نخستین جایزه «موسیقی و رسانه» از کجا آمد؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. فرهنگ

نخستین جایزه «موسیقی و رسانه» از کجا آمد؟

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
انتشار خبر برگزاری نخستین جایزه «موسیقی و رسانه» با هدف تمرکز و توجه به کارکرد‌های رسانه در حوزه موسیقی به عنوان بخش جنبی سی‌وپنجمین جشنواره موسیقی فجر، این سوال را در اذهان پدید آورد که این بخش چگونه به جشنواره اضافه شد و آیا برای اولین بار در جشنواره موسیقی فجر اجرا می‌شود؟

ایرنا: انتشار خبر برگزاری نخستین جایزه «موسیقی و رسانه» با هدف تمرکز و توجه به کارکردهای رسانه در حوزه موسیقی به‌ عنوان بخش جنبی سی‌وپنجمین جشنواره موسیقی فجر، این سوال را در اذهان پدید آورد که این بخش چگونه به جشنواره اضافه شد و آیا برای اولین بار در جشنواره موسیقی فجر اجرا می‌شود؟

نخستین جایزه «موسیقی و رسانه» از کجا آمد؟ - 2

چندی پیش خبری از سوی روابط عمومی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر مبنی بر برگزاری نخستین جایزه موسیقی و رسانه به عنوان بخش جنبی این جشنواره دراختیار رسانه‌ها قرار گرفت. طبق تحقیقات خبرنگار ایرنا تا این لحظه اهالی و فعالان حوزه رسانه در شهرستان‌ها از این طرح بسیار استقبال کرده‌اند و فعالان رسانه‌ای حوزه موسیقی مقیم پایتخت هم در تکاپوی شرکت در این مسابقه هستند، برخی هم با نگاهی موشکافانه به خبر منتشره از سوی روابط عمومی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر، این رویداد را با تیغ انتقادات خود مواجه ساخته‌اند.

جایزه موسیقی و رسانه از کجا آمده است؟ طرح اولیه توسط چه کسی مطرح و چگونه اجرا شده است؟

این طرح توسط سهیلا صدیقی روزنامه‌نگار و فعال رسانه‌ای حوزه موسیقی به صورت مکتوب در اختیار مدیر دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد الهیاری قرار گرفته است. این فعال رسانه‌ای در باره این طرح گفت: در حقیقت طرح اولیه این جایزه به من تعلق ندارد هرچند از مدت‌ها پیش دغدغه حضور و رقابت رسمی رسانه‌ها در جشنواره موسیقی فجر را داشتم. در ابتدا مدیر دفتر موسیقی محمد الهیاری از من خواست طرح چنین جایزه‌ای را به صورت مکتوب و کامل ارائه کنم.

محور اصلی کیفیت است نه کمیت

این روزنامه نگار ضمن تاکید بر اینکه این بخش برای نخستین بار است که در جشنواره موسیقی فجر برگزار می‌شود افزود: من به واسطه اینکه در دوره‌های قبلی جشنواره موسیقی فجر هم در بخش اجرایی حضور داشته‌ام می‌توانم با اطمینان بگویم جایزه موسیقی و رسانه برای نخستین بار در جشنواره سی و پنجم موسیقی فجر برگزار خواهد شد و آنچه در دوره‌های قبل شاهد بودیم تقدیر از برخی رسانه‌ها به دلیل تلاش در انعکاس همه جانبه و حداکثری اخبار جشنواره بوده است.

خبری: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

وی افزود: در هیچ دوره‌ای از جشنواره با انتشار فراخوان رسمی از فعالان حوزه موسیقی رسانه‌ها دعوت به شرکت در مسابقه نشده است. ‌به دلیل همین امر که در دوره‌های قبلی محدودیت‌ها، معذوریت‌ها و برخی ملاحظات را در تقدیر از رسانه‌ها داشتیم، این بخش فارغ از این دغدغه‌ها طراحی شد تا امکان برای همه خبرنگاران در همه کشور به وجود بیاید در شرایطی عادلانه و برابر با سایر همکاران خود به رقابت بپردازند. در این جایزه که با موضوع موسیقی برگزار خواهد شد اصول و قواعد حرفه‌ای روزنامه نگاری محور ارزیابی خواهد بود و در داوری آثار مطالب و تولیدات رسانه‌ها با نگاه حرفه‌ای بررسی می‌شوند نه میزان فعالیت خبرنگاران آن مطالب در حوزه خبری.

مسابقه عادلانه داور زبده می‌خواد

این روزنامه نگار درباره ترکیب هیات داوران نخستیم جایزه موسیقی و رسانه به ایرنا گفت: مسابقه عادلانه داور حرفه‌ای و کاربلد می‌طلبد. در این راستا با رایزنی‌های انجام شده هیات داوران نخستین جایزه موسیقی و رسانه از بین اساتید پیشکسوت دانشگاه در حوزه علوم ارتباطات، پژوهش هنر و و منتقدان موسیقی انتخاب شده‌اند. وقتی با این اساتید در باره جایزه موسیقی و رسانه صحبت شد نظرهایی داشتند که نشان از توجه ویژه و پیگیری آنها به مطالب رسانه‌ها در حوزه موسیقی دارد؛ اما در باره اسامی آنها فعلا حرفی نمی‌زنم تا به صورت رسمی اعلام شوند.

همه فعالان رسانه‌ای و نویسندگان حوزه موسیقی در رسانه‌های مکتوب، دیجیتالی و چندرسانه‌ای دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، امکان ارسال اثر به دبیرخانۀ جشنواره را دارند و آثار در بازه زمانی یک ساله از تاریخ ۹۷/۱۱/۱ تا ۹۸/۱۱/۱ بررسی خواهد شد. آثار ارسالی به این جایزه در شاخه‌های گفت‌وگو، گزارش، نقد، یادداشت، مقالۀ علمی‌ (پژوهشی، ‌تخصصی، ‌ترویجی) و چندرسانه‌ای ارزیابی می‌شوند.

سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر ۲۴ تا ۳۰ بهمن سال جاری به دبیری شاهین فرهت برگزار می‌شود

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ماجرای تنبیه دانش آموز در مدرسه رونقی فهرج!

رکنارکنا16 ساعت قبل
به گزارش رکنا، اسماعیلی مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد گفت: در سایت‌های خبری و فضای مجازی مطلبی تحت عنوان ضرب و شتم دانش آموز پایه دوم ابتدایی دبستان رونقی فهرج به دست معلم وی منتشر شد که بلافاصله با حساسیت کامل, تیمی از کارشناسان این اداره مسئول پیگیری مساله شدند. او ادامه داد: پس از بررسی تیم کارشناسی مشخص شد که این خبر کذب است و به دلیل مشکلات شخصی والدین یکی از دانش آموزان با مدیر مدرسه، این خبر را در خبرگزاری‌ها و فضای مجازی منتشر کردند. مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد بیان کرد: بخشنامه‌های متعددی در خصوص ممنوعیت تنبیه بدنی در آموزش و پرورش صادر شده و کلاس‌های آموزشی هم برای آموزگاران و مدیران در خصوص تبیین این بخشنامه‌ها برگزار شده است. اسماعیلی درخواست کرد: خبرگزاری‌ها قبل از انتشار این گونه اخبار صحت آن را از روابط عمومی آموزش و پرورش استعلام کنند. او اظهار داشت: والدین دانش آموزان در صورت مشاهده هر گونه موارد تنبیه بدنی موارد را به صورت حضوری و از طریق سایت شکایات طرح کنند تا سریعا رسیدگی شود.

(ویدئو) آموزش بستن زنجیر چرخ

فراروفرارو20 ساعت قبل
نحوه بستن زنجیر چرخزنجیر چرخ یکی از ملزومات سفر در جاده‌های برفگیر زمستانی است. پیشنهاد ما به شما این است که اگر اهل مسافرت هستید از همین حالاتا پایان زمستان زنجیر چرخ خود را در صندوق عقب ماشین قرار بدهید. با این حال برای بستن زنجیر چرخ ابتدا باید وضع ظاهری زنجیر چرخ را کنترل کرده و پیچ خوردگی‌های آن را باز کنید. ۱- زنجیر چرخ را همیشه تمیز و در جای خشک در صندوق عقب خودرو نگهداری کنید، اگر خودروی شما تک دیفرانسیل (جلو یا عقب) است دو زنجیر چرخ برای خودرو کافیست که برای دیفرانسیل جلو به چرخ‌های جلو می‌بندیم و برای خودرو‌های دیفرانسیل عقب به دو چرخ عقب؛ اگر خودروی شما دیفرانسیل جلو و عقب است بهتر است هر چهار چرخ را مجهز به زنجیر کنید. ۲- زنجیر چرخ را بر روی زمین طوری پهن کنید تا خار‌های زنجیر به سمت زمین و سطح صاف زنجیر با لاستیک در تماس باشد، سپس خودرو را به وسط آن هدایت کنید.

شهاب حسینی و پسرش در فستیوال فیلم سانتا باربارای کالیفرنیا

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
شهاب حسینی و پسرش امیرعلی و نیوشا جعفریان (بازیگران فیلم) و کوروش آهاری کارگردان فیلم «آن شب» در سی و پنجمین فستیوال فیلم سانتا باربارای کالیفرنیا. به گزارش خبر فوری، اولین نمایش این فیلم در ایران، در بخش نگاه نو سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر خواهد بود. داستان «آن شب» دربارهٔ یک زوج ایرانی در آمریکاست که در یک هتل محبوس شده‌اند در حالی که نیروهای بیگانه‌ای آن‌ها را وادار می‌کنند که با رازهایی که از هم پنهان کرده‌اند روبه رو شوند.

زنگ همدلی در مدرسه‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
بیشتر بدانید: خداحافظی محسن تنابنده: چاره‌ای جز ادامه تصویربرداری «پایتخت ۶» ندارم! تنابنده به واسطه توانمندی در نویسندگی در سریال‌های زیادی کار کرده است و می‌توان گفت: زمینه فعالیت‌های سینمایی‌اش را از رسانه ملی پایه‌گذاری کرده است. تنابنده در ۴‌دوره جشنواره فیلم فجر هم صاحب سیمرغ شده است. بیشتر بدانید: خداحافظی محسن تنابنده: چاره‌ای جز ادامه تصویربرداری «پایتخت ۶» ندارم! بیشتر بدانید: واکنش ژوله، معتمدآریا و سعید روستایی به تحریم جشنواره فجر + عکسبیشتر بدانید: فرهیختگان علیه ترانه علیدوستی و مسعود کیمیاییبیشتر بدانید: حمله بی سابقه کیهان به بازیگران سریال پایتخت!

معرفی کتاب هفته

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

ادعای عحیب در مورد علی دایی

روزنو4 دقیقه قبل

فیلم | رکورد اشتباه روی آنتن زنده در تلویزیون ایران شکسته شد | واکنش کارگردان به سوتی‌های ناتمام آقای مجری

همشهری5 دقیقه قبل

اختصاص غرفه رایگان به هنرمندان سیستان و بلوچستان در نمایشگاه صنایع‌دستی تهران

فارس5 دقیقه قبل

سرنوشت باشگاه‌های ایران در دستان معلم ورزش

ایرنا6 دقیقه قبل

حال محیط زیست زاگرس خوب نیست

ایسنا7 دقیقه قبل

ترامپ در دیدار با برهم صالح: رابطه خیلی خوبی با عراق داریم

قدس آنلاین8 دقیقه قبل

اطلاع رسانی اخبار خانواده سپهبد شهید قاسم سلیمانی صرفا از طریق سپاه انجام می‌شود

ایسنا8 دقیقه قبل