گزارش اختصاصی الف آخرین تحولات میدانی استان الحدیده یمن؛ شهر محاصره شده «الدریهمی» در آستانه یک فاجعه انسانی؛ سکوت سازمان ملل در قبال مرگ تدریجی ۷ هزار شهروند + عکس و نقشه میدانی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. بین‌المللی
گزارش اختصاصی الف 			آخرین تحولات میدانی استان الحدیده یمن؛ شهر محاصره شده «الدریهمی» در آستانه یک فاجعه انسانی؛ سکوت سازمان ملل در قبال مرگ تدریجی ۷ هزار شهروند + عکس و نقشه میدانی

گزارش اختصاصی الف آخرین تحولات میدانی استان الحدیده یمن؛ شهر محاصره شده «الدریهمی» در آستانه یک فاجعه انسانی؛ سکوت سازمان ملل در قبال مرگ تدریجی ۷ هزار شهروند + عکس و نقشه میدانی

الفخبرگزاری الف |

به گزارش گروه بین الملل الف، از استان الحدیده در غرب یمن خبر می‌رسد، نیروهای تحت فرمان ائتلاف غربی - عربی همچنان آتش بس و توافق استکهلم را نقض می‌کنند و مواضع رزمندگان یمنی را هدف قرار می‌دهند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای ائتلاف در روزهای اخیر چندین مرتبه حملاتی را علیه نیروهای یمنی در حومه شرقی منطقه «الفازه» در غرب استان الحدیده انجام دادند اما با واکنش متقابل مواجه شدند.

به گفته منابع میدانی، رزمندگان یمنی مستقر در منطقه متوجه تحرکات نیروهای ائتلاف شدند و حملات را در این محور دفع کردند؛ نیروهای ائتلاف در تلاش هستند با اشغال حومه شرقی منطقه «الفازه»، امنیت جاده مهم و راهبردی «تعز - الحدیده» را تامین کنند.

اگر رزمندگان یمنی منطقه مهم «الفازه» را به کنترل دربیاورند، ارتباط نیروهای ائتلاف از محور شمال غرب استان تعز و غرب استان الحدیده با همرزمانشان در جنوب شهر الحدیده مسدود می‌شود.

در حال حاضر، حدود ۳۰ درصد از مساحت استان الحدیده (بخش هایی از محور جنوب و جنوب غرب نوار ساحلی و مناطق مهمی از جمله الخوخه و حیس) در اشغال نیروهای ائتلاف غربی - عربی است.

خبرها از شهر محاصره شده «الدریهمی» در غرب استان الحدیده حاکیست، حملات خمپاره‌ای نیروهای ائتلاف به مناطق مسکونی ادامه دارد؛ در این حملات ۵ کودک در منطقه «المنقم» به شهادت رسیدند.

به گزارش گروه بین الملل «الف»، نیروهای ائتلاف دهها خمپاره را به مناطق مختلف شهر محاصره شده «الدریهمی» شلیک کردند و خسارت‌های زیادی را به مناطق مسکونی و معدود زیرساخت‌های باقی مانده شهری وارد کردند.

براساس اطلاعات به دست آمده، ائتلاف غربی - عربی همچنین در حال تقویت مواضع و ساخت پایگاه‌های جدید در حومه شهر الدریهمی است تا فشار را به مردم محاصره شده چند برابر افزایش دهد.

گزارش اختصاصی الف 			آخرین تحولات میدانی استان الحدیده یمن؛ شهر محاصره شده «الدریهمی» در آستانه یک فاجعه انسانی؛ سکوت سازمان ملل در قبال مرگ تدریجی ۷ هزار شهروند + عکس و نقشه میدانی - 9

حدود ۱۶ ماه است که ۷ هزار شهروند یمنی در شهر الدریهمی در محاصره هستند و هدف حملات ناجوانمردانه ائتلاف قرار می‌گیرند و سازمان ملل و مدعیان حقوق بشر همچنان نسبت به این فاجعه انسانی بی تفاوت هستند.

به گفته منابع میدانی، حدود ۸۰ درصد از زیرساخت‌های شهر محاصره شده الدریهمی از جمله دهها مرکز دولتی، آموزشی، خدماتی، درمانی و … در جریان حملات ائتلاف تخریب شده‌اند و حتی مساجد شهر از حملات در امان نمانده‌اند.

به گزارش گروه بین الملل الف، ائتلاف غربی - عربی علاوه بر تخریب گسترده مناطق مسکونی و فروشگاه‌های مواد غذایی، منابع و ذخایر آب شرب شهر محاصره شده الدریهمی را هم هدف قرار داده و منهدم کرده است.

براساس آخرین آمارهای به دست آمده، صدها تن از شهروندان مظلوم در جریان حملات هوایی، خمپاره‌ای و زمینی نیروهای ائتلاف به مناطق مسکونی شهر محاصره شده الدریهمی شهید و زخمی شدند.

گزارش اختصاصی الف 			آخرین تحولات میدانی استان الحدیده یمن؛ شهر محاصره شده «الدریهمی» در آستانه یک فاجعه انسانی؛ سکوت سازمان ملل در قبال مرگ تدریجی ۷ هزار شهروند + عکس و نقشه میدانی - 15

در حال حاضر، کمبود مواد غذایی به شدت در شهر الدریهمی احساس می‌شود و خبرها حاکیست همین مسئله منجر به افزایش سوء تغدیه در شهروندان محاصره شده به ویژه کودکان و زنان شده است.

از سویی دیگر، کمبود مواد بهداشتی، دارو و نبود خدمات درمانی مناسب نیز منجر به شیوع بیمارهای متعدد و واگیردار شده و همین مسئله شرایط را بحرانی و فاجعه بار کرده و آمار مرگ و میر را در شهر افزایش داده است؛ نیروهای تحت فرمان ائتلاف غربی - عربی حتی به کودکان بیمار و سالمندانی که به کمک‌های فوری درمانی نیاز دارند اجازه خروج نمی‌دهد.

به گزارش گروه بین الملل الف، سازمان ملل و نهادهای مدعی حقوق بشر در ۱۶ ماه گذشته اقدامی را برای نجات ۷ هزار شهروند محاصره شده انجام نداده‌اند و در قبال جنایت ائتلاف غربی - عربی در شهر الدریهمی سکوت کرده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین13 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا امروز چهارشنبه از تمرکز رسانه‌های منتقدش بر روی اخبار مربوط به ویروس «کرونا» انتقاد کرد. «نانسی مسونیر» از مقامات این مرکز روز سه‌شنبه گفت شیوع کرونا در آمریکا اجتناب ناپذیر است. ویروس کرونا تا کنون ۸۰ هزار نفر را در دنیا مبتلا کرده و موجب مرگ ۳۰۰۰ نفر عمدتا در چین شده است. با وجود این، نمایندگان کنگره آمریکا در روزهای گذشته به شدت از دونالد ترامپ بابت سیاست‌های ضعیف برای مبارزه با ویروس کرونا انتقاد کرده‌اند. او در توئیتر نوشت: «من از درخواست بودجه رقت‌‌انگیز و نامناسب رئیس‌جمهور ترامپ انتقاد نکردم.
مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، ارتش سوریه به عملیات نظامی در محور جبل الزاویه در جنوب ادلب ادامه داد و بر مناطق جدیدی مسلط شد. ارتش سوریه در نبردی سنگین با تروریست‌های جبهه النصره و هم پیاله‌های آنها، ضمن تسلط بر هشت شهرک و روستای جدید به پیشروی‌های خود به سمت کوه‌های شحشبو و الاربعین در منطقه حدفاصل حومه ادلب و حماه ادامه داد. خبرنگار اسپوتنیک گزارش داد: یگان‌هایی از ارتش سوریه در محور جبل الزاویه-جبل شحشبو در حومه جنوبی ادلب پیشروی کردند و پس از درگیری‌های شدید با جبهه النصره، انصار التوحید و حزب الترکستانی بر مناطق جدیدی مسلط شدند. ارتش سوریه بر مناطق کرسعا، حسانه، جبل البراغیتی، تل النبی طاهر، تل الشیخ طه، تل الدو، الفقیع و ترملا مسلط شد. در جریان عملیات ارتش سوریه دهها نفر از تروریست‌ها کشته و زخمی شدند و استحکامات و ادوات آنها منهدم شد و بسیاری از آنها به سوی محور شمالی جبل الزاویه فرار کردند.
خبر فوریخبر فوری3 ساعت قبل
عربستان اعلام کرد که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، ورود زائران به این کشور برای انجام عمره مفرده و زیارت مسجدالنبی را موقتا به حالت تعلیق در آورده است. وزارت خارجه عربستان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که تمام تلاش خود را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا با همکاری نهادهای بین المللی از جمله سازمان جهانی بهداشت به کار می‌گیرد و در این راستا اقداماتی را اتخاذ کرده است. عربستان اعلام کرد در این راستا، به صورت موقت هر نوع ورود زائران به عربستان برای انجام مناسک عمره مفرده و زیارت مسجدالنبی ممنوع خواهد بود. وزارت خارجه عربستان همچنین ورود گردشگر از کشورهای که شیوع ویروس کرونا در آنها گزارش شده است؛ ممنوع کرده است و محدودیت‌هایی برای سفر اتباع کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس به عربستان اعمال کرده است.
الفالف14 ساعت قبل
گروه جهان الف، ۷ اسفند ۱۳۹۸، ۲۲:۱۸ ۳۹۸۱۲۰۷۱۷۵به گزارش طبق گزارش رسانه‌های بین‌المللی، سخنان نماینده چین در پایان نشست مشترک کمیسیون مشترک برجام که امروز در پایتخت اتریش برگزار شد مطرح شده است. وانگ در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد اعضای کمیسیون مشترک دیدگاه‌های مختلفی درباره فعال‌سازی مکانیسم موسوم به «ساز و کار حل و فصل اختلافات» دارند. دیپلمات چینی با وجود این تأکید کرد که در جلسه امروز هیچ بحثی درباره راه‌اندازی این ساز و کار مطرح نشده است. او گفت: «بازگرداندن تحریم‌ها یا کلید زدن مکانیسم [حل و فصل اختلاف] پاسخ چالش‌های پیش روی ما نیستند. شرکت‌کنندگان در این جلسه تأیید کردند که این مسئله نباید در دستور کار ما قرار بگیرد.» نماینده چین در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین همچنین درباره تبعات تلاش‌های آمریکا برای اعمال مجدد تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه ایران هشدار داد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴14 ساعت قبل
پاپ فرانسیس رهبر واتیکان روز چهارشنبه در جمع گروهی از زائران مسیحی عراقی اعلان کرد که در سال جاری (۲۰۲۰) به این کشور سفر نخواهد کرد. به گزارش خبرگزاری رویترز از واتیکان سیتی؛ پاپ گفت: ای شهروندان عراق، من با شما بسیار احساس نزدیکی می‌کنم که در میدان جنگ قرار دارید و در سراسر عراق از جنگ رنج می‌برید. این صریح‌ترین نظر پاپ تاکنون در باره تعویق این سفر بالقوه خطرناک تا مدت نامعلوم است. شمار مسیحیان عراق به چند صد هزار تن می‌رسد و در زمان اشغال بخش‌های بزرگی از عراق توسط داعش دچار مشکلات زیادی شده بودند. احتمال دارد ناآرامی‌های جاری عراق که از چند ماه پیش آغاز شده و نگرانی از همه گیری ویروس کرونا نیز در این تصمیم پاپ تاثیر داشته باشد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز12 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر