عدم همراهی و همدلی میان مسئولان از مهم‌ترین مشکلات دزفول است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سیاسی
عدم همراهی و همدلی میان مسئولان از مهم‌ترین مشکلات دزفول است

عدم همراهی و همدلی میان مسئولان از مهم‌ترین مشکلات دزفول است

مهرخبرگزاری مهر |
دزفول- امام جمعه دزفول گفت: یکی از مهم‌ترین مشکلات دزفول عدم همراهی و همدلی مناسب میان مسئولان است که می تواند مانع توسعه شهرستان شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی پیش از ظهر امروز یکشنبه در دیدار با جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های مختلف شهرستان که به مناسبت روز دانشجو در نهاد امامت جمعه برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلات دزفول نبود همراهی و همدلی مناسب در بین مسئولان است.

وی با اشاره به برخی ماجراهای اختلاف آمیز در بین مسئولان شهرستان طی روزهای اخیر، افزود: مدیران باید فارغ از هر گونه اختلاف نظر در هر زمینه‌ای، در راستای رفع مشکلات و دغدغه‌های مردم و توسعه شهرستان با یکدیگر همکاری و همدلی داشته باشند؛ چرا که اگر طرح و ایده‌های زیادی نیز برای توسعه شهرستان وجود داشته باشد اما همدلی در بین مسئولان مشاهده نشود، این طرح‌ها به سرانجام نخواهد رسید.

امام جمعه دزفول عنوان کرد: یک جریان سیاسی در دزفول وجود دارد که هیچ چیزی را که همسو و همراهش نباشد بر نمی‌تابد و عده‌ای نیز در شهرستان صرفا به دنبال مصادره کردن اقدامات و پروژه‌ها به نام خود هستند؛ البته ما نیز بنا نداریم با این افراد در مسیر مصادره کردن طرح‌ها و برنامه‌ها مسابقه بگذاریم.

حجت الاسلام قاضی دزفولی با اشاره به مشکلات شهرستان به ویژه در زمینهٔ اقتصادی، گفت: دزفول قطب کشاورزی است اما افرادی که صرفا به دنبال مصادره کردن پروژه‌ها هستند بگویند که چرا تاکنون هیچ کاری برای رفع مشکلات کشاورزان شهرستان انجام نداده‌اند و یا اینکه چرا با وجود برخی وعده‌ها و شعارها، وضعیت شهرستان در زمینهٔ تولید و اشتغال نامناسب است.

بیان شاخص‌های نماینده اصلح

وی با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: اگر مردم شهرستان و به ویژه جوانان و دانشجویان می‌خواهند در این عرصه بصیرتمند عمل کنند، باید نسبت و رابطه کاندیداها با نظام و انقلاب را بررسی کنند؛ باید ریشه و اصالت شخصیتی فرد مورد واکاوی قرار بگیرد و دید آیا فرد مورد نظر و خانواده وی شهید، جانباز و یا آزاده با انقلاب تقدیم کرده است یا خیر، لذا این ملاک‌ها باید مورد توجه قرار بگیرد.

امام جمعه دزفول در خصوص پرسش برخی دانشجویان مبنی بر شایعه حمایت وی از یک کاندیدای خاص در انتخابات مجلس، اظهار کرد: بنده برای انتخاب نماینده مجلس یکسری اصول و چارچوب دارم و از سویی به هیچ عنوان جایگاه ارزشمند و مقدس امام جمعه را برای کسی خرج نمی‌کنم، بنده خط سیاسی باز نیستم و از هیچ شخص و جناحی برای انتخابات حمایت نخواهم کرد اما در خطبه‌های نماز جمعه به صراحت و با دقت شاخص‌ها و معیارها را بیان خواهم کرد به‌گونه‌ای که هر فردی با کوچک‌ترین درک سیاسی نیز بتواند مصداق این معیارها را از میان کاندیداها تشخیص دهد.

حجت الاسلام قاضی دزفولی ادامه داد: انتخابات شهرستان باید به گونه‌ای باشد که در آن همه سلایق حضور داشته باشند، سپس نماینده‌های طیف‌ها و قشرهای مختلف با یکدیگر به اجماع برسند و رقابت بین سه یا چهار نفر که نماینده تمام اقشار مردم باشند ایجاد شود؛ اینکه آقای ایکس قلان یا فلان نماینده شود برای من اولویت نیست بلکه حضور حداکثری مردم اولویت اول من در انتخابات است؛ سپس هر فردی که توانست از فیلتر شورای نگهبان عبور کند و مردم نیز وی را انتخاب کنند از دید و نظر من نماینده قانونی است.

وی یادآور شد: من امام جمعه تمام شهر هستم و تا جایی که وصله بدی چسبیده نشود به دنبال جذب حداکثری هستم و حتی میان کسانی که با انقلاب دشمنی دارند نیز نقش مصلحانه بازی خواهم کرد تا شاید از دشمنی دشمنان نیز کاسته شود.

حجت الاسلام قاضی دزفولی با تأکید بر اینکه من یک تار موی جوان انقلابی را به صد سیاست باز منافق صفت نمی‌دهم، گفت: اما اگر بتوانم کسی را که در دامان دشمن غلتیده به سمت‌وسوی درست و همسو با نظام بکشانم به گونه‌ای که از اصول و اعتقادی که دارم تنزل نکنم، قطعا دریغ نخواهم کرد.

در سایت خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

وی با تأکید بر اینکه جز در چارچوب مصالح نظام، انقلاب و دین با هیچ‌کس عقد اخوت نخواهیم بست، افزود: هر مسئولی ذره‌ای از این مسائل دوری کند، دوستی خود را با وی تمام خواهیم کرد؛ چراکه ما برای نظام و انقلاب هزینه زیادی کرده‌ایم؛ بنابراین هرگز کاری انجام نخواهم داد تا پشتوانه عظیم خانواده مرحوم آیت الله قاضی از بین برود.

امام جمعه دزفول اضافه کرد: در این بین اگر فردی که خطا و اشتباه کرده به اشتباه خود اعتراف کرده و درصدد جبران آن برآید دلیلی برای دشمنی با وی نخواهیم داشت که هدف من مطالبه‌گری و رفع مشکلات مردم است، من از پشت پرده‌های تمام مسائل شهرستان با خبر هستم اما بلوا کردن و ایجاد تشنج هنر نیست؛ چراکه باید در راستای اصول و چارچوب و در جهت آرامش و مصالح شهرستان حرکت کنیم.

لزوم افزایش توجه دولت به اشتغال

حجت الاسلام قاضی دزفولی در ادامه با بیان اینکه به عقیده رهبری در حال حاضر مهم‌ترین مشکل کشور، بیکاری، اشتغال و اقتصاد است، گفت: جای تأسف دارد برخی مسئولان خواسته یا ناخواسته خلاف جهت تأکیدات رهبری عمل می‌کنند؛ شغل ضامن امنیت است و اگر دولت به این مهم توجه بیشتری کند ضد انقلاب دیگر نمی‌تواند بر روی مشکلات مردم موج سواری کند.

وی با تأکید بر لزوم ایجاد امید و انگیزه در جامعه به ویژه جوانان از سوی مدیران شهرستان، بیان کرد: این مهم مورد تأکید مقام معظم رهبری نیز است که باید در راستای تحقق آن، تلاش و کوشش زیادی صورت بگیرد و مسئولان باید به دنبال رفع مشکلات مردم و شهرستان باشند؛ در حالی که نیروی انتظامی شهرستان در بحث گشت امنیت با مشکل کمبود هزینه برای بنزین مواجه است و جوانان ما با مدارک دانشگاهی به دنبال شغل هستند، برخی مسئولان شهرستان اقدام به تغییر دکوراسیون محل کار خود با هزینه چند میلیون تومانی می‌کنند که این اقدامات با صلاح نیست و موجب ناامیدی و دلسرد شدن مردم و جوانان می‌شود.

امام جمعه دزفول همچنین با بیان شرح وظایف امام جمعه و برخی اقدامات و فعالیت‌های نهاد امام جمعه و ستاد نماز جمعه شهرستان خطاب به مطالبه برخی دانشجویان مبنی بر حضور کمرنگ وی در جمع دانشجویان و دانشگاه‌های شهرستان، گفت: برخی‌ها حضور من در فضای دانشگاهی را بر نمی‌تابند اما معتقد هستم خودم نیز نسبت به دانشگاه‌ها کم‌کاری کرده‌ام و لازم است شورای دانشجویی توسط دانشجویان شهرستان تشکیل شود و من نیز علاوه بر حضور در جلسات این شورا و حمایت از آن، در حد توان نیز نسبت به عملی کردن ایده‌ها و رفع دغدغه‌های دانشجویان تلاش خواهم کرد.

حجت الاسلام قاضی دزفولی از دانشجویان خواست تحت تأثیر جوسازی‌ها قرار نگیرند و برای دست یافتن به حقیقت به دنبال تجزیه‌وتحلیل وضعیت و مسائل باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، ارائه تسهیلات به دانشجویان، استفاده از ظرفیت دانشجویان در مسیر توسعه شهرستان، توجه به اشتغال دانشجویان، نام‌گذاری یک بوستان یا خیابان به نام دانشجو، تبدیل شدن روز دانشجو صرفا به یک جشن و عدم مشاهده استکبار ستیزی در برنامه‌های مخصوص این روز، ناهنجاری‌های صورت گرفته در باغ ویلاها و سواحل شهرستان، عدم حضور امام جمعه در محافل دانشجویی و دانشگاه‌ها، مبارزه با بی‌حجابی و بدحجابی و تبدیل شدن نماز جمعه به مرکز مطالبه‌گری، از جمله مطالبات و دغدغه‌هایی بود که توسط برخی دانشجویان حاضر در این نشست مطرح شد.

امام جمعه دزفول نیز در راستای رفع و یا تحقق این مطالبات و دغدغه‌ها قول مساعدت داد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اهمیت بالای انتخابات

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، نبض انتخابات در اقصی نقاط کشور از شورای نگهبان و ستاد انتخابات کشور تا دانشگاه، مدارس و.. به سرعت می‌تپد. بطور حتم اگر در جامعه‌ای نمایندگان مجلس آن درست انتخاب شوند آن جامعه رو به پیشرفت می‌رود و اگر اشتباه انتخاب شوند آن جامعه دچار مشکل می‌شود.

اعلام آزادی سفر صهیونیست‌ها به عربستان سعودی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
عربستان سعودی روابط دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی ندارد و به جز ایام حج، به اتباع اسرائیلی اجازه سفر به این کشور را نمی‌دهد. اعلام این خبر به منزله تغییری مهم در اعلام رسمی روابط اسرائیل و عربستان سعودی است. حال شهروندان اسرائیلی می‌توانند با دعوتنامه رسمی از سوی سعودی‌ها برای زیارت و یا مقاصد تجاری و کسب و کار به عربستان سعودی سفر کنند. وزارت کشور رژیم صهیونیستی اعلام کرد که اسرائیلی‌ها می‌توانند به دنبال فرصت‌های سرمایه گذاری در عربستان سعودی باشند و با دریافت دعوتنامه و روادید به آنها اجازه خروج از اسرائیل داده خواهد شد. از خبرهای درز کرده اینطور مشخص شده است که همه شواهد و قرائن حاکی از اعلام رسمی طرح صلح ترامپ است که همه خطوط قرمز فلسطینی‌ها را نادیده گرفته است.

طرح شفاف‌سازی هزینه‌های انتخاباتی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، طرح شفاف‌سازی هزینه‌های انتخاباتی در دستور کار امروز مجلس شورای اسلامی بود. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
پیام خوزستان - اهواز - فرمانده انتظامی اهواز گفت: کلیپ منتشر شده در فضای مجازی که قتل یک شهروند را در حادثه تیراندازی به یک خودرو سواری در اهواز نشان می‌دهد، متعلق به هفته گذشته بوده و پیگیری برای دستگیری عاملان این حادثه ادامه دارد. سرهنگ محسن دالوند شامگاه یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به کلیپ منتشر شده در فضای مجازی در خصوص تیراندازی منجر به قتل بیان کرد: فیلم منتشر شده در این ارتباط مربوط به ۳۰ دی امسال است که در یکی از مناطق شهرستان اهواز، درپی اختلاف قبلی رخ داده است. فرمانده انتظامی اهواز ادامه داد: قاتل شناسایی شده و تلاش برای دستگیری وی و همچنین کشف سلاح به کار رفته در قتل ادامه دارد. به تازگی کلیپی در فضای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد فردی بر اثر شلیک چندین گلوله به خودروی سواری پرایدش در یکی از مناطق شهرستان اهواز توسط افراد ناشناس بود به قتل رسیده بود. برچسب‌هانزاع خیابانی ایذه انتظامی اهواز

امیر سابق قطر چه می‌کند؟ (+عکس)

8+
عصر ایرانعصر ایران12 ساعت قبل
قدس آنلاینقدس آنلاین14 ساعت قبل
در یادداشت پیشین از آشفتگی رسانه‌های مملکت و تأثیرات مخرب آن بر تمام شئون زندگی انسان ایرانی گفتم. جمعه گذشته رسانه‌ها خبر از احضار سفیر کشورمان در «کویت» دادند. اقدس آنلاین: در یادداشت پیشین از آشفتگی رسانه‌های مملکت و تأثیرات مخرب آن بر تمام شئون زندگی انسان ایرانی گفتم. جمعه گذشته رسانه‌ها خبر از احضار سفیر کشورمان در «کویت» دادند. با این مقدمات به نظر می‌رسد به احتمال فراوان مرجع اعلام خبر مستندات لازم را داشته وگرنه چنین ریسکی را مرتکب نمی‌شد.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پیام رئیس فدراسیون هندبال پس از ششمی تیم ملی در آسیا

مهر1 روز قبل

آنچه باید درباره «فیبروم‌های رحمی» بدانید

سلامت نیوز12 ساعت قبل

درخواست مهناز افشار از قوه قضائیه +عکس

اقتصاد آنلاین1 روز قبل

طوفان استرالیا ۵۱۴میلیون دلار به بیمه‎‌گران خسارت زد

اقتصاد آنلاین1 روز قبل

ترابی: بازیکنان پرسپولیس شاکی و ناراحت هستند

ایسنا1 روز قبل

آتش‌ زدن کتاب یک رفتار جاهلانه است/ در تاریخ اسلام کتاب‌سوزی را به مغول‌ها نسبت داده‌ایم/ اهل علم و دانش باید با آتش زدن کتاب به مخالفت و استنکار برخیزند/ اسلام محدودیتی برای فراگیری علم قائل نیست/ کسی این کتاب‌سوزی را به اسلام و روحانیت نسبت نمی‌دهد/ باید از این کار خود توبه و عذرخواهی کنند

اعتمادآنلاین11 ساعت قبل

اعلام اسامی داوران و ناظران لیگ برتر بسکتبال مردان

ایلنا9 ساعت قبل

کلنگ ۴۰۰۰ واحد مسکونی طرح «اقدام ملی» در قم بر زمین زده شد

ایسنا1 روز قبل

درخشش ورزشکاران چهارمحالی در رقابت‌های کاراته کشور

مهر1 روز قبل

آماده‌سازی حریفان قطری برای رویارویی با استقلال و شهر خودرو

تسنیم1 روز قبل