نماینده ولی‌فقیه در گیلان: عالمان دینی باید در همه عرصه‌ها در خدمت مردم باشند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
نماینده ولی‌فقیه در گیلان: عالمان دینی باید در همه عرصه‌ها در خدمت مردم باشند

نماینده ولی‌فقیه در گیلان: عالمان دینی باید در همه عرصه‌ها در خدمت مردم باشند

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
نماینده ولی‌فقیه در گیلان گفت: عالمان دینی باید همواره در خدمت دین و مردم باشند و طلاب نیز مسأله فراگیری و انتقال معارف دینی به جامعه را جزو اهداف خود بدانند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در دیدار مدیران حوزه‌های علمیه استان گیلان با وی اظهار داشت: ارتقای فعالیت‌های حوزه علمیه در استان مستلزم مدیریت خوب و سامان‌بخشی امکانات است که در این امر دستگاه‌های متولی باید همکاری کنند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان سیاست جدید حوزه علمیه قم در راستای تربیت طلاب در استان‌ها را مورد اشاره قرار داد و افزود: تربیت طلاب و فعالیت تاثیرگذار آنان در عرصه‌های مختلف به عنوان ائمه جمعه، ائمه جماعت مساجد و ائمه جماعت ادارات همواره باید مدنظر حوزه‌های علمیه باشد.

امام جمعه‌ رشت با بیان اینکه رفتار طلاب باید در تراز یک عالم دینی باشد تصریح کرد: عالمان همواره خود را وقف دین کردند و طلاب نیز باید آداب اجتماعی را به خوبی بدانند و رفتار و گفتار آنان با ساختار طلبگی همخوانی داشته باشد.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان انتقال فرهنگ ساده زیستی عالمان دینی به طلاب را از جمله موضوعات مهم و کلیدی در حوزه‌های علمیه دانست و ابراز داشت: عالمان دین باید همواره در خدمت دین و مردم باشند.

وی با اشاره به لزوم توجه به زیربناهای تربیت اجتماعی طلاب توسط حوزه‌های علمیه گفت: حوزه‌های علمیه محل خودسازی است از سوی دیگر طلاب به‌ویژه خواهران طلبه بایستی مساله فراگیری و انتقال معارف دینی به جامعه را جزو اهداف تحصیلی خود بدانند.

آیت‌الله فلاحتی برگزاری جلسات ماهانه مدیران حوزه‌های علمیه را با هدف هماهنگی بیشتر در اجرای برنامه‌ها موثر دانست و بیان کرد: مطالعه کتاب‌های حوزوی در ارتقاء آگاهی طلاب در مسائل دینی بسیار اهمیت دارد.

مدیر حوزه‌های علمیه گیلان نیز در این دیدار با اشاره به کسب رتبه دوم آموزش تبلیغ حوزه‌های علمیه گیلان در کشور اظهار داشت: حوزه‌های علمیه گیلان جزو ۵ استان برتر کشور در اجرای طرح‌های میثاق طلبگی هستند.

حجت‌الاسلام حسین انصاری پیشرفت محتوایی و فعالیت‌های حوزه‌های علمیه استان گیلان را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: حوزه‌های علمیه استان در مدت ۲ سال گذشته رشد خوب و موثری داشته است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پنجاه و نهمین اجلاس مجمع عمومی بانک مرکزی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در این جلسه رئیس کل بانک مرکزی، گزارش عملکرد مالی سال ۹۷ و شاخص‌های مالی سال ۹۸ را ارائه کرد.

وضعیت بسیاری از جاده‌های جنوب سیستان‌وبلوچستان پس از سیل (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

ویدیو؛ مقایسه عملکرد کریستیانو رونالدو و مارکوس رشفورد در منچستریونایتد پس از ۲۰۰ بازی

طرفداریطرفداری2 روز قبل

تریبون مقاومت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR به مناسبت چهلمین سال امامت جمعه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نماهنگ «تریبون مقاومت» را منتشر کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR به مناسبت چهلمین سال امامت جمعه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نماهنگ «تریبون مقاومت» را منتشر کرد.

سومین همایش کاردیوانکولوژی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد

نظرها

اخبار بیشتر