آستان قدس رضوی رویکرد درآمدی صرف به پروژه‌های عمرانی ندارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
آستان قدس رضوی رویکرد درآمدی صرف به پروژه‌های عمرانی ندارد

آستان قدس رضوی رویکرد درآمدی صرف به پروژه‌های عمرانی ندارد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
معاون فنی و موقوفات آستان قدس رضوی گفت: آستان قدس رضوی رویکرد درآمدی صرف به پروژه‌های عمرانی ندارد.

- اخبار استانها -

خلیل اکبری شاندیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار داشت: از آن جا که قریب ۵۰ درصد اراضی شهر مشهد به عنوان موقوفه در اختیار آستان قدس رضوی است، تعامل مطلوبی میان نهاد آستان قدس رضوی و شهرداری مشهد وجود دارد که خوشبختانه این تعامل در دوره فعلی مدیریت شهری پررنگ‌تر نیز شده و باید در تقویت بیش از پیش این تعامل نیز کوشید، چرا که اگر این تعامل قوت و شدت پیدا کند، بسیاری از مشکلات حوزه سرمایه‌گذاری در مشهد به حداقل خواهد رسید.

معاون فنی و موقوفات آستان قدس رضوی افزود: ارائه خدمات مناسب به زائران هدف آستان قدس از مشارکت در پروژه‌های سرمایه‌گذاری است. این مسئله حاکی از آن است که آستان قدس رضوی رویکرد درآمدی صرف به پروژه‌ها ندارد.

اکبری بیان کرد: آستان قدس رضوی همواره نرخ بازگشت سرمایه مناسبی را در پروژه‌ها برای سرمایه‌گذار در نظر می‌گیرد و اگر مواقعی احساس شود که این بستر و شرایط مهیا نیست، با مدیران ارشد آستان قدس مذاکراتی صورت می‌گیرد تا با رویکرد مطلوب‌تری به این حوزه ورود پیدا کنند.

اکبری‌شاندیز در زمینه مسئله تامین مالی پروژه‌های سرمایه‌گذاری خاطرنشان کرد: متاسفانه مشکلات در حوزه تامین مالی پروژه‌ها مختص شرایط فعلی کشورمان است، لذا اگر بتوانیم مشکلات و مسائل یک پروژه را قبل از عملیاتی شدن آن پیش‌بینی کنیم، می‌توانیم در حوزه سرمایه‌گذاری موفق‌تر عمل کنیم.

وی گفت: به بیان دیگر ما همواره در ارائه بسته‌های اقتصادی موفق عمل کردیم اما پس از انعقاد قرارداد با مشکل مواجه شدیم. به طور مثال بازار هدف پروژه قبل از عملیاتی شدن پروژه به خوبی شناسایی نشده‌اند و سرمایه‌گذار عمدتا در دوره بهره‌برداری با مشکل مواجه شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همشهری TV | تأثیر چشم‌گیر شیوع کرونا بر بازار فناوری جهان

همشهریهمشهری20 ساعت قبل

خوانندگی و رقص خانم‌ها در ستاد انتخاباتی! / فیلم

خبر فوریخبر فوری19 ساعت قبل

فیلم | نخستین پرواز مستقل یک «جت من» در جهان

همشهریهمشهری20 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از یورونیوز، در جریان این پرواز او در حالی که کنترل کامل پرواز را در اختیار داشت، با بال‌هایی مجهز به چهار موتور مینی‌جت، تمام مراحل پرواز شامل بلند شدن از زمین، اوج گرفتن تا ارتفاع ۱۸۰۰ متری و در نهایت فرود دوباره را با موفقیت انجام داد.

فیلم/ نظر مردم درباره عملکرد اصلاحات و اعتدال

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل

رقص و پایکویی در ستاد انتخابی یکی از نامزدها و در حضور یک روحانی / فیلم

خبر فوریخبر فوری20 ساعت قبل

پاسخ به شبهه‌ای درباره کشتار مردم زمان محمدرضا پهلوی

مهرمهر20 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر