فتنه اخیر دشمنان راه به جایی نبرد/ کلید حل مشکلات در داخل است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. سیاسی

فتنه اخیر دشمنان راه به جایی نبرد/ کلید حل مشکلات در داخل است

ایلناخبرگزاری ایلنا |
رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به فتنه اخیر دشمنان علیه جمهوری اسلامی گفت: فتنه‌ای که یک ضلع آن تحریم و فشار اقتصادی و عدم فروش نفت و جلوگیری از درآمدهای ارزی بود و ضلع دیگر آن بحران‌های اجتماعی و تشدید التهابات و شورش های خیابانی تعریف شده بود که راه به جایی نبردند.

فتنه اخیر دشمنان راه به جایی نبرد/ کلید حل مشکلات در داخل است - 1

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، فریدون حسنوند در جلسه علنی امروز (یکشنبه، ۱۷ آذرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور با تبریک روز دانشجو، گفت: حادثه‌ای که در آن حق‌طلبی و استکبارستیزی دو شاخصه مهم و اساسی آن واقعه بود. این ایام توطئه‌ای عمیق و پیچیده در کشورهای در خط مقدم مقاومت و در مقابله با آمریکا و اسرائیل غاصب در حال اجرا است که می‌طلبد با هوشیاری کامل و دقیق آن را تجزیه و تحلیل و بررسی کرده و هوشیارانه و شجاعانه آن را خنثی کرد.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طراحان این دسیسه شوم آمریکا، اسرائیل، عربستان و امارات بوده و کشورهای هدف این طراحی عراق، لبنان و ایران و توسط مثلث غربی، عبری و عربی در حال اجراست. یکی از مهم‌ترین دلایل این اقدامات مذبوحانه گرفتن انتقام از کشورها و سازمان‌ها و جریان‌های بزرگ انقلابی، سیاسی و مردمی مانند حزب‌الله، حشدالشعبی و انصارالله و در رأس آن ایران انقلابی و اسلامی است؛ کشورها و گروه‌هایی که طراحی ۱۰ ساله آمریکا و اسرائیل در راه‌اندازی داعش و تغییر جغرافیای خاورمیانه را با هزینه‌های هنگفت با نابودی داعش و سایر تروریست‌ها و آزادسازی سوریه و عراق از دست اشغالگران رقم زدند.

وی افزود: یکی دیگر از اهداف این پروژه چند لایه حذف سیاسی حزب‌الله و حشدالشعبی در دولت و مجلس لبنان و عراق و انزوای انصار الله با حمایت مالی و اطلاعاتی عربستان و امارات و طراحی و پشتیبانی سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس و اسرائیل است. به دنبال اعتراضات مردمی پیرامون شرایط اقتصادی در عراق و لبنان و حضور مردم در میادین و خیابان‌ها سعی بر این بود که این اعتراضات به تدریج خشن و خونین و رنگ و بوی سیاسی بگیرد و مطالبات به سمت تغییر ساختار سیاسی و نظام سیاسی در این دو کشور هدایت و انحلال مجلس و دولت در دستورکار قرار گیرد که با فرض برگزاری انتخابات زودرس در این دو کشور بتوانند با تحریکات منفی و مخدوش کردن چهره انقلابی جریان‌های مذکور در افکار عمومی و با هزینه‌های دلارهای عربستان آن‌ها را از رسیدن به مناصب در دولت و مجلس در کشورهای ذکرشده محروم کرده و عملا آنان را از قدرت سیاسی حذف نمایند.

رئیس کمیسیون انرژی افزود: در همین راستا ایران نیز به عنوان پشتوانه اعتقادی و مستشاری محور مقاومت به عنوان هدف نهایی این فتنه انتخاب شد که متاسفانه بستر لازم برای اجرای آن در اعلام زمان گرانی بنزین و اعتراض‌های به حق و قانونی مردم و نگرانی اقشار مختلف از فشارهای اقتصادی وضعیت نابسامان معیشتی مهیا شد؛ فتنه‌ای که یک ضلع آن تحریم و فشار اقتصادی و عدم فروش نفت و جلوگیری از درآمدهای ارزی بود و ضلع دیگر آن بحران‌های اجتماعی و تشدید التهابات و شورش‌های خیابانی تعریف شده بود.

حسنوند تاکید کرد: جریان‌های ضد انقلاب خارج‌نشین با حمایت استکبار رسانه‌ای و برخی افراد وابسته سعی در تغییر فضای جامعه از مطالبات اقتصادی به مطالبات سیاسی و اقدامات آشوبگرانه داشت اما به دلیل ساختار مستحکم و مردمی و انقلابی جمهوری اسلامی و وجود رهبری آگاه و هوشمند و مردمی با اراده با پشتوانه مردمی نمی‌توانستند در گام نخست تغییر دولت و انحلال مجلس شورای اسلامی را درخواست نمایند بلکه با ایجاد آشوب و اغتشاشات و شورش‌های خیابانی و تشدید فشارهای اقتصادی و تحریم ظالمانه هم زمان فشار اصلی جهت تسلیم و سازش و به پای میز مذاکره نشاندن و عقب ‌شینی از اصول آرمان‌ها در دستورکار قرار گرفت و در اجرای این پروژه نیم‌نگاهی نیز به تحرکات نظامی در دستور قرار گرفته بود. ضمن اینکه با فشارهای غیر طبیعی سیاسی سعی بر بحرانی جلوه دادن شرایط جمهوری اسلامی در عرصه بین‌المللی داشتند.

در خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

این نماینده مردم در مجلس ادامه داد: یقینا جریان مقاومت نقطه اصلی و اساسی این همه طراحی و دشمنی بود. پروژه‌ای که سال‌ها در طراحی و برنامه‌ریزی استکبار قرار داشت اما باید اعلام نماییم اسرائیل و عربستان بدانند فتح مکه و مدینه و بیت المقدس به دست فرزندان انقلاب اسلامی است و آن روز دیر نیست.

حسنوند گفت: بسیار عجیب است، رهبر معظم انقلاب بارها به صراحت پس از تذکرات و هشدارهای خصوصی و محرمانه به برخی مسئولین کشور در انظار عمومی آن‌ها را از انجام مذاکره با دشمنان در این شرایط و بیان چند باره مضرات مذاکره در حالت نابرابر و ظالمانه با طرف زورگو و مستبد بر حذر داشته اما بازهم برخی حضرات که قبله آمال‌شان را در هماهنگ نمودن با کدخدا می‌بینند با گستاخی دم از مذاکره به بهانه‌های مختلف می‌زنند، آقایان مسئول مگر خطاب رهبری به شما نیست؟ چرا خود را به تجاهل و تغافل زده‌اید؟ روی سخن رهبری با شماست، بدانید کلید حل مشکلات در داخل است؛ در این شرایط حساس اقدام برخی افراد در چراغ سبز نشان دادن به دشمنان در بحبوحه حوادث آبان ماه و ارسال نامه ۷۷ نفر ورشکسته سیاسی کاملا مشکوک و یک اقدام هماهنگ با دشمن تلقی و ارزیابی می‌شود.

رئیس کمیسیون انرژی تاکید کرد: از طرفی اظهارات مایوس کننده برخی مسئولان نگرانی‌ها و کد دادن به دشمن را مضاعف می‌کند، امروز یکی از اهداف دشمنان هدف قرار دادن امید در مردم و به ویژه نسل جوان است که به شیوه‌های مختلف در حال انجام آن است. سیاه‌نمایی و بدبینی به نظام و مسئولان در سرلوحه کار قرار دارد، جا دارد تریبون مجلس، صدا و سیما و نماز جمعه امید به جامعه تزریق نماید، برخی سیاسیون ناتوان و ناکارآمد در ایام نزدیک شدن به انتخابات مجلس شورای اسلامی برای پوشش دادن به ضعف‌های خود در راستای اهداف شوم دشمنان حاکمیت را تهدید به اردوکشی خیابانی و ایجاد آشوب و بلوا مانند حوادث آبان ماه سال جاری نموده، قصد گروکشی سیاسی و امنیتی و امتیازگیری از نظام و انقلاب را دارند. به این کهنه‌کاران سیاسی، امنیتی می‌گوییم فرزندان روح الله هنوز هم پا در رکاب و آماده جهاد و شهادت هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بغض حاج قاسم برای هم‌رزم شهیدش!

مهرمهر1 روز قبل

فیلم | هویت کسی که از ترامپ برای ترور سردار سلیمانی تشکر کرد فاش شد

همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه اینترنتی بازفید نیوز، ساغر اریکا کسرایی، زن ایرانی که ویدئویی را منتشر کرده و از رئیس‌جمهور آمریکا برای ترور سردار قاسم سلیمانی تشکر کرده بود در واقع یک لابی‌گر فروش اسلحه به یک گروه شبه نظامی در لیبی از کار درآمد. وی در سال ۲۰۱۹ برای یک شرکت لابی‌گر مستقر در تگزاس به نام لیندن گاورمنت سولوشنز کار می‌کرد. این شرکت از سوی ارتش ملی لیبی تحت فرماندهی خلیفه حفتر، افسر سابق دولت معمر قذافی که حدود ۲ دهه اخیر ساکن ویرجینیا بوده و در این ایام برای سازمان سیا کار می‌کرده، اجیر شده بود.

استقرار هاشمی در کاخ مرمر درست نبود/ با جروبحث کاخ را تخلیه کردیم

مهرمهر1 روز قبل
پرویز فتاح: استقرارمرحوم هاشمی بعنوان دبیر مجمع تشخیص درکاخ مرمر درست نبود، بعدازفوت او کاخ را به سختی وباجروبحث تخلیه کردیم. این تخلیه ازمواردی بودکه نمی‌دانستیم شکایتمان را پیش چه کسی ببریم.

فیلم | انتقاد رئیس بنیاد مستضعفان از استقرار هاشمی در کاخ مرمر | تخلیه کاخ با جر و بحث و حمایت بیت رهبری

همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین، پرویز فتاح در برنامه نگاه یک گفت: استقرار آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان دبیر مجمع تشخیص در کاخ مرمر درست نبود، بعد از فوت او کاخ را به سختی و با جر و بحث تخلیه کردیم. در نهایت بیت رهبری حمایت کردند و کاخ تخلیه شد. کاخ مرمر یکی از کاخ‌های تاریخی تهران در دوره پهلوی است که در مرکز تهران جای گرفته‌ و در ۳۰ خرداد ۱۳۵۷ با شمارهٔ ثبت ۱۶۰۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌ است. این کاخ پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مدتی به عنوان مقر کمیته انقلاب اسلامی استفاده می‌شد اما چندی بعد بدون کاربرد ماند تا اینکه در میانه‌های دهه ۱۳۷۰ پس از پایان ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی دفتر هاشمی رفسنجانی به این کاخ نقل مکان کرد. بخش‌هایی از کاخ مرمر در سال ۱۳۸۷ مرمت و بازسازی شد.

پاسخ مردم به درخواست وقیحانه ترامپ درباره صلح!

مهرمهر1 روز قبل
مردم تهران در یک مصاحبه تصویری عنوان کردند که آمریکا هیچ وقت قابل اعتماد نبوده، مخصوصا اکنون که یکی از بهترین فرزندان ایران رو به طور ناجوانمردانه‌ای ترور کرده است.

پاسخی به حاشیه سازی‌های اخیر اردکانیان: برنامه رییس مجلس، بازدید از مناطق سیل زده بود/ ما از فرصت حضور ایشان در استان برای افتتاح طرح آبرسانی استفاده کردیم

الفالف1 روز قبل
گروه اقتصادی الف، ۲۹ دی ۱۳۹۸، ۱۱:۴۵ ۳۹۸۱۰۲۹۰۸۷به گزارش الف، وزیر نیرو به حاشیه سازی در فضای مجازی درباره افتتاح طرح آبرسانی توسط رییس مجلس در سیستان و بلوچستان پاسخ داد. فیلم را ببینیدگفتنی است د کتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی (۲۳ دی ماه) در پی بارندگی شدید در استان سیستان و بلوچستان و برخی نقاط دیگر در جنوب شرقی کشور که به آب‌گرفتگی مشکل‌ساز برای مردم و در مواردی ویرانگر و خسارت‌بار انجامید، عازم سیستان و بلوچستان شد. رییس قوه مقننه در بدو ورود مورد استقبال رسمى استاندار و مقامات استان قرار گرفت و جمع خبرنگاران هدف از سفر خود به این استان را وقوع سیل اخیر در این استان عنوان کرد. دکتر لاریجانی ادامه داد: با توجه به گزارش‌های واصله از استان درباره سیل اخیر، مجموع نیازهای فوری استان و سایر نیازهای استان در زمینه زیرساخت‌ها از جمله ساخت راه آهن، بزرگراه‌ها و همچنین ایجاد اشتغال از دیگر اولویت‌های این سفر است. وی بازسازی منازل، تعمیر و نوسازی زیرساخت‌ها را اولویت اصلی در این شرایط برشمرد و تاکید کرد: خسارات وارده ناشی از سیل اخیر در حوزه کشاورزی نیز نیازمند برآورد و رسیدگی است.

نظرها

اخبار بیشتر