با فرض ثابت بودن تورم می‌توان حقوق بازنشستگان و کارکنان دولت را ۱۵ درصد افزایش داد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. سیاسی

با فرض ثابت بودن تورم می‌توان حقوق بازنشستگان و کارکنان دولت را ۱۵ درصد افزایش داد

ایلناخبرگزاری ایلنا |
سخنگوی هیات رئیسه مجلس گفت: با فرض ثابت بودن نرخ تورم می‌توان حقوق بازنشستگان و کارکنان دولت را تا 15 درصد افزایش داد اما اگر تورم بیشتر باشد، نیاز به تجدیدنظر خواهد داشت.

با فرض ثابت بودن تورم می‌توان حقوق بازنشستگان و کارکنان دولت را ۱۵ درصد افزایش داد - 1

به گزارش ایلنا، اسدالله عباسی در حاشیه نشست علنی نوبت صبح امروز (یکشنبه، ۳ آذرماه) مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع خبرنگاران گفت: رئیس جمهور امروز لایحه بودجه سال ۹۹ کشور را تقدیم مجلس کرد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: لایحه بودجه از فردا چاپ و در اختیار نمایندگان قرار خواهد گرفت و به مدت ۱۰ روز نمایندگان فرصت دارند پیشنهادات خود را به کمیسیون‌های تخصصی ارائه کنند. همچنین کمیسیون‌های تخصصی نیز ۵ روز فرصت دارند تا پیشنهادات را بررسی کرده و به کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ارائه کنند. در این بین کمیسیون تلفیق نیز ۱۵ روز فرصت دارد تا پیشنهادات را بررسی کرده و در صورت نیاز به تمدید، هیات رئیسه می‌تواند زمان مذکور را تمدید کند که در این زمینه فرصت یک هفته‌ای پیش بینی شده است.

نماینده مردم املش و رودسر در مجلس افزود: نهایتا در تاریخ ۴ اسفند ۹۸ لایحه بودجه به صحن علنی می‌آید و مورد بررسی قرار می‌گیرد؛ امیدواریم این لایحه بودجه مدنظر رهبر انقلاب باشد، چرا که در سال گذشته در جلسه با نمایندگان صحبت از حذف تدریجی نفت شده است.

عباسی با اشاره به گزارش رئیس جمهور درخصوص بودجه سال ۹۹ گفت: همسان سازی حقوق بازنشستگان، افزایش حقوق، در صورت اینکه تورم در زمان بررسی بودجه به طور شناور بین ۱۵ تا ۲۰ درصد باشد، می‌توان موارد مذکور را تا ۱۵ درصد افزایش داد اما اگر تورم بیشتر باشد، نیاز به تجدیدنظر خواهد داشت.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس افزود: حذف یکصد ردیف هزینه‌ای یک تغییر در بودجه سنواتی محسوب می‌شود، همچنین مسائلی مانند طرح تحول سلامت نیز از جمله ویژگی‌های بودجه سال ۹۹ محسوب می‌شود.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

وی درخصوص بودجه شرکت‌های دولتی افزود: ۲۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه شرکت‌های دولتی برای بخش سرمایه گذاری است و همچنین ۷۰ هزار میلیارد تومان نیز برای بخش عمرانی دیده شده که در مجموع به ۲۷۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: در بخش کشاورزی، عمران، ارتباطات و اطلاعات؛ طرح ملی اطلاع رسانی و … نیز بودجه یادشده باید اختصاص یابد که مجموعا ۴۸۳ هزار میلیارد تومان بودجه عمومی کشور پیش بینی شده است.

عباسی تصریح کرد: باید مشخص شود منابع پیش بینی شده در بودجه پایدار است یا خیر، زیرا در سال‌های گذشته بودجه تصویب می‌شد اما بعدها مشخص می‌شد که منابع تحقق نمی‌یافت. به عنوان مثال در سال جاری وقتی از مسئولان درخصوص اتمام پروژه‌ها سوال می‌شود از عدم تحقق منابع آنها صحبت می‌کنند.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس تصریح کرد: بر این اساس تلاش شد پیش از ارائه لایحه بودجه، منابع بررسی و در صورت عملیاتی بودن به صحن ارائه شود. بر این اساس این موضوع بررسی شده و حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان همراه با لایحه بودجه امروز به مجلس تقدیم شد.

وی درخصوص استیضاح‌های در دستور کار کمیسیون‌های تخصصی مجلس گفت: استیضاح ۳ وزیر نفت، کشور و آموزش و پرورش در دستور کار کمیسیون‌ها قرار داد که طی امروز و فردا مورد بررسی قرار می‌گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: امیدواریم باتوضیحاتی که وزرا ارائه می‌دهند مسائل در کمیسیون‌ها برطرف شود و به صحن نیاید؛ با متقاعد شدن استیضاح کنندگان در شرایط فعلی کشور و همچنین در پیش بودن مسئله انتخابات و بودجه سال آینده، به صلاح نیست استیضاح‌ها اعلام وصول شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خوانندگی و رقص خانم‌ها در ستاد انتخاباتی! / فیلم

خبر فوریخبر فوری18 ساعت قبل

رقص و پایکویی در ستاد انتخابی یکی از نامزدها و در حضور یک روحانی / فیلم

خبر فوریخبر فوری19 ساعت قبل

پاسخ به شبهه‌ای درباره کشتار مردم زمان محمدرضا پهلوی

مهرمهر18 ساعت قبل

تعطیلات آغاز سال در بلاتکلیفی بنزین نوروز/تخصیص سهمیه ٣هزار میلیارد تومان بار مالی دارد

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین19 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، از ٢۶ آبان ماه که بنزین سهمیه بندی شده و قیمت آزاد آن با رشد سه برابری مواجه گشت، به اذعان مسئولین افت قابل توجهی در گردشگری ایران نفت افتاده که به احتمال زیاد ادامه این روند تعطیلات و گردشگری نوروز را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد. در این بین روز جاری علی ربیعی سخنگوی دولت روز جاری و در حاشیه نشست هیات دولت در پاسخ به پرسش سهمیه بندی بنزین نوروز گفت: اگر خواسته باشیم ۴۰ لیتر به سهیمه فعلی اضافه کنیم حدود ۳ هزار میلیارد تومان بار مالی دارد که برای تامین آن شاید مجبور باشیم از بسته معیشتی ۶۰ میلیون نفر کم کنیم. به همین خاطر تصمیم دشواری است و ما به تصمیم روشنی برای محل تامین بنزین نوروزی نداریم. معتقدیم کاهش کمک معیشتی نیز به مصلحت نیست. از سوی دیگر محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور نیز در حاشیه هیئت دولت گفت: موضوع سهمیه بنزین نوروز در حال بررسی است اما نباید پیش از نهایی شدن این بررسی‌ها، به مردم امید دهیم.

فیلم/ ماشین‌سواری امروز روحانی و جهانگیری

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل
همشهریهمشهری19 ساعت قبل
حالا چند روز تا آغاز رای‌گیری یازدهمین دوره انتخابات مجلس یعنی دوم اسفند ماه باقی مانده، اما حواشی آن با شروع تبلیغات انتخابات رونق گرفته است. نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرهای مختلف هر کدام به روشی در تلاشند تا توجه مردم را به خود جلب کنند. این موارد بخش از وعده‌های این نامزد انتخابات مجلس است. وعده «ارضای حلال غریزه جنسی جوانان» روزنامه جمهوری اسلامی در شماره امروز خود از «ابتذال در تبلیغات انتخاباتی برخی نامزدهای انتخابات مجلس» انتقاد کرده و نوشته است: «تبلیغات انتخاباتی نامزدهای مجلس در مواردی به ابتذال کشیده شده. یکی از نامزدهای ورود به مجلس در تابلوی تبلیغاتی خود «ارضای حلال غریزه جنسی جوانان» را وعده داده است.

نظرها

اخبار بیشتر