گزارش تسنیم از دادگاه فساد گندم| تلاش‌ متهم برای تبرئه/ رأی دادگاه تا یک هفته دیگر صادر می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
گزارش تسنیم از دادگاه فساد گندم| تلاش‌ متهم برای تبرئه/ رأی دادگاه تا یک هفته دیگر صادر می‌شود

گزارش تسنیم از دادگاه فساد گندم| تلاش‌ متهم برای تبرئه/ رأی دادگاه تا یک هفته دیگر صادر می‌شود

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
آخرین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده گندم‌های مفقودی گلستان به میزان ۹ هزار تن امروز برگزار شد و با توجه به دفاعیات تنها متهم حاضر در دادگاه و وکلای سایر متهمان، دادگاه قرار است تا یک هفته آینده رأی نهایی خود را در این پرونده صادر کند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، پیش از ظهر امروز سومین و آخرین جلسه رسیدگی به پرونده گندم‌های مفقودی در یکی از سیلوهای بخش خصوصی استان گلستان به ریاست قاضی مزیدی برگزار شد.

در جلسه قبلی یکی از وکلای متهمان درخصوص غیبت مدیرعامل کارخانه درآسیاب شاهکوه در جلسه‌های رسیدگی به این پرونده در دادگاه گفته بود این فرد از مدتی قبل به علت چک‌های برگشتی در زندان مشهد به سر می‌برد. ضمن اینکه در چند روز اخیر دسترسی به اسناد و مدارکی پیدا کردیم که می‌تواند در رأی دادگاه اثرگذار باشد.

درخواست‌های وکلای متهمان سبب شد تا دادگاه یک جلسه دیگر برای رسیدگی به این پرونده تعیین کند. در آخرین جلسه دادگاه، موضوع افت رطوبتی گندم محور دفاعیات امروز وکلای طرفین و متهم پرونده بود.

وکیل مدافع متهمان این پرونده با اشاره به موضوع افت رطوبتی گندم گفت: با در نظر گرفتن موضوع افت رطوبت گندم میزان کسری گندم‌های این پرونده حدود ۲ هزار تن کمتر می‌شود.

قاضی مزیدی در این بخش با رد دفاعیات وکیل مدافع گفت: افت گندم هنگام خرید محاسبه می‌شود و الان که گندمی وجود ندارد چگونه درصد افت کارشناسی شود؟ از طرفی اداره غله هنگام خرید افت رطوبتی مجاز را در نظر می‌گیرد و در بسیاری موارد کارخانجات از محل همین افت رطوبتی سود هم می‌کنند.

سپس نماینده اداره غله در جایگاه قرار گرفت و گفت: متهمان در قراردادی که امضا کردند حق اعتراض را از خود سلب کردند و از طرفی بابت افت رطوبتی اداره غله به حسابشان مبلغی واریز شده است.

با اینحال وکیل مدافع متهمان، اداره غله را به رفتار دوگانه متهم کرد و افزود: دست‌کم ۱۴ کارخانه دیگر در استان کسری گندم و وضعیتی مشابه با این کارخانه دارند اما اداره غله با آنان توافق کرده تا قسطی کسری را جبران کنند اما به رغم‌ این که موکلان بنده چندماه پیش در توافقی که اداره غله با آنان داشت و هیئت کارشناسی هم اموالشان را حدود ۱۹ میلیارد تومان اعلام کرد، اعلام کردند مبلغ کسری از اموالشان برداشته شود اما غله از آنان شکایت کیفری کرده است.

نجفی، دادستان آق‌قلا با حضور در جایگاه، دفاعیات وکلای متهمان پرونده را رد کرد و گفت: میزان افت بر اساس جدول اقلیم‌شناسی در نظر گرفته شده و ادعای وکیل درست نیست از طرفی در قرارداد با غله متهمان حق اعتراض را از خود سلب کرده‌اند و از طرفی متهمان پرونده به ویژه دو متهمی که متواری بودند در این مدت اقدامی برای حل مشکلات خود با اداره غله انجام نداده‌اند پس دفاعیات وکیل پذیرفته نیست و از دادگاه تقاضای مجازات متهمان را دارم.

در ادامه متهم ردیف اول پرونده برای آخرین دفاع در جایگاه قرار گرفت و بار دیگر بر بی‌اطلاعی خود از سرنوشت گندم‌های مفقودی و نحوه کسری تاکید کرد و گفت: از نظر مالی نیازی به این کار نداشتم و سال‌ها کارم در این زمینه نشان می‌دهد که تخلفی نداشته‌ام. درست است که سهامدار بودم اما از فروش و معامله‌ها خبر نداشتم.

این صحبت‌های متهم در جلسه دوم رسیدگی به این پرونده نیز مطرح شده بود که قاضی با بیان اینکه امضای او پای همه برگه‌ها و قراردادها و ورود و خروج گندم قرار دارد، ادعایش را رد کرد.

وکلای متهمان هم در ادامه جلسه دادگاه برای آخرین دفاع با اشاره به سابقه کیفری نداشتن متهمان پرونده و بعضا خوشنامی و خیر بودن و این که حاضرند خسارت را جبران کنند از دادگاه رافت اسلامی در صدور حکم را خواستار شدند.

قاضی مزیدی پس از شنیدن آخرین دفاعیات متهمان و وکلای آنان، ختم دادرسی را اعلام کرد و گفت: دادگاه رای این پرونده را تا یک هفته دیگر اعلام می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مسافرکش شیطان صفت

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، این شخص از اراذل و اوباش معروف، که برای رسیدن به اهداف پلید خود اقدام به مسافرکشی و زورگیری از خانم‌ها در محدوده غرب تهران می‌کرد. وی برای رسیدن به مقاصد شوم اش از قمه و چاقو استفاده می‌کرد. پلیس به شهروندان توصیه می‌کند؛ حتما از خودرو‌های دارای اعتبار، تاکسیرانی، تاکسی اینترنتی، خودرو و وسیلیه نقلیه که اعتباری پشتش باشد، استفاده کنند و به هیچ عنوان از خودرو‌های شخصی که قابل احراز هویت نیستند، استفاده نکنند.

واکنش‌ها به رای غیرمنطقی AFC

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
کمیته مسابقات AFC، رای غیرمنطقی میزبانی نمایندگان ایران در کشور ثالث را تصویب کرده است، اما برای نهایی شدن و اجرا این رای باید به تصویب کمیته اجرایی AFC نیز برسد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، کمیته مسابقات AFC، رای غیرمنطقی میزبانی نمایندگان ایران در کشور ثالث را تصویب کرده است، اما برای نهایی شدن و اجرا این رای باید به تصویب کمیته اجرایی AFC نیز برسد.

رایان؛ پرورش یافته نظام آموزشی کانادا / فردای فرزندان ایران چگونه خواهد بود؟!

عصر ایرانعصر ایران10 ساعت قبل
عصرایران؛ جعفر محمدی* - امروز «رایان» را بسیاری از مردم می‌شناسند؛ او ۱۳ سال دارد و فرزند «منصور پور جم»، دندانپزشک ساکن شهر بارهاون کانادا که در سانحه سرنگونی هواپیمای اوکراینی درگذشت. او فاجعه پشت فاجعه، دیوار پشت دیوار و اشتباه پشت اشتباه رو پشت سرگذاشته و در آخر قوی شده بود. انتشار ویدئوی سخنرانی رایان همزمان شده بود با نهایی شدن و نشر گزارش «U. S. News & World Report» درباره بهترین کشورهای دنیا برای رشد و تربیت فرزندان. رایان پورجم، به عنوان فرزندی که در کانادا رشد و تربیت یافته است، مهر تاییدی است بر این رتبه بندی جهانی. این حد از اعتماد به نفس و آگاهی و احساسات کنترل شده، تنها در یک جامعه و نظام آموزشی سالم شکل می‌گیرد و البته رایان، تنها یکی از میلیون‌ها تربیت یافته نظام آموزشی کاناداست.

هفت عادت روزانه که پوست را خراب می‌کند

تابناکتابناک15 ساعت قبل
سلامت پوست با رعایت نکات بهداشتی بسیار ساده به دست می‌آید تنها کافی است بدانید که پوستتان چگونه پاک‌سازی و اصلاح می‌شود. برای این کار لازم نیست کمدتان را پر از کرم‌ها و لوسیون‌های مختلف و گران‌قیمت کنید، تنها کافی است عاداتی را که روزانه انجام می‌دهید و به پوستتان آسیب می‌زنند را حذف کنید. بسیاری از ما بدون اینکه متوجه باشیم هرروز کارهایی انجام می‌دهیم که به‌تدریج به پوست ما آسیب می‌زنند. در این ویدیو ۷ مورد از این عادت مخرب پوست لیست شده‌اند.

وقتی پنتاگون دیر از خواب بیدار می‌شود!

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آمریکا پس از ۱۰ روز از حمله ایران به عین‌الاسد تازه اعلام کرده است ۱۱ نفر از سربازانش دچار ضربه ملایم مغزی شده‌اند. ضربه ملایم مغزی؛ خبری که دستمایه طنز در بسیاری از محافل خبری شد و خیلی‌ها نوشتند با این حساب چند هفته دیگر زمان می‌برد تا آمریکایی‌ها اعلام کنند ده‌ها نظامی آن‌ها بعد از حمله ایران دچار کشته‌شدگی یواش شده‌اند. اینکه در زمان حمله ایران به پایگاه عین‌الاسد که به پایتخت آمریکا در عراق معروف بوده پنتاگون خواب بوده و پنج شنبه این هفته از خواب بیدار شده و در حال آمار دادن از نظامیان آمریکایی است موجب شده است تا این موضوع در شبکه‌های آمریکا، دستمایه شود. CNN، دروغ‌گویی پنتاگون را به رخ کشیده و گزارش داده این خبر در حالی افشا می‌شود که وزارت دفاع آمریکا در زمان حمله موشکی ایران اعلام کرده بود نظامیان آمریکایی هیچ تلفاتی نداشتند و هیچ کس به طور جدی زخمی نشد. الجزیره انگلیسی نیز در گزارش جدید از اصابت دقیق موشک‌های ایرانی به این پایگاه تمجید کرده است.

طرز تهیه کمه جوش

تابناکتابناک14 ساعت قبل
طرز تهیه کمه جوش «کمه جوش» یکی از غذاهای خراسان است و گفته می‌شود ریشه آن به سبزوار …طرز تهیه قیقناخ مغزدار «قیقناخ» یا «خاگینه تبریزی» از غذاهای معروف تبریز است. طرز تهیه این این …طرز تهیه دمی بلغور دمی بلغور از غذاهای خراسان جنوبی و منتسب به شهرستان بشرویه است که پایه …طرز تهیه دمپختک دمپختک یا دم‌پختک، یک خوراک سنتی ایرانی است که پایه آن برنج است و در …طرز تهیه پلو شوشتری پلو شوشتری یکی از انواع پلوهای ایرانی است و همانگونه که از نامش مشخص …طرز تهیه دوغ محلی گازدار و آبدوغ خیار دوغ نام گونه‌ای نوشیدنی لبنی است که از ترکیب آب و ماست به دست می‌آید …. طرز تهیه یتیمچه «یتیمچه» غذایی ساده است که از سبزیجات با پایه بادمجان استفاده می‌کنند …طرز تهیه تره کباب تره کباب یکی از غذاهای سنتی مناطق کردنشین است که با مرغ تهیه می‌شود و از …طرز تهیه ترشی لیته و دلمه بادمجان ترشی لیته یا ترشی بندری یکی از انواع ترشیجات است. در این ترشی از هویج، …طرز تهیه عدس پلو عدس‌پلو یکی از انواع پلوها در آشپزی ایرانی است که برنج، عدس و نمک و روغن …طرز تهیه خورش تره خورش تره یکی از غذاهایی است که در مناطق کردنشین تهیه می‌شود و هم‌خانواده …طرز تهیه قلیه بادمجان قلیه بادمجان رو به عنوان یه غذای گیلانی میشناسند اما این غذا در نقاط …طرز تهیه زیره پلو با مرغ «زیره پلو» یک غذای سنتی کرمانی است که همانگونه که از نامش مشخص است با …طرز تهیه سه نوع ته دیگ با برنج کته ته دیگ یکی از ته دیگ به قسمتی از پلو که به ته دیگ چسبیده و برشته شده …دستور پخت خورش آلو اسفناج خورش آلو اسفناج یکی از خورش‌هایی است که به واسطه ترکیبش، برخلاف برخی …طرز تهیه تاس کباب تاس کباب یکی از غذاهای ایرانی است که به واسطه تهیه در ظرف سفالی تاس به …طرز تهیه پاکوره با سس تمبر هندی «پاکوره» یک غذایی فوری هندی و در اصل از گجرات است که به صورت گلوله‌های …طرز تهیه شامی برنج شامی یا شامی کباب یکی از غذاهایی است که در ایران، هند و افغانستان تهیه و …دستور پخت رشته پلو «رشته پلو» رشته‌پلو یکی از انواع پلوها در آشپزی ایرانی است که بیش‌تر با …

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

عفو بین‌الملل پای وزارت جنگ رژیم صهیونیستی را به دادگاه کشاند

ایسنا13 ساعت قبل

ورزش‌های همگانی در خوزستان توسعه می‌یابد

مهر2 ساعت قبل

سوال روز؛ هاشمیان در کادر فنی بعدی تیم ملی هم هست؟

فوتبالی8 ساعت قبل

تولید اسپری زیر زبانی ویتامین دی

صدا و سیما28 دقیقه قبل

رکورد تولید در مجتمع پتروشیمی پارس تا پایان سال شکسته می‌شود/ افزایش فروش داخل و خارجی محصولات پارس/ آغاز فاز ‌مطالعاتی برای افزایش تولید ۱۵۰ هزار تنی دو محصول استراتژیک

اقتصاد آنلاین6 ساعت قبل

حامیان حفتر دسترسی به پایانه‌های اصلی نفتی را مسدود کردند

صدا و سیما7 ساعت قبل

برگزاری هفدهمین جشنواره نخبگان قرآن دانش آموزی خوزستان در خرمشهر

خوزستان آنلاین5 ساعت قبل

شهریاری: تنها راه مقابله با سلطه‌گران مقاومت با پشتوانه وحدت است

ایسنا12 ساعت قبل

افشاگری خواننده مشهور از پیشنهاد نجومی ستاد روحانی

رکنا1 روز قبل

تدوین طرح سند پیشگیری و کاهش خسارات سیلاب در گیلان

ایسنا10 ساعت قبل

پربحث‌ترین خبرها


همایش تجلیل از نمونه‌های ملی بخش کشاورزی با حضور رییس جمهور

4 روز قبلایسنا1

فیلم | اولین اظهارنظر روحانی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی؛ خطای نابخشودنی بود | درخواست مهم از قوه قضاییه

4 روز قبلهمشهری1

گمانه‌زنی‌ها درباره سانحه هواپیمای اوکراینی/ احتمال «جنایت جنگالی آمریکا» به موازات خطای انسانی پدافند

5 روز قبلتسنیم1

پیکر یک تبعه اوکراینی در حادثه سقوط هواپیما شناسایی شد

5 روز قبلمهر1

حرکت زشت دو مجری زن صداوسیما +عکس

5 روز قبلفردا نیوز1

مراسم یادبود دو نفر از جان‌باختگان هواپیمای اوکراین برگزار شد

6 روز قبلایرنا1

کیمیا علیزاده از ایران خداحافظی کرد

6 روز قبلروزنو1

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

6 روز قبلپوشش خبری1

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

6 روز قبلپوشش خبری1

قادری: به تعویق انداختن اعلام خطا در ماجرای هواپیمای اوکراین اشتباه بود

6 روز قبلایسنا1