کتاب «تا ابد با تو می‌مانم»؛ عاشقانه‌ای عرفانی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
کتاب «تا ابد با تو می‌مانم»؛ عاشقانه‌ای عرفانی

کتاب «تا ابد با تو می‌مانم»؛ عاشقانه‌ای عرفانی

مهرخبرگزاری مهر |
مشهد - نویسنده کتاب «تا ابد با تو می‌مانم» گفت: این کتاب سرشار از درس‌های مختلف زندگی است، در این اثر عشق موج می‌زند و یک نوع حماسه توأم با عرفان در آن وجود دارد.

مریم عرفانیان در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص نوشتن کتاب «تا ابد با تو می‌مانم»، اظهار کرد: از سال ۸۵ تا ۸۹ نیروی قراردادی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی بودم لذا با خانواده شهدا و جانبازان ۷۰ درصد، طی مصاحبه‌های مختلف آشنایی زیادی پیدا کردم.

نویسنده کتاب «تا ابد با تو می‌مانم» با بیان اینکه ظرفیت‌های زیادی از میان صحبت‌های خانواده‌ها و همسران شهدا و جانبازان برای نوشتن کتاب پیدا کردم، افزود: زندگی همسران جانبازان نیمه‌های پنهان بسیاری دارد که همه آن‌ها جای کار فراوانی دارد.

وی با بیان اینکه محوریت کتاب «تا ابد با تو می‌مانم» خاطرات مریم مقدس از سردار اکبر نجاتی که توسط بنده گردآوری و نوشته شده است، تصریح کرد: بیشتر کتاب‌هایی که در مورد همسران شهدا نوشته شده است با تلخی، غم و خستگی به اتمام می‌رسد، لذا بر آن شدم تا کتابی بنویسم که آخرش با شور و امید همراه باشد.

عرفانیان با بیان اینکه زندگی همسران جانبازان با همه واقعیت‌های زندگی بسیار سخت است، ادامه داد: جنگ با تمام لحظات سخت، دقایق خوبی را نیز برای خانواده‌های شهدا و رزمندگان رقم زده است، لذا ساختارشکنی کردم و شروع به نوشتن زندگی همسران جانبازان کردم. همسران جانبازانی که می‌توانستند همسر شهید باشند.

این نویسنده با اشاره به اینکه جانبازان ۷۰ درصد امروزه شهید زنده هستند، ادامه داد: بعد از اتمام کتاب «راهی برای رفتن»، از آذرماه سال ۹۴ شروع به نوشتن کتاب «تا ابد با تو می‌مانم» کردم، این کتاب را بدون هیچ سفارش از سوی ارگان خاصی نوشتم.

وی ادامه داد: طی تماسی که با سردار نجاتی داشتم از ایشان تقاضا کردم که اگر رضایت دارند شروع به نوشتن زندگی همسر ایشان به عنوان یک همسر جانبازکنم و وارد بر زندگی و حریم شخصی ایشان بشوم، لذا با رضایت سردار شروع به نوشتن کتاب کردم و طی تبادل نظریات بسیار توانستم کتاب را بعد از گذشت چهار سال به اتمام برسانم.

عرفانیان با تأکید بر اینکه سردار نجاتی بدون هیچ سخت‌گیری، به خوبی در نوشتن کتاب به من کمک کرد، گفت: پیش زمینه نوشتن کتاب در مورد همسر جانبازان، مصاحبه‌ای بود که من با همسر سردار نجاتی داشتم لذا قبل از شروع نوشتن کتاب به ایشان گفتم که ممکن است نوشتن من سال‌ها طول بکشد ولی سردار باصلابت همیشگی گفتند که موردی ندارد و هرچند سال که زمان ببرد من کمک خواهم بود.

این نویسنده با بیان اینکه برای نوشتن کتابم ساعت‌ها طی مصاحبه‌های مختلف با همسر سردار گفتگو داشتم، عنوان کرد: گاهی سردار در بیان خاطرات به همسر خود کمک می‌کرد و مطالبی که کم و بیش در اثر گذشت زمان از ذهن همسرش رفته بود را کامل می‌کرد. در واقع سردار کارشناس ادبی کتاب من بود.

در وبسایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۷ مقدمات کتاب به پایان رسید و آن را برای چاپ به، انتشارات به نشر سپردم، ابراز کرد: نوشتن این کتاب حدود چهار سال به طول انجامید و از اینکه زمان زیادی را برای نوشتن کتابم صرف کردم ناراحت نیستم چراکه در این مدت موارد بسیاری را از سردار و همسر ایشان آموختم.

عرفانیان با اشاره به کتاب‌ها خود گفت: کتاب‌های زیادی از جمله «شوشتری به روایت همسر»، «نیمه پنهان ماه» و … در خصوص همسران شهدا نوشتم ولی نوشتن کتاب «تا ابد با تو می‌مانم» حسی دیگری را در من زنده کرد و از این جهت بسیار خوشحالم.

نویسنده کتاب «تا ابد با تو می‌مانم» با بیان اینکه همسران جانبازان سختی‌های بسیاری کشیده‌اند، ولی امروز به فراموشی سپرده شدند، افزود: اکثر کتاب‌هایی که نوشتم سفارش ارگان و نهاد خاصی نبوده است و خودم دست به نوشتن کتاب زده‌ام. یکی از مشکلات نویسندگان در حوزه نویسندگی سفارشی کار کردن آنان است لذا در این شرایط نویسنده محدودیت زمانی و تحقیق دارند و نمی‌تواند با فراغ بال نوشته‌های خود را گردآوری کنند.

وی با بیان اینکه از اطلاعات جنگی سردار نجاتی در نوشتن کتابم استفاده زیادی کردم، اظهار کرد: سردار بسیاری از جزییات عملیات‌ها دقیق برایم توضیح می‌داد لذا از نظر اطلاعات جنگی بسیار غنی بودم.

عرفانیان گفت: سردار نجاتی همانند کتابی زنده است و از اینکه توانستم برای یک شهید زنده کتابش را بنویسم بسیار خرسندم، نوشتن این کتاب در رزومه کاری من یکی از بهترین تجربه‌های من است.

وی افزود: صبوری همسر سردار بسیار مورد توجه من قرار گرفت، همیشه آرامش خاصی در چهره ایشان وجود داشت و لحظه‌ای از اینکه شاید زندگی سختی و فشاری را به وی متحمل کند ناراحت نبود. تجربه سی ساله بعد از جنگ به ما ثابت کرد که ما باید روحیه شجاعت را زنده نگه داریم و این روحیه در همسران شهدا و جانبازان موج می‌زند.

این نویسنده گفت: در همه دنیا ادبیات جنگ مورد استقبال خوانندگان قرار دارد، کتاب‌ها و فیلم‌های بسیاری در این حوزه نوشته شده است و هر روز بر این استقبال افزوده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این یک کتاب عاشقانه، عارفانه و حماسی است، اظهار کرد: این کتاب سرشار از درس‌های مختلف همچون مهارت تصمیم‌گیری در دوراهی‌های زندگی، صبر، توکل، مدارا کردن، احترام به والدین و داشتن حیا است که می‌تواند الگوی زندگی بسیاری از جوانان نسل امروز باشد.

عرفانیان افزود: در این اثر عشق موج می‌زند و یک نوع حماسه توأم با عرفان در آن وجود دارد. این اثر می‌تواند برای تولید فیلم‌ سوژه‌ای جذاب باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

شهاب حسینی و پسرش در فستیوال فیلم سانتا باربارای کالیفرنیا

خبر فوریخبر فوری16 ساعت قبل
شهاب حسینی و پسرش امیرعلی و نیوشا جعفریان (بازیگران فیلم) و کوروش آهاری کارگردان فیلم «آن شب» در سی و پنجمین فستیوال فیلم سانتا باربارای کالیفرنیا. به گزارش خبر فوری، اولین نمایش این فیلم در ایران، در بخش نگاه نو سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر خواهد بود. داستان «آن شب» دربارهٔ یک زوج ایرانی در آمریکاست که در یک هتل محبوس شده‌اند در حالی که نیروهای بیگانه‌ای آن‌ها را وادار می‌کنند که با رازهایی که از هم پنهان کرده‌اند روبه رو شوند.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/مازندران مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران از بازگشایی صفی‌آباد بهشهر و ارتقاء گردشگری فرهنگی در این استان خبر داد. سیف‌الله فرزانه در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه صنعت گردشگری مازندران برای جهانی شدن دارای فقر مراکز فرهنگی و هنری است، اظهار کرد: این موضوع به‌خاطر عدم ظرفیت‌های فرهنگی و تمدنی در مازندران نیست، بلکه پر رنگ شدن گردشگری تفریحی در استان باعث غفلت تاریخی ما از این مسئله مهم و تاثیرگذار در حوزه فرهنگی و تمدنی شده است. وی با اشاره به اینکه توجه به آثار شاخص ملی و بین المللی در بخش میراث طبیعی و فرهنگی با تمام ظرفیت‌های انسان ساخت می‌تواند نجات بخش مازندران باشد، تصریح کرد: برای ورود این استان به گردشگری فرهیخته و بین المللی باید به این بخش از ارکان توسعه توجه اساسی کرد. فرزانه خاطرنشان کرد: اداره کل میراث فرهنگی مازندران به سوی مازندران فرهنگی و تمدنی با تمام ظرفیت‌های پیدا و پنهان آن در حرکت است که در این مسیر نیازمند توجه تمام مازندرانی‌های داخل، خارج و علاقمندان به سرمایه‌گذاری در این استان هستیم. انتهای پیام

پلتفرم خدمات زبانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
یکی از شرکت‌های مستقر در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته شریف، پلتفرم ارائه خدمات ترجمه و سایر خدمات زبانی را به صورت یکجا آماده کرده است. ترجمه همزمان، گویندگی و ویرایشبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ترجمه همزمان، گویندگی و ویرایش فقط بخش‌هایی از این پلتفرم هستند.

موسیقی متن فیلم نامه اسکارلت؛ جان بری

تابناکتابناک1 روز قبل
فیلم سینمایی «نامه اسکارلت / The Scarlet Letter» که در ایران با نام داغ ننگ شناخته می‌شود، به گارگردانی رولند جافه محصول سال ۱۹۹۵ است. این فیلم اقتباسی آزاد از رمانی به همین نام اثر ناتانیل هاوثورن بود که از خط اصلی آن خارج شد. دمی مور، گری الدمن، رابرت دووال، ادوارد هاردویک، جوآن پلورایت، ایمی رایت و فرانسی سوئیفت در این فیلم مقابل دوربین الکس تامسن بازی کردند. جان بری موسیقی متن این فیلم را ساخت که قطعه اصلی آن را بر روی تصایوری از این فیلم می‌بینید و می‌شنوید.
مازن آنلاینمازن آنلاین22 ساعت قبل
بیشتر بدانید: خداحافظی محسن تنابنده: چاره‌ای جز ادامه تصویربرداری «پایتخت ۶» ندارم! تنابنده به واسطه توانمندی در نویسندگی در سریال‌های زیادی کار کرده است و می‌توان گفت: زمینه فعالیت‌های سینمایی‌اش را از رسانه ملی پایه‌گذاری کرده است. تنابنده در ۴‌دوره جشنواره فیلم فجر هم صاحب سیمرغ شده است. بیشتر بدانید: خداحافظی محسن تنابنده: چاره‌ای جز ادامه تصویربرداری «پایتخت ۶» ندارم! بیشتر بدانید: واکنش ژوله، معتمدآریا و سعید روستایی به تحریم جشنواره فجر + عکسبیشتر بدانید: فرهیختگان علیه ترانه علیدوستی و مسعود کیمیاییبیشتر بدانید: حمله بی سابقه کیهان به بازیگران سریال پایتخت!

سریال دهه فجری شبکه یک سیما مشخص شد

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی شبکه یک، سریال تاریخی جلال سال های۱۳۳۸ تا ۱۳۵۶ شمسی را به تصویر می‌کشد و قیام مردم آذربایجان شرقی را در این سال‌ها روایت می‌کند. این سریال بیش از۱۰۰ لوکیشین دارد و بیش از۲۰۰ بازیگر در این مجموعه بازیگران اصلی را همراهی کرده‌اند. سایر عوامل این سریال عبارتند از: نویسنده امیر حسین ثروتمند، مدیر تصویربرداری حمید مهر افروز، تدوین سالار حیدرنژاد، صدابردار اصغر آبگون و حسن سلمانی، چهره پرداز مجید اسکندری. سریال «جلال» به کارگردانی حسن نجفی و تهیه کنندگی مهدی کریمی محصول امور استان‌های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و مرکز آذربایجان شرقی است که قرار است همزمان با آغاز ایام دهه مبارک فجر در ۱۵ قسمت از شبکه یک سیما روی آنتن برود. انتهای پیام/

نظرها

اخبار بیشتر