مردم حضور نامشروع استکبار در خلیج فارس و دریای عمان را نمی‌پذیرند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. حوادث
مردم حضور نامشروع استکبار در خلیج فارس و دریای عمان را نمی‌پذیرند

مردم حضور نامشروع استکبار در خلیج فارس و دریای عمان را نمی‌پذیرند

ایسناخبرگزاری ایسنا |
فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه مردم حضور نامشروع استکبار در منطقه خلیج فارس و دریای عمان را نمی پذیرند، گفت: در آینده نزدیک، نشستی با آژانس دریایی کشور پاکستان خواهیم داشت که بر مدیریت مشترک دو جانبه در حوزه دریا تأکید خواهد شد.

به گزارش ایسنا سردار قاسم رضایی در دیدار با علی بن سیف المقبالی - فرمانده گارد ساحلی کشور عمان - در تهران که به منظور تحکیم روابط مرزی با کشورهای همسایه حوزه خلیج فارس و دریای عمان برگزار شد، با اظهار خوشحالی از دیدار با این هیات گفت: ما با ۱۵ کشور همسایه هستیم و یکی از آن کشورها، عمان است. خوشبختانه روابط ایران با کشور عمان در سطح خوبی قرار دارد و ۶۷۱ کیلومتر مرز مشترک با این کشور مرز مودت و دوستی است.

وی ادامه داد: در چند سال اخیر تهدیدات در حوزه مرزهای دو کشور محدود شده است و خوشبختانه هیچ گونه ناامنی در مرزهای مشترک نداریم.

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان وظایف نیروی انتظامی در جمهوری اسلامی ایران اظهارکرد: بخشی از کارهای اجرایی بر عهده نیروی انتظامی است که بخشی پلیسی و بخشی نظامی و دفاعی است. نیروی انتظامی تحت هدایت فرماندهی معظم کل قوا، مسئولیت حراست از فرودگاه‌ها و شهرها، جاده‌ها و مرزها را برعهده دارد.

رضایی تصریح کرد: مرزبانی در ایران متفاوت‌تر از سایر کشورهاست، به جهت اینکه با تهدیداتی مثل قاچاق مواد مواد مخدر رو به رو است ما به نیابت از کل منطقه از جمله کشور شما در مقابل قاچاق و ترانزیت مواد مخدر ایستادگی می‌کنیم.

وی با اشاره به کشفیات انواع مواد مخدر در هشت ماه گذشته اظهارکرد: طی هشت ماه گذشته نسبت به سال قبل بیش از ۵۰ درصد کشفیات مواد مخدر داشتیم که قریب به ۶۴ تن رسیده است.

رضایی با بیان اینکه آمریکا تولید مواد مخدر را از ۲۰ سال گذشته به ۵۰ برابر در افغانستان افزایش داده است، گفت: در حوزه چابهار، کشفیات مواد مخدر داشتیم که این موضوع مهم را باید به گوش امت بزرگ عمان برسانید که ایران در مقابل مواد افیونی با قدرت ایستاده است.

فرمانده مرزبانی ناجا با تأکید بر اینکه امنیت منطقه باید توسط کشورهای منطقه تأمین شود، اظهارکرد: در طول تاریخ روابط ملت‌های منطقه بسیار عالی است و تجار و صیادان ارتباطات قوی و تاریخی داشتند که استمرار این موضوع، خواست ملت‌های منطقه است که باید همراه با امنیت و آرامش باشد.

وی تأکید کرد: در دیداری که با تجار کشورهای مختلف در جنوب ایران داشتم، دغدغه آن‌ها حفظ آرامش منطقه بود و اعلام کردند حضور نامشروع ناوگان کشورهای استکباری را که امنیت منطقه را مختل می‌کند، نمی‌پسندند.

رضایی مرزبانی را مسئول استیفای حقوق مرزنشینان دانست و تصریح کرد: مرزبانی در هر کشور جایگاه حقوقی دارد و بایستی علاوه بر حراست و حفاظت از کیان از حقوق مرزنشینان نیز دفاع کند و آرامش را برای آن‌ها به ارمغان بیاورد و در محافل سیاسی و سازمان ملل آن را پیگیری کند.

خبری: اخبار حوادث واقعی

فرمانده مرزبانی ناجا به فتنه موادمخدر و مسیر انتقالش از خشکی به دریا اشاره کرد و گفت: با توجه به کنترل مرزهای خشکی ایران، مسیر انتقال مواد افیونی از خشکی به سمت دریا انتقال پیدا کرده که ضرورت دارد نشست‌های مشترکی بین ایران، قطر، عمان و امارات برگزار و این موضوع مدیریت شود.

وی افزود: در آینده نزدیک سفری به کشور پاکستان خواهیم داشت و نشستی با آژانس دریایی این کشور داریم که یکی از موضوعات مطروحه، مدیریت مشترک دوجانبه در حوزه دریا است.

سردار رضایی با بیان اینکه آمادگی داریم نشست سه جانبه با حضور ایران، عمان و پاکستان برگزار کنیم، تصریح کرد: این نشست می‌تواند تعاملات ما را تعریف و خیلی از اتفاقات در دریا را مدیریت و از جرایم پیشگیری کند.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به ارتباط و تعاملات مطلوب مرزبانان دو کشور گفت: ارتباطات به شکل مطلوبی برقرار است و از این موضوع خرسندیم. تجربه نشان می‌دهد روابط دوستانه، آرام بخش منطقه بوده است و می‌تواند مودت و دوستی را ارتقاء دهد.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه تعاملات، هیچ محدودیتی با کشور دوست و همسایه عمان نداریم و آرزوی امنیت و آرامش را برای کشور و امت عمان داریم.

علی‌بن‌سیف المقبالی - فرمانده گارد ساحلی کشور عمان - نیز در این دیدار با اظهار خرسندی از دیدار با فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، گفت: من با کمیته اقتصادی کشور عمان به عنوان نماینده کل پلیس عمان به ایران سفر کرده‌ام.

وی افزود: گارد ساحلی جزئی از ساختار پلیس عمان است که شامل گمرکات، روادید، گذرنامه، مواد مخدر، یگان ویژه، امنیت اماکن و فرودگاه‌ها و موارد امنیتی و تابع پادشاه عمان است. گارد ساحلی جزئی از پلیس و کمیته‌های سیاسی و نظامی است.

فرمانده گارد ساحلی کشور عمان با بیان اینکه آمادگی داریم میزبان شما در عمان باشیم، گفت: از اقدامات ایران در امر مبارزه با موادمخدر مطلع هستیم و می‌دانیم بخش عمده از قاچاق مواد مخدر توسط جمهوری اسلامی ایران کشف می‌شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، المقبالی با اشاره به نشست سه جانبه ایران، پاکستان و عمان خاطرنشان کرد: ما علاقه زیادی به برگزاری این نشست داریم و امیدواریم این امور روز به روز قوی‌تر شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تصادف مرگبار پراید و کامیون در بوشهر

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین15 ساعت قبل

وضعیت «بشاگرد» پس از ۹ روز همچنان بحرانی است +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام حسین مختاری، امام جمعه شهرستان بشاگرد عصر امروز اظهار داشت: وضعیت بشاگرد پس از گذشت ۹ روز از سیل اخیر همچنان بحرانی است. بیشتر بخوانید: اوضاع روستاهای سیل زده بشاگرد بحرانی استوی افزود: هنوز جاده ارتباطی بیش از ۵۶ روستا مسدود است، وضعیت برق برخی از روستاهای گافر پایین، فراهک و کروچ کلن همچنان طبق معمول وصل نیست. امام جمعه شهرستان بشاگرد گفت: هر کجا برق نباشد ارتباط تلفنی هم تحت تأثیر قرار می‌گیرد که نیاز است اداره برق در این خصوص تمهیدات بیشتری را اتخاذ کند. امام جمعه بشاگرد یادآور شد: به هنگام بارندگی راه ارتباطی هر ١٨٠ روستای بشاگرد با مرکز شهرستان قطع می‌شود که نیازمند برنامه‌ریزی و تمهیدات اساسی در این خصوص است. خطیب جمعه شهرستان بشاگرد عنوان داشت: دلیل اصلی مسدود بودن راه روستاهای سیل‌زده، عدم فروکش شدن آب رودخانه جگین و باتلاقی بودن راه‌هاست.

فرو نشست آب در زاهدان (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

خسارت‌های شدید به روستاییان سیل‌زده سیستان و بلوچستان (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

پاسخی به حاشیه سازی‌های اخیر اردکانیان: برنامه رییس مجلس، بازدید از مناطق سیل زده بود/ ما از فرصت حضور ایشان در استان برای افتتاح طرح آبرسانی استفاده کردیم

الفالف19 ساعت قبل
گروه اقتصادی الف، ۲۹ دی ۱۳۹۸، ۱۱:۴۵ ۳۹۸۱۰۲۹۰۸۷به گزارش الف، وزیر نیرو به حاشیه سازی در فضای مجازی درباره افتتاح طرح آبرسانی توسط رییس مجلس در سیستان و بلوچستان پاسخ داد. فیلم را ببینیدگفتنی است د کتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی (۲۳ دی ماه) در پی بارندگی شدید در استان سیستان و بلوچستان و برخی نقاط دیگر در جنوب شرقی کشور که به آب‌گرفتگی مشکل‌ساز برای مردم و در مواردی ویرانگر و خسارت‌بار انجامید، عازم سیستان و بلوچستان شد. رییس قوه مقننه در بدو ورود مورد استقبال رسمى استاندار و مقامات استان قرار گرفت و جمع خبرنگاران هدف از سفر خود به این استان را وقوع سیل اخیر در این استان عنوان کرد. دکتر لاریجانی ادامه داد: با توجه به گزارش‌های واصله از استان درباره سیل اخیر، مجموع نیازهای فوری استان و سایر نیازهای استان در زمینه زیرساخت‌ها از جمله ساخت راه آهن، بزرگراه‌ها و همچنین ایجاد اشتغال از دیگر اولویت‌های این سفر است. وی بازسازی منازل، تعمیر و نوسازی زیرساخت‌ها را اولویت اصلی در این شرایط برشمرد و تاکید کرد: خسارات وارده ناشی از سیل اخیر در حوزه کشاورزی نیز نیازمند برآورد و رسیدگی است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
معاون سازمان امداد و نجات هلال احمر: اولویت ما لکه گیری و توزیع بسته‌های غذایی یک ماهه است. به گزارش خبرگزاری صداوسیما معاون سازمان امداد ونجات هلال احمر در برنامه تیتر امشب شبکه خبر افزود: ۱۵۰ تیم به استعداد ۱۶۰ نفر در استان سیستان و بلوچستان و ۶۵ تیم هم از استان‌های معین برای امدادرسانی بکارگیری شده‌اند. رئیس مرکز خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی هم گفت: با سامانه فعلی در دو سه روز آینده بارش خاصی در مناطق سیلزده نخواهیم داشت. وی گفت: الان تلاش می‌کنیم راه‌ها را با امکانات موجود ایمن سازی و برای تردد مقاوم و ایمن کنیم. وی با اشاره به بازدید رئیس جمهور و رئیس مجلس از مناطق سیلزده گفت: امیدواریم با دستورات و قول‌های رئیس جمهور و رئیس مجلس، علاوه بر رفع مشکلات سیل اخیر، جهشی در شرایط کلی استان نیز رخ دهد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

سازمان ملل حمله موشکی به یک اردوگاه نظامی در یمن را محکوم کرد

مهر5 دقیقه قبل

تازه‌ترین اخبار از فعالیت صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران

ایسنا5 دقیقه قبل

تحلیل قرآن درباره نتایج مذاکره و پذیرش خواسته‌های دشمن با امید حل مشکلات

فارس9 دقیقه قبل

مداح مشهور خواستار شد: انتقام سخت شامل داخل کشور هم بشود | واکنش به کناره‌گیری برخی هنرمندان؛ به درک!

همشهری13 دقیقه قبل

جولان مافیای دستفروشی در مترو تهران / دستفروشان فقط زنده‌اند

رکنا13 دقیقه قبل

سناریوهای وحشتناک شوهربرای قتل همسر +عکس

فردا نیوز13 دقیقه قبل

اگر اروپا بخواهد مسیر مقابله با ایران را طی کنند در همکاری‌ با آژانس انرژی اتمی تجدیدنظر می‌کنیم

میزان‌آنلاین13 دقیقه قبل