واکنش رئیس ستاد انتخابات کشور به ثبت‌نام بدون نوبت قالیباف/ نام‌نویسی ۵ هزار نفر برای صندلی‌های ٣٠گانه تهران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ساعت ۲۴
  4. سیاسی

واکنش رئیس ستاد انتخابات کشور به ثبت‌نام بدون نوبت قالیباف/ نام‌نویسی ۵ هزار نفر برای صندلی‌های ٣٠گانه تهران

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴ |
ساعت24-معاون وزیر کشور در خصوص ثبت نام بدون نوبت یکی از کاندیداها و انتقاد به این روند از سوی افکار عمومی و همچنین حاضران در وزارت کشور گفت: یک مورد وجود داشت که کاندیدا کسی را فرستاده بودند و مدارک را داده بودند و بخشی از کار انجام شده بود. البته این نکته وارد است چرا که خیلی از افراد آمدند و در صف منتظر ماندند و این انتقاد به وجود آمد.

جمال عرف در نشست خبری امروز خود به منظور ارائه گزارش آمار ثبت‌نام‌های صورت گرفته برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: خدا را شاکر هستیم بعد یک هفته با تلاش فرآیند ثبت‌نام را انجام دادیم. شنبه گذشته پیش‌بینی صورت گرفت که آمار کل ثبت نام ما ١۵۶١٩ نفر است و البته به دلیل محدودیت زمان برخی ثبت نام‌ها به صورت دستی صورت گرفت که با اضافه شدن آنها آمار به ١۶١۴۵ نفر خواهد رسید.

وی افزود: از این تعداد ٨٨ درصد آقایان و ١٢ درصد خانم‌ها و افراد ٣۶ تا ۴٠ سال ٣٢٠٩ نفر هستند و بعد افراد ۴١ تا ۴۵ سال ٢٨٣٩ نفر هستند. کمترین رنج سنی ۶١ نفر شامل بالای ٧١ سال هستند. بیشترین گروه شغلی کارمندان هستند با ۵۴۶۴ و کمترین آمار نظامی‌ها هستند با ٩٠ نفر؛ افراد با سابقه نمایندگی در ادوار گذشته ۶٣٣ نفر هستند. کسانی که قبلا ثبت نام کردند ٢٣ درصد هستند. ٢ درصد نمایندگان کنونی هستند. به لحاظ تحصیلات بیشترین رنج کارشناسی ارشد را ١٢٠۴ نفر دارا هستند و ۶٨٠ نفر تحصیلات حوزوی داشتند و میزان رشد ما ٢٩ درصد است. به نسبت زمان مشابه ۴سال پیش افزایش داشتیم. فقط در روز شنبه ۵۵٠٠ نفر ثبت نام کردند. در خبرگان در حوزه‌های مشخص ٨١ نفر ثبت نام کرده‌اند و البته کار نام‌نویسی ادامه دارد.

معاون وزیر کشور در پاسخ به سوالی در خصوص انصراف از ثبت نام گفت: به شکل قطعی آماری اعلام نشده اما به شکل موردی مواردی وجود دارد.

عرف در خصوص امکان حضور خبرنگاران در زمان ثبت نام خبرگان گفت: برای این انتخابات در سطح کوچکی ثبت نام صورت می‌گیرد و شور انتخابات مجلس وجود ندارد البته امکان حضور وجود دارد. ‌

در سایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

وی در خصوص هیات‌های اجرایی نیز گفت: قریب به اتفاق هیات‌های اجرایی تشکیل شده و با پایان روند ثبت نام استعلام‌ها آغاز خواهد شد.

عرف در رابطه با تلاش وزارت کشور برای برگزاری پرشور انتخابات گفت: هم و غم ما برگزاری انتخابات بی کم و کاست است و می‌خواهیم شرایط برای حضور همه وجود داشته باشد تا خود را در معرض رای مردم قرار دهند. ان‌شاءالله زمینه‌ها ایجاد خواهد شد تا عناصر کارآمد به سرعت وارد گردونه شده و کارشان را شروع کنند.

رئیس ستاد انتخابات کشور در خصوص ثبت نام کاندیداهای شهرستان‌ها در تهران؛ در خصوص عدم اقبال به حوزه‌های شهرستان گفت: در همه حوزه‌ها ما بیش از ظرفیت صندلی‌ها کاندیدا داریم و برای مثال در رابطه با صندلی‌های ٣٠گانه تهران ۴ تا ۵ هزار ثبت نامی داریم.

وی در رابطه با ترکیب ثبت نامی‌ها میان جریان اصلاح طلب و اصولگرا گفت: در حال حاضر برای اعلام این آمار زود است و اجازه دهید وارد روند شویم.

عرف همچنین در خصوص شبهه آغاز زودهنگام تبلیغات انتخاباتی در صداوسیما گفت: قطعا اگر تخلفی صورت بگیرد امکان شکایت وجود دارد و وزارت کشور ورود کرده و تذکر می‌دهد و در صورت عدم رعایت برخورد خواهیم کرد.

وی در خصوص ثبت نام بدون نوبت یکی از کاندیداها و انتقاد به این روند از سوی افکار عمومی و همچنین حاضران در وزارت کشور گفت: یک مورد وجود داشت که کاندیدا کسی را فرستاده بودند و مدارک را داده بودند و بخشی از کار انجام شده بود. البته این نکته وارد است چرا که خیلی از افراد آمدند و در صف منتظر ماندند و این انتقاد به وجود آمد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

لحظاتی از بازی کردن شهید سردار سلیمانی با یک نوزاد (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

فیلم | جدیدترین تصاویر از حمله موشکی به عین الاسد | از حمله داعش به مجلس تا عملیات شهید سلیمانی

همشهریهمشهری1 روز قبل

بغض حاج قاسم برای هم‌رزم شهیدش!

مهرمهر2 روز قبل

فیلم | انتقاد رئیس بنیاد مستضعفان از استقرار هاشمی در کاخ مرمر | تخلیه کاخ با جر و بحث و حمایت بیت رهبری

همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین، پرویز فتاح در برنامه نگاه یک گفت: استقرار آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان دبیر مجمع تشخیص در کاخ مرمر درست نبود، بعد از فوت او کاخ را به سختی و با جر و بحث تخلیه کردیم. در نهایت بیت رهبری حمایت کردند و کاخ تخلیه شد. کاخ مرمر یکی از کاخ‌های تاریخی تهران در دوره پهلوی است که در مرکز تهران جای گرفته‌ و در ۳۰ خرداد ۱۳۵۷ با شمارهٔ ثبت ۱۶۰۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌ است. این کاخ پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مدتی به عنوان مقر کمیته انقلاب اسلامی استفاده می‌شد اما چندی بعد بدون کاربرد ماند تا اینکه در میانه‌های دهه ۱۳۷۰ پس از پایان ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی دفتر هاشمی رفسنجانی به این کاخ نقل مکان کرد. بخش‌هایی از کاخ مرمر در سال ۱۳۸۷ مرمت و بازسازی شد.

فیلم | هویت کسی که از ترامپ برای ترور سردار سلیمانی تشکر کرد فاش شد

همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه اینترنتی بازفید نیوز، ساغر اریکا کسرایی، زن ایرانی که ویدئویی را منتشر کرده و از رئیس‌جمهور آمریکا برای ترور سردار قاسم سلیمانی تشکر کرده بود در واقع یک لابی‌گر فروش اسلحه به یک گروه شبه نظامی در لیبی از کار درآمد. وی در سال ۲۰۱۹ برای یک شرکت لابی‌گر مستقر در تگزاس به نام لیندن گاورمنت سولوشنز کار می‌کرد. این شرکت از سوی ارتش ملی لیبی تحت فرماندهی خلیفه حفتر، افسر سابق دولت معمر قذافی که حدود ۲ دهه اخیر ساکن ویرجینیا بوده و در این ایام برای سازمان سیا کار می‌کرده، اجیر شده بود.

دلیل استعفای ناگهانی نخست وزیر روسیه چه بود؟

همشهریهمشهری1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

دور زدن فیلترینگ تلگرام با آی پی روسیه؛ ماجرا از چه قرار است؟

تکراتوچند ثانیه قبل

دور زدن فیلترینگ تلگرام با آی پی روسیه؛ ماجرا از چه قرار است؟

تکراتوچند ثانیه قبل

نحوه شکایت داوطلبان احراز صلاحیت‌نشده انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری اعلام شد

ایسنا2 دقیقه قبل

گواردیولا: می‌توان از شفیلدیونایتد درس گرفت و بهتر شد/ چند هفته پیش مقابل آن‌ها به دردسر افتادیم

تسنیم2 دقیقه قبل

آغاز فروش اقساطی ۳ محصول ایران خودرو از فردا

تجارت‌نیوز4 دقیقه قبل

بازگشت عثمان دمبله به زمین چمن؛ آغاز تمرینات انفرادی مهاجم بارسلونا

طرفداری9 دقیقه قبل

سرکرده جدید داعش کیست

خبر فوری11 دقیقه قبل