لوکال سئو چیست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. تکنولوژی

لوکال سئو چیست

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |

سلام احسان اسکندری هستم و این یک راهنمای جامع تکنیک های بهینه سازی نتایج جستجو محلی با لوکال سئو (Local SEO) است در سال که در ۲۰۲۰ کار می‌کند. در این راهنمای جدید به شما نشان خواهم داد که چطور:

رتبه اول تا سوم گوگل در نتایج جستجو محلی را کسب کنید.

چطور NPA ایجاد کنید.

چطور پروفایل GMB خود را بهینه سازی کنید.

و کلی چیز‌های دیگر …

مبانی لوکال سئو

در این بخش به معرفی اصول سئو محلی خواهیم پرداخت. ابتدا داده‌های جالبی را مشاهده خواهید کرد که ثابت می‌کند سئو برای هر تجارت محلی ضروری است.

سپس، من به شما نشان می‌دهم که چگونه Map Pack کار می‌کند … و بهترین روش برای پیگیری رتبه بندی‌های Map Pack چیست.

لوکال سئو چیست؟

سئو محلی (Local SEO) عملی برای بهینه سازی یک کار تجاری محلی با آجر و ملات برای کلمات کلیدی مبتنی بر مکان مانند «شرکت سئو در تهران» است.

بهینه سازی موتور جستجوی محلی شامل مراحل سئو وب سایت است که منجر به ایجاد پایگاه دانش (Knowledge graph) برای کسب و کار اینترنتی می‌شود.

چرا لوکال سئو مهم است؟

لوکال سئو چیست - 13

من نمی‌خواهم آمار الکی را به شما بدهم. اما می‌خواهم به طور خلاصه چند مورد جالب را به شما نشان دهم تا بدانید بهینه سازی سایت برای نتایج جستجو محلی میتواند چقدر برای کسب و کارها مهم باشد. ۴۶٪ از کل جستجوهای گوگل دارای «مقصد جغرافایی» است.

۲۹٪ از کل نتایج جستجو‌های گوگل حاوی حداقل یک نتیجه محلی است. ۷۴٪ از مشتریانی که کلمه کلیدی را در تلفن خود جستجو می‌کنند آن روز از یک محل جغرافیایی نزدیک به خود دیدن می‌کنند.

نقشه نتایج (همچنین به عنوان «محلی» نیز شناخته می‌شود) مجموعه‌ای از ۳ نتیجه کسب و کار محلی است با نقشه از مکانهای آنها از در گوگل مپ. در ادامه به معرفی مراحل انجام لوکال سئو می‌پردازیم.

Local SEO: پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط

در این بخش می‌خواهم به شما نشان دهم که چگونه می‌توانید کلمات کلیدی برای سئو لوکال را پیدا کنید.

۱- Yelp Suggest

این کار مشابه Google Suggest انجام می‌شود. کلمه کلیدی را وارد کنید که ممکن است شخصی در منطقه شما برای یافتن محل از آن استفاده کند …

۲- Google Suggest

Google Suggest نیز می‌تواند برای جستجوی محلی خوب کار کند. تنها نکته‌ای که در اینجا باید به خاطر داشته باشید این است که جستجوی محلی باید چیزی باشد که مشتریان بالقوه محلی در جستجوی آن هستند بپردازد.

تکنیک‌های لوکال سئو (فاکتور‌های رتبه بندی)

لوکال سئو چیست - 24

اکنون زمان آن فرا رسیده است که به نحوه عملکرد سئو واقعی لوکال بپردازیم. به طور خاص، من قصد دارم به طور خلاصه مهمترین عوامل رتبه بندی سئو محلی را پوشش دهم …

۱- گوگل بیزینس (Google Business)

سال گذشته MOZ «مطالعه عوامل رتبه بندی جستجوی محلی» را آغاز کرد. و آنها دریافتند که عامل رتبه ۱ # برای رتبه بندی در بخش نقشه نتایج جستجو، پروفایل تجارت من در گوگل بیزینس شما است.

۲- بازخورد (Review)

یکی از امکانات گوگل مپ برای مکان‌های ثبت شده فیلد نظرات و پرسش و پاسخ است. مکان هایی که امتیاز بیشتر و بالاتری نسبت به رقبا دارند از رتبه بهتری در نتایج جستجو برخوردار خواهند بود.

۳- آنکر تکست با کلمه کلیدی

فرض کنید شما میخواهید بر روی کلمه کلیدی شرکت سئو رتبه اول گوگل را در نتایج نقشه گوگل برای کاربرانی تهرانی قرار بگیرید. اگر لینک‌های ورودی به سایت شما با متن لنگر هایی نظیر: شرکت سئو و شرکت سئو تهران باشد شانس صفحه برای رتبه گرفتن دو چندان می‌شود.

۴- وضعیت برندینگ

برند‌ها و صفحاتی که بر روی اوضاع برندینگ آنها کار شده است رتبه بهتری کسب می‌کنند. سعی کنید به واسطه شبکه‌های اجتماعی و لینک بیلدینگ اوضاع برندسازی اینترنتی سایت خود را تقویت کنید.

۵- تاثیر هاست بر لوکال سئو

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر لوکال سئو هاست و شرایط میزبانی وب است. در نظر داشته باشید که هاست شما باید در محلی میزبانی شود که مخاطب شما وجود دارد اگر کاربران از ایران وارد سایت شما می‌شوند بهتر است تا از هاست ایران استفاده کنید.

خبری: اخبار تکنولوژی ایران و جهان

۶- استفاده از متا تگ موقعیت جغرافیایی

سه متا تگ مرتبط با موقعیت جغرافیایی وجود دارد که عبارتند از: Position, Placename و Region.

۷- صفحات مرتبط را بر روی یکدیگر ریدایرکت کنید

۵ روش برای ریدایرکت وجود دارد: ریدایرکت ۳۰۱، ۳۰۲، ۳۰۷، متا تگ رفرش و کنونیکال صفحات محلی را بر روی صفحه هدف ریدایرکت کنید.

۸- افزایش دامین اتوریتی و پیج اتوریتی سایت

یکی دیگر از راه‌های بهبود رتبه کلمات کلیدی در نتایج جستجو محلی (Local SERP) لینک سازی و افزایش Authority است. اتوریتی یک شاخص اندازه گیری قدرت دامنه طبق متریک‌های سایت MOZ می‌باشد.

۹- کلمه کلیدی در تگ h1

استفاده از کلمه کلیدی جغرافایی در تیتر اصلی صفحه یعنی H۱ می‌تواند بر لوکال سئو اثر بخش باشد.

۱۰- ثبت سایت در گوگل

اولین گام برای شروع لوکال سئو ثبت آدرس سایت در موتور جستجو گوگل است. سایت خود را در گوگل مپ ثبت کنید و منتظر تایید توسط Local Review باشید.

۱۱- لینک‌های غیر مرتبط را نوفالو کنید

اگر در صفحه لینکی فالو به صفحه‌ای دارید که مرتبط با موضوع نیست مانند نظرات حتما از اتربیوت Nofollow برای نوفالو کردن لینک‌های خروجی صفحه استفاده کنید.

۱۲- سئو تکنیکال را فراموش نکنید

سئو سایت چیست

سئو سایت چیست: سئو تکنیکال (Technical SEO) ضلع وسط مثلث سئو و یکی از مهم‌ترین مراحل در سئو سایت می‌باشد. انجام مراحل سئو تکنیکال برای ایجاد ارتباط بهتر با موتور جستجو برای هر وب سایت ضروریست.

۱۳- تولید محتوا را بر اساس جامعه هدف انجام دهید

باید در هنگام تولید محتوا سایت از کلمات کلیدی هدف که شامل عنوان صفحه، کلمه کلیدی در پاراگراف اول، ALT تصاویر استفاده کنید.

۱۴- از افزونه سئو وردپرس مانند Yoast و All in one seo pack استفاده کنید.

بسیاری از افزونه‌های سئو کمک بسزایی در رشد وضعیت لوکال سئو می‌کنند. بهترین پلاگین‌های وردپرس برای این حوزه یوست و آل این وان سئو پک می‌باشد.

۱۵- سئو داخلی

به کارگیری فاکتور‌های سئو داخلی مانند کاهش سرعت لود صفحه، ساختار مناسب، آدرس دهی، کلمات مکمل در عنوان صفحه، لینک سازی داخلی، نوع طراحی سایت و … می‌توانند بسیار موثر واقع شوند.

۱۶- الگوریتم‌های گوگل را بشناسید

با شناخت هر چه بهترین الگوریتم‌های گوگل مانند: گوگل پنگوئن، گوگل دنس، مزرعه لینک، گوگل پنالتی، گوگل پاندا، رنک برین و … مانور بهتری بر روی دانش سئو خود و عملکرد نهایی بدید.

۱۷- استفاده از ابزار سئو

با به کارگیری ابزار سئو مانند موارد لیست شده در بخش زیر کلمات کلیدی مرتبط را بهتر پیدا کنید، سایت خود و رقبا را آنالیز کرده و پروسه سئو را بهتر اجرا کنید:

§ گوگل کیورد پلنر

§ گوگل آنالیتیکس

§ گوگل سرچ کنسول

§ گوگل ترندز

§ Pagespeed Insights

§ Answer the Public

§ Ahrefs’ Free Backlink Checker

§ Yoast SEO

§ Keyworddit

§ hunter. io

§ SEO Web Page Analyzer

§ LinkMiner

§ Responsive Design Checker

§ SERProbot

§ Keywords Everywhere

§ GTMetrix

§ Majestic

§ Robots. txt Generator

§ Screaming Frog

۱۸- لینک بیلدینگ

لینک بیلدینگ (Link Building) هنوز مهم‌ترین فاکتور در رتبه بندی گوگل است. اشاره یک بک لینک با کیفیت به سایت شما می‌تواند در رتبه گرفتن بسیار اثر بخش واقع شود. با محتوای خوب بقیه را تشویق به لینک دادن کنید یا به صورت دستی بک لینک بسازید با شماست فقط به یاد داشته باشید که سئو خارجی سایت بسیار مهم است.

۱۹- مطالعه آموزش سئو

با مطالعه لیست مقالات رایگان آموزش سئو دانش خود را بالا ببرید مطمئن باشید هر چه بیشتر بدانید بهتر تصمیم میگیرید و بهتر عمل می‌کنید. از منابع معتبر برای مطالعه مقالات سئو، اخبار سئو و کتاب سئو بهره بگیرید.

۲۰- بازاریابی محتوا

یکی دیگر از تاثیر گذار‌ترین عوامل در تکنیک‌های بهبود اوضاع لوکال سئو وب سایت بازاریابی محتوا Content Marketing یا کانتنت مارکتینگ است. محتوا یونیک و اختصاصی تولید کنید که کاربران عاشق خواندن آنها باشند نه اینکه پس از ورود صفحه را ترک کنند.

منبع: سئو فاکس – seofox. ir

**این محتوا تبلیغاتی است

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ساخت یک ربات زنده با استفاده از سلول‌های قورباغه + فیلم

همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از بلومبرگ، این ربات‌های زنده در حقیقت از سلول‌های پوست و قلب نطفه قورباغه ساخته شده‌اند. سلول‌های پوست شکل‌های این موجودات کوچک را می‌سازند که شبیه یک حباب با ۴ پا است. این یک دسته جدید از موجودات زنده قابل برنامه ریزی است. محققان ادعا می‌کنند با کمک این روش می‌توان ماشین‌های زنده و قابل برنامه ریزی ساخت. می توان ربات‌های مذکور را طوری ساخت که فعالیت‌های مختلف مانند پاکسازی محیط زیست یا حتی فعالیت در بدن انسان انجام دهند.
انتخابانتخاب1 روز قبل
در حالی که می‌واچ شیائومی نخستین گجت هوشمندی است که از شرکت‌های چینی با موفقیت در بازار وارد شده است، اما این ساعت برای زنده ماندن در بازار ساعتهای هوشمند باید به روزرسانی‌ها را مدنظر قرار دهد. به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، تلاشهای پشتیبانی نرم افزاری شیائومی برای گجت‌های پوشیدنی شیائومی جای تعجب ندارد. چرا که این روزها بازار گجت‌های پوشیدنی بسیار داغ است. به نظر می‌رسد ویژگی‌های برجسته OTA شامل دو نکته جدید آمادگی جسمانی می‌شود: نظارت بر سطح استرس و نظارت بر انرژی بدن. این به روزرسانی همچنین تمرینات تمرینی تنفسی را به همراه خواهد داشت. در کنار این موارد، به روزرسانی مذکور شامل بهبود اعلانهای اپل واچ می‌شود.
ایسناایسنا1 روز قبل
کارشناسان فعال در موسسه تحقیقاتی سنسور تاور به تازگی با انتشار گزارشی اعلام کردند که تعداد دانلود اپلیکیشن توسط کاربران ۹٫۱ درصد در سال ۲۰۱۹ میلادی افزایش یافته است. به گزارش ایسنا، آنها بر این باورند که سال ۲۰۱۹ میلادی برای توسعه دهندگان اپلیکیشن‌های موبایلی و بسیاری از شرکت‌های فعال در این حوزه سال پرباری بوده است به گونه‌ای که در ۱۲ ماه گذشته، تعداد دفعات دانلود اپلیکیشن‌ها با یک رشد ۹٫۱ درصدی به ۱۱۴٫۹ میلیارد بار رسیده است. از این رقم، ۸۴٫۳ میلیارد دانلود به اپلیکیشن‌های مبتنی بر پلتفرم گوگل پلی استور و ۳۰٫۶ میلیارد دانلود نیز به اپ استور اپل تعلق یافته است. تیک تاک، یک شبکه اجتماعی با پلتفرم ویدیو محور است که در میان کاربران برخی از کشورها همچون هند، ایالات متحده آمریکا، چین و برزیل از محبوبیت قابل توجهی برخوردار شده است به‌گونه‌ای که از رتبه چهارم در سال ۲۰۱۸ به رتبه دوم در سال ۲۰۱۹ جهش و ارتقا پیدا کرده است. درآمد اپلیکیشن تیک تاک نیز در مقیاس سالانه ۵۴۰ درصد افزایش یافته که بیشتر آن به دانلود کاربران چینی تعلق دارد.

فیلم | داخل لامبورگینی اوروس چیزی شبیه هواپیما

همشهریهمشهری1 روز قبل
لامبورگینی اوروس اولین لامبورگینی شاسی بلند است. این تصاویر امکانات و ابزارهای داخل آن را نشان می‌دهد که به مانند داشبورد یک هواپیما است. دریافت ۳ MB کد خبر ۴۷۸۶۰۸
مهرمهر1 روز قبل
طبق پژوهش این موسسه نخستین اپلیکیشن پر دانلود جهان در ۲۰۱۹ میلادی واتس اپ با ۸۵۰ میلیون بار دانلود است. این آمار نشان می‌دهد تیک تاک در رده بندی پر دانلود‌ترین اپلیکیشن‌های جهان توانسته جایگاه فیس بوک و مسنجر را از آن خود کند. البته باید در نظر داشت احتمالا ارقام دانلود اپلیکیشن‌ها بالاتر است زیرا گوگل پلی در چین مسدود شده است. به نوشته نشریه Tech in Asia، تیک تاک میان پلتفرم‌های اشتراک گذاری ویدئوی کوتاه سروصدای زیادی ایجاد کرد. برخی از شرکت‌های دیگر مانند فیس بوک و اینستاگرام سعی دارند با تیک تاک رقابت کنند.
تکراتوتکراتو1 روز قبل
ویکی پدیا فارسی ۱۶ ساله شد. مدیران و نویسندگان ایرانی بزرگترین دانشنامه آزاد آنلاین به مناسب جشن تولد ویکی‌پدیای فارسی در کافه‌بازار دور هم جمع شده‌اند. به مناسبت شانزدهمین سالروز تأسیس ویکی‌پدیای فارسی و در تاریخ ۲۶ دی ۱۳۹۸ (همزمان با نوزدهمین سالگرد تولد ویکی‌پدیای انگلیسی) گروه کاربری ویکی‌مدین‌های ایرانی جهت یادبود این رخداد مهم وب فارسی در کافه‌بازار دور هم جمع شده‌‌اند. ویکی پدیا فارسی ۱۶ ساله شد؛ تو نیکی می‌کن و در ویکی انداز! ۲۶ دی‌ماه ۱۳۹۸ به مناسبت شانزدهمین سالگرد شروع به فعالیت بزرگترین دانشنامه آزاد وب فارسی در دفتر شرکت کافه‌بازار واقع در سعادت آباد میدان فرهنگ، جشنی توسط اعضای گروه کاربری ویکی‌مدین‌های ایرانی برگزار می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری5 روز قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری5 روز قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری5 روز قبل

پرسپولیس آماده اجرای سیستم جدید؛ ارتش یحیی با استوکس کامل می‌شود؟

نود23 ساعت قبل

سیگنال‌های ارزی در اظهارات رئیس جمهور / قرار است دلار ارزان شود؟

تجارت‌نیوز23 ساعت قبل

لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد

صدا و سیما23 ساعت قبل

سریال خواب زده سیروس مقدم را در نت پاک تماشا کنید

فردا نیوز23 ساعت قبل

شرکت ۶۵۰۰ نفر در برنامه‌های قرآنی بناب/ ۲۷ خانه قرآن فعال است

مهر23 ساعت قبل

دستیابی اینتر و رم به توافقی جدیدی برای معاوضه پولیتانو و اسپیناتزولا

طرفداری23 ساعت قبل

حرف روحانی درباره انتخابات مجلس چه بود که جنجالی شد

همشهری23 ساعت قبل