«دمشق طرح» اداره محلی «را به نمایندگان شمال شرق سوریه پیشنهاد داده است»
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. بین‌المللی
«دمشق طرح» اداره محلی «را به نمایندگان شمال شرق سوریه پیشنهاد داده است»

«دمشق طرح» اداره محلی «را به نمایندگان شمال شرق سوریه پیشنهاد داده است»

ایسناخبرگزاری ایسنا |
یک نماینده پارلمان سوریه فاش کرد که هیئتی از دمشق طرح "اداره محلی" را به نمایندگان شمال و شمال شرق سوریه پیشنهاد داده است.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه الوطن چاپ سوریه، نواف طراد الملحم از شیوخ عشایر سوریه و دبیرکل حزب «الشعب» (مردم) اعلام کرد که یک هیئت از دمشق شنبه طرح «اداره محلی» موجود در قانون اساسی سال ۲۰۱۲ سوریه را به احزاب شمال و شمال شرق سوریه پیشنهاد داد تا این مناطق طبق این طرح اداره شوند.

وی افزود، نشست شنبه با احزاب کرد، عرب و سریانی شمال شرق سوریه در قامشلی پس از سلسله دیدارها برای هماهنگی میان طرفین انجام شد.

حامیان کشور، نه جدایی طلبان

الملحم در ادامه گفت، نمایندگان شمال شرق سوریه در این دیدار تأکید کردند: ما سوری‌ها به مانند هر فرد سوری دیگری حق و حقوقی داشته و در مقابل وظایفی در قبال میهن‌مان داریم، ما جدایی طلب نیستیم و از مرزهای سوریه حفاظت می‌کنیم و شمال شرق کشور را از لوث تروریست‌ها پاک کرده‌ایم.

نه رد و نه تأیید

عضو پارلمان سوریه در پاسخ به سؤالی درباره اینکه آیا پاسخ مثبت طرف مقابل درباره طرح اداره محلی را دریافت کرده است یا خیر؟ عنوان کرد: ما برای گفت‌وگو درباره تفاوت‌های اداره محلی و خودمختار دیدار نکردیم اما این طرح و برنامه ماست و توافق کردیم که درباره نکات مثبت چه در اداره محلی و چه در اداره خودمختار گفت‌وگو کنیم. میان ما سندی وجود خواهد داشت که درباره آن توافق می‌کنیم و سپس آن را به دولت سوریه ارائه می‌دهیم.

وی درباره طرح اداره محلی که هیئتش به نمایندگان شمال سوریه پیشنهاد داده است، افزود: این طرح همان طرح موجود در قانون اساسی سال ۲۰۱۲ سوریه است. اینکه آنها (نمایندگان شمال سوریه) پذیرفته‌اند با ما جزئیات دقیق را بررسی کنند بیانگر تمایلشان به بحث و گفت‌وگو است. آنها هیچ مانعی برای گفت‌وگو با دولت سوریه و بررسی آینده کانتون الجزیره به عنوان جزئی از خاک سوریه ندارند.

دبیر کل حزب «الشعب» درباره اعضای هیئت دمشق و شمال شرق سوریه نیز گفت: هیئت دمشق شامل فیصل عزوز، هماهنگ کننده کمیته پیگیری گفت‌وگوی ملی حزب بعث، محمد ابو قاسم، دبیرکل حزب همبستگی (التضامن)، طارق الأحمد، عضو دفتر سیاسی حزب ملی - اجتماعی سوریه، فاتح جاموس، رئیس جریان مخالف «تغییر مسالمت‌آمیز» و پروین ابراهیم، دبیرکل حزب «جوانان برای سازندگی و تغییر» بود. هیئت شمال شرق نیز متشکل از صالح مسلم، مسؤول روابط خارجه حزب اتحاد دموکرات کرد، جوزف لحدو، عضو حزب اتحاد سریانی، محمد موسی، رئیس حزب «چپ‌گرای کرد» و مصطفی مشایخ، عضو حزب «الوحدة» بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ بررسی نقش آمریکا در وقوع حادثه هوایی

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

حرکات پیچیده بالگردهای مدرن «تمساح» روسیه+فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
بر اساس اطلاعات منتشره در این رابطه، خلبانان این بالگردهای نظامی مدرن مجبور بودند در جریان پروازهای خود چندین حرکت پیچیده را به نمایش بگذارند. از جمله اینکه بالگردهای «تمساح» حرکت «قیف» را اجرا کردند که در آن خلبانان خود را از معرض دید دشمن حفظ کرده و به صورت دایره وار به پرواز خود ادامه می‌دهند. همچنین، خلبانان حرکت «تپه» را کار کردند که پرواز به صورت یک صعود شدید به پهلو است. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴دانلودهدف از انجام چنین پرواز، آشنا کردن خلبانان جوان روس به پروازهای پیچیده و امکانات و ویژگی‌های خاص بالگردهای مدرن است. در ماه نوامبر سال گذشته اعلام شد که بالگردهای تهاجمی «تمساح» و بالگردهای حمل و نقل «ترمیناتور» متعلق به منطقه نظامی مرکزی روسیه در جریان مانوری تمرینی در منطقه سیبری، عملیات نابودی مواضع دشمن فرضی را با موفقیت اجرا کردند.
الفالف1 روز قبل
اما توافق ترامپ چیست، چه مولفه‌ها و ساختاری دارد، پیگیر تحقق چه اهدفی است و ایران در مقابل آن چه اقداماتی می‌تواند انجام دهد. دونالد ترامپ اندکی بعد از رسیدن به کاخ سفید از توافق هسته‌ای خارج شد. متعاقب خروج از توافق هسته‌ای، مایک پمپئو اواخر اردیبهشت ۱۳۹۷ در بنیاد هریتیج از ۱۲ شرط برای یک توافق جدید رونمایی کرد. ۱۲ شرط پمپئو، چارچوب مطلوب توافق مورد علاقه ترامپ و اطرافیان اوست. در ابتدای مطلب عنوان شد بوریس جانسون این روزها زودتر از دیگران از توافق ترامپ می‌گوید؛ چرا که انگلیس به لحاظ سنتی و بخصوص بعد از نهایی شدن برگزیت همراهی کاملی با ترامپ خواهد داشت.
مهرمهر12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فاکس نیوز، مقامات وزارت دفاع آمریکا روز سه شنبه اعلام کردند که شمار بیشتری از نیروهای نظامی آمریکا برای معاینه دقیق‌تر و درمان جراحات ناشی از انتقام موشکی ایران به خارج از عراق منتقل شده‌اند. هرچند که تعداد دقیق نیروهای منتقل شده به آلمان هنوز مشخص نیست، اما مقامات وزارت دفاع آمریکا ادعا می‌کنند که شمار این نیروها اندک است. وی در ادامه گفت که با توجه به ماهیت آسیبهای وارده شده، این امکان وجود دارد که در آینده مجروحان بیشتری شناسایی شوند. این در حالی است که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و مقام‌های وزارت دفاع این کشور در همان ساعات ابتدایی انتقام موشکی ایران مدعی شدند که هیچ‌کس در این حمله آسیب ندیده است! اما در نهایت وزارت دفاع آمریکا، بعد از انکارها و تکذیب‌های اولیه بلاخره اعتراف کرد بعد از حمله موشکی ایران به پایگاه عین‌الاسد ۱۱ نظامی آمریکایی برای درمان به خارج از عراق منتقل شده‌اند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، المسله گزارش داد: نیچروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق مصوبه پارلمان عراق درباره خروج نظامیان آمریکایی را نادیده گرفته است و به دنبال نگه داشتن نظامیان آمریکایی در اقلیم کردستان عراق در جریان دیدارش با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکاست. این رسانه عراقی به نقل از یک منبع سیاسی آگاه امروز سه شنبه ۲۱ ژانویه ۲۰۲۰ فاش کرد که نیچروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق در دیدارش با دونالد ترامپ بر ضرورت حضور نظامیان آمریکایی در اقلیم اصرار خواهد کرد. به گفته این منبع؛ بارزانی اعلام خواهد کرد که اقلیم به حضور نظامیان آمریکایی برای حمایت از خطرات نیاز دارد و اینکه باید اقلیم منطقه بی طرف در هر درگیری باشد. بارزانی از استقبال کردها از حضور آمریکایی‌ها سخن خواهد گفت و اینکه اقلیم خواهان ادامه حمایت و آموزش نیروهای پیشمرگه از سوی آمریکاییها است و اینکه پایگاه‌های نظامی در اقلیم سریعا ساخته شود. نیچروان بارزانی قرار است با ترامپ در حاشیه نشست داووس در سوئیس دیدار کند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

قیمت گلکسی اس ۲۰ (Galaxy S۲۰) چقدر است؛ پرچمدار جدید سامسونگ با چه قیمتی عرضه می‌شود؟

تکراتوچند ثانیه قبل

انفجار عامدانه موشک توسط اسپیس ایکس‌؛ چرا ایلان ماسک یک فالکون ۹ را منفجر کرد؟

تکراتوچند ثانیه قبل

همکاری اسراییل با بن‌سلمان در هک موبایل مالک آمازون

مشرق‌نیوز19 دقیقه قبل

شطرنج باز ایرانی مقابل حریفی از رژیم صهیونیستی حاضر نشد

ایسنا19 دقیقه قبل

کلینیک فوق تخصصی محمدزاده در قزوین افتتاح شد

مهر20 دقیقه قبل

چهار میلیون کانادایی برای تامین غذا با مشکل مواجه هستند

مهر20 دقیقه قبل

کشمکش دو باشگاه در لیگ دسته چهارم اسپانیا برای مالکیت ماتیاس پوگبا

طرفداری21 دقیقه قبل