به آرزوی دیرین خود_ شهادت_رسید. فرمانده نیروی قدس سپاه در پایان یگانه راه غلبه بر دشمن را ایستادگی و مقاومت برشمرد و تاکید کرد: راه و مسیر روشنی که حاج قاسم در آن با اقتدار و صلابت گام برمی داشت، همانگونه که در حکم فرماندهی معظم کل قوا تصریح شده است، با قدرت استمرار خواهد داشت.

آسمان برفی پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

آوارگی زلزله در سرپل ذهاب کرمانشاه هنوز ادامه دارد (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عکس‌های جدید از سرپل ذهاب نشان می‌دهد که هنوز تعداد زیادی از مردم در چادرها و کانکس‌ها زندگی می‌کنند و ریتم ساخت و ساز در شهر کند است.

نظرها

اخبار بیشتر