راهزنی ۶ زن و مرد با لباس و وسایل پلیسی از گردشگران خارجی در اراک
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. رکنا

راهزنی ۶ زن و مرد با لباس و وسایل پلیسی از گردشگران خارجی در اراک

رکناخبرگزاری رکنا |
حوادث رکنا : سارقانی که در قالب مأمور گردشگران خارجی را طعمه سرقت های خود قرار می دادند در استان مرکزی دستگیر شدند.

راهزنی ۶ زن و مرد با لباس و وسایل پلیسی از گردشگران خارجی در اراک - 1

به گزارش رکنا، سرهنگ حسن مفخمی شهرستانی فرمانده انتظامی استان مرکزی از دستگیری اعضای باندی که زیر پوشش مامور پلیس بیش از ۵۰ فقره سرقت از زائران و گردشگران خارجی سرقت می‌کردند، در عملیات کارآگاهان پلیس آگاهی این استان خبر داد.

سرهنگ مفخمی گفت: در چند ماهه گذشته با اعلام گزارشی‌هایی در خصوص وقوع سرقت‌هایی از زائران و گردشگران خارجی، برنامه ریزی کارآگاهان پلیس آگاهی استان برای دستگیری سارقان آغاز شد.

او افزود: در روند تحقیقات کارآگاهان پلیس از مالباختگان، مشخص شد که سرنشینان یک دستگاه خودرو با لباس و تجهیزات پلیسی، به بهانه بازرسی و بررسی مدارک، خودروی زائران و گردشگران خارجی را در محور‌های مواصلاتی متوقف کرده و وجوه نقد و دیگر اموال و اشیاء با ارزششان را سرقت می‌کنند.

سرانجام سرنخ‌هایی از این باند حرفه‌ای به دست آمد

فرمانده انتظامی استان مرکزی تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع و آغاز تحقیقات تخصصی کارآگاهان پلیس، سرانجام سرنخ‌هایی از یک باند حرفه‌ای در این سرقت‌ها به دست آمد و مشخص شد که اعضای این باند در این سرقت‌ها از یک جفت پلاک‌های سرقتی استفاده می‌کنند.

او با بیان تبادل اطلاعاتی پلیس در دیگر استان‌ها برای شناسایی و دستگیری اعضای این باند اضافه کرد: با تکمیل و تجمیع اطلاعات، کارآگاهان پلیس دریافتند که اعضای این باند در حال برنامه ریزی سرقتی دیگر در یکی از شهر‌های استان مرکزی هستند.

سرهنگ مفخمی اظهار کرد: با مراقبت‌های شبانه روزی کارآگاهان و در مرحله نخست عملیات پلیس، سرانجام ۳ نفر از اعضای این باند در هنگام خروج از شهرستان اراک شناسایی و دستگیر شدند و در بازرسی از خودروی آنان، البسه پلیس و دیگر تجهیزات نظامی کشف شد.

دستگیری اعضای باند در عملیاتی غافلگیرانه پلیس

او ادامه داد: با ادامه یافتن تحقیقات پلیس، ۵ نفر دیگر از همدستان آن‌ها هم که در یکی از میهمان پذیر‌های شهرستان اراک اقامت داشتند، شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی اظهار داشت: اعضای این باند که شامل ۶ نفر مرد و ۲ خانم و داری سوابق متعدد سرقت هستند در بازجویی‌های تخصصی پلیس به ۵۰ فقره سرقت از زائران و گردشگران خارجی در شهر‌های مختلف کشور، با عنوان ماموران پلیس اعتراف کردند.

رئیس پلیس استان مرکزی با بیان اینکه تحقیقات پلیس از اعضای این باند سرقت ادامه دارد افزود: با توجه به احتمال سرقت‌های دیگر توسط اعضای این باند، با همکاری اطلاعاتی با پلیس دیگر استان‌های کشور، سوابق اعضای این باند در حال بررسی است و شهروندانی هم که از این طریق از آنان سرقت شده، می‌توانند به پلیس آگاهی استان مرکزی مراجعه و یا با شماره تلفن ۰۸۶۲۱۸۲۶۰۱۳ تماس بگیرند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

درخواست پرستاران مسیح دانشوری از مردم درمقابله با کرونا ویروس / بیایید همه با هم قوی باشیم + فیلم

رکنارکنا2 روز قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، روزهایی را سپری می‌کنیم که کرونا ویروس جدید بیشتر کشور‌های جهان را درگیر است. از طرفی کشور ما نیز مدتی است با آن درگیر شده و مردم در هول و هراس هستند که مبادا مبتلا به این ویروس شوند. اما در این بین شاهد سفید پوشانی هستیم که خود خواسته در خط مقدم مبارزه با این ویروس قرار دارند. وحشت کردن از کرونا و مراقبت نکردن شما را مغلوب این بیماری می‌کند. زندگی خود را ادامه دهید اما با یک اضافه ساده و آن اینکه موارد بهداشت فردی را تا زمانی که این ویروس را شکست دهیم به صورت جدی رعایت کنیم.
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
همزمان با شیوع ویروس کرونا در قم و دیگر نقاط کشور جمعی از طلاب حوزه علمیه برای کمک به پرستاران و یاری بیماران وارد بیمارستان‌های اختصاص یافته به این بیماری شدند.
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
بیشتر افرادی که قصد دارند سلامت خود را تقویت کنند، به ندرت درباره محافظت و حفظ سلامت ریه‌ها فکر می‌کنند. اما با دنبال کردن برخی اقدامات و عادات سالم می‌توان به حفظ سلامت ریه‌ها و تقویت عملکرد آنها کمک کرد. فعالیت بدنیشاید بدانید که ورزش به حفظ سلامت قلب کمک می‌کند اما این کار برای ریه‌های شما نیز مفید است. پژوهشگران نتیجه گیری کردند که تمرینات تنفس عمیق حتی برای چند دقیقه نیز برای عملکرد ریه‌ها مفید بوده است. شستشوی دست هایک عفونت هوایی مانند یک سرماخوردگی می‌تواند وارد ریه‌ها شده و موجب مشکلات سلامت جدی شود.
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
رئیس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره کشور، در نامه‌ای به وزیر بهداشت از آمادگی روان‌شناسان برای کنترل اضطراب کرونا خبر داد. به گزارش ایلنا، محمد حاتمی در نامه رئیس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره کشور خطاب به سعید نمکی وزیر بهداشت آمده است: ترس، استرس، اضطراب و نگرانی ناشی از ویروس کرونا تمام شهروندان و خانواده‌ها را درگیر کرده است، صد البته این شرایط عوارض خطرناک‌تر از ویروس کرونا دارد که متعاقبا گزارشی در این باره ارائه می‌شود. سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره با سرمایه اجتماعی بیش از ۳۰ هزار عضو رسمی کارشناسی ارشد و دکتری در سراسر کشور آماده است، به هر گونه ستاد مقابله با بحران صلاح می‌داند؛ اقدامات عملی از جمله تدوین بسته‌های آموزشی مقابله با استرس و اضطراب، شیوه‌های آرام سازی روانی و سایر مداخلات روانشناختی جهت عادی سازی شرایط موجود را انجام دهد. در شرایط کنونی باید با حضور دائمی روان‌شناسان و مشاوران در شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی مردم را به سوی مدیریت استرس سوق داد. در صورت صلاحدید، جلسه‌ای با حضور نمایندگان سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره با آن وزارتخانه صورت گیرد تا بتوانیم از تمام ظرفیت‌های موجود در سازمان جهت پیشگیری و کنترل ترس، اضطراب و استرس مردم استفاده شود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از عصرایران، در این شهر تا کنون ۱۹۷ مورد ابتلای به کرونا گزارش داده شده است و مقامات شهر در تلاشند تا مطمئن شوند که همه افراد آلوده شناسایی شده‌اند و تحت درمان هستند. پیش از این نیز برخی دیگر از شهرهای چین، ابتکاری مشابه را به اجرا گذاشته بودند.

نظرها

اخبار بیشتر