حمایت از کارآفرینان در حوزه پیشگیری از جرایم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اجتماعی
حمایت از کارآفرینان در حوزه پیشگیری از جرایم

حمایت از کارآفرینان در حوزه پیشگیری از جرایم

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه از حمایت جدی دستگاه قضا از استارتاپ‌ها و نرم افزار‌های پیشگیرانه برای کاهش جرایم خبر داد.
حمایت از کارآفرینان در حوزه پیشگیری از جرایم - 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ محمدباقر الفت در نشست خبری پنجمین جشنواره «ایده‌ها و فرصت​ها» افزود: این جشنواره با هدف کارآفرینی برگزار می‌شود و ما در ۴ دوره گذشته اقدامات بسیار خوبی برای توسعه کارآفرینی در حوزه پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی انجام داده‌ایم.

وی گفت: در سال‌های گذشته، نگاه جامعه به استارتاپ‌ها روشن نبود و منجر به این شد که خیلی از مدیران از این ظرفیت استقبال نکنند، اما امروز در نقطه اوج این برنامه هستیم که البته در تصمیم رئیس قوه قضاییه مشخص شده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه ادامه داد: اخیرا جلسه در این خصوص با حضور رئیس قوه قضاییه و نخبگان و کارآفرینان استارتاپی برگزار شد و این افراد مطالبات خود را مطرح کردند.

وی گفت: اگر دنبال یک نگاه تحولی در دستگاه قضا هستیم، مصداق بارز آن حمایت از استارتاپ‌های پیشگیرانه است.

الفت تصریح کرد: بعد از آن جلسه، رئیس دستگاه قضا دستور داد که ۲ کمیته در مجموعه قوه قضاییه تشکیل شود تا مشکلات حقوقی و قضایی شرکت‌ها و استارتاپ‌ها را بررسی و برای آن‌ها راه حل پیدا کند و کمیته دوم هم موظف شد تا از ایده‌ها حمایت کند تا به بهره برداری برسد.

این مقام قضایی ادامه داد: حمایت در سطح بالا و جدی است و باید از مزیت‌های این فضا برای توسعه استارتاپ‌های پیشگیرانه استفاده کنیم.

وی گفت: ما در قوه قضاییه تلاش می‌کنیم مسائل روز کشور را واقع بینانه و به موقع شناسایی و معرفی کنیم و این کار نیازمند نگاه عالمانه و هوشمندانه است.

الفت ادامه داد: مرکز همه این اقدامات همان نقطه‌ای است که می‌خواهد مسائل را شناسایی و برای حل آن‌ها برنامه ریزی کند که نیازمند مطالعه جدی است.

این مقام قضایی تصریح کرد: ایده پردازان و صاحبان استارتاپ‌ها، ابزاری را به ما می‌دهند که بهترین راه حل پیشگیرانه در به همراه دارد.

الفت گفت: سیاستگذاری در حوزه پیشگیری از جرایم و کاهش آسیب‌های اجتماعی، اولویت اصلی دستگاه قضاست.

وی تاکید کرد: پیشگیری از وقوع جرم اصول دارد و ما مطالعات سایر کشور‌ها را در حوزه پیشگیری از جرایم تعیین کرده‌ایم و تلاش می‌کنیم این اصول را پیش از شکل گیری پرونده‌های قضایی، به صورت کاربردی در جامعه پیاده کنیم.

الفت افزود: ایده پردازی برای کشف و پیشگیری از جرایم، منفعت ملی برای ۸۰ میلیون جمعیت ایران اسلامی دارد.

وی تصریح کرد: استفاده از تجربیات دوره‌های گذشته جشنواره نقش موثری در رسیدن به راهکار‌های سازنده برای انتخاب ایده‌های خلاقانه پیشگیرانه دارد.

الفت ادامه داد: ما به دنبال این هستیم تا از این استارتاپ‌ها حمایت کنیم و در این جشنواره از ایده پردازان برای حل مشکلات آن‌ها و ارائه حمایت‌ها، استفاده خواهیم کرد.

حمایت از کارآفرینان در حوزه پیشگیری از جرایم

دبیر شورای ارتقاء آگاه‌های عمومی معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: از ایده پردازان و کارآفرینان در حوزه پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی حمایت می‌کنیم.

مهدی افتخاری در نشست خبری پنجمین جشنواره «ایده‌ها و فرصت‌ها» افزود: تاکنون ۴ دوره جشنواره ایده‌ها و فرصت‌ها از سال‌های ۹۴ تا ۹۷ برگزار شده است.

دبیر شورای ارتقاء آگاه‌های عمومی معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: در این سال‌ها ایده پردازان جوان، ایده‌های خوبی در حوزه پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی ارائه کرده‌اند.

افتخاری افزود: جشنواره امسال نیز با هدف استفاه از ظرفیت کارآفرینی اجتماعی و استارتاپ‌های کاهش آسیب‌های اجتماعی و پیشگیری از جرایم برگزار می‌شود.

این مقام قضایی تصریح کرد: امسال نیز ایده پردازان می‌توانند ایده‌های خود را در محور‌های پیشگیری از آسیب‌های حوزه خانواده (طلاق و خشونت خانگی)، پیشگیری از اعتیاد، پیشگیری از تخلفات رانندگی، پیشگیری از جرایم و آسیب‌های حوزه سلامت جسم و روان، پیشگیری از جرایم مالکیت معنوی و سرقت‌های ادبی، پیشگیری از جرایم اقتصادی، پیشگیری از جرایم فضای مجازی و آموزش مفاهیم پایه اجتماعی به کودکان، به دبیرخانه جشنواره ارائه کنند.

افتخاری ادامه داد: ایده‌های خلاقانه ایده پردازان جوان باید در بستر نرم افزار تلفن همراه، نرم افزار رایانه‌ای، بازی‌های رایانه‌ای، وب سایت، انیمشین و اسباب بازی طراحی شود.

وی تاکید کرد: معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه از ایده‌های خلاقانه در حوزه پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی حمایت می‌کند.

نتایج پنجمین جشنواره ایده و فرصت‌ها، اسفند امسال اعلام می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

لزوم جلوگیری از بخشی نگری در حریم شهر تهران

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
زهرا نژادبهرام عضو شورای اسلامی شهر تهران در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما درباره اهمیت راه اندازی سامانه پایش حریم شهر تهران افزود: از این طریق میزان کنترل بر حریم شهر را افزایش یافته و دقت آن بیشتر می‌شود. هرچه میزان حضور مدیران شهری در حوزه حریم شهر تهران بیشتر شود، پیشگیری از بروز تخریب‌های احتمالی در آن هم بیشتر می‌شود. عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: در طرح جامع شهر تهران در سال ۸۶ به صراحت اشاره شده است که بیش۵ هزار کیلومتر مربع برای حریم شهر تهران در نظر گرفته شده است. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی گفت: تقسیمات کشوری در شهر تهران در سه بخش شمیرانات، ری و تهران دارد. اگر بخواهیم حریم شهر تهران را در قالب این تقسیمات کشوری تعریف کنیم از حریم چیزی باقی نخواهد ماند.

ویدئو / وضعیت آبگرفتگی در برخی از نقاط اهواز

ایسناایسنا1 روز قبل
موج جدید بارش باران در شهرستان اهواز باعث آبگرفتگی برخی از معابر نقاط مختلف این شهرستان شده است. بیشترین میزان این بارش‌های اخیر مربوط به شهر «بستان» بوده است. در شهر اهواز نیز حدود ۲۲ میلی‌متر بارن باریده است که موجب آبگرفتگی معابر و بروز مشکلاتی در عبور و مرور شهروندان شده است. شهروندان مناطق آبگرفته به دلیل افزایش بیماری‌ها و عدم رسیدگی مسئولان شهری در رفع مشکلات پیش‌آمده معترض‌اند و خواستار رفع فوری مشکلات محله‌هایشان هستند. تصویربردار: مهناز دژبان / تدوینگر: آرام توکلی

کمک دستگاه قضا به صیانت از حریم شهر

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
هدف از راه اندازی سامانه پایش حریم شهر تهران جبران این کمبود جدی است. گلپایگانی ادامه داد: خوشبختانه دستگاه قضا بصورت فعال در بحث پاسداری از حریم کمک زیادی به شهرداری کرده است. امیدواریم نتایج همه هماهنگی‌ها به بهتر شدن وضعیت حریم شهر تهران و شهر‌های اطراف بیانجامد. حریم شهر تهران از نظر مساحتی نزدیک به دو برابر محدوده تهران است. بطور حتم سامانه پایش حریم شهر تهران کمک بیشتری در این رابطه به ما خواهد کرد.

منع واردات پسماندهای پلاستیکی غیرقابل بازیافت در مالزی + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، دولت مالزی اعلام کرده است طی ۳ ماه گذشته ۱۵۰ کانتینر زباله پلاستیکی را به ۱۳ کشور مبدا این زباله‌ها باز پس فرستاده است. از سه ماه گذشته ۱۵۰ کانتینر زباله به کشور‌های تولید کننده باز پس فرستاده شده‌اند که بیشترین آن با ۴۳ کانتینر متعلق به فرانسه است. همچنین ۴۲ کانتینر به انگلیس، ۱۷ کانتینر به آمریکا، ۱۱ کانتینر به کانادا، ۱۰ مورد به اسپانیا و مابقی به هنگ کنگ، ژاپن، سنگاپور، پرتغال، چین، بنگلادش، سریلانکا و لیتوانی برگردانده شده‌اند. وی پیش‌بینی کرد ۱۱۰ کانتینر دیگر نیز تا اواسط سال جاری میلادی باز پس فرستاده می‌شود. بیشتر بخوانید: لحظه شکار یک مرد توسط ببر + فیلمانتهای پیام/
تابناکتابناک1 روز قبل
بیشتر بخوانیدمولتی میلیاردر هروئینی دستگیر شد رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا از دستگیری قاچاقچی معروف مواد مخدر در یکی از شهر‌های جنوب کشور خبر داد. سرهنگ امیری از دستگیری ۲ جوان موتور سوار که مواد مخدر و طلا سرقتی همراه داشتند، خبر داد. بیشتر بخوانیدپسر عمو‌های جیب بر حرفه‌ای در مترو تهران دستگیر شدندرئیس پلیس مترو تهران از دستگیری ۲ پسر عمو جیب بر حرفه‌ای در مترو با ۲۰ فقره سرقت خبر داد. رئیس پلیس مترو تهران از دستگیری ۲ پسر عمو جیب بر حرفه‌ای در مترو با ۲۰ فقره سرقت خبر داد. بیشتر بخوانید قتل همسر به خاطر تبعیض بین فرزندانمرد جنایتکار که همسر دومش را با خوراندن سیانور به قتل رسانده بود پس از ۱۱ ماه راز این جنایت را فاش کرد.
ایرناایرنا23 ساعت قبل
غفاری به نقش عوامل ژنتیکی در بروز سقط مکرر اشاره کرد و گفت: شایع‌ترین علت سقط جنین اختلالات کروموزومی است. در چنین حالتی، گام نخست بررسی ژنتیکی محصولات بارداری است. اگر به هر دلیل محصول بارداری قابل ارائه به آزمایشگاه نبود، پدر و مادر باید به لحاظ ژنتیکی بررسی شوند تا از بروز سقط مکرر یا معلولیت و بیماری ژنتیکی در نوزاد پیشگیری شود. ‎‎وی اظهارداشت: خوشبختانه در ایران تمام تکنیک‌های پیشرفته ژنتیکی، هم‌سطح با مراکز پیشرفته جهان، قابل دسترسی است اما به هرحال این روش‌ها هزینه‌بر است و لازم است از زوج‌های نابارور حمایت مالی شود تا بتوانند از این دستاوردها بهره‌مند شوند. در واقع، این امر هم از بار اندوه و نگرانی خانواده‌ها می‌کاهد و هم از لحاظ سیاست‌های کلان جمعیتی و بهداشتی مهم است و سیاست‌گذاران و مدیران ارشد کشور باید به تسهیل شرایط استفاده از خدمات درمان ناباروری در کشور به طور ویژه توجه کنند.

نظرها

اخبار بیشتر