فرصتی برای مطرح شدن یا انتخاب؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آناج
  4. سیاسی
فرصتی برای مطرح شدن یا انتخاب؟

فرصتی برای مطرح شدن یا انتخاب؟

آناجخبرگزاری آناج |
تبریز از دیرباز آبستن حوادث بوده و هست. چه افرادی که در دوره‌های قبل با وجود احتمال پیروزی بالا به حریفان گمنام خود باخته‌اند و چه آنهایی که در اوج گمنامی توانسته‌اند به مجلس راه یابند!

گروه سیاسی آناج/ امیرحسین آرزومند؛ پس از مدت‌ها چشم انتظاری، زمان ثبت نام داوطلبین نمایندگی انتخابات مجلس شورای اسلامی شروع و پس از ۷ روز به پایان رسید و در این مدت، همه‌ی آنهایی که از یکی دو سال گذشته، اندیشیده و در خود توان کاندیداتوری را دیده بودند وارد گود انتخابات شدند.

شاید ثبت نام در روزهای گذشته اولین قدم برای ورود به مسابقه نفس گیر انتخابات و نشستن بر روی صندلی‌های سبز بهارستان باشد، اما هستند کسانی که در این مرحله از احساس تکلیف خود چشم پوشیده و به دنبال زندگی روزمره خود می‌روند.

دسته‌ای دیگر در این بین چشم به نظر شورای نگهبان دارند و منتظرند تا ببینند که نظر این شورای برای تایید یا رد صلاحیت‌شان چه خواهد بود. احتمالا برخی از داوطلبین با همین تایید صلاحیت از احساس تکلیف خود چشم ببندند چراکه این تایید در نگاه افراد دور و برشان به معنای تایید همه جانبه است!

اما برخی دیگر منتظرند پس از تایید شدن صلاحیتشان، در موعد تبلیغات خوش بدرخشند و در مهلت قانونی تبلیغات با هزینه‌های گزاف، تصویر و سخنان خود را در کوچه و خیابان یا فضای مجازی منتشر کنند. بی شک بسیاری از این افراد از ابتدا به خوبی می‌دانند که میزان اقبال عمومی به آنها تا چه اندازه است و نتیجه چه خواهد شد، لیکن معروف شدن و بر سر زبان‌ها افتادن شاید تنها سود این تایید و تبلیغات برای سال‌های دور باشد!

دسته اصلی و مهم داوطلبین، مربوط به کسانی است که از قبل به رقایت در انتخابات چشم دوخته و در فکر پیروزی هستند. این افراد که به چهره‌های سرشناس شهر و استان تقسیم می‌شوند، از مدت‌ها قبل به صورت چراغ خاموش در تدارک انتخابات بودند و از روز ثبت نام به این سو، فعالیتشان پر رنگ‌تر شده است.

خبری: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

تبریز از دیرباز آبستن حوادث بوده و هست. چه افرادی که در دوره‌های قبل با وجود گمانه زنی‌های فراوان و احتمال پیروزی بالا، در دور دوم به حریفان گمنام خود باخته‌اند و چه آنهایی که در اوج گمنامی و به واسطه حمایت‌ برخی اشخاص یا قرارگرفتن در لیست توانسته‌اند مچ حریفان را زمین زده و بر صندلی‌های سبز رنگ بنشینند.

اما یه گفته بسیاری از کارشناسان وضعیت انتخابات مجلس در دور یازدهم با بقیه ادوار به کلی متفاوت است. افول مجلس یازدهم، وضعیت نامناسب معیشتی و اقتصادی مردم، در کنار بسیاری از حوادث تلخ گذشته، موجب شده است که برخی از نمایندگان فعلی برای کاندیداتوری مجدد اصلا ثبت نام نکنند و افراد دیگر نیز با شک و تردید به تمدید انتخابشان امیدوار باشند.

با وجود همه گیر بودن این موضوع در کل کشور، تبریز و سیاست ورزی در این شهر ابتکارات، مرسومات و بیم و امیدهای خود را دارد. در طبقه بندی آنهایی که میتوانند ۶ صندلی مجلس از تبریز را به خود اختصاص دهند در روزهای آتی بیشتر خواهیم دید و خواند اما لااقل این را باید دانست که رقابت اصلی در صورت تایید صلاحیت میان حداکثر ۲۰ نفر خواهد بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ویدئو / بازار اقلام پیشگیری از کرونا؛ تقاضای زیاد، قیمت بالا، دسترسی کم

ایسناایسنا1 روز قبل
شش روز از اعلام اولین آمارها درباره ابتلای چندین نفر به ویروس کرونا در ایران می‌گذرد. مدت زیادی از این خبر نگذشته بود که از گوشه و کنار خبرهایی درباره کمبود اقلام بهداشتی مورد نیاز مانند محلول‌های ضدعفونی‌کننده و ماسک شنیده شد. با هجوم مردم برای خرید و سودجویی محتکران و دلالان، قیمت این اقلام به شدت افزایش یافته است و اغلب در دسترس نیستند. خبرنگار: سارا سبزی/ تصویربردار: امیرحسین شهسواری، محمد جلایی/ تدوینگر: امیرحسین شهسواری

فیلم | واکنش معاون وزیر بهداشت به آمار کرونایی نماینده قم | یک چهارم آمارش درست باشد استعفا می‌دهم

همشهریهمشهری1 روز قبل
معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اگر تعداد کشته شدگان قم، نصف یا یک چهارم عدد اعلام شده نماینده قم باشد، من استعفا می‌دهم. دریافت ۲ MB کد خبر ۴۸۶۵۳۵

فیلم | جزئیات جلسه مجلس با وزیر بهداشت درباره کرونا

همشهریهمشهری1 روز قبل
توضیحات سخنگوی هیات رئیسه مجلس از جلسه غیر علنی با وزیر بهداشت: به گفته وزیر بهداشت در کل کشور تقریبا ۴۷ نفر به کرونا مبتلا شدند و متاسفانه ۱۲ نفر تا امروز بر اثر این بیماری فوت کردند. دریافت ۴ MB کد خبر ۴۸۶۴۷۳

سرعت رشد جهانی شیوع کرونا

ایمناایمنا1 روز قبل
سرعت انتشار و فراگیر شدن ویروس کرونا به قدری زیاد است که بسیاری از کشورهای جهان را تا به حال درگیر کرده است. نمودار سرعت شیوع بیماری کرونا در جهان را می‌توانید در ویدئو زیر ببینید.

فیلم | توضیحات سخنگوی وزارت خارجه درباره مسدود شدن مرزهای ایران

همشهریهمشهری1 روز قبل

ببینید | کرونا به شهر وان ترکیه رسید

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران تنها رویداد تخصصی حوزه گردشگری داخلی است که در تقویم سازمان جهانی گردشگری (WTO) به ثبت رسیده و با حمایت و حضور وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور و شرکت‌ها و نهادهای مرتبط از تاریخ ۲۳ الی ۲۶ بهمن ۹۸ با هدف ارائه‌ی دستاوردها و آشنایی با توان و نوآوری‌ فعالان صنعت گردشگری کشور و ظرفیت‌ها و زمینه‌های مختلف سفر برای گردشگران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.

نظرها

اخبار بیشتر