بادامچیان: امیدوارم روحانی درخواست مناظره با میرسلیم را قبول کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ساعت ۲۴
  4. سیاسی

بادامچیان: امیدوارم روحانی درخواست مناظره با میرسلیم را قبول کند

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴ |
ساعت24-دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به پیشنهاد میرسلیم برای مناظره با رییس جمهور، گفت: نامزد حزب در انتخابات ریاست جمهوری 96 و رییس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی از رییس جمهور خواسته که در یک مناظره با وی شرکت کند ولی تاکنون آقای روحانی پاسخی به این پیشنهاد نداده است. امیدوارم که ایشان به زودی پاسخ مثبت به این خواسته به‌حق بدهد.

اسدالله بادامچیان با اشاره به سالگرد شهادت دانشجویان مبارز و روز دانشجو اظهار کرد: دانشجویان پس از کودتای آمریکایی انگلیسی ۲۸ مرداد ۳۲، دخالت آمریکا در ایران را محکوم کردند و رییس جمهور وقت آمریکا را با نفرت خود مواجه نمودند و رژیم مزدور پهلوی در انتقام گیری از دانشجویان، آنها را به خاک و خون کشید.

وی نقش دانشجویان را در خنثی کردن توطئه‌های آمریکا و ناکام گذاشتن برنامه‌های استکباری ستود و افزود: در سال‌های اخیر، جریان لیبرالیستی غربگرا کوشیدند این مقاومت دانشجویی را به نفع خود مصادره کنند و میراث‌خوار واقعه ۱۶ آذر شوند، اما هوشیاری دانشجویان و نسل جوان پرورش یافته در فضای جمهوری اسلامی اجازه نداد این تحریف تاریخ اتفاق بیفتد و مراسم ۱۳ آبان و حضور دانشجویان در نفی سلطه‌گری آمریکا و غرب بهترین گواه است.

بادامچیان موضع آقای دکتر عراقچی درباره برجام را بیان واقعیت حقیقی برجام دانست که نه تنها تحریم‌ها را برنداشت، بلکه بر آن افزود.

وی سخن رییس جمهور در نفی مذاکرات با آمریکا و اینکه دیگر سرمان کلاه نمی‌رود را یک انحراف کلیدی دانست که قصد مذاکره کنندگان آمریکایی را کلاه گذاشتن بر سر دیگران می‌داند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تأکید کرد: برجام پایان یافته است زیرا آمریکا دیگر به برجام برنمی گردد. اروپا نیز نشان داده توان پیمودن راهی مستقل از آمریکا را در برجام ندارد. بدیهی است که عقود و قراردادها را نمی‌توان یک طرفه ادامه داد و ایران نیز به کاهش تعهدات خود عمل کرده است. از این رو بهترین راه این است که به کاهش تهدات برجامی باید سرعت داد زیرا یک قرارداد پایان یافته قابل اجرا نیست.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی درباره فرمان رهبری درخصوص اعمال رأفت اسلامی نسبت به بازداشت شده‌های اخیر گفت: تدبیر و درایت رهبر معظم در مهار توطئه‌ای که گفته می‌شود سه سال دشمنان انقلاب برای آن تدارک دیده بودند، سیاست‌ها و خواسته‌های دشمنان اسلام و ایران را ناکام می‌گذارد و این هوشمندی زبانزد اندیشه‌های سیاسی و سرویس‌های امنیتی دشمنان است. تفکیک اشرار از مردم عادی و از برخی که فریب خورده بودند، ظرف سه روز فتنه، دشمنان را مهار کرد و اکنون بین سران و فعالان و مزدوران استکبار و اغتشاش‌های اخیر در نوع برخورد با آنان، معظم له رأفت اسلامی را محور دانسته‌اند.

بادامچیان افزود: ملت ما انتظار دارد که مسئولان اقدامات خود و چگونگی توطئه‌های مستکبرین و عوامل اصلی وابسته و خودفروخته به امریکا و صهیونیست‌ها را به مردم گزارش دهند و با اشرار و آدمکشان و تخریب گران اموال مردم و عمومی برخورد جدی عبرت آموز و ریشه کن کننده شو، د ولی با فریب خورده‌ها و افراد عادی مدارا گردد.

خبری: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

وی با تقدیر از حضور گسترده مردم عراق در راهپیمایی اخیر گفت: بهترین راهکار دفع شر دشمنان و فتنه گران و تفرقه اندازها، وحدت و حضور مردم است. با هدایت مرجعیت و مردم عراق و لبنان نیز از همین روش می‌توانند دشمنان خدا و مردم را به انزوا بکشانند.

بادامچیان افزود: دولت نهایت بی تدبیری را در اجرای طرح افزایش قیمت بنزین داشت و وعده داد جلوی گرانی سایر کالاها را می‌گیرد، متأسفانه اکنون مسئولان دولتی پاسخگوی تصمیمات آسیب آور خود نیستند و به وعده‌ها نیز عمل نمی‌کنند.

وی تأکید کرد: دولت حداقل می‌تواند جلوی افزایش قیمت‌های مرتبط با خدمات دولتی را بگیرد. این خواست مردم است و دولت به جای وعده مکان دادن برای اعتراضات بهتر است طوری با مردم رفتار کند که به خواسته‌های مردم عمل نماید که جایی برای اعتراض نگذارد.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به پیشنهاد مهندس میرسلیم برای مناظره با رییس جمهور اظهار داشت: نامزد حزب در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ و رییس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی از رییس جمهور خواسته که در یک مناظره با وی شرکت کند ولی تاکنون آقای روحانی پاسخی به این پیشنهاد نداده است. در حالی که این مناظره می‌تواند فصلی نو در پاسخگویی به ملت و روشنگری سیاسی را رقم بزند. من امیدوارم که ایشان به زودی پاسخ مثبت به این خواسته به حق بدهد.

بادامچیان درباره نشست ناتو تصریح کرد: دوران نیاز اروپا به ناتو گذشته است و ترامپ می‌گوید اروپا سهم هزینه‌های ناتو را بپردازد و آمریکایی‌ها حاضر نیستند با ۲۲ تریلیون دلار بدهی، هزینه‌های ناتو را بپردازند و شرکای ناتو هزینه‌ای ندهند. توهم در دوران دو قطبی شوروی آمریکا توجیه وجودی داشت. اکنون نه خطر شوروی برای اروپا و غربی‌ها هست و نه آمریکا دیگر ابرقدرت است و همان طور که پیمان ورشور به پایان رسیده است و آمریکا مجبور است و آمریکا مجبور است ناتو را در پنتاگون ادغام کند.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

لحظاتی از بازی کردن شهید سردار سلیمانی با یک نوزاد (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

فیلم | جدیدترین تصاویر از حمله موشکی به عین الاسد | از حمله داعش به مجلس تا عملیات شهید سلیمانی

همشهریهمشهری1 روز قبل

بغض حاج قاسم برای هم‌رزم شهیدش!

مهرمهر2 روز قبل

فیلم | انتقاد رئیس بنیاد مستضعفان از استقرار هاشمی در کاخ مرمر | تخلیه کاخ با جر و بحث و حمایت بیت رهبری

همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین، پرویز فتاح در برنامه نگاه یک گفت: استقرار آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان دبیر مجمع تشخیص در کاخ مرمر درست نبود، بعد از فوت او کاخ را به سختی و با جر و بحث تخلیه کردیم. در نهایت بیت رهبری حمایت کردند و کاخ تخلیه شد. کاخ مرمر یکی از کاخ‌های تاریخی تهران در دوره پهلوی است که در مرکز تهران جای گرفته‌ و در ۳۰ خرداد ۱۳۵۷ با شمارهٔ ثبت ۱۶۰۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌ است. این کاخ پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مدتی به عنوان مقر کمیته انقلاب اسلامی استفاده می‌شد اما چندی بعد بدون کاربرد ماند تا اینکه در میانه‌های دهه ۱۳۷۰ پس از پایان ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی دفتر هاشمی رفسنجانی به این کاخ نقل مکان کرد. بخش‌هایی از کاخ مرمر در سال ۱۳۸۷ مرمت و بازسازی شد.

فیلم | هویت کسی که از ترامپ برای ترور سردار سلیمانی تشکر کرد فاش شد

همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه اینترنتی بازفید نیوز، ساغر اریکا کسرایی، زن ایرانی که ویدئویی را منتشر کرده و از رئیس‌جمهور آمریکا برای ترور سردار قاسم سلیمانی تشکر کرده بود در واقع یک لابی‌گر فروش اسلحه به یک گروه شبه نظامی در لیبی از کار درآمد. وی در سال ۲۰۱۹ برای یک شرکت لابی‌گر مستقر در تگزاس به نام لیندن گاورمنت سولوشنز کار می‌کرد. این شرکت از سوی ارتش ملی لیبی تحت فرماندهی خلیفه حفتر، افسر سابق دولت معمر قذافی که حدود ۲ دهه اخیر ساکن ویرجینیا بوده و در این ایام برای سازمان سیا کار می‌کرده، اجیر شده بود.

دلیل استعفای ناگهانی نخست وزیر روسیه چه بود؟

همشهریهمشهری1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

دور زدن فیلترینگ تلگرام با آی پی روسیه؛ ماجرا از چه قرار است؟

تکراتوچند ثانیه قبل

دور زدن فیلترینگ تلگرام با آی پی روسیه؛ ماجرا از چه قرار است؟

تکراتوچند ثانیه قبل

نحوه شکایت داوطلبان احراز صلاحیت‌نشده انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری اعلام شد

ایسنا2 دقیقه قبل

گواردیولا: می‌توان از شفیلدیونایتد درس گرفت و بهتر شد/ چند هفته پیش مقابل آن‌ها به دردسر افتادیم

تسنیم2 دقیقه قبل

آغاز فروش اقساطی ۳ محصول ایران خودرو از فردا

تجارت‌نیوز4 دقیقه قبل

بازگشت عثمان دمبله به زمین چمن؛ آغاز تمرینات انفرادی مهاجم بارسلونا

طرفداری9 دقیقه قبل

سرکرده جدید داعش کیست

خبر فوری10 دقیقه قبل