ثبت پخت کلوچه سنتی کاشان در فهرست آثار ناملموس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اصفهان امروز
  4. فرهنگ

ثبت پخت کلوچه سنتی کاشان در فهرست آثار ناملموس

اصفهان امروزخبرگزاری اصفهان امروز |

ثبت پخت کلوچه سنتی کاشان در فهرست آثار ناملموس - 1

۱۷ آذر ۱۳۹۸, ۱۳:۲۰ / کد خبر:۷۸۰۸۱ مهارت پخت کلوچه سنتی کاشان در فهرست آثار میراث فرهنگی ناملموس کشور ثبت شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشان گفت: آیین مهارت پخت کلوچه سنتی کاشان به عنوان یکی از آیین‌های میراث ناملموس با گستره و موضوع میراث فرهنگی ناملموس استان اصفهان با شماره ۱۸۵۴در فهرست میراث ناملموس به ثبت رسید.

مهران سرمدیان با بیان اینکه کلوچه کاشان یکی از سوغات مخصوص و معروف این شهرستان است و انحصارأ با شیوه‌ای خاص بوسیله قنادهای کاشان پخته میشود گفت: تاکنون ۲۹ اثر از این شهرستان در فهرست میراث ناملموس کشور به ثبت رسیده است.

در خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان | مهم ترین اخبار تفریحی و سرگرمی

شهرستان ۳۶۵ هزار نفری کاشان با برخورداری از هزار و ۷۰۰ اثر تاریخی، طبیعی و فرهنگی واجد ارزش تاریخی شناسایی شده، در فاصله ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

کشف کوسه هایی که در آب راه می‌روند

مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، دانشمندان ۴ گونه جدید کوسه کشف کرده‌اند که به شیوه عجیبی در آب حرکت می‌کنند. محققان متوجه شده‌اند این آبزیان با استفاده از باله هایشان کف دریا راه می‌روند. کوسه‌ها به ندرت در آب چنین حرکتی از خود نشان می‌دهند. این ۴ گونه کوسه جدید، در آب‌های بین اندونزی و استرالیا کشف شده‌اند. پژوهشگران معتقدند کوسه‌های تازه کشف شده، مدت‌ها پیش از همتایان خود جدا شده‌ و به گونه‌های جدیدی تبدیل شده‌اند.

آموزش قدیمی‌ترین غذای حاضری تهرانی

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل

(ویدئو) آموزش بستن زنجیر چرخ

فراروفرارو23 ساعت قبل
نحوه بستن زنجیر چرخزنجیر چرخ یکی از ملزومات سفر در جاده‌های برفگیر زمستانی است. پیشنهاد ما به شما این است که اگر اهل مسافرت هستید از همین حالاتا پایان زمستان زنجیر چرخ خود را در صندوق عقب ماشین قرار بدهید. با این حال برای بستن زنجیر چرخ ابتدا باید وضع ظاهری زنجیر چرخ را کنترل کرده و پیچ خوردگی‌های آن را باز کنید. ۱- زنجیر چرخ را همیشه تمیز و در جای خشک در صندوق عقب خودرو نگهداری کنید، اگر خودروی شما تک دیفرانسیل (جلو یا عقب) است دو زنجیر چرخ برای خودرو کافیست که برای دیفرانسیل جلو به چرخ‌های جلو می‌بندیم و برای خودرو‌های دیفرانسیل عقب به دو چرخ عقب؛ اگر خودروی شما دیفرانسیل جلو و عقب است بهتر است هر چهار چرخ را مجهز به زنجیر کنید. ۲- زنجیر چرخ را بر روی زمین طوری پهن کنید تا خار‌های زنجیر به سمت زمین و سطح صاف زنجیر با لاستیک در تماس باشد، سپس خودرو را به وسط آن هدایت کنید.

ماجرای تنبیه دانش آموز در مدرسه رونقی فهرج!

رکنارکنا19 ساعت قبل
به گزارش رکنا، اسماعیلی مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد گفت: در سایت‌های خبری و فضای مجازی مطلبی تحت عنوان ضرب و شتم دانش آموز پایه دوم ابتدایی دبستان رونقی فهرج به دست معلم وی منتشر شد که بلافاصله با حساسیت کامل, تیمی از کارشناسان این اداره مسئول پیگیری مساله شدند. او ادامه داد: پس از بررسی تیم کارشناسی مشخص شد که این خبر کذب است و به دلیل مشکلات شخصی والدین یکی از دانش آموزان با مدیر مدرسه، این خبر را در خبرگزاری‌ها و فضای مجازی منتشر کردند. مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد بیان کرد: بخشنامه‌های متعددی در خصوص ممنوعیت تنبیه بدنی در آموزش و پرورش صادر شده و کلاس‌های آموزشی هم برای آموزگاران و مدیران در خصوص تبیین این بخشنامه‌ها برگزار شده است. اسماعیلی درخواست کرد: خبرگزاری‌ها قبل از انتشار این گونه اخبار صحت آن را از روابط عمومی آموزش و پرورش استعلام کنند. او اظهار داشت: والدین دانش آموزان در صورت مشاهده هر گونه موارد تنبیه بدنی موارد را به صورت حضوری و از طریق سایت شکایات طرح کنند تا سریعا رسیدگی شود.

نانو ذرات هیبریدی کربنی

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
گزارش اختصاصینانو ذرات هیبریدی کربنینانو ذرات هیبریدی کربنی، موادی هستند که در دارو رسانی، کاتالیست‌ها و حوزه‌هایی که ذخیره انرژی در آن مطرح است کاربرد دارند؛ محققان دانشگاه امیرکبیر برای تجاری سازی این محصول گامی مهم برداشته‌اند.

فیلم | سردترین تهران یک دهه گذشته‌ را جمعه خواهیم داشت

همشهریهمشهری1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر