امام جمعه دزفول: حمایت از تشکل‌های دانشجویی ضروری است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خوزستان آنلاین
  4. سیاسی

امام جمعه دزفول: حمایت از تشکل‌های دانشجویی ضروری است

خوزستان آنلاینخبرگزاری خوزستان آنلاین |
امام جمعه دزفول: حمایت از تشکل‌های دانشجویی ضروری است - 0

بزرگنمایی:

پیام خوزستان - دزفول - امام جمعه دزفول با گرامیداشت ۱۶ آذر روز دانشجو گفت: حمایت از تشکل‌های دانشجویی ضروری است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام سید محمدعلی قاضی دزفولی روز یکشنبه در جریان دیدار جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های دزفول با استقبال از انتقادهای دانشجویان افزود: این انتقادها باعث بهبود کارها می‌شوند.

وی در پاسخ به انتقاد یکی از دانشجویان مبنی بر اعلام نشدن فوری موضع امام جمعه دزفول در قبال افزایش قیمت بنزین گفت: فردای گرانی بنزین، نماز جمعه برگزار شد ولی همه غافلگیر شده بودند و هنوز رهبر معظم انقلاب اعلام موضع نکرده بودند.

امام جمعه دزفول تبیین فرمایشات مقام معظم رهبری را از وظایف ائمه جمعه دانست و افزود: باید سخنان رهبر معظم انقلاب تحلیل شوند.

وی یکی از مشکل‌ترین شغل‌ها را امام جمعه دانست و افزود: با توجه به اینکه مفید بودن خطبه‌ها درصورت طولانی شدن کاهش می‌یابد لذا امام جمعه باید در زمانی اندک مثلا ۳۰ دقیقه تمام مباحث را مطرح و تحلیل کند.

حجت الاسلام قاضی دزفولی داشتن روحیه جهادی را لازمه کار ائمه جمعه دانست و اظهارداشت: همه از امام جمعه انتظار دارند بدون داشتن ردیف اعتباری، مشکلات را پیگیری و رفع کند.

وی با بیان اینکه ائمه جمعه برای وصل کردن آمده‌اند و نباید دعوا درست کنند، افزود: پشت پرده‌های زیادی می‌دانم ولی دعوا درست کردن هنر نیست؛ آیت اله رئیسی نیز در مناظره‌ها خیلی چیزها را می‌دانست ولی به خاطر انقلاب و نظام حرفی نزد.

امام جمعه دزفول در پاسخ به مطالبه یکی از دانشجویان برای نامگذاری یک میدان به نام دانشجو در سطح شهر گفت: به طور قطع این موضوع را از شورا و شهرداری دزفول پیگیری می‌کنم.

وی با بیان اینکه نماز جمعه مکانی برای مطالبه‌گری است، افزود: تشکل‌های فرهنگی، حوزه علمیه، مراکز آموزشی، ستاد اقامه نماز و مرکز مهدویت در مصلای دزفول راه‌اندازی شده‌اند؛ از این ساختمان‌ها در دوران جنگ به عنوان سنگر استفاده می‌شد و اکنون از آنها برای مقابله با جنگ نرم دشمن استفاده می‌شود.

حجت الاسلام قاضی دزفولی اظهارداشت: استودیو ضبط برنامه در مرکز مهدویت راه اندازی شده که تجهیزات آن از تجهیزات رادیو دزفول نیز بهتر است و کارشناسی‌های مهدویت در آنجا انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی و مصوبات آن در استان و کشور رتبه آورده‌اند، افزود: اکنون این شورا جایگاه خوبی دارد و برنامه‌های مهمی چون کنگره آیت‌اله معزی، کنگره آیت‌اله قاضی و چهارم خرداد در آنجا برنامه‌ریزی شده‌اند.

امام جمعه دزفول پیشنهاد تشکیل شورای دانشجویی را داد و گفت: بنده نیز درصورت تشکیل این شورا، در آن حاضر می‌شوم و هر کاری که بتوانم برای رفع مشکلات دانشجویان انجام می‌دهم.

اختلاف مسوولان دزفول باید رفع شود

حجت الاسلام قاضی دزفولی با بیان اینکه مطالبات باید با تدبیر پیگیری شوند، اظهارداشت: یکی از مشکلات موجود در دزفول همراه نبودن مسوولان با یکدیگر است که باید برای رفع اختلافات اقدام شود.

امام جمعه دزفول درخصوص انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز گفت: بصیرت در انتخابات بسیار اهمیت دارد و مردم باید نسبت افراد به انقلاب را ببینند.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

وی خواستار تحلیل نگاه رهبری از سوی دانشجویان شد و افزود: اکنون اولویت نخست حضور حداکثری مردم در انتخابات است چراکه هرکس از فیلتر شورای نگهبان عبور کند مورد تایید است.

حجت الاسلام قاضی دزفولی با بیان اینکه از هیچ کاندیدی حمایت نمی‌کنم، اظهارداشت: در خطبه‌های نماز جمعه به صراحت معیارها و شاخص‌ها را اعلام می‌کنم تا انتخاب فرد اصلح برای مردم آسانتر شود.

وی با بیان اینکه هرگز کاری نمی‌کنم که پشتوانه عظیم آیت‌اله قاضی و اخوی شهیدم زیر سوال برود از دانشجویان خواست تحت تاثیر جوسازی‌های سیاسی قرار نگیرند و مسائل را قبل از پذیرفتن تحلیل کنند.

امام جمعه دزفول همچنین درخصوص دغدغه یکی از دانشجویان دختر پیرامون وضعیت عفاف و حجاب در جامعه گفت: تمام افراد و مسوولان باید برای مباحث عفاف و حجاب آستین همت را بالا بزنند و با بی بندوباری برخورد کنند.

وی با اشاره به بررسی وضعیت فرهنگی ساحل رودخانه دز، باغ‌های تفریحی و بازار افزود: باید برای رفع دغدغه مردم چاره اندیشی کرد البته نباید در این روند دچار افراط و تفریط شویم.

حجت الاسلام قاضی دزفولی از افراد مذهبی خواست بیشتر در جامعه حاضر شوند چراکه در سایه نبود آنها در جامعه، عرصه برای حضور افراد غیرمذهبی باز می‌شود.

وی با اظهار تاسف از اینکه برخی مسوولان دانسته یا نادانسته خلاف جهت رهبری حرکت می‌کنند، افزود: اشتغال ضامن امنیت جامعه است لذا با رفع مشکلات و ایجاد اشتغال می‌توان از عرض اندام ضد انقلاب جلوگیری کرد.

مسوولان دزفول کاری برای کشاورزی این شهرستان نکرده‌اند

امام جمعه دزفول با انتقاد از بی‌توجهی مسوولان این شهرستان برای رفع مشکلات کشاورزان گفت: برخی از مسوولان در این شرایط اقتصادی میلیون‌ها تومان برای تغییر دکوراسیون دفتر خود هزینه می‌کنند.

وی افزود: عذرخواهی اشخاصی که خطا و اشتباهی کرده‌اند و برای جبران خطای خود قول می‌دهند پذیرفته می‌شود.

حجت الاسلام قاضی دزفولی با بیان اینکه طرح و ایده‌های قابل اجرای دانشجویان عملی می‌شوند، افزود: دانشجویان باید در کنار انتقاد راهکار نیز ارائه دهند.

مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه سما دزفول نیز در این دیدار با گرامیداشت ۱۶ آذر روز دانشجو گفت: پنجمین یادواره شهدای دانشجوی مدافع حرم و امنیت بیستم آذرماه در دانشگاه سما برگزار می‌شود.

حسین کالک‌بر با انتقاد از عملکرد دستگاه‌ها و ادارات دزفول در حوزه فرهنگی افزود: برخی از دستگاه‌ها آنگونه که برای برگزاری یک کنسرت تلاش می‌کنند برای برگزاری یادواره شهدا و سایر برنامه‌های فرهنگی همکاری نمی‌کنند.

وی با انتقاد از پشتیبانی نکردن ادارات دزفول از دانشجویان اظهارداشت: متاسفانه هیچ نمادی از دانشجو در سطح شهر و پارک‌های دزفول نیست که انتظار می‌رود اقدام لازم در این زمینه صورت گیرد.

مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه سما دزفول امید به آینده را برای دانشجویان ضروری خواند و افزود: ایجاد اشتغال برای دانشجویان روحیه امید را در آنها زنده می‌کند.

تعداد از دانشجویان دانشگاه‌های شهرستان دزفول نیز در این دیدار دغدغه‌های خود را بیان کردند.

برچسب‌ها

۱۶آذر روز مبارزه با استکبار دزفول روز دانشجو

امام جمعه دزفول: حمایت از تشکل‌های دانشجویی ضروری است - 39

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تریبون مقاومت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR به مناسبت چهلمین سال امامت جمعه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نماهنگ «تریبون مقاومت» را منتشر کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR به مناسبت چهلمین سال امامت جمعه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نماهنگ «تریبون مقاومت» را منتشر کرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
به دنبال افشای فشار رییس جمهوری آمریکا بر اوکراین، ۲۱۹ نماینده از مجموع ۴۳۵ عضو مجلس نمایندگان آمریکا در پنجم مهرماه رای به استیضاح ترامپ دادند. قرار است سنا جلسه محاکمه ترامپ را آغاز کند. بر اساس قوانین استیضاح در سنا، روند محاکمه همان روزی که پلوسی مفاد استیضاح را ارائه دهد، آغاز می‌شود مگر این که روز ارائه آن یکشنبه باشد. پلوسی در بیانیه‌ای اعلام کرد که مفاد استیضاح ترامپ به همراه هفت مدیر دموکرات به سنا ارسال خواهد شد. مدیران استیضاح از مجلس نمایندگان آمریکا قرار است به عنوان دادستان در محاکمه ترامپ در سنا حاضر شوند.
ایلناایلنا4 ساعت قبل
رئیس‌جمهور در پیامی با تسلیت درگذشت همسر آیت‌الله سیدجعفر کریمی، از درگاه ایزدمنان برای آن فقیده سعیده غفران و رضوان الهی مسالت کرد. به گزارش ایلنا، متن پیام حسن روحانی به این شرح است: انالله انا الیه راجعونحضرت آیت الله حاج سید جعفر کریمی (دامت برکاته) درگذشت همسر گرامیتان، موجب تاثر و تالم خاطر شد. اینجانب با ابراز همدردی، این ضایعه را به حضرتعالی و بیت مکرم تسلیت می‌گویم و از درگاه ایزد منان برای آن فقیده سعیده غفران و رضوان الهی و برای جنابعالی، سلامتی و بقای عمر مسالت دارم. حسن روحانیرئیس جمهوری اسلامی ایران

وقتی پنتاگون دیر از خواب بیدار می‌شود!

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آمریکا پس از ۱۰ روز از حمله ایران به عین‌الاسد تازه اعلام کرده است ۱۱ نفر از سربازانش دچار ضربه ملایم مغزی شده‌اند. ضربه ملایم مغزی؛ خبری که دستمایه طنز در بسیاری از محافل خبری شد و خیلی‌ها نوشتند با این حساب چند هفته دیگر زمان می‌برد تا آمریکایی‌ها اعلام کنند ده‌ها نظامی آن‌ها بعد از حمله ایران دچار کشته‌شدگی یواش شده‌اند. اینکه در زمان حمله ایران به پایگاه عین‌الاسد که به پایتخت آمریکا در عراق معروف بوده پنتاگون خواب بوده و پنج شنبه این هفته از خواب بیدار شده و در حال آمار دادن از نظامیان آمریکایی است موجب شده است تا این موضوع در شبکه‌های آمریکا، دستمایه شود. CNN، دروغ‌گویی پنتاگون را به رخ کشیده و گزارش داده این خبر در حالی افشا می‌شود که وزارت دفاع آمریکا در زمان حمله موشکی ایران اعلام کرده بود نظامیان آمریکایی هیچ تلفاتی نداشتند و هیچ کس به طور جدی زخمی نشد. الجزیره انگلیسی نیز در گزارش جدید از اصابت دقیق موشک‌های ایرانی به این پایگاه تمجید کرده است.
رکنارکنا11 ساعت قبل
سرلشکر عبدالکریم خلف، سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق هم دو روز پیش تایید کرد که کمیته‌ای که برای تحقیق درباره حمله هوایی به سردار قاسم سلیمانی و همراهانش تشکیل شد به نتایج مهمی دست یافته است. سخنگوی عبدالمهدی گفت که کمیته مذکور به نتایج مهمی دست یافته و زمینه تحقیقات عمیق روی طرف‌های دیگر را فراهم می‌کند و چه بسا دامنه تحقیقات به فراتر از مرزهای عراق هم برسد. سپهبد حاج قاسم سلیمانی و «ابومهدی المهندس»، جانشین رئیس سازمان الحشد الشعبی و چند تن از همرزمانشان در بامداد روی سیزدهم دی ماه سال جاری در حمله هوایی آمریکا به نزدیکی فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند. خبرگزاری رویترز هم اخیرا به نقل از عراقی‌ها فاش کرد که کارمندان فرودگاه‌های بغداد و دمشق، اطلاعات ورود و خروج سردار سلیمانی و همراهانش را در اختیار ارتش آمریکا قرار داده‌ بودند. منبع: نامه نیوزبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

رایان؛ پرورش یافته نظام آموزشی کانادا / فردای فرزندان ایران چگونه خواهد بود؟!

عصر ایرانعصر ایران7 ساعت قبل
عصرایران؛ جعفر محمدی* - امروز «رایان» را بسیاری از مردم می‌شناسند؛ او ۱۳ سال دارد و فرزند «منصور پور جم»، دندانپزشک ساکن شهر بارهاون کانادا که در سانحه سرنگونی هواپیمای اوکراینی درگذشت. او فاجعه پشت فاجعه، دیوار پشت دیوار و اشتباه پشت اشتباه رو پشت سرگذاشته و در آخر قوی شده بود. انتشار ویدئوی سخنرانی رایان همزمان شده بود با نهایی شدن و نشر گزارش «U. S. News & World Report» درباره بهترین کشورهای دنیا برای رشد و تربیت فرزندان. رایان پورجم، به عنوان فرزندی که در کانادا رشد و تربیت یافته است، مهر تاییدی است بر این رتبه بندی جهانی. این حد از اعتماد به نفس و آگاهی و احساسات کنترل شده، تنها در یک جامعه و نظام آموزشی سالم شکل می‌گیرد و البته رایان، تنها یکی از میلیون‌ها تربیت یافته نظام آموزشی کاناداست.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | اولین اظهارنظر روحانی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی؛ خطای نابخشودنی بود | درخواست مهم از قوه قضاییه

4 روز قبلهمشهری1

گمانه‌زنی‌ها درباره سانحه هواپیمای اوکراینی/ احتمال «جنایت جنگالی آمریکا» به موازات خطای انسانی پدافند

5 روز قبلتسنیم1

پیکر یک تبعه اوکراینی در حادثه سقوط هواپیما شناسایی شد

5 روز قبلمهر1

حرکت زشت دو مجری زن صداوسیما +عکس

5 روز قبلفردا نیوز1

مراسم یادبود دو نفر از جان‌باختگان هواپیمای اوکراین برگزار شد

6 روز قبلایرنا1

کیمیا علیزاده از ایران خداحافظی کرد

6 روز قبلروزنو1

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

6 روز قبلپوشش خبری1

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

6 روز قبلپوشش خبری1

قادری: به تعویق انداختن اعلام خطا در ماجرای هواپیمای اوکراین اشتباه بود

6 روز قبلایسنا1

فرمانده حشدالشعبی ترور شد+ عکس پیکر فرمانده / تکذیب شد

6 روز قبلرکنا1